Odgrzybianie ściany Mysłowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Mysłowicach. Jak można pozbyć się grzyba ze ściany przed remontem mieszkania?

Próbowałeś używać domowych środków czyszczących na grzyba, ale nigdy nie zadziałały? Zainwestuj w profesjonalne odgrzybianie ścian Mysłowice, woj. śląskie i zadzwoń do specjalistów od usuwania pleśni z firmy Kastelnik. Od ponad dekady specjalizujemy się w usuwaniu pleśni oraz grzyba ze ściany, sufitów, posadzek. Wykonujemy usługi dezynfekcji całego mieszkania, a także przeprowadzamy kompleksowe sprzątanie i dekontaminację przed remontem.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Od wielu lat oferujemy naszym klientom bezpieczną usługę odgrzybiania i usuwania pleśni w domu. Wysokiej jakości sprzęt oraz atestowane, silnie neutralizujące środki biobójcze, to tylko niektóre z atutów, jakie posiadamy. Sprawnie usuwamy szkody wyrządzone przez wilgoć w łazience, a także na terenie całej nieruchomości.

Wśród usług, jakie oferujemy naszym klientom znajduje się m.in. chemiczne odgrzybianie ścian, ozonowanie pomieszczeń po zalaniu, usuwanie pleśni ze ściany, a także usuwanie grzyba ze ściany po awarii kanalizacji. Dbamy o najlepsza jakość usług i ciągłe podnoszenie kwalifikacji.

odgrzybianie ściany po zalaniu Mysłowice

Na co warto zwrócić uwagę podczas odgrzybiania?

Grzyby, to organizmy, które nie tylko bardzo prosto się rozprzestrzeniają, ale lubią powracać w niedokładnie oczyszczonych i zdezynfekowanych miejscach. Niestety, należy pamiętać, że są one niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia. Mówi się, że grzyb to cichy zabójca. Negatywnie wpływa m.in. na:

 • drogi oddechowe;
 • powoduje alergie na skórze;
 • może być przyczyną nudności i zatrucia;
 • obniża koncentrację i nastrój;
 • wpływa na układ nerwowy uszkadzając go,
 • może powodować nieprawidłowe funkcjonowanie nerek;
 • może wywoływać astmę.

Jeśli zauważymy na ścianie czy suficie jakiekolwiek ciemne plamy, a dodatkowo wyczujemy nieprzyjemnych zapach stęchlizny – należy koniecznie wezwać firmę, która profesjonalnie usunie grzyba ze ścian. By mieć pewność, że odgrzybianie będzie przeprowadzone na najwyższym poziomie warto wybrać fachowców, którzy w swej ofercie posiadają przemysłowe osuszacze, sprzęt do ozonowania pomieszczeń i certyfikowane środki grzybobójcze. Zatrudniając profesjonalnego wykonawcę odgrzybiania domu, mamy pewność, że wszystkie etapy usuwania toksycznej grzybni oraz zarodników pleśni będą wykonane z należytą dokładnością.

profesjonalne usuwanie pleśni Mysłowice

Kompleksowej usługi usuwania grzyba ze ściany – Kastelnik

Jeśli szukasz fachowców, którzy błyskawicznie i metodycznie usuną grzyba ze ściany – postaw na rodzinną firmę Kastelnik. Już od ponad dziesięciu lat działamy na rynku usług DDD i kompleksowe wykonujemy usługi usuwania pleśni z łazienki, odgrzybiania budynków po zalaniu, osuszania mokrych ścian i tynków czy sprawdzania wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

Używamy najnowocześniejszych metod dezynfekcji pomieszczeń, a także stawiamy na wysokiej jakości środki grzybobójcze oparte na czwartorzędowych związkach amoniowych oraz związkach benzylo-C12-16-alkilodimetylowych. Wybieramy wyłącznie certyfikowane preparaty na grzyby na ścianie. Naszym atutem jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji oraz nowoczesny sprzęt.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce południowej możemy cieszyć się certyfikatem zawodowym potwierdzającym nowoczesne metody osuszania ścian. Jego numer to certyfikatem IICRC 8680154-2022 i został on przyznany szefowej działu osuszania – Dorocie Kastelnik.

odgrzybianie pomieszczeń piwnicy

Profesjonalne wykonanie osuszanie budynków może pomóc w walce z grzybem.

Jeżeli zmagasz się z problemem grzyba w mieszkaniu lub piwnicy, koniecznie wybierz firmę, która posiada wysokiej jakości osuszacze przemysłowe. Są to niezbędne sprzęty, by wykonać kompleksową usługę osuszania pomieszczenia. Wilgoć i brak przepływu powietrza gwarantują szybkie namnażanie się toksycznej dla człowieka grzybni. Jeśli usługa osuszania nie zostanie wykonana w sposób właściwy, najprawdopodobniej grzyb szybko powróci. Może on pojawiać się również w głębi ścian i murów, gdyż grzyby mają tendencję do przenikania.

Proces osuszania ścian czy posadzek rozpoczyna się od zlokalizowania źródła problemu oraz pomiaru wilgoci w pomieszczeniu. Następni fachowcy oczyszczają i dezynfekują zainfekowane miejsca. Kolejnym krokiem jest gruntowne usuwanie wilgoci przy pomocy osuszaczy kondensacyjnych, absorpcyjnych. Dodatkowo, jeśli jest taka potrzeba, osuszane są ściany przy pomocy metod podciśnieniowych i nadciśnieniowych.

Tylko użycie dobrze dopasowanego sprzętu do osuszania pomieszczeń daje pewność, że zarodniki grzyba nie będą się ponownie namnażać.

odgrzybianie pomieszczeń certyfikat-IICRC

Czy ozonowanie pomieszczeń pomaga usunąć pleśń i grzyba?

Ozonowanie mieszkania, to jedna z najbardziej skutecznych metod dezynfekcji pomieszczeń. To również najlepszy sposób na to, by bezpiecznie pozbyć się grzyba ze ścian i sufitów, a także usunąć pleśń z mokrej ściany. Ozonowanie, to nic innego jak neutralizacja toksyn za pomocą silnie stężonego ozonu, gazu naturalnie występującego w atmosferze. Podczas procesu dezynfekcji jest on rozpylany przez ekipę fachowców na zgrzybiałe lub zapleśniałe miejsca przy pomocy specjalnych maszyn natryskowych. Jest on tworzony w ozonatorach.

Ozon ma silne właściwości biobójcze, ale przy tym jest przyjazny dla środowiska. Podczas prac odgrzybiania i dezynfekcji nie są wytwarzane żadne substancje wtórne, przez co ozon może być bezpiecznie wykorzystywany w domu, mieszkaniu czy każdej dowolnej lokalizacji. A dzięki temu, że jest gazem dostaje się do zakamarków każdego pomieszczenia oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy pleśni i stęchlizny.

Usługi odgrzybiania Mysłowice

Poszukujesz usługi odgrzybiania mieszkania Mysłowice? A może zmagasz się z powracającym problemem pleśni w domu? Wybierz specjalistów, którzy błyskawicznie pozbędą się grzyba w domu, a także bezbłędnie dokonają analizy, jaki rodzaj grzyba pojawił się w Twoim domu czy garażu. Wśród grzybów pleśniowych, niebezpiecznych dla człowieka, pojawiają się m.in. Penicillium, Aspergillus, Mucor Fusarium czy Candida.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem

Wykwalifikowana kadra dobierze najskuteczniejsze metody usuwania grzyba z domu dbając przy tym o bezpieczeństwo mieszkańców oraz ekologię. By sprawnie usunąć grzyba i pleśń z pomieszczenia można użyć metody natryskowej, usuwania grzyba przy pomocy silnie stężonego ozonu, aplikacji środków grzybobójczych czy zamgławiania pomieszczenia przy pomocy mgły wodorowej.

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Wiele osób zastanawia się, czy można samodzielnie przeprowadzić kompleksową usługę odgrzybiania mieszkania czy piwnicy. Oczywiście, jest możliwe, jeśli posiadamy silnie środki dezynfekujące pozwalające usunąć zarodniki pleśni czy grzybni. Natomiast warto pamiętać, że jeśli wybierzemy fachowców, wówczas mamy pewność, że toksyczne organizmy zostaną całkowicie zneutralizowane. Mieszkańcy Mysłowic borykający się z problemem zgrzybiałego mieszkania najczęściej pytają również o:

Szybka pomoc FAQ, Kastelnik

Ile kosztuje usunięcie grzyba ze ściany?

Koszt odgrzybiania ścian zaczynają się już od 400 zł netto. Jeśli grzyb występuje tylko na niewielkich obszarach łazienki, wówczas można spróbować usunąć go samodzielnie i wówczas jedynym kosztem będzie zakup środka grzybobójczego w specjalistycznym sklepie z chemią budowlaną. Cena takiego preparatu zaczyna się już od 20 zł. Całość kosztów, jakie musi ponieść ekipa sprzątająca jest podawana przy indywidualnej wycenie zlecenia.

Czym można pomalować ścianę z grzybem?

Nie zaleca się malowania ścian, na których jest grzyb i wilgoć. Zdecydowanie najlepiej najpierw pozbyć się grzyba i wilgoci, a następnie pomalować ściany przy użyciu wodoodpornej farby. Taka powłoka nie tylko ochroni ścianę przed uszkodzeniem przez wodę, ale także sprawią, że będzie ona wyglądać dobrze na dłużej. Pomalowanie ściany z grzybem nie zneutralizuje go i nadal będzie wydział niebezpieczne dla życia i zdrowia toksyny.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%