Odgrzybianie ściany Pszczyna

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Pszczynie. Sprawdzamy, co robić, by grzyb nie wychodził na ścianie

Uszczelniłeś mieszkanie na zimę i pojawił się grzyb na ścianie? To może być główna przyczyna pojawienia się grzyba z gatunku stroczek domowy. Zwiększona wilgotność na ścianie pojawia się zazwyczaj w łazience lub innych pomieszczeniach, gdzie jest problem z wentylacją.

Odgrzybianie ściany po zalaniu Pszczyna

Pleśń na ścianie jest bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Usługa odgrzybiania w Pszczynie.

Grzyb domowy z gatunku Serpulaceae często pojawia się na drewnianych meblach w toalecie lub pokoju kąpielowym, gdzie często na powierzchni ściany mamy krople wody. Warto dodać, iż kompleksowe odgrzybianie ściany Pszczyna, woj. śląskie nie polega wyłącznie usunięciu strzępek grzybni, ale przede wszystkim na pozbyciu się źródła problemu.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Czasami trzeba zbadać strukturę tynku i wykonać badania mykologiczne, by dobrze dobrać preparat grzybobójczy.

Gdzie najczęściej pojawia się grzyb?

Grzyb najczęściej pojawia się w łazience lub innych częściach domu, w których występuje problem z wentylacją w miejscu kondensacji pary wodnej. Może to być spowodowane szczelnym zamknięciem okien na zimę lub awarią wentylatora.

Usuwanie pleśni ze ściany Pszczyna.

Ponadto drewniane meble w łazienkach i toaletach mogą również przyciągać grzyba domowego ze względu na sprzyjającą strukturę ich powierzchni. Warto również zwrócić uwagę na powstawanie mostków termicznych, które pojawiają się w miejscach, które wadliwie izolują powierzchnię przed wilgocią i zimnem.

Inne usługi dostępne w firmie Kastelnik: odgrzybianie ścian w województwie małopolskim

Jak usunąć grzyba od ściany?

Niewłaściwa wentylacja jest przyczyną pojawienia się grzyba w domu. Wiele osób nie ma pojęcia, jak usunąć grzyba ze ściany. Często zarodniki grzybów unoszą się w powietrzu, co dodatkowo potęguje problemy z oddychaniem.  Warto wspomnieć, iż aby usunąć grzyba i szkodliwe mikroorganizmy z powietrza, konieczne jest osuszanie mokrej ściany i spryskanie jej środkiem grzybobójczym. Jeśli powierzchnia ściany zostanie oczyszczona, można dodatkowo wykonać dezynfekcję za pomocą ozonu.

Rodzinna firma Kastelnik – gwaranca jakości

W rodzinnej firmie sprzątającej Kastelnik oferujemy usuwanie grzyba ze ściany w Pszczynie i w innych lokalizacjach w powiecie pszczyńskim. Domowe sposoby na pozbycie się pleśni z mieszkania nie zawsze pomagają.Często należy zainwestować w metodę chemiczną, którą warto połączyć z ozonowaniem pomieszczeń.

Odgrzybianie drewna

Podczas odgrzybiania nie zapominamy także o wyposażeniu mieszkania.

Taka procedura odgrzybiania działa bakteriobójczo i grzybobójczo, więc powinna sprawdzić się w każdej nieruchomości zlokalizowanej na terenie województwa śląskiego. Technik z firmy Kastelnik usuwanie grzyba z sufitu po awarii rury przeprowadzi w kilka godzin od otrzymania zgłoszenia. Największe spustoszenie sieją grzyby z rodziny Coniophora puteana i Fibroporia vaillantii i to właśnie tych grzybów należy się pozbyć w pierwszej kolejności.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Oczywiście odpowiedni sprzęt do odgrzybiania to sprawa niezwykle ważna. Okazuje się, iż w tej branży do dezynfekcji sprawdzają się ozonatory powietrza i środki grzybobójcze od sprawdzonego dostawcy.

Usuwanie pleśni z mokrej ściany – zadbaj o zdrowie

Masz zalane mieszkanie? Poważnym zagrożeniem jest stroczek domowy. Gatunek ten odpowiedzialny jest za powstanie 92% zgnilizny w budynkach mieszkalnych i przejawia się w formie sznurów grzybniowych. Usuwanie pleśni z mokrej ściany jest niezwykle ważne, a wilgoć sprawia idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni.

Warto zamówić rzetelnego fachowca z firmy usług DDD i wykonać pomiar wilgotności ściany, a w przypadku negatywnych pomiarów zamówić suszenie ścian za pomocą osuszacza podciśnieniowego. Usługa odgrzybiania ścian i drewnianych mebli, dostępna jest na terenie całego powiatu pszczyńskiego.

Jakie usługi możesz jeszcze zamówić w firmie Kastelnik?

 • Usuwanie grzyba wraz ze sprawdzeniem izolacji poziomej;
 • Czyszczenie piwnicy po wybiciu kanalizacji;
 • Dekontaminację pomieszczeń za pomocą preparatów chemicznych;
 • Usługi dezynfekcji pomieszczeń po zalaniu fekaliami;
 • Pomożemy osuszyć ścianę za pomocą urządzeń marki Trotec.

Gruntowne ozonowanie powietrza podczas odgrzybiania

Gruntowne ozonowanie pomieszczeń (powietrza) może być świetnym sposobem na usunięcie grzybów i pleśni z zalanych ścian. Oczywiście warto dodatkowo zadbać o odpowiedni środek grzybobójczy np. na gatunek tj. Mucom. To popularny grzyb domowy, który występuje w wielu gospodarstwach. Za pomocą ozonatora jest możliwość wykonać dezynfekcję powietrza wraz z usługą usunięcia przykrych zapachów. Szczelne okna mogą doprowadzić do powstania zapachu stęchlizny, co w połączeniu z wilgocią da bardzo nieprzyjemny zapach.

Kastelnik – preparaty antygrzybiczne – potwierdzone certyfikatem

Nadmiar wilgoci wymusza osuszanie ścian – zufaj profesjonalistom

Zdrowie człowieka jest najważniejsze. Niektóre preparaty na grzyby mogą mieć działanie rakotwórcze, warto więc dobrze dobrać metodę neutralizacji grzybów i pleśni. Co jest powodem pojawienia się nadmiernej ilości wilgoci?

 • Pęknięta rura w środku ściany;
 • Poważna awaria kanalizacji;
 • Niepoprawna izolacja fundamentów;
 • Powstawanie mostków cieplnych w okolicy okien i drzwi.
Odgrzybianie strychu certyfikat IICRC

Dorota Kastelnik oferuje odgrzybianie z certyfikatem IICRC.

Usuwanie pleśni oraz odgrzybianie mieszkań w miastach:

Kastelnik – osuszanie zalanych pomieszczeń – atest IICRC

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Koszt usunięcia grzyba ze ściany może się różnić w zależności od jego rodzaju i stopnia zawilgocenia ściany. Ogólnie rzecz biorąc, koszty odgrzybiania zaczynają się od 800 zł za jedno pomieszczenie i mogą wzrosnąć w przypadku większej ich ilości. Na cenę wpływa również ich lokalizacja w nieruchomości. Trudno dostępne miejsca będą droższe, a te, do których jest łatwy dostęp z ziemi, będą na pewno tańsze.

FAQ, odgrzybianie Pszczyna

Jak odgrzybić mur po zalaniu?

Po zalaniu ważne jest, aby dobrze wysuszyć mokre ściany, aby zapobiec powstaniu grzybów domowych i pleśni. Kiedy mamy już grzyba na murze naszej nieruchomości, to pierwszym krokiem będzie zneutralizowanie źródła powstania wilgoci, a kolejnym spryskanie ściany środkiem grzybobójczym. Przygotowany roztwór należy zostawić na około 60 min i poczekać, aż wyschnie w sposób naturalny.

Jakie są przyczyn powstawania pleśni?

Jedną z najczęściej pojawiających się przyczyn powstania pleśni w domu jest zła wentylacja lub jej brak i powstanie mostków termicznych. Słaba izolacja wokół okien to częsty powód występowania zimnych ścian, przy których bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza, gromadzi się wilgoć i powstaje pleśń.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%