Odgrzybianie ścian Żywiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Żywcu. Jak wygląda usuwanie pleśni z sufitu w zalanym domu?

Masz problem w domu i nie masz doświadczenia? Czy wiesz, że mokre ściany to częsta przyczyna zagrzybienia?

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Pleśń i grzyb kojarzy się ze starym budownictwem, kamienicami czy zaniedbanymi lokalami – jest to oczywiście mylne wyobrażenie, ponieważ zarodniki grzybów, tak samo, jak zarodniki pleśni mogą pojawić się nawet w nowym bloku, który dopiero co został oddany do użytku przez dewelopera.

Odgrzybianie pomieszczeń po zalaniu ściany w domu Żywiec

Podczas odgrzybiania ściany należy także pamiętać o zdezynfekowaniu pomieszczenia. Idealnie nadaje się do tego ozon.

Profesjonalne odgrzybianie ścian Żywiec, woj.śląskie to oferta na przeprowadzenie wielu różnych pracy w zalanej wodą łazience, podmokłej piwnicy lub innym pomieszczeniu w celu usunięcia grzyba domowego. Mykotoksyny to trujące substancje wytwarzane przez organizmy znajdujące się na mokrej ścianie budynku, które muszą być szybko zneutralizowane.

Jakie usługi mogą być niezbędne po zalaniu budynku wodą?

 • Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń;
 • Kompleksowe osuszanie ścian w woj. śląskim;
 • Ekspertyzy mykologiczne;
 • Gruntowne odgrzybianie budynków w powiecie żywieckim;
 • Osuszanie mieszkań za pomocą metody podciśnieniowej;
 • Osuszanie tynków w rejonie Żywca;
 • Sprawdzenie izolacji fundamentów i osuszanie murów;
 • Usuwanie pleśni ze ściany w Żywcu i na terenie Śląska.

Kastelnik od wielu lat oferuje wynajem osuszaczy i usuwanie grzybów pleśniowych ze ścian za pomocą atestowanych preparatów pleśniobójczych. Osuszanie budynków możesz zamówić pod numerem tel. +48 735-960-510.

Kastelnik – pomiar wilgoci – kontakt 7 dni w tygodniu

Każda wykonana usługa kończy się dostarczeniem certyfikatu dekontaminacji. Kluczowe znaczenie ma zawsze dobór odpowiednich środków do odgrzybiania i ich odpowiednia aplikacja.

Kim są klienci naszej firmy?

 • Osoby prywatne;
 • Zarządcy nieruchomości;
 • Właściciele małych osiedli mieszkaniowych.

Niestety cichy zabójca, jakim jest grzyb na ścianie, pojawia się nagle – choć organizm może rozwijać się przez długi czas, to zazwyczaj domownicy dostrzegają go dopiero na późniejszym etapie, kiedy wykwity są olbrzymich rozmiarów, a domownicy mają już problemy ze zdrowiem. Jeśli w Twoim domu pojawił się grzyb lub pleśń, nie czekaj.

Wezwij specjalistyczną firmę i pozwól sobie pomóc. W dziedzinie osuszania możemy zaoferować kilka metod lub wynajem urządzeń do osuszania pomieszczeń.

Usuwanie grzyba ze ścian w Żywcu – czym grozi pojawienie się stroczka domowego w mieszkaniu?

Często zdarza się tak, że grzyb nie jest widoczny w mieszkaniu w pierwszej fazie, ale jego obecność bardzo mocno wpływa na stan zdrowia i samopoczucie domowników. Zarodniki grzybów produkują substancje toksyczne, które następnie unoszą się w powietrzu w całym pomieszczeniu i przedostają się do górnych dróg oddechowych.

Usuwanie grzyba ze ściany Żywiec

Grzyb w mieszkaniu daje się we znaki poprzez przewlekłe bóle głowy, problemy skórne, nawracające zapalenie zatok i spore problemy z koncentracją. Jeśli w Twojej sypialni jest grzyb, to będziesz mieć poważne problemy ze snem, a podczas wyciszenia może towarzyszyć Ci rozdrażnienie i złe samopoczucie. To oczywiście tylko niektóre skutki grzyba w domu.

Jak pozbyć się grzyba ze ściany?

Skoro już wiesz, że grzyb w mieszkaniu potrafi zrobić tak wiele złego, to zacznij działać. Najlepiej skontaktuj się z profesjonalną firmą, która odpowiednio podejdzie do tematu i w kilka godzin upora się z grzybem.

Ozonowanie pomieszczeń mieszkania sposobem na grzyba?

Technicy od odgrzybiania prace zaczynają, od wykonania pomiaru wilgoci ścian i osuszania mokrych murów i tynków oraz usunięcia źródła powstawania grzyba – do tego celu użyją sprawdzonego, certyfikowanego środka grzybobójczego np. koncentratu Dragon w opakowaniu 500 ml.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Następnie przeprowadzimy ozonowanie pomieszczeń, gdyż żaden pierwiastek tak skutecznie nie zabija drobnoustrojów i grzybów, jak robi to ozon. Na koniec zostanie już tylko ponowne sprawdzenie wilgotności ściany i zadbanie o poprawną wentylację powietrza.

Okazuje się, że grzyby domowe nie lubią ruchów powietrza. Odpowiednia wilgotność i wentylacja mieszkania zapewnia, że organizmy te nigdy nie  pojawią się w Twoim otoczeniu.

Najlepsze środki do usuwania grzybów i pleśni – z gwarancją

Czasami warto zapłacić trochę więcej, by otrzymać produkt wysokiej jakości. Z biegiem czasu okazuje się, że to była dobra inwestycja w zalany wodą budynek. Doświadczenie pokazuje, iż nie ma co oszczędzać na płynach, które posiadają atest. Taka inwestycja zwraca się w krótkim czasie.

 • Preparat o zwiększonym działaniu pleśniobójczy Pufas 500 ml;
 • Środek na grzyby Dragon 1000 ml;
 • Substancja w koncentracie grzybobójcza Primacol 500 ml.

Profesjonalne osuszanie budynków na Żywiecczyźnie

Osuszanie budynków na Żywiecczyźnie wymaga szczególnej uwagi, jest to region, gdzie wiele nieruchomości jest zalewanych każdego roku. Najpierw technik zidentyfikuje źródło wilgoci i podejmie działania, mające na celu jego wyeliminowanie. Kompleksowe osuszanie ścian poprzedzone jest pomiarem wilgoci technologicznej ściany, a ta nie powinna przekraczać 10%.

Osuszanie budynków z certyfikatem IICRC

Odpowiednie osuszenie budynku po zalaniu zapobiega powstaniu wilgoci.

Następnie użyje profesjonalnego sprzętu osuszającego, aby odpowiednio osuszyć ścianę – tu z pomocą przychodzi urządzenie do absorpcyjnego wysuszenia mokrych tynków. Na koniec należy wykonać zabieg ozonowania, który ma na celu profilaktykę przed niewidocznymi grzybami, które mogą jeszcze zamieszkiwać nieruchomość. Osuszanie pomieszczeń to zadanie, którego nie da się wykonać bez specjalnego sprzętu, a odgrzybianie budynków to tylko jeden z etapów.

Usuwanie pleśni Żywiec – na własną rękę, czy z pomocą firmy?

Osuszanie budynków to bardzo ważny etap odgrzybiania, ale co, jeżeli ściany są już suche, a na tynkach dalej pojawiają się wykwity z pleśni? Usunięcie pleśni na własną rękę nie zawsze się sprawdzi. Po pierwsze, warto zainwestować w badania mykologiczne. W Twoim pomieszczeniu mogą pojawić się niewielkie wykwity pleśni nieznanego pochodzenia. Oczywiście nie są one tak niebezpieczne, jak grzyby i pozbycie się ich na wczesnym etapie wzrostu jest zazwyczaj skuteczne, ale bez ekspertyzy mykologicznej to walka na oślep.

Wynajem osuszaczy powietrza

Nie zawsze pozbędziesz się zarodników pleśni na własną rękę, bez wiedzy, jakiego środka użyć. Wystarczy, że dobrze wytypujesz organizm, który zainfekował ściany, a Candida lub Mucom znikną raz na zawsze.

Czy wiesz, że osuszaniem budynków zajmujemy się od 2013 roku? Oznacza to, że profesjonalnie szukamy wycieków i mamy najlepszych specjalistów w branży.

Po rozpoznaniu gatunku grzyba pleśniowego przygotuj specjalną mieszankę, czyli roztwór wody z solą, a następnie umyj powierzchnie z wykwintem pleśni przy jej pomocy. Zamiast wody i soli możesz użyć białego octu lub wybielacza.

Drenaż budynku

Kastelnik to synonim jakości w sektorze usług dla osób prywatnych. Działamy już od 10 lat!

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pamiętaj, że skuteczne odgrzybianie nie jest 100% gwarancją, że ochratoksyna A, patulina, i kwas aspergilowy, nie powróci, kiedy stworzysz dla niego idealne warunki – jeśli nie zadbasz o odpowiedni poziom wilgoci w swoim domu, to grzyb będzie nawracał.

Odgrzybianie Żywiec

Podpowiemy Ci, co zrobić, by Twoja nieruchomość nie była idealnym środowiskiem dla grzybów domowych zwanych podstawczakami.

Jak zapobiegać pojawieniu się grzybów podstawczaków w domu?

Po pierwsze ogranicz używanie nawilżaczy powietrza, zadbaj o systematyczną kontrolę wentylacji i nie gotuj w kuchni bez włączonego okapu. Jeśli podejrzewasz, że w Twoim domu znów mogła pojawić się wilgoć, poproś techników od osuszania o wykonanie testu wilgotnościowego. Na zimę nie uszczelniaj okien, tylko zadbaj o mikro wentylację.

Jak odgrzybić mur?

Na rynku jest kilka metod pozwalających na usunięcie grzyba z muru budynku. Do najczęściej stosowanych jest oprysk chemiczny, który wymaga atestowanego środka grzybobójczego. Preaparat należy nanieść na zagrożone miejsca, następnie należy odczekać minimum 60 minut i na koniec, dla wzmocnienia efektu wykonać ozonowanie powietrza. Dezynfekcja ozonem szybko zabije wszystkie grzyby w domu, a dodatkowo usunie alergeny i niebezpieczne mikroorganizmy.

Czym skuć stary tynk z grzybem na jego powierzchni?

Czasami zagrzybiałe ściany wymagają inwazyjnej metody, która polega na skuciu starego tynku z grzybem na jego powierzchni. Do wykonania tej czynności wystarczy młotek i ostry przecinak lub szlifierka kątowa. Tynk musi być usunięty w całości, a następnie ściana pod nim powinna być oczyszczona specjalnym środkiem grzybobójczym.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%