Odgrzybianie ścian Zgorzelec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Zgorzelcu. Czy taka usługa, poparta wcześniejszą analizą ma sens? 

W południowo-zachodniej Polsce na terenie woj. dolnośląskiego, dostępna jest usługa tj. odgrzybianie ścian Zgorzelec, która wykonana odpowiednio szybko zapewni usunięcie nie tylko pleśni ze ścian, ale także dodatkowo ochroni przed negatywnymi skutkami spowodowanymi przez pozostawienie grzyba na ścianie.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Masz na ścianie pleśń w postaci czarnych wykwitów i nie jesteś pewien co zrobić? Najprawdopodobniej masz do czynienia z grzybem Aspergillus lub Cladosporium.

Firma Kastelnik oferuje usługi usuwania pleśni z wilgotnych ścian w powiecie zgorzeleckim od ponad dekady, a odgrzybianie mieszkań cieszy się sporą popularnością wśród świadczonych przez nas prac. Awaria instalacji wodno kanalizacyjnych jest nieprzyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza gdy woda zalewa pomieszczenia i wyrządza wiele szkód, więc lepiej usunąć następstwo nadmiernej wilgoci z domu.

Popularny temat na blogu: Na czym polega sprzątanie mieszkania po zalaniu?

Lepiej nie próbować samemu usuwać grzyba, ponieważ niewiele osób posiada odpowiednią wiedzę na temat tych organizmów i skutecznych, a zarazem bezpiecznych sposobów ich zwalczania. Mostki termiczne to duży problem estetyczny, w co drugiej zagrzybionej łazience.

Najczęściej spotykane grzyby w domu to między innymi:

 • Grzyby z rodziny kropidlakowców np. Aspergillus;
 • Mucor Fusarium;
 • Pędzlak Pospolity.

Warto zapewnić poprawną cyrkulację powietrza w całym domu, by uniknąć problemów z grzybem oraz zapewnić zdrowe warunki do życia. To kluczowa kwestia, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci – informuje Mieszko Kastelnik, specjalista ds. usuwania grzybów z domów.

Nadmiar wilgoci i pleśń na ścianie – co robić?

Należy działać, zanim pojawi się nieprzyjemny problem. Aby zapobiec powstawaniu pleśni i grzybów na zalanych ścianach, powinieneś zdecydować się na skuteczne usuwanie wilgoci. W tym celu należy przeprowadzić pomiar wilgotności ścian i powietrza oraz dokładnie osuszyć budynek, co można zrobić przy użyciu osuszaczy kondensacyjnych.

Odgrzybianie mieszkania Zgorzelec.

Odgrzybianie mieszkania z zagrzybienia w Zgorzelcu przy ulicy Staszica.

W procesie osuszania niezbędne będą osuszacze kondensacyjne, które posiada profesjonalna firma sprzątająca Kastelnik. Jednakże może się zdarzyć, że w Twoim domu woda zalegała przez dłuższy czas, co spowodowało, że grzyby i ich zarodniki zaczęły osadzać się na ścianach. W takim przypadku po zakończeniu procesu osuszania konieczne są dodatkowe kroki.

Zamów analizę przyczyny powstawania wykwitów

Jeśli masz problem z grzybem pleśniowym w swoim domu, firma Kastelnik oferuje kompleksowe odgrzybianie mieszkań, które zapobiegnie pojawieniu się nowych wykwitów. Nasi technicy posiadają specjalistyczne preparaty grzybobójcze z certyfikatem, które zawsze stosują zgodnie z zaleceniami producenta.

Kastelnik – osuszanie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Dodatkowo usuwamy nadmiar wilgoci, co oznacza, że po naszej wizycie nie tylko usuniemy pleśnie z powierzchni ściany, ale również powietrze będzie czyste i odświeżone. Jedną z najczęściej stosowanych metod dezynfekcji jest dokładne osuszanie ścian połączone z ozonowaniem.

Warto poznać źródło powstania wilgoci na powierzchni ściany

Przed przystąpieniem do usuwania grzyba, lokalizujemy źródło wilgoci i badamy przyczyny powstawania wykwitów. Jeśli konieczne, pracownicy firmy Kastelnik stosują nowoczesne metody osuszania ścian, takie jak metoda podciśnieniowa lub nadciśnieniowa, które są wybierane na miejscu po dokładnej analizie sytuacji.

Usuwanie grzyba ze ścian Zgorzelec.

Zgorzelec i okolice — oferta firmy sprzątającej Kastelnik

Trzeba pamiętać, że pleśń może być odporna na nieatestowane środki grzybobójcze dostępne w zwykłych sklepach, dlatego kontakt z naszymi technikami jest najlepszym rozwiązaniem. Inne usługi, które możesz zamówić w naszej firmie to:

 • Dezynfekcja ścian za pomocą specjalistycznych preparatów;
 • Ozonowanie pomieszczeń, które usuwa nieprzyjemny zapach;
 • Dokładne osuszenie ścian;
 • Utylizacja zniszczonych mebli gabarytowych po zalaniu;
 • Lokalizacja przecieków i przyczyn powstawania pleśni.

Czy usunięcie grzyba ze ściany środkiem chemicznym ma sens?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak trudnym do usunięcia problemem może być grzyb. Organizm ten szybko się rozprzestrzenia i atakuje nie tylko powierzchnie murów, ale również wnika w głąb, co oznacza, że jego usunięcie wymaga starannych działań i może generować większe koszty.

Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie chemicznego odgrzybiania pomieszczeń, czyli usunięcie grzyba przy użyciu środków zawierających substancje takie jak czwartorzędowe związki amoniowe lub ozon. Domowe metody na usunięcie grzyba z pomieszczeń, zwłaszcza takich, które nie były czyszczone przez lata, po prostu nie są skuteczne.

W przypadku silnego zalania konieczne jest nawiercenie otworów w ścianie i wysuszenie tynków zagrzybionego pomieszczenia — zaleca Dorota Kastelnik, ekspert od osuszania.

Usługi usuwania pleśni ze ścian – o tym warto pamiętać!

Usuwanie pleśni ze ściany przez specjalistyczną firmę jest wygodne, ponieważ nie musisz być w nim aktywnie zaangażowany. Pracownicy firmy Kastelnik zaoszczędzą ci zmartwień o prawidłowość przeprowadzania dezynfekcji. Jednak, jeśli chcesz spróbować usunąć pleśń samodzielnie, pamiętaj, aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie dla zdrowia człowieka podczas pracy.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – potwierdzone certyfikatem

Silne preparaty do usuwania grzyba są niebezpieczne dla Twojego zdrowia, dlatego powinieneś zaopatrzyć się w maskę oraz jednorazowe rękawice. Przed rozpoczęciem pracy należy posiadać przynajmniej podstawową wiedzę, a więc należy zapoznać się treścią na opakowaniu wybranego przez nas preparatu. Nieodpowiednie przygotowanie może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne dla człowieka.

Certyfikowane usługi odgrzybiania.

Dorota Kastelnik oferuje profesjonalne usługi osuszania z certyfikatem IICR i znajdzie sposób na każdą zagrzybioną powierzchnię.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa dolnośląskiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Zgorzelca

Izolacje przeciwwilgociowe są kluczowe dla właściwego projektowania konstrukcji w budynkach mieszkalnych. Niewłaściwa wentylacja lub uszkodzenia w izolacji budynku to główne przyczyny nadmiernej wilgotności, która skutkuje grzybem na ścianie.

Odgrzybianie Zgorzelec.

Nałożenie na ściany preparatu do usuwania grzyba na pewno nie usunie przyczyny powstania zagrzybienia w domu. Czym usunąć pleśń ze ściany?

Chociaż producent reklamuje ten środek jako niezwykle skuteczny oraz taki, który rozwiąże problemy z grzybem, to należy jasno powiedzieć, że najbardziej istotne jest usunięcie źródła powstawania wilgoci. Poznaj najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Zgorzelca

Jaka jest przyczyna pojawienia się grzyba na ścianie?

Grzyby na ścianach pojawiają się na skutek wilgoci i braku wentylacji w pomieszczeniach. Wilgoć może pochodzić z różnych źródeł, takich jak wycieki wody, przecieki dachu, zła izolacja budynku czy kondensacja pary wodnej. Likwidacja źródła problemu jako jedyna zapobiega dalszej możliwości rozwoju grzybów.

Czy da się usunąć wilgoć na własną rękę?

Niektórzy decydują się, aby samodzielnie usunąć wilgoć i skutki awarii kanalizacji. Likwidacja wilgoci z domu jest możliwe na własną rękę, jednak należy pamiętać, że jest to proces skomplikowany i wymaga on posiadania odpowiedniego sprzętu, takiego jak osuszacz kondensacyjny czy miernik wilgoci.

Na czym polega nieprofesjonalne usuwanie grzyba ze ścian?

Osoby nieprofesjonalne nie posiadają wiedzy na temat oceny mykologicznej i nie są w stanie dobrać odpowiedniego środka do odgrzybiania. Najczęściej do usuwania grzybów z zalanych powierzchni używają domowego sprzętu i środków czystości bez atestów lub substancji, które nawet nie są przeznaczone do odgrzybiania ścian. W rezultacie efekty nie są zadowalające.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%