Odgrzybianie ścian Zawiercie 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Zawierciu. Jak usunąć grzyba z sufitu?

Grzyb na ścianie w piwnicy? Najniższa kondygnacja w budynku to miejsce, do którego schodzi się dość rzadko. Nie ma potrzeby, aby przebywać tam każdego dnia, więc kiedy w pomieszczeniu gospodarczym pojawia się woda, to możesz nawet o tym wiedzieć.

Odgrzybianie ściany po zalaniu Zawiercie

Grzyb na ścianie jest niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Skutkiem podwyższonej wilgotności są często grzyby pleśniowe na suficie, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób z nimi walczyć. Oferujemy odgrzybianie ścian Zawiercie, woj. śląskie, które obejmuje nie tylko usuwanie grzyba z sufitu, ale również pomiar wilgoci mokrej ściany i osuszanie zalanych wodą fundamentów.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – usługi całodobowe 24/7

Warto dodać, iż aby skutecznie usunąć grzyby z sufitu, konieczne jest ustalenie przyczyny ich powstania. Może to być problem:

 • Nadmiaru wilgoci w murach budynku;
 • Złej wymiany powietrza w domu;
 • Pojawienia się mostków termicznych, które powodują niekontrolowaną utratę ciepła.

Ile się czeka na usługę usuwania grzyba ze ścian?

W powiecie zawierciańskim, w miastach: Poręba, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica i Szczekociny usuwanie grzyba ze ścian realizowane jest do 24 godzin od zgłoszenia zdarzenia. Konsultant z firmy Kastelnik po omówieniu problemu wyśle do Ciebie na miejsce sprawdzonego fachowca, który zbada przyczyny wilgoci i zaproponuje najlepszy sposób odgrzybiania ścian.

Czasami grzyby pleśniowe z gatunku Cladosporium są obecne w wielu miejscach na ścianach budynku i nie da się przeprowadzić skutecznego odgrzybiania, bez usługi remontowo-budowlanej, która może wydłużyć czas oczekiwania na fachowca nawet o kilka tygodni. Jeżeli środek grzybobójczy, który został przez Ciebie zakupiony, nie sprawdził się, mamy dla ciebie dobą wiadomość.

Usuwanie pleśni ze ścian Zawiercie

Kastelnik zajmie się usunięciem grzyba i pleśni, bez względu na ilość wilgoci, jaka zebrała się w murach budynku. Wystarczy zadzwonić pod numer +48 735-960-510 i zamówić bezpłatną wycenę odgrzybiania pomieszczeń.

Czy pleśń naprawdę jest szkodliwa, czy to tylko mit?

W Twoim domu pojawiła się pleśń? Musisz uważać, gdyż nie wróży ona nic dobrego, ponieważ jest ona niebezpieczna dla Twojego zdrowia. Oczywiście to nie jedyne wady pleśni atakującej ściany – jej zapach nie zalicza się do przyjemnych, a wygląd sprawia, że całe pomieszczenie traci swoją estetykę.

Penicillium, Alternaria to pleśń łatwa do usunięcia

Dobra wiadomość jest taka, że grzyby pleśniowe są łatwe do usunięcia, kiedy dobierze się odpowiedni preparat na grzyba. Warto więc zadzwonić do specjalistycznej firmy sprzątającej i zasięgnąć kilku cennych porad u sprawdzonego fachowca. Jeśli borykasz się z pleśnią, to zadzwoń do nas, a zobaczysz, w jaki sposób możemy Ci pomóc wrócić do normalności.

Odgrzybianie mieszkań i domów

Podczas odgrzybiania domów używamy wyłącznie profesjonalnego sprzętu m.in. przemysłowego ozonatora.

Walka z pleśnią w 1 dzień, tak to możliwe!

Warto dodać, iż usunięcie pleśni nie trwa zazwyczaj dłużej niż 4-6 godzin, wystarczy dobrze spryskać ściany i dobrać odpowiednią dawkę ozonu. Oczywiście zdrowie człowieka jest najważniejsze, więc w proces ozonowania musi być cały czas kontrolowany za pomocą miernika stężenia ozonu, np. Dräger PAC 8000.

“Czy wiesz, że ponad 90% grzybów pleśniowych można usunąć po osuszeniu budynku i pozbyciu się z niego wilgoci? Przed rozpoczęciem tego zabiegu, warto przeprowadzić pomiar wilgoci i rozpoznać przyczynę jej powstania” – Dorota Kastelnik, szef działu osuszania.

Usuwanie grzyba ze ścian w powiecie zawierciańskim – o czym należy pamiętać?

Z pewnością nie wiesz, że zbyt duża wilgoć, a do tego niezwalczany grzyb w domu to czynniki przyczyniające się do pogorszenia Twojego zdrowia. Właśnie dlatego eliminacja grzyba z mieszkania jest tak ważna. Tylko, jak zrobić to prawidłowo, skoro w internecie jest tyle sprzecznych informacji?

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Odgrzybianie mieszkania w powiecie zawierciańskim warto rozpocząć od przeprowadzenia badań mykologicznych i diagnozy eksperta. Obsługujemy lokalizacje tj. Ogrodzieniec, Pilica, Poręba, Łazy, Szczekociny.

W tym zakresie warto zaufać firmie, która trwale likwiduje zarodki pleśni i grzybów. Jeśli chcesz działać na własną rękę to postaw na atestowane preparaty na grzyba, które zawierają m.in.: czwartorzędowe związki amoniowe.

Ozonowanie pomieszczeń

Pamiętaj jednak, że to właśnie technicy mają największą wiedzę, która pozwoli na przywrócenie mieszkania lub innej nieruchomości do właściwego stanu. Często problemy skórne pojawiają się u ludzi, którzy żyją z grzybami w skażonym środowisku. Jakie inne choroby może powodować zagrzybienie murów wewnątrz domu?

 • Problemy z oddychaniem, szczególnie u alergików;
 • Częste łapanie drobnych infekcji i przeziębienia;
 • Nowotwory.

Usuwanie pleśni ze ściany w Zawierciu – działamy sprawnie 10 lat

Czy wiesz, jak łatwo jest zatruć się pleśnią? Naprawdę chcesz ryzykować swoje zdrowie, zamiast raz i porządnie ją pokonać? Jeśli chcesz działać, to powinieneś wiedzieć, jak wygląda usuwanie pleśni z mokrej ściany w Zawierciu – przede wszystkim należy wykonać pomiar wilgotności, a często konieczne jest również osuszanie mokrych ścian.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – potwierdzone certyfikatem

W kolejnym etapie należy usunąć źródło powstawania pleśni przy użyciu odpowiedniego sprzętu do diagnozy i preparatu na pleśń – należy wybrać ten najlepszy z atestem i nie sugerować się ceną.

Następnie przychodzi czas na ozonowanie pomieszczeń i sprawdzanie wilgotności ściany. Jeśli w Twoim domu pojawiła się pleśń lub grzyb, to może to oznaczać, że Twój dach lub wentylacja wymagają odpowiedniego przyjrzenia się im. Kastelnik dla klientów z powiatu zawierciańskiego odgrzybianie mieszkania oferuje od ponad 10 lat.

Usługi usuwania pleśni i grzybów – firma Kastelnik

Zalany dom to nieprzyjemne doświadczenie, które wymaga szybkiej reakcji, aby móc wrócić sprawnie do normalności. Oczywiście należy pamiętać o przeprowadzeniu sprzątania po zalaniu, osuszaniu budynku czy wykonania ozonowania mieszkania. Niestety nie każdy pamięta, aby pozbyć się grzybów i pleśni występujących po zalaniu. Są one niebezpieczne dla zdrowia, dlatego w tej sytuacji sprawdzi się pomoc specjalistycznej firmy sprzątającej Kastelnik.

Technicy najpierw skupią się na wyeliminowaniu źródła nieprzyjemnego problemu, a następnie dobiorą odpowiedni środek pleśniobójczy, który skutecznie usunie pleśń czy zarodniki grzybów. Zaufaj pracownikom naszej firmy, ponieważ to my mamy w zespole 10 najlepszych specjalistów od osuszania i odgrzybiania w Zawierciu. Pozostałe nasze usługi to:

 • Opróżnianie mieszkań po zalaniu;
 • Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą suchej mgły;
 • Malowanie pomieszczeń po awarii kanalizacji;
 • Odkażanie wentylacji;
 • Ozonowanie powietrza na wysokim stężeniu;
 • Utylizacja mebli i innych zniszczonych przez wodę przedmiotów.
Walka z grzybem na ścianie

Zaufaj sprawdzonej firmie usuwającej pleśń ze ścian!

Najczęsciej zadawane pytania - FAQ

Technicy firmy Kastelnik wykorzystują tylko sprawdzone preparaty na grzyby i pleśnie z certyfikatem, ale to oczywiście nie wszystko. Osuszanie budynków powinny przeprowadzać tylko osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Nasza firma zajmuje się wynajmem urządzeń do osuszania na terenie całego kraju, a osuszacze kondensacyjne można wynająć w różnych miastach Polski.

Odgrzybianie Zawiercie

Jak pozbyć się zarodników grzybów i pleśni?

Warto zastosować preparat, który w karcie charakterystyki produktu ma opis tj. usuwa zarodniki grzybów czy pleśni. Należy również zlokalizować źródło wilgoci, osuszyć ściany metodą podciśnieniową i przygotować lokal do dezynfekcji przed ponownym użytkiem. Wybierając działanie na własną rękę, należy liczyć się z ewentualnymi przeszkodami, na przykład wyborem zbyt delikatnych środków na pleśń, które się nie sprawdzą przy silnym stadium rozwoju tych organizmów.

Co zastosować do odgrzybiania ścian?

Pierwszym krokiem powinien być zawsze dokładny pomiar wilgotności murów, a następnie dezynfekcja. W tym celu stosuje się ozon oraz środki chemiczne, które są dobrane w zależności do rodzaju znalezionego grzyba. Warto pamiętać, że oprócz odgrzybiania ścian należy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń.

Czy ozonowanie pomieszczenia z grzybem ma sens?

Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych to jedna z metod na przeprowadzenie dekontaminacji powietrza w celu pozbycia się grzyba ze ścian. Oczywiście walka z wilgocią to przede wszystkim suszenie mokrych tynków, ale ozon można zastosować zamiennie zamiast środka grzybobójczego na większość grzybów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%