Odgrzybianie ścian Zdzieszowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Zdzieszowicach. Jak wygląda odgrzybianie mieszkania po zalaniu?

Czujesz nieprzyjemny zapach stęchlizny w mieszkaniu? To może być znak, że na ścianach w domu rozwija się grzyb lub pleśń – organizmy niebezpieczne dla zdrowia, które są przyczyną wielu chorób.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Nie czekaj, aż grzyb pokryje cały budynek, tylko zleć specjalistyczne odgrzybianie ścian Zdzieszowice, woj. opolskie, które realizowane jest przez doświadczonych techników za pomocą środków grzybobójczych o wysokiej skuteczności w kierunku neutralizacji podstawczaków i różnego rodzaju grzybów strzępkowych.

Odgrzybianie mieszkania w Zdzieszowicach

Grzyb na ścianach to zagrożenie dla naszego zdrowia.

Usuwanie grzybów z wilgotnych powierzchni podłogi lub sufitu jest niezbędne,  najczęściej po zalaniu łazienki z wodą z górnego pietra od sąsiada. Wtedy należ bezwzględnie wykonac kompleksowe odgrzybianie ścian z osuszaniem mokrych tynków i dezynfekcją we wszystkich pomieszczeniach.

Usługi usuwania grzyba ze ściany w Zdzieszowicach

Zespół ekspertów z grupy  Kastelnik już od blisko 10 lat niesie pomoc w postaci usługi specjalistycznego sprzątania pomieszczeń osób prywatnych, odgrzybiania ich mieszkań i dezynfekcji niebezpiecznych patogenów i różnego typu mikroorganizmów.

Usuwanie pleśni ze ściany Zdzieszowice Opolskie

W ofercie firmy Kastelnik znajdziesz kompleksowe usuwanie grzyba ze ściany, a także inne usługi uzupełniające takie jak:

 • Usuwanie pleśni z mokrej ściany łazienki;
 • Osuszanie budynków zagrzybionych;
 • Specjalistyczny pomiar wilgoci, by wykryć mostki termiczne;
 • Chemiczne odgrzybianie ścian;
 • Usuwanie pleśni ze ścian przez ozonowanie;
 • Likwidowanie grzybów przez zamgławianie ULV;
 • Iniekcja krystaliczna;
 • Pobranie próbki grzyba i przekazanie na badania laboratoryjne na życzenie klientów;
 • Wywóz zagrzybionych przedmiotów do spalarni.

Warto dodać, iż wszystkie usługi Kastelnik są wykonywane przez odpowiednio przeszkolonych techników po wielu specjalistycznych szkoleniach z zakresu osuszania, a po zakończeniu walki z grzybem, wystawiamy Ci certyfikat fumigacji pomieszczeń.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

To dokument, w którym szczegółowo wyszczególnione są wszystkie przeprowadzone czynności z zakresu dekontaminacji i opis, jakie zastosowano preparaty grzybobójcze oraz środki pleśniobójcze.

Usługa odgrzybiania w Zdzieszowicach dostępna jest przez całą dobę pod numerem tel. +48 735-960-510.

Odgrzybianie chemiczne mokrych ścian w powiecie krapkowickim

Czy wiesz, że fachowe usuwanie pleśni ze ściany jest możliwe tylko przy użyciu preparatów grzybobójczych z atestem? To preparaty na grzyba na ścianie, które uzyskały wpis do Rejestru Środków Biobójczych, a ich działanie dowiedzione zostało w licznych badaniach i próbach.

Odgrzybianie chemiczne mokrych ścian w Zdzieszowicach wykonujemy na bazie specjalistycznych chemikaliów grzybobójczych, które zawierają silny chlor oraz czwartorzędowe związki amoniowe (CSA) lub popularne w branży benzylo-C12-16-alkilodimetylowe czy chlorki.

“To silne środki chemiczne, zawsze należy aplikować zgodnie z kartą charakterystyki producenta, najlepiej w specjalnej maseczce z filtrem” – twierdzi szef firmy sprzątającej Mieszko Kastelnik.

Oferujemy pomoc w usunięciu następujących rodzajów grzybów ze ścian:

 • Acremonium;
 • Serpula lacrymans;
 • Trichoderma;
 • Fusarium;
 • Mucor;
 • Botrytis.

W Zdzieszowicach oferujemy usuwanie grzybów z mokrych ścian 24/7

Grzyb i pleśń powstają na ścianie, gdy w mieszkaniu panuje wysoka wilgoć, a wentylacja nie działa, jak należy. Dlatego często dochodzi do zagrzybienia pomieszczeń właśnie po zalaniu budynku wodą i mamy sytuację, kiedy wilgoć nie została prawidłowo usunięta.

Przedsiębiorstwo Kastelnik oferuje odgrzybianie mieszkania po zalaniu, a także w każdej innej sytuacji, w której potrzebujesz fachowego wsparcia w usuwaniu grzybów.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Kastelnik – osuszanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Co ważne? Wykonamy analizę gatunku grzyba i dobierzemy najlepszą metodą eliminacji jego zarodników. Usługi usuwania grzybów ze ścian oferujemy w Zdzieszowicach, a także w innych miastach w całym powiecie krapkowickim.

Ozonowanie pomieszczeń – sposób na pleśń na ścianie z miernikiem Dräger PAC 8000

Czy wiesz, że zagrzybione ściany należy poddać dezynfekcji? Po usunięciu grzybów i pleśni z powierzchni ścian sięgamy po generatory ozonu i ustawiamy na odpowiednią moc. Po uruchomieniu ozonatora odbywa się dezodoryzacja powietrza, ale wcześniej w większości przypadków musi być wykonane odgrzybianie mechaniczne.

“Nie każdy wie, że to właśnie ozonowanie uznawane jest za najskuteczniejszy sposób na grzyby i pleśnie na ścianach budynków” – Mieszko Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń pozwala na skuteczną neutralizację grzybów, ale także ich zarodników skupionych głęboko w murach ścian.

Ozon jako gaz dociera w każdą najmniejszą szczelinę, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, że zarodniki grzyba domowego przetrwają, a przykry problem powróci.

Usługi ozonowania mieszkania

Ozon skutecznie dezynfekuje zagrzybione mieszkania.

Dezynfekcja zagrzybionego pomieszczenia ozonem szybko usuwa również nieprzyjemny zapach stęchlizny, jaki zwykle unosi się w mieszkaniu, którego lokatorzy mają problem z grzybem na ścianie. Ozonowanie po zalaniu to również świetna metod na niebezpiecznych bakterii po odpadach metabolicznych i fekaliach.

Osuszanie fundamentów i kontrola wilgotności powietrza – Trotec wspiera

Usuwanie pleśni ze ścian zawsze powinno poprzedzać fachowe sprawdzenie budynku, a w razie potrzeby – osuszanie fundamentów. Bez usunięcia wilgoci nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować grzyby i zapobiec ich ponownemu powstaniu.

Urządzenie do osuszania wilgotnych ścian

W tym tkwi również przyczyna większości niepowodzeń w samodzielnym odgrzybianiu ścian. Zwykle amatorzy nakładają na ściany preparat grzybobójczy i na tym kończy się cały zabieg. Jednak w takiej sytuacji to błędne koło, ponieważ pleśń i tak powróci ze względu na panującą w mieszkaniu wilgoć.

Specjalistyczna firma sprzątająca Kastelnik stawia zawsze na profesjonalne osuszanie budynków, np. przy pomocy osuszaczy kondensacyjnych. To prosty sposób na eliminację wilgoci i przygotowanie pomieszczeń do odgrzybiania. Nad całym procesem suszenia fundamentów czuwa szef naszego działu osuszania Dorota Kastelnik, która dysponuje certyfikatem IICRC.

Miernik Dräger 8000

Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania ścian w miastach:

 • Ozimek
 • Praszka
 • Prószków
 • Prudnik
 • Strzelce Opolskie
 • Zawadzkie
 • Zdzieszowice

Najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Zdzieszowic

Zapach grzyba nie daje Ci spokoju? Charakterystyczny zapach stęchlizny w zagrzybionym mieszkaniu można usunąć tylko w ramach specjalistycznej usługi odgrzybiania w Zdzieszowicach realizowanej przy pomocy środków grzybobójczych z czwartorzędowymi związkami amoniowymi.

Odgrzybianie Zdzieszowice

Proces uzupełniony jest o ozonowanie powietrza, które doskonale zneutralizuje zapach stęchlizny. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Zdzieszowic.

Ile kosztuje odgrzybianie ściany?

Cena za odgrzybianie ścian ustalana jest indywidualnie z klientem. Na wysokość wydatku wpływ może mieć wielkość mieszkania czy ilość zagrzybionej powierzchni. Cena za usuwanie grzyba ze ścian w 3-pokojowym mieszkaniu zaczyna się od 1000 zł i może wynieść 2000 zł w przypadku odgrzybiania domu jednorodzinnego.

Co jest dobre na grzyba w domu?

Na grzyb na ścianie w domu dobre są przede wszystkim preparaty grzybobójcze na bazie chloru i czwartorzędowych związków amoniowych. Doskonałe efekty w odgrzybianiu daje także dobrze zaplanowany proces ozonowania, który zabija szybko zarodniki wszystkich gatunków grzybów. Aby zapobiec nawrotowi grzybów w mieszkaniu, warto dbać także o regularne wietrzenie pomieszczeń i utrzymywanie temperatury na poziomie 21 st. C.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%