Odgrzybianie ściany Katowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany Katowice. Jak odgrzybiać dom w bezpieczny sposób? Czy zaufać fachowcom? 

Odgrzybianie ściany Katowice świadczone być powinno z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i higieny pracy. Usuwanie grzyba domowego to zadanie, które wykonują profesjonalni fachowcy z firm sprzątających po zalaniu.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Zachowanie pewnych zasad zapewnia bezpieczeństwo, a m.in.:

 • dokładne czytanie kart charakterystyki środków chemicznych;
 • zabezpieczenie się za pomocą masek, czy rękawic jednorazowego użytku;
 • utylizowanie skażonych biologicznie mebli;
 • wyrzucanie śmieci po odgrzybianiu do specjalistycznych kontenerów.
grzyb na suficie

Zdjęcie: zniszczony przez wodę sufit w domu © 2023 Kastelnik

Dobrze, aby sytuacje związaną z zagrzybianymi ścianami, zgłosić do profesjonalnego podmiotu jak najszybciej zauważymy ten problem. Pomocna niewątpliwie jest w tym infolinia 24/7. Dzięki niej można zabieg odgrzybianie elewacji zamówić o wybranej przez siebie porze. Firma Kastelnik usuwa grzyba z mieszkań m.in. w takich dzielnicach Katowic jak np.: Muchowiec i Koszutka oraz Burowiec, a także Załęże. Pozbądź się wilgoci i zamów odgrzybianie ścian!

Jak wykonać skuteczne odgrzybianie w Katowicach?

Chcąc wykonać poprawnie zabieg odgrzybianie w Katowicach, warto spojrzeć na niego kompleksowo. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak złożony może być to proces. Zazwyczaj, gdy problem jest na tyle duży, że zajmuje większą powierzchnię, zastanawiamy się, co tak naprawdę jest powodem tej sytuacji. Opcją, która pozwala na dokładną analizę, są badania mykologiczne. Są one przeprowadzane pod nadzorem Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa. Po otrzymaniu takiej ekspertyzy możemy dowiedzieć się, z jakim dokładnie grzybem mamy do czynienia. Są tam także wskazania do tego, jakie czynności powinno się wykonać, by usunąć wykwity ze ścian i sufitu. 

odgrzybianie ścian łazienki Katowice

Pleśń a grzyb, jaka jest między nimi różnica?

Niektórzy używają tych pojęć zamiennie, jednak jest to błąd. Pleśń i grzyb to kompletnie inne twory i inaczej postępuje się w przypadku ich usuwania. Grzyb jest zjawiskiem, do którego trzeba jednak podejść kompleksowo. Wymaga on od nas przede wszystkim zlokalizowania źródła powstania. Tylko wtedy będziemy mogli się go skutecznie pozbyć. Natomiast pleśń pojawia się zazwyczaj sezonowo w okresie grzewczym, gdzie nie dbamy o cyrkulacje powietrza w naszych pomieszczeniach. To, co łączy oby dwa wykwity to wilgoć. Pleśń atakuje jeden widoczny obszar, a grzyb zajmuje większe powierzchnie i wnika głęboko w ściany, powodując ich destrukcje.

pleśń a grzyb różnica

Jaka jest różnica pomiędzy pleśnią a grzybem w domu?

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu wodą

Wydawać by się mogło, że nie ma nić prostszego niż suszenie budynków po awarii wodnej. Nic bardziej mylnego. Osuszanie pomieszczeń po zalaniu wodą musi być wykonane od początku poprawnie. Jeśli jednak nie dowiemy się jak efektywnie to wykonać, mierzyć będziemy się z zawilgoceniem, a docelowo grzybem i pleśnią. Otwarcie okna i podkręcanie temperatury na grzejnikach, tak najczęściej postępujemy. Wydaje się, że problem z głowy. Jakie jest zdziwienie, gdy zobaczymy pewnego dnia ciemne wykwity w rogu naszego sufitu. Wówczas sytuacja jest już bardziej skomplikowana. Jak więc osuszyć skutecznie mieszkanie po zalaniu? Najlepiej użyć do tego specjalistycznych osuszaczy. O czym warto wspomnieć, można je wypożyczyć i użyć samodzielnie. Osuszanie po zalaniu zamówić także można u przedsiębiorstwa Kastelnik. Wtedy zostanie zrealizowane skutecznie i sprawnie.

osuszanie po zalaniu wodą

Zdjęcie: osuszanie pomieszczeń po zalaniu wodą © 2023 Kastelnik

Jak usunąć pleśń ze ściany?

Jeśli odkryjemy w naszym domu pleśń, próbujemy podjąć wszelkie środki do tego, aby ją usunąć. Co nam zagraża w związku z pojawieniem się grzyba pleśniowego w naszym domu? Działa on alergizująco, a nawet rakotwórczo na nasz organizm. By skutecznie pozbyć się pleśni ze ściany, warto zaopatrzyć się w atestowaną chemie. Nie jest to jednak gwarancją powodzenia. Należy dokładnie zapoznać się ze sposobem jej aplikowania. Uwagę tutaj trzeba zwrócić na aspekt bezpieczeństwa. Środki biobójcze mogą być szkodliwe dla nas, dlatego podczas usuwania pleśni trzeba mieć założoną maskę ochronną i rękawice.

Jak pozbyć się grzyba z domu?

Jak pozbyć się grzyba z domu?

Jeśli uda nam się wykonać ekspertyzę mykologiczną dostaniemy cały plan działania względem pozbycia się grzyba z domu. W kwestii likwidowania różnych rodzajów grzyba z mieszkania najlepiej zaufać profesjonalistom. Posiadają oni specjalistyczne szkolenia, które  pomagają ich w efektywnej pracy. Niezbędne do wykonania odgrzybiania jest stosowanie skutecznych form działania. Należą do nich certyfikowane środki chemiczne, a także nowoczesna metoda – ozonowanie pomieszczeń. Biorąc pod uwagę tę drugą, nie możemy wykonać jej samodzielnie. Po pierwsze potrzebujemy przemysłowe generatory ozonu, po drugie musimy być przeszkoleni z ich użytkowania. Przedsiębiorstwo Kastelnik chętnie zajmie się odgrzybianiem domu na terenie całego województwa śląskiego.

Badania mykologiczne w Katowicach, woj. śląskie

Nadzorowane przez Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa badania mykologiczne można wykonać na terenie miasta Katowice. Można zwrócić się bezpośrednio do takiego podmiotu lub poprosić o to firmę, która zajmie się odgrzybianiem na nasze zlecenie. W takiej ekspertyzie dostaniemy informacje na temat tego, czy zmiany powstałe po zagrzybieniu nie wpływają negatywnie na konstrukcje budynku. Gdy zbagatelizujemy ten problem, szerząca się przez lata wilgoć jest w stanie zrujnować nasz obiekt mieszkalny. Dlatego tego typu ekspertyzy są niezwykle ważne. Uwagę tutaj należy zwrócić na to, że im szybciej zabierzemy się za usuwanie grzyba, tym mniej szkód jest on w stanie nam zrobić.

badania mykologiczne w Katowicach

Zdjęcie: certyfikat wydawany po usunięciu grzyba ze ściany © Katowice 2023

Czy pleśń na ścianie jest szkodliwa?

Dla niektórych to tylko ciemna plama, która psuje cały aspekt wizualny naszego pomieszczenia. Jednak to coś bardziej groźnego niż myślimy. Twór ten pojawia się w naszym domu najczęściej w zimowej porze roku, gdy  niestety, ale mniej wietrzymy. Zapominamy o tym, ponieważ temperatura za oknem do tego nie zachęca. To jednak duży błąd. Regularne wietrzenie i prawidłowa wilgotność powietrza pozwala nam zapobiegać powstaniu pleśni. Grzyby pleśniowe na ścianie w naszym domu są szkodliwe dla naszego zdrowia. Powodują alergie, wzmagają dolegliwości związane z chorobami układu oddechowego i są rakotwórcze.

Płyn do usuwania grzyba domowym sposobem

Nie tylko chemia pochodząca ze sklepu może być dla nas ratunkiem podczas pojawienia się grzyba w naszym zaciszu. Domowym sposobem do usuwania grzyba jest stworzenie swojej mikstury. Można tutaj zadziałać z użyciem octu, który zaaplikowany na kilka godzin można zmyć za pomocą mokrej szmatki. Inną metodą jest nałożenie na wykwit wody utlenionej. Po upływie kilku godzin zmywamy tylko szmatką. Istnieje także opcja kupienia gotowego preparatu. Jednak tutaj należy dokładnie przeczytać, jakie ma on działanie oraz jak go poprawnie zastosować.

Odgrzybianie ściany, usuwanie pleśni dostępne w miastach:

Czas na sprzątanie

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszym przedsiębiorstwie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z odgrzybianiem ścian, czy usunięciem pleśni z sufitu. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasad BHP i stosujemy wyłącznie atestowane preparaty chemiczne. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Czy ozonowanie zalanego mieszkania jest bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Ozonowanie zalanych pomieszczeń przeprowadzone przez specjalistów jest całkowicie bezpieczne. Warunkiem jest wykonaniu pomiaru stężenia ozonu po dezynfekcji pomieszczenia. Po zabiegu bakterie są zneutralizowane, a odkażana powierzchnia jest wolna od wszelkich zagrożeń.

Czy wietrzenie pomoże w usunięciu wilgoci ze ścian?

Niestety, ale wietrzenie po zalaniu to amatorska próba usuwania wilgoci ze ścian w sezonie letnim. Czasami pomaga, a czasami nie. W większości przypadków, wietrzenie to metoda osuszania, która jest nieskuteczną praktyką na zlikwidowanie wilgoci obecnej na ścianach budynku. Fachowcy z branży radzą, iż najlepiej zastosować specjalistyczne urządzenia do osuszania, które w skuteczny sposób pomogą nam wysuszyć zalane wodą mieszkania.

Profesjonalne odgrzybianie ścian w Katowicach - ocet na pleśń!

O pomoc w usuwaniu grzybów ze ściany można się śmiało zwrócić do przedsiębiorstwa Kastelnik. Oferujemy profesjonalne odgrzybianie ścian w Katowicach, a także kompleksowe sprzątanie po zalaniu, ocet na pleśń, osuszanie budynków, wypompowywanie wody po powodzi, czy też ozonowanie pomieszczeń. Zamówienie tych i innych usług jest proste dzięki naszej infolinii interwencyjnej. Nie zwlekaj i uzyskaj pomoc w pozbyciu się grzyba ze swoich ścian! Chroń siebie i swoich bliskich!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%