Odgrzybianie ścian Zielona Góra

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Zielonej Górze. Jaki jest skuteczny preparat grzybobójczy?

Zauważyłeś na ścianach różnokolorowe plamki? To jasny sygnał, że w mieszkaniu panuje wilgoć, a na ścianach rozwija się grzyb domowy. W firmie Kastelnik zamówisz kompleksowe odgrzybianie ścian Zielona Góra w woj. lubuskim, które obejmuje wszystkie niezbędne czynności prowadzące do wyeliminowania zagrzybienia w mieszkaniu.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Nasi specjaliści od walki z grzybem stosują skuteczne preparaty grzybobójcze, które neutralizują nie tylko grzyby domowe, ale i pleśń oraz ich zarodniki. Środki na grzyba, które wyróżniają się najwyższą skutecznością, zawierają zazwyczaj:

 • Nadtlenek wodoru;
 • Chlor;
 • Alkalia;
 • Amoniak;
 • Kwasy organiczne.
Odgrzybianie mieszkania Zielona Góra. 

Odgrzybianie mieszkania z zagrzybienia w Zielonej Górze przy ul. Jedności.

Narzędzia wykorzystywane w ramach usługi odgrzybianie

Profesjonalne odgrzybianie ściany to proces usuwania pleśni i grzybów z powierzchni, takich jak ściany, sufity, podłogi czy meble. W celu skutecznego odgrzybiania specjaliści stosują różne narzędzia i metody. Oto niektóre z nich:

 • Wykrywacze wilgoci;
 • Środki chemiczne;
 • Myjki ciśnieniowe;
 • Oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA;
 • Suszarki i dmuchawy;
 • Osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne;
 • Środki ochrony osobistej.

Dzięki tym narzędziom i odpowiedniej wiedzy eksperci są w stanie skutecznie i szybko usunąć pleśń i grzyby, zapewniając bezpieczne i zdrowe warunki dla mieszkańców czy użytkowników budynków. Gwarantujemy skuteczność i wykonanie usługi na najwyższym poziomie, co przekłada się na efektywne wyeliminowanie przykrego problemu z grzybem na ścianie raz na zawsze.

Usługi firmy Kastelnik na usuwanie grzyba ze ściany

Firma Kastelnik to ekspert w zakresie usuwania grzyba ze ściany oferujący klientom szeroką gamę usług, takich jak diagnoza, usuwanie, sanacja, zapobieganie oraz doradztwo. Wykorzystując nowoczesne technologie i sprawdzone metody gwarantujemy skuteczne i trwałe rozwiązanie problemu pleśni w domach i pomieszczeniach mieszkalnych.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – cała Polska 7/24

Specjalnie dla naszych klientów i wszystkich osób, które borykają się z zagrzybieniem w mieszkaniu, uruchomiliśmy całodobową infolinię tel. 75-960-510.

Kluczowe etapy usuwania grzyba przez firmę Kastelnik

W ramach usług firmy Kastelnik proces usuwania grzyba ze ścian obejmuje:

 • Diagnozę, w której firma lokalizuje źródło wilgoci i identyfikuje rodzaj pleśni.
 • Usuwanie grzyba za pomocą środków chemicznych, myjek ciśnieniowych, odkurzaczy przemysłowych oraz ręcznych narzędzi.
 • Kompleksowe usuwanie grzyba ze ścian, które polega na oczyszczeniu ściany, odkażeniu oraz ewentualnym malowaniu czy tynkowaniu.
 • Zapobieganie nawrotom grzyba poprzez regulację wilgoci, poprawę wentylacji, izolację termiczną oraz zastosowanie preparatów antygrzybicznych.

Jakie gatunki grzybów usuwa firma Kastelnik?

Długotrwałe narażanie się na mykotoksyny wydzielane przez grzyby pleśniowe może uszkadzać układ nerwowy, rozrodczy, niszczyć odporność, a nawet prowadzić do chorób nowotworowych.

Czy wiesz, że grzyb jest toksyczny dla zdrowia? Nie warto bagatelizować takich problemów, jakimi są plamy na ścianach i smród stęchlizny w mieszkaniu – informuje Mieszko Kastelnik.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów alergicznych lub podejrzenia obecności grzybów w Twoim domu skontaktuj się z firmą specjalizującą się w usuwaniu grzybów i pleśni, taką jak firma Kastelnik, aby uzyskać profesjonalną pomoc. Nasi pracownicy gwarantują pełen profesjonalizm w zakresie usuwania pleśni ze ścian, takich gatunków jak Aspergillus, Stachybotrys czy Penicillium.

Usuwanie pleśni ze ściany w powiecie zielonogórskim

Aby przeprowadzić skuteczne usuwanie pleśni ze ściany, należy zastosować specjalistyczne preparaty i dokładnie wykonać każdą czynność.

Usuwanie grzyba ze ścian Zielona Góra. 

Usuwanie grzybów pleśniowych bez właściwego przygotowania i certyfikatu IICRC bywa skomplikowana, dlatego specjaliści z firmy Kastelnik korzystają z zaawansowanego sprzętu ułatwiającego precyzyjne suszenie ścian, ozonowanie wnętrz dużym stężeniem oraz dezynfekcję trudno dostępnych miejsc.

Nasi specjaliści zadbają również o zlokalizowanie przyczyn powstawania pleśni, aby uniknąć powtórzenia problemu w przyszłości. Pamiętaj, że domowe sposoby na usuwanie grzybów pleśniowych zazwyczaj hamują tylko ich wzrost, a nie skutecznie likwidują zarodniki.

Jeśli potrzebujesz usunąć pleśń ze ścian, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści pomogą Ci rozwiązać ten problem.

Ozonowanie pomieszczeń na zapach stęchlizny w mieszkaniu

Czy wiesz, że grzyby mogą wnikać w strukturę tynku i powodować niekorzystny wpływ na zdrowie Twoje i Twoich bliskich? Dlatego tak ważne jest, aby odgrzybianie ścian na terenie Zielonej Góry było połączone z dezynfekcją pomieszczeń.

Jeśli zależy Ci na tym, aby szkodliwe toksyny nie przedostały się do Twoich płuc, powinieneś skorzystać z usług firmy Kastelnik, która oferuje ozonowanie pomieszczeń. Ozon jest bardzo skutecznym środkiem do eliminacji drobnoustrojów w powietrzu, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa Twojego domu.

Kastelnik – dezynfekcja powietrza ozonem – potwierdzona certyfikatem

Zadbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich i zleć odgrzybianie mieszkania i dezynfekcję pomieszczeń specjalistom z Kastelnik. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twój dom będzie bezpieczny dla wszystkich jego mieszkańców.

Osuszanie murów z certyfikatem od firmy Kastelnik

To właśnie wilgoć stanowi główną przyczynę rozwoju grzybów i pleśni na ścianach mieszkań. Kiedy dochodzi do tego słaba wentylacja pomieszczeń i wysoka temperatura, tworzą się doskonałe warunki do rozwoju grzybów domowych takich jak np. podstawczak.

To właśnie dlatego w ramach specjalistycznej usługi odgrzybianie Zielona Góra, nasza załoga specjalistów rozpoczyna prace na miejscu od dokładnego osuszania fundamentów. Sprawdzamy izolacje poziome, punkt rosy i badamy poziom wilgotności powietrza za pomocą specjalnych mierników.

Następnym krokiem jest osuszanie murów, które wykonujemy w zależności od stopnia zawilgocenia ścian i powietrza. Zazwyczaj sięgamy po osuszacze kondensacyjne, choć w przypadku wysokiej wilgotności dobrze sprawdzają się również osuszacze absorpcyjne. Suche ściany i sufity są gotowe do kolejnego kroku, jakim jest dezynfekcja pomieszczeń po grzybie i pleśni.

Certyfikowane usługi osuszania ścian. 

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa lubuskiego:

 • Gorzów Wielkopolski
 • Kostrzyn nad Odrą
 • Międzyrzecz
 • Nowa Sól
 • Słubice
 • Sulechów
 • Świebodzin
 • Zielona Góra
 • Żagań
 • Żary

Baza wiedzy dla mieszkańców Zielonej Góry (FAQ)

Nie każdy wie, że grzyb domowy oznacza nie tylko brzydkie wykwity na ścianach i zagrożenie dla zdrowia człowieka, ale też nieprzyjemny zapach stęchlizny, który unosi się w całym mieszkaniu. Z czasem staje się tak intensywny, że wnika we wszystkie zasłony i ubrania, stając się niejako “wizytówką” domu.

Odgrzybianie Zielona Góra.

Po opuszczeniu takiego mieszkania wyczuwalny jest na ubraniach grzybowy swąd, który znika dopiero do kilku praniach. Zanim ustalisz termin Twojego zlecenia, warto zasięgnąć informacji na temat skutecznego odgrzybiania ścian.

Jakie są sposoby na skuteczne odgrzybianie ścian?

Istnieje kilka sposobów na odgrzybianie ścian, w zależności od rodzaju pleśni i stopnia jej rozwoju. Można użyć specjalnych środków chemicznych, takich jak preparaty z zawartością chloru lub nadtlenku wodoru. Innym sposobem jest mechaniczne usunięcie pleśni za pomocą szczotki lub szpachelki, a następnie dokładne umycie ściany. W przypadku silnego rozwoju pleśni konieczne może być również usunięcie fragmentów ściany.

Czy usuwanie grzyba ze ścian można wykonać samodzielnie?

Odgrzybianie ścian można wykonać samodzielnie, jednak należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, takich jak noszenie rękawiczek i maseczki ochronnej. Przed przystąpieniem do pracy warto dokładnie zapoznać się z instrukcją danego preparatu chemicznego, który będzie używany do odgrzybiania ścian. W przypadku braku doświadczenia w takich pracach warto skorzystać z usług specjalistów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%