Odgrzybianie ściany Rybnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian po zalaniu w Rybniku. Jak sprawnie usunąć grzyba z mieszkania?

Masz grzyba na ścianie i nie wiesz co robić? Odgrzybianie ścian Rybnik, woj. śląskie to usługa, która polega na całkowitym wyeliminowaniu grzyba oraz pleśni znajdujących się na ścianach mieszkania czy w piwnicy. Serwis odgrzybiania ścian w łazience czy kuchni to wieloetapowa usługa czyszczenia, dezynfekcji oraz usuwania nieprzyjemnych zapachów, jakie powstają w pomieszczeniach, w których pojawiły się zmiany typu grzyby pleśniowe czy grzyby piwniczne.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Należy pamiętać, że walka z grzybem w domu, to nie tylko działanie mające pozbyć się problemu brzydkich wykwitów. To przede wszystkim usuwanie szkodliwych organizmów, które są groźne dla naszego zdrowia. Doskonałe efekty przy usuwaniu grzyba ze ścian przynosi dokładny proces osuszania tynków i ścian oraz usunięcie źródła powstawania pleśni i grzyba.

odgrzybianie piwnicy

Profesjonalne usuwanie grzyba ze ścian – jak wygląda?

Zmagając się z problemem grzyba na ścianie, należy pamiętać o całkowitym usunięciu zarodków pleśni, jakie pojawiają się na murach czy meblach. Najlepiej skontaktować się z formą specjalistyczną, która usunie wilgoć ze ścian, pozbędzie się wykwitów grzyba, a także wykona dezynfekcję pomieszczenia skażonego pleśnią.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Czy ozonowanie jest skutecznym sposobem dezynfekcji?

Problem z grzybem, to powszechne zjawisko na terenie całej Polski. Stąd bardzo popularne są domowe środki eliminujące grzybne nacieki. Preparaty te zawierają m.in. czwartorzędowe związki amonowe i związki benzylo-C12-16-alkilodimetylowe. Są one silnie biobójcze i należy dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do preparatu.

Jednak, by mieć pewność, że proces odgrzybiania ścian czy piwnicy został przeprowadzony efektywnie należy skontaktować się z firmą, która w swej ofercie posiada nie tylko środki chemiczne, ale również specjalistyczny sprzęt dezynfekujący oraz osuszający wilgoć ze ścian.

Firma DDD nie tylko przeprowadzi dokładną dekontaminację powietrze, ale również dokona pomiaru wilgoci, zlokalizuje przyczynę powstawania wykwitów grzyba, a także będzie w stanie ocenić, jaki rodzaj grzyba atakuje ściany w mieszkaniu.

usuwanie pleśni Rybnik

Na czym polega usuwanie pleśni ze ściany?

By rozpocząć skuteczną walkę z namnażająca się pleśnią, należy przede wszystkim rozróżnić ją od grzyba. Często zdarza się, że te dwie formy są ze sobą mylone, albo brane za tożsame. Jednak nie jest to ten sam organizm, a jego rozróżnienie pozwoli na wybranie najlepszej metody likwidującej zarodniki. Najprościej odróżnić je od siebie

 • pleśń pojawia się głównie na ścianach i przybiera formę małych, ciemnych plamek;
 • grzyb charakteryzuje się tym, że trwale wnika w głąb murów i ścian, będąc przy tym przyczyną naruszenia fundamentów. Charakteryzuje się również mocnym, nieprzyjemnym zapachem.

Należy jednak pamiętać, że mimo różnic i mniejszego zagrożenia, jakim dla zdrowia jest pleśń, warto wybrać skuteczna metodę jej usunięcia. Profesjonalny sprzęt, nieinwazyjna dla zdrowia metoda czy bezpieczeństwo, jakie oferuje firma DDD, daje gwarancję szybkiego pozbycia się problemu.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

Gdzie najczęśiej pojawie się pleśń?

Pleśń pojawia się w miejscach wilgotnych, słabo wietrzonych ze złym przepływem powietrza. Osadza się na ścianach czy meblach, a jej usunięcie wiąże się z użyciem silnych środków odkażających. Firmy oferujące usługi osuszania ścian i usuwania pleśni proponują ekologiczne metody walki z wilgocią, zarodnikami pleśni i grzyba. Jest to m.in. usuwanie zarodników grzyba i pleśni przy pomocy silnie stężonego ozonu. Usługę tę możesz zamówić np. przy pracach porządkowych po zalaniach.

odgrzybianie ściany po zalaniu Rybnik

 

Czy osuszanie pomieszczeń pomaga usunąć grzyba?

Statystyki pokazują, że wybór osuszania murów czy ścian znacznie zmniejsza ryzyko rozwijania się grzybni. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie usunąć niebezpieczne dla zdrowia grzyby. Usuwanie grzyba z mokrej ściany, to zadanie dla fachowców. Są oni w stanie w sposób efektywny pozbyć się grzybów pleśniowych z rodziny Penicillium, Aspergillus czy zarodników pleśni.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – potwierdzone certyfikatem

Wilgotne ściany i czy muru, to jeden z powodów szybkiego namnażania się grzyba. Organizmy te mają silną wolę przetrwania i mogą rozwijać się niemal w każdych warunkach – w ciemności, w ciepłym bądź chłodnym otoczeniu, a także w pomieszczeniach gospodarczych czy piwnicach.

By mieć pewność, że odgrzybianie zostało przeprowadzone zgodnie z normami warto zaufać firmie, która wykorzystuje m.in. osuszanie kondensacyjne oraz zakłada izolacje przeciwwilgociowe podczas procesu usuwania grzyba. Niezwykle ważny jest również pomiar wilgotności, zarówno przed procesem likwidacji grzyba z sufitu, jak po przeprowadzonym czyszczeniu i dezynfekcji pomieszczeń.

Dobrze przeszkolona kadra DDD wyposażona jest w przemysłowe osuszacze powietrza, które dopasowuje się do miejsca w jakim przeprowadzane jest odgrzybianie. Grzyby mogą występować na suficie, podłodze, wewnątrz ścian. Dlatego też podczas prac porządkowych może przydać się osuszanie metodą podciśnieniową i nadciśnieniową.

odgrzybianie mieszkania certyfikat IICRC

Usługi specjalistycznej firmy Kastelnik

Firma Kastelnik, to rodzinny biznes, który już od ponad dekady specjalizuje się w dezynfekcji pomieszczeń oraz usuwaniu grzyba i pleśni. Oferujemy szeroki zakres specjalistycznych usług dekontaminacyjnych, a także ciągle podnosimy swoje kwalifikacje.

Nasza kadra techników korzysta z nowoczesnych, ekologicznych metod odgrzybiania, jak np. ozonowania pomieszczeń. Jest to skuteczna metoda usuwania zarodników grzyba i pleśni, a także wirusów i bakterii. Działa również jako środek dezodoryzujący – usuwa nieprzyjemny zapach grzyba, stęchlizny czy dymu papierosowego.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: usuwanie przykrych zapachów

Jeśli szukasz firmy, która szybko zajmie się usunięciem grzyba na ścianie, suficie czy w starej piwnicy – skorzystaj z naszej oferty. Oferujemy bezpłatną infolinię, na której nie tylko odpowiadamy na pytania związane z zainfekowanymi pomieszczeniami, ale również przyjmujemy zgłoszenia. Masz jakieś pytania? Zadzwoń i dowiedz się, jak jeszcze możemy Ci pomóc.

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Skuteczne usuwanie pleśni ze ściany wymaga nie tylko doświadczenia, ale również odpowiedniego sprzętu i przeszkolonej kadry. Stawiając na firmę z długoletnim stażem, masz pewność, że skuteczne usuwanie grzyba ze ściany będzie wykonane szybko i precyzyjnie. Wśród pytań mieszkańców Rybnika dotyczących odgrzybiania i usuwania pleśni najczęściej pojawiają się następujące kwestie.

Szybka pomoc FAQ

Jak usunąć grzyba ze ściany domowe sposoby?

Istnieje kilka preparatów na usunięcie grzyba ze ściany. Warto użyć środka grzybobójczego do dezynfekcji porowatych powierzchni podłóg i sufitów według zaleceń producenta. Minimalny czas, na jaki należy pozostawić środek grzybobójczy, na spryskanej wcześniej ścianie wynosi 15 minut. Prace związane z odgrzybianie należy wykonywać w rękawicach ochronnych za pomocą szmatki nawilżonej produktem grzybobójczym. Koniecznym jest również dogłębne zapoznanie się z instrukcją obsługi preparatu. Są to silne chemikalia, które należy chować przed dziećmi.

Ile trwa odgrzybianie ściany?

W zależności od potrzeb oraz miejsca, z którego będzie usuwany grzyb szacuje się, że dezynfekcja i czyszczenia trwa id kilku do kilkunastu godzin. Ekipa specjalistów szacuje ilość pracy oraz metody, jakimi będzie pozbywać się grzyba ze ściany. Konieczne jest także przygotowanie zgrzybiałych pomieszczeń, sprawdzenie znajdujących się w nim przedmiotów, a także zlokalizowanie i zneutralizowanie źródła grzyba. Wśród niezbędnych prac porządkowych znajduje się także ułożenie izolacji przeciwwilgociowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%