Odgrzybianie ściany Czerwionka-Leszczyny

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Czerwionce-Leszczyny. Co zrobić, kiedy pleśń i grzyb pojawi się w zalanym mieszkaniu?

Masz nieruchomość w woj. śląskim i nie wiesz, co zrobić z grzybem na mokrym suficie? Oferujemy odgrzybianie ścian Czerwionka-Leszczyny i całodobowo pomagamy poznać przyczyny powstania wilgoci w Twoim domu.

Odgrzybianie ściany po zalaniu Czerwonka-Leszczyny

Grzyb na ścianach powoduje choroby układu oddechowego.

Osuszanie budynków to bardzo ważny etap sprzątania, ale nie zawsze na podłodze mamy rozlane fekalia lub inne nieczystości po wybiciu kanalizacji. Czasami dochodzi do niewielkiego pęknięcia rury w ścianie i w wyniku tej awarii następuje wyciek wody. Pierwszym etapem będzie rozeznanie, czy mamy do czynienia z grzybem, czy pleśnią.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Czym różni się grzyb od pleśni na ścianie?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż grzyb domowy to nie to samo, co pleśń. Jaka jest różnica pomiędzy tymi organizmami? Pleśń zazwyczaj jest niewielkich rozmiarów i znajduje się na zewnątrz ściany, natomiast grzyb może zaatakować wewnętrzną część ścian i konstrukcję budynku. Co sprzyja powstaniu grzyba domowego? Okazuje się, że i pleśń i grzyb lubi wilgoć, więc zalana ścianka mieszkania to świetne miejsce do rozwoju tego typu organizmów.

Usuwanie pleśni Czerwionka-Leszczyny

W specjalistycznej firmie sprzątającej Kastelnik oferujemy odgrzybianie mieszkania metodą chemiczną, którą najczęściej łączymy z dobrze wszystkim znanym ozonowanie pomieszczeń. Usuwanie grzyba po zalaniu mieszkania przeprowadzamy w kilka godzin, od otrzymania telefonicznego zgłoszenia.

Dodatkowym plusem naszych działań jest neutralizacja powietrza z odoru, po którym to zabiegu nieprzyjemne zapachy znikają na stałe. Usunięcie pleśni również można umówić z technikiem naszej firmy na bezpłatnych oględzinach zalanego pomieszczenia.

Usuwanie pleśni z mokrej ściany Czerwionka-Leszczyny – Śląskie

Masz zalany dom? Warto zamówić lokalnego fachowca i wykonać pomiar wilgoci struktury ściany, a w przypadku negatywnych wyników zamówić suszenie ścian za pomocą osuszacza kondensacyjnego i wykonać usuwanie pleśni ze ściany za pomocą ozonu. Usługa odgrzybiania dostępna jest na terenie całego śląska, ale również w mieście Czerwionka Leszczyny.

Jakie usługi możesz jeszcze zamówić w firmie Kastelnik?

 • Usuwanie grzyba wraz ze sprawdzeniem izolacji poziomej;
 • Sprzątanie piwnicy po wybiciu kanalizacji;
 • Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą preparatów chemicznych;
 • Usługi sprzątania po zalaniu fekaliami domu lub biura;
Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Masz problem z wilgocią na klatce schodowej? Warto dodać, że oferta firmy sprzątającej Kastelnik kierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości komercyjnych. Jednym słowem, jesteśmy w stanie szybko usunąć każdą pleśń i grzyb z zalanych wodą murów i tynków biura, czy też mieszkania w bloku.

Oferujemy również: odgrzybianie ścian w województwie małopolskim

Czy ozonowanie pomieszczeń pomaga usunąć pleśń ze ściany?

Profesjonalne ozonowanie mieszkania może być świetnym sposobem na usunięcie pleśni ze ścian. Takie działanie nie jest jednak zalecane w celach profilaktycznych, ponieważ w dzisiejszych czasach każdy grosz się liczy i nie ma co, wydawać gotówki bez potrzeby. Badanie mykologiczne jest więc dobry, choć kosztownym pomysłem.

Odgrzybianie ścian ozonem

Ozon skutecznie pomaga w walce z grzybem na ścianie.

Jaki preparat grzybobójczy na Cladosporium i Mucor?

Kiedy pomiary w laboratorium potwierdzą, iż mamy do czynienia z grzybem lub pleśnią należy dobrać odpowiedni preparat grzybobójczy np. na organizmy tj. Cladosporium i Mucor. Wykwity grzyba na ścianie mogą prowadzić poważnych problemów ze zdrowiem i nie można lekceważyć tych zagrożeń.

Kastelnik – preparaty antygrzybiczne – potwierdzone atestem

Za pomocą generatora ozonu można dezodoryzować powietrze z nieprzyjemnych zapachów, cząsteczek kurzu i alergenów, które często są obecne w budynkach po zalaniu. Oferujemy profesjonalne ozonowanie mieszkań na terenie Czerwionki-Leszczyny i w okolicy. Zawsze zapewniamy bezpłatny dojazd do klienta, a usuwanie przykrych zapachów realizujemy w ciągu 60 minut.

Nadmiar wilgoci wymusza osuszanie ścian – zaufaj profesjonalistom

Nie każdy ma świadomość, iż nadmiar wilgoci może powodować wszelkiego rodzaju problemy związane z konstrukcją budynku. Jeśli zauważyłeś, że Twoje ściany są mokre lub wilgotne przez dłuższy czas, najlepiej skontaktować się z profesjonalistami, którzy ocenią sytuację i doradzą, jakie kroki należy podjąć. Przyczyny wilgoci mogą być różne:

 • Pęknięta rura wewnątrz ściany;
 • Awaria kanalizacji;
 • Wadliwa izolacja fundamentów i zły stan pomieszczeń w zakresie wentylacji.

Usuwanie pleśni ze ścian w mieszkaniach, domach dostępne w miastach:

Osuszanie piwnicy certyfikat IICRC 2023

Jesteśmy dostępni pod całodobowym telefonem!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Niedosuszone przegrody budowlane mogą być jedną z głównych przyczyn powstania grzybów i pleśni. Dodatkowo często pojawia się problem złej wentylacji, a szczelnie zamknięte pomieszczenia powodują powstanie grzybów takich jak Fusarium. Ocena mykologiczna pomaga określić rodzaj grzybków i dobrać najlepszy środek grzybobójczy.

Odgrzybianie Czerwionka-Leszczyny

Jak usunąć grzyba ze ścian oraz drożdżaki, inne organizmy?

Usuwanie grzyba ze ścian wymaga połączenia środków chemicznych i metody dezynfekcji za pomocą gazu. Po pierwsze, dotknięty grzybem obszar mokrej ściany powinien być całkowicie oczyszczony z zarodników grzyba domowego np. silnym detergentem. Po drugie należy przeprowadzić ozonowanie powietrza, a na koniec można zabezpieczyć powierzchnię płynem ochronnym. Tak usuwamy grzyba w 90 minut i wietrzymy mieszkanie.

Ile kosztuje odgrzybianie ściany z Candidi?

Koszt odkażania ściany z grzyba Candida może się różnić w zależności od lokalizacji. W województwie śląskim cena za pełną dezynfekcję pomieszczeń, bez usuwania wilgoci zaczyna się od 800 zł. Jednakże, jeśli odgrzybianie ściany wymaga kilka pomieszczeń, koszty ten może wynieść nawet 1600 zł. Ważne, by w trakcie tej pracy stosować atestowane środki ochrony osobistej, które są w pełni bezpieczne dla skóry użytkownika.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%