Odgrzybianie ścian Zduńska Wola

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Zduńskiej Woli. Jak walczyć z grzybem?

Usuwanie pleśni i trujących grzybów z powierzchni ściany nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać, ponieważ grzyb wnika w strukturę tynku i fundamenty, powodującym tym samym naruszenie całej konstrukcji.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – całodobowe usługi 24/7

Specjalistyczne preparaty grzybobójcze nie wystarczą. Konieczne jest eliminacja przyczyn powstawania pleśni, ozonowanie pomieszczeń oraz osuszanie budynku. Zamów odgrzybianie ścian Zduńska Wola woj. łódzkie i skończ z pleśnią.

Odgrzybianie mieszkania Zduńska Wola.

Odgrzybianie mieszkania w Zduńskiej Woli ul. Klińskiego.

Nie działaj na własną rękę, wezwij techników firmy Kastelnik, którzy usuną zainfekowaną powierzchnię, a dodatkowo zadbają o:

 • Ozonowanie po zalaniu,
 • Ekspertyzę mykologiczną,
 • Osuszanie ścian i warstw izolacyjnych,
 • Dobór właściwego preparatu grzybobójczego,
 • Pomiary wilgotności,
 • Dezynfekcję w pomieszczeniach, gdzie pojawił się grzyb.

Czasem wystarczy, by wykryć mostki termiczne lub zadbać o właściwą wentylację, by przyczyny powstawania wykwitów zniknęły raz na zawsze.

Usuwanie grzyba ze ściany – na czym polega ocena mykologiczna?

Stosowanie tego samych środków grzybobójczych na pleśń, jak i grzyby nie będzie skuteczne, ponieważ w praktyce są to dwa zupełnie inne problemy. Właśnie dlatego zagrzybione ściany wymagają przeprowadzenia oceny mykologicznej, która pozwoli określić, z jakim rodzajem organizmu będziemy zmuszeni walczyć. Jak przebiega ocena mykologiczna wykonywana przez firmę Kastelnik?

Czy wiesz, że grzyba ze ścian nie można skutecznie usunąć octem, zdecydowanie lepiej sięgnąć po atestowane środki grzybobójcze, a także przeprowadzając gruntowną renowację ścian?

Ten proces diagnostyczny składa się z kilku etapów i każdy z nich jest kluczowy. Nasi specjaliści przeprowadzają wizualną inspekcję pomieszczeń, podczas której szukają oznak wilgoci i plam pleśniowych na ścianach, suficie, podłodze czy meblach. Grzyb może być dosłownie wszędzie, dlatego nie ograniczamy się tylko do powierzchni ścian.

Usuwanie pleśni przez firmę Kastelnik

Grzyby to wyjątkowo problematyczne następstwo nadmiernej wilgoci. Ciężko się ich pozbyć, a jeszcze ciężej sprawić, że nigdy nie powrócą. Zlecenie odgrzybiania specjalistycznej firmie Kastelnik to gwarancja, że usuwanie pleśni przebiegnie w zaplanowany i całkowicie przemyślany sposób. Technicy wiedzą, jak usunąć grzyba, aby ten nie powrócił w przyszłości.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – , Mucom, Aspergillus

Chcąc usunąć pleśń ze ściany, niezbędne jest wykonanie czynności, takich jak: osuszanie budynku, ozonowanie pomieszczeń i dezynfekcja zainfekowanej powierzchni. Specjaliści podczas odgrzybiania ścian wykorzystują preparaty grzybobójcze dopasowane do rodzaju problemu.

Po jakie środki sięgnąć, chcąc przeprowadzić odgrzybianie ścian?

W sklepach budowlanych dostępne są środki szkodliwe dla grzybów. Są one oferowane w różnych rozmiarach, kolorach, rodzajach, a nawet opakowaniach. Jednak to nie tym powinno się kierować, podczas wybierania odpowiednich płynów grzybobójczych. Wybór najlepszego środka grzybobójczego do samodzielnego stosowania zależy od rodzaju grzyba i jego nasilenia, a także od powierzchni, na której występuje.

Usuwanie grzyba ze ścian Zduńska Wola.

Niektóre środki są lepsze do stosowania na tkaninach, inne na powierzchniach drewnianych lub betonowych. Pamiętaj, że niewłaściwie stosowane środki mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne dla człowieka oraz zwierząt domowych. Zanim nałożysz silny preparat, w pierwszej kolejności wypróbuj domowe sposoby na usuwanie grzyba ze ściany.

Jak wyglądają procedury usuwania pleśni i grzyba ze ściany?

Firma Kastelnik ma swoje procedury, których trzyma się podczas przeprowadzania odgrzybiania w Zduńskiej Woli. Zanim jednak zostanie dopasowany sposób usunięcia grzybów i pleśni, technicy dokładnie zapoznają się z problemem i dokładnie planują działania. Najczęściej wykonywane są sprawdzone przez ekspertów metody odgrzybiania, takie jak:

 • Metody chemiczne np.: oprysk ściany właściwym preparatem,
 • Ozonowanie pomieszczeń przy użyciu generatorów o mocy minimum 32 g/h,
 • Zamgławianie ULV,
 • Zamgławianie suchą mgłą,
 • Osuszanie całego budynku lub poszczególnych ścian.

Idealne warunki do rozwoju grzybów można skutecznie zlikwidować. Wystarczy, że pozwolisz doświadczonym ekspertom usunąć grzyba ze ściany. Zadzwoń po firmę Kastelnik i ochroń swój układ oddechowy przed trującym grzybem.

Osuszanie budynków po zalaniu fekaliami – 24/7

Jeżeli Twój budynek został zalany fekaliami, zdajesz sobie sprawę, jak poważne mogą być konsekwencje takiego zdarzenia. Woda zanieczyszczona fekaliami stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia oraz życia ludzi, a także może prowadzić do znaczących strat materialnych. Dlatego tak istotne jest szybkie osuszenie zalanego budynku.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Zalanie fekaliami to sytuacja, gdy woda z kanalizacji zalewa budynek, niosąc ze sobą fekalia i inne zanieczyszczenia. Może to być spowodowane awarią w kanalizacji lub podtopieniem w wyniku zjawisk zewnętrznych, takich jak powódź. Grzyby i pleśnie bardzo lubią tego typu środowisku, więc lepiej je zneutralizować zawczasu.

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa łódzkiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Zduńskiej Woli (FAQ)

Grzyby są szkodliwe dla zdrowia i mogą pojawić się w każdej nieruchomości – niezależnie, czy jest ona stara, czy dopiero co odebrana od dewelopera. Wszystko zależy od nadmiernej wilgotności. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak usunąć grzyba ze ściany oraz komu zlecić ozonowanie po zalaniu, jak i osuszanie budynków.

Odgrzybianie Zduńska Wola.

Pleśń na ścianie da się usunąć samodzielnie, ale usunięcie przyczyny jej powstania to najważniejsze zadanie dla firmy DDD. W przypadku wystąpienia pleśni, warto zlecić specjalistom nie tylko osuszanie, ale również ozonowanie pomieszczeń, które pozwoli na dokładne oczyszczenie ścian i powietrza z zarodników grzybów oraz bakterii. Pamiętajmy, że zdrowie i komfort mieszkańców powinno być priorytetem podczas wykonywania tego rodzaju prac.

Jak wybrać właściwą firmę oferującą odgrzybianie pomieszczeń?

Pierwszym krokiem przed wyborem firmy oferującej odgrzybianie pomieszczeń, powinno być rozeznanie się wśród znajomych – być może korzystali oni z takich usług i mogą polecić zaufanych specjalistów. Jeśli nie to rozpocznij poszukiwania samodzielnie; pamiętaj, by sprawdzić referencje, poprzednie realizacje i sprawdzić opinie w internecie.

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania wilgoci?

Przyczyny tworzenia się wilgoci to np.: zaniedbanie mostków termicznych, niewłaściwa wentylacja, nieprawidłowo przeprowadzane sprzątanie po zalaniu oraz brak dbania o cyrkulację powietrza. Oczywiście powodów pojawienia się wilgoci, jak i i grzybów na ścianie jest znacznie więcej, dlatego bardzo ważne jest indywidualne podejście.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%