Odgrzybianie ścian Zgierz

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Zgierzu. Czy grzyb wnika w konstrukcję budynku?

Grzyb to następstwo nadmiernej wilgoci. Ten cichy zabójca atakuje ściany, powierzchnie, a nawet konstrukcję budynku. Właśnie dlatego bardzo ważna jest szybka reakcja, a usługa tj. odgrzybianie ścian Zgierz, woj. łódzkie jest tym, czego aktualnie szukasz.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – Serpula lacrymans

Zacznij od eliminacji przyczyny powstawania wykwitów, a następnie zleć specjalistycznej firmie Kastelnik przeprowadzenie czynności, jaką jest odgrzybianie ścian przy użyciu specjalistycznych preparatów.

Odgrzybianie mieszkania Zgierz.

Odgrzybianie ściany w Zgierzu, ul. Długa.

Usuwanie pleśni w powiecie zgierskim – usługi odgrzybiania

Jeśli w Twoim domu doszło do zalania, pojawiła się wilgoć kapilarna lub nie ma prawidłowej cyrkulacji powietrza, to oznacza to, że stworzyły się idealne warunki do rozwoju grzybów, które mają poważne konsekwencje zdrowotne.

W pierwszej kolejności należy usunąć pleśń ze ściany, zdezynfekować zainfekowaną powierzchnię, a następnie przeprowadzić niezbędne naprawy, które mają na celu usunięcie wilgoci. Kluczowe jest również osuszanie budynków i wykrycie mostków termicznych.

Rodzajów grzybów i pleśni

Istnieje kilka rodzajów grzybów i pleśni, które najczęściej występują na ścianach w budynkach. Oto najbardziej powszechne z nich:

 • Penicillium – to rodzaj pleśni, który może występować na ścianach, meblach czy materiałach tekstylnych. Ten organizm znany jest ze swojej zdolności do wywoływania alergii oraz podrażnień dróg oddechowych.
 • Aspergillus – występuje na różnych powierzchniach, w tym na ścianach i może powodować problemy zdrowotne, takie jak alergie, astma czy infekcje układu oddechowego.
 • Mucor to niebezpieczny dla zdrowia rodzaj pleśni występujący w miejscach o wysokiej wilgotności, takich jak łazienki czy piwnice. Mucor może prowadzić do niebezpiecznych infekcji układu oddechowego.
 • Stachybotrys – w środowisku mykologów znany również jako “czarna pleśń”. Organizm ten jest jednym z najbardziej toksycznych rodzajów pleśni. Może powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak kłopoty z oddychaniem, bóle głowy czy nudności.
 • Candida – jest rodzajem drożdży, które także mogą powodować pleśń na ścianach, a dodatkowo wywoływać infekcje drożdżakowe oraz inne problemy zdrowotne, szczególnie u osób o obniżonej odporności, np. po reskecji jelit.

Monitoruj wilgotność powietrza

Aby uniknąć problemów zdrowotnych związanych z pleśnią, ważne jest regularne monitorowanie wilgotności w pomieszczeniach oraz utrzymanie właściwej wentylacji i osuszania budynku.

Usuwanie grzyba ze ściany Zgierz.

Jeśli chcesz skutecznie usunąć pleśń ze ściany, zadbaj o to, by usunięcie grzyba odbyło się przy pomocy dobranych do rodzaju problemu środków. Specjalistyczne preparaty wybrane przez techników firmy Kastelnik są dopasowane do rodzaju grzyba, aby domownicy otrzymali gwarancję, że cichy zabójca nie powróci.

Odgrzybianie drzewa konstrukcyjnego przez firmę Kastelnik

Odgrzybianie drzewa konstrukcyjnego to proces usuwania grzybów pleśniowych, które mogą osiedlać się w drewnianych elementach konstrukcyjnych budynków, takich jak belki, krokwie, słupy czy schody.

Sprawdzamy przyczyny powstawania wykwitów

Powstawanie wykwitów grzybów i pleśni może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak wysoka wilgotność powietrza, niewystarczająca wentylacja oraz brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Czy wiesz, że grzyby i pleśnie rosną na powierzchniach bogatych w substancje organiczne, takie jak drewno, papier, tkaniny czy skóra? Optymalne warunki do rozwoju pleśni i grzybów to ciepłe powietrze, zwłaszcza w połączeniu z wysoką wilgotnością.

Grzyby, oprócz szkody estetycznej, mogą powodować osłabienie konstrukcji i wpłynąć negatywnie na trwałość drewna, dlatego warto zainteresować się profesjonalnym odgrzybianiem, zanim grzybom uda się naruszyć konstrukcję budynku.

Kastelnik — specjalista mykolog od grzybów domowych

Nie wiesz, w jaki sposób przeprowadzić usuwanie pleśni lub usuwanie wilgoci? Zadzwoń po techników z firmy Kastelnik. Przeprowadzimy odgrzybianie mieszkań, ozonowanie pomieszczeń oraz osuszanie budynku, by pozbyć się nadmiernej wilgotności powietrza.

Nasza infolinia dostępna dla mieszkańców Zgierza pod numerem +48 735-960-510 działa 7 dni w tygodniu. Zostaw domowe sposoby – zaufaj ekspertom.

Jeśli nie jesteś pewien, jak prawidłowo usunąć pleśń czy wilgoć, skontaktuj się z ekspertami z firmy Kastelnik. Nasza ekipa specjalistów zajmie się odgrzybianiem mieszkań, ozonowaniem wnętrz oraz osuszaniem obiektów, aby skutecznie wyeliminować problem nadmiaru wilgoci w powietrzu.

Popularny artykuł na blogu: Czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne?

Na czym polega osuszanie zainfekowanych ścian?

Kiedy na ścianie pojawia się pleśń oznacza to, że w domu panuje zbyt duża wilgoć, a ściany wymagają osuszenia. Powinno zostać one przeprowadzone zanim sięgnie się po środki grzybobójcze. Odgrzybianie ścian nie będzie tak efektywne, jeśli cały zabieg zostanie przeprowadzony na wilgotnych ścianach, dlatego naszym priorytetem jest osuszanie budynków.

Kastelnik – osuszanie piwnic z wilgoci – 7 dni/tydzień

Rozszczelnienie rury po awarii kanalizacji

Osuszanie budynków może odbywać się po zalaniach, awariach kanalizacji, czy po nieudanych remontach, gdzie doszło do pęknięcia lub rozszczelnienia rury. Suszenie zawilgoconych pomieszczeń może obejmować poprawę cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku, podniesienie temperatury w pomieszczeniach, aby przyspieszyć parowanie wilgoci oraz osuszanie techniką podciśnieniową.

Zainfekowana grzybem ścian – co dalej?

Osuszanie zainfekowanych ścian to proces mający na celu usunięcie wilgoci z materiałów budowlanych oraz obniżenie poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Kluczowym elementem tego procesu jest kontrolowanie przyczyn zawilgocenia, takich jak nieszczelności, kondensacja czy brak właściwej wentylacji.

W trakcie osuszania ścian monitoruj na bieżąco poziom wilgoci, aby uniknąć przypadkowego tworzenia mostków termicznych. Zwróć uwagę na równomierny rozkład ciepła, szczególnie w miejscach, gdzie istnieją duże różnice temperatur.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – certyfikat IICRC

W zależności od sytuacji osuszanie może obejmować stosowanie odwilżaczy powietrza, wentylatorów, ogrzewania czy innych technologii osuszających. Dopiero po skutecznym osuszeniu ścian można przystąpić do odgrzybiania, co pozwoli na trwałe i efektywne zwalczenie pleśni i grzybów.

Osuszanie zgrzybiałych pomieszczeń z certyfikatem IICRC.

Kompleksowe osuszanie zgrzybiałych pomieszczeń z certyfikatem IICR przez specjalistkę Dorotę Kastelnik.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa łódzkiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Zgierza (FAQ)

Dezynfekcja przeprowadzana na zawilgoconych ścianach czy usuwanie wilgoci kapilarnej to zadania dla doświadczonych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak przeprowadzić odgrzybianie ścian w Zgierzu. Zanim jednak zadzwonisz po ekspertów firmy Kastelnik, sprawdź, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Odgrzybianie Zgierz.

Kiedy wezwać firmę oferującą usuwanie pleśni?

Usunąć grzyba należy od razu, kiedy tylko zostanie wykryty on w pomieszczeniu, dlatego nie czekaj z wezwaniem techników. Pleśń na ścianie jest poważnym zagrożeniem i wymaga szybkiej interwencji. Zanim specjaliści dotrą na miejsce, możesz spróbować usunąć wykwity przy pomocy szczotki o twardym włosiu i olejku drzewa herbacianego.

Jakie środki grzybobójcze dostępne w sklepie budowlanym są warte uwagi?

W sklepie znaleźć możesz wiele rodzajów środków grzybobójczych m.in.: preparaty w sprayu, farby i lakiery lub kleje grzybobójcze. Pamiętaj, by podczas kupowania odpowiednich środków kierować się rodzajem grzyba ze ściany, który zaatakował Twoją powierzchnie. Tylko wtedy odgrzybianie mieszkania lub domu będzie skuteczne.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%