Odgrzybianie ścian Żarki

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Żarkach w woj. śląskim. Na czym polega ta usługa?

Profesjonalne odgrzybianie ścian Żarki, woj. śląskie to oferta firmy Kastelnik, która pomoże w osuszeniu ściany i zniweluje skutek pękniętej rynny. Następstwo nadmiernej wilgoci może prowadzić do pojawienia się grzybów tj. Aspergillus, czy też Cladosporium, a to może stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców zainfekowanego budynku.

Kastelnik – odgrzybianie mokrych ścian – usługi 7/24h

Masz stale zaparowane okna i zagrzybione ściany? Przyczyn powstawania pleśni w domu może być kilka. Grzyb wnika często głęboko w strukturę tynku i powoduje groźne uszkodzenia w konstrukcji budynku. Mostki termiczne, wadliwa izolacja pionowa w budynku, czy też uszkodzone fundamenty to główne przyczyny tworzenia się wykwitów.

Kastelnik oferuje od ponad 10 lat kompleksowe usługi w zakresie odgrzybiania ścian, w tym diagnozowanie przyczyny wilgoci, usuwanie pleśni i grzybów, a także impregnację i malowanie powierzchni, aby zapobiec ich ponownemu pojawianiu się. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych osuszaczy kondensacyjnych i urządzeń pomiarowych, nasza firma zapewnia trwałe rozwiązania, które eliminują niechciane organizmy raz na zawsze.

Odgrzybianie mieszkania Żarki.

Odgrzybianie mieszkania Żarki, ul. Asnyka. Tel. 735-960-510.

Jakie rodzaju problemy zdrowotne powodują grzyby pleśniowe?

Grzyby pleśniowe wpływaj niekorzystnie na stan zdrowia każdego, kto przebywa w ich pobliżu. Dłuższe przebywanie w otoczeniu grzyba, zwłaszcza dzieci, osób starszych czy schorowanych, może prowadzić do pojawienia się szeregu schorzeń. Wśród najczęściej występujących chorób, których przyczyną są grzyby pleśniowe pojawiają się m.in:

 • Alergie,
 • Bóle głowy;
 • Powracające mdłości i biegunki i działanie rakotwórcze;
 • Problemy z utrzymaniem koncentracji;
 • Obniżenie nastroju, depresja, problemy ze snem;
 • Problemy z układem oddechowym.

Dlatego tak ważne jest, by nie bagatelizować zmian jakie pojawiają się na ścianach czy suficie. Nadmiar wilgoci powoduje pojawienie się grzyba i pleśni, a wystarczy wdrożyć sprzątanie poprzez specjalistyczne preparaty grzybobójcze, by usunąć grzyba ze ściany. Firma odgrzybiające błyskawicznie posprzątają zainfekowaną powierzchnię.

Usuwanie pleśni ze ścian Żarki.

Znajdź źródło wilgoci, a usunięcie grzyba zajmie 60 minut

Jeżeli zmagasz się z powracającym grzybem lub pleśnią na ścianie i nie wiesz, jak usunąć grzyba – zadzwoń do firmy Kastelnik. Sprawdzona grupa techników DDD sprawnie zlokalizuje źródło powstawania wilgoci i zajmie się metodycznym usuwaniem toksycznych zmian na ścianach czy sufitach.

Kastelnik – pomiar wilgoci – certyfikowane urządzenia

Niewłaściwa wentylacja pomieszczeń czy stara, zardzewiała instalacja wodna może być przyczyną pojawiania się grzybni na ścianie. Niesie to za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego konieczne jest nie tylko uśnięcie grzyba z powierzchni, ale również dokładna dezynfekcja powietrza. Zarodniki unoszą się w atmosferze, przez co w pierwszej kolejności dostają się do układu oddechowego. Domowe sposoby na czarne plamy zazwyczaj są mało skuteczne, a jedynie maskują grzyb na ścianie.

Czujnik zalań.

Czujnik zalań może uchronić dom przed powodzią.

Czy usunięcie wilgoci z całej powierzchni ściany jest konieczne?

Wiele osób próbuje pozbyć się wilgoci ze ściany domowym sposobem. Czy to działa? Okazuje się, że niekoniecznie, gdyż skuteczność domowych metod suszenia mokrych tynków jest ograniczona, a czasem nawet przynosi przeciwny efekt.

Usunięcie wilgoci ze ściany jest konieczne w 95% przypadków. Jeśli masz problem z wilgocią na ścianach, warto skonsultować się z profesjonalistą z firmy Kastelnik, który dokładnie zbada źródło przecieku i zaproponuje skuteczne rozwiązanie w zakresie osuszenia mokrych tynków i ścian.

Mamy do dyspozycji specjalistyczne narzędzia, takie jak:

 • Wilgotnościomierze;
 • Kamery termowizyjne;
 • Urządzenia pomiarowe, które sprawdzają systemy wentylacyjne.

Pozwalają one na metodyczne i dokładne osuszenie nawet bardzo wilgotnych ścian w szybkim tempie. Czas w jakim firma sprzątająca grzyba ze ściany pozbędzie się wilgoci uzależniny jest od czynników atmosferycznych, stopnia zawilgotnienia ściany, a także powierzchni, która jest osuszana.

Usuwanie grzyba z piwnicy Żarki.

Grzyb na drewnie.

Ozonowanie – skuteczne sposób usuwania grzyba i pleśni?

Wśród niezbędnych kroków podczas usuwania pleśni i grzyba jest dezynfekcja. By dokładnie usunąć grzyba nie wystarczą środki grzybobójcze dostępne w sklepach. Należy sięgnąć po metody dające gwarancję, że ich zarodniki zostały całkowicie zneutralizowane i nie dojdzie do ponownego ich powstawania.

Jedną z najlepszych metod dezynfekcji, również powietrza, jest ozonowanie. To nic innego jak działanie ozonem w pomieszczeniach zainfekowanych grzybem czy pleśnią. Ozon, tworzony w ozonatorach, ma silne działanie biobójcze. Fachowcy w okularach ochronnych i specjalnych kombinezonach rozpylają ozon, a ten neutralizuje wirusy, grzyby i bakterie.

Zaletą ozonu jest również fakt, że podczas procesu rozpadu nie dochodzi do powstawania żadnych niebezpiecznych substancji wtórnych. Co sprawia, że ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne, ale i ekologiczne. Dodatkowo ozon świetnie naturalizuje przykre zapachy, w tym nieprzyjemny aromat grzyba i pleśni, wylanego szamba czy dymu papierosowego.

Dorota Kastelnik – ekspert z certyfikatem IICRC

Firma Kastelnik, to rodzinny biznes, w którym od ponad dekady dokładamy wszelkich starań, by usługi usuwania grzyba, pełnej dezynfekcji pomieszczeń czy usuwania przykrych zapachów były przeprowadzane z najwyższą starannością. Fachowcy Kastelnik przechodzą szereg szkoleń dotyczących zasad bezpieczeństwa czy poznawania nowych technologii ułatwiających odgrzybianie ścian.

Jedną z nich jest certyfikowana usługa osuszania, która potwierdza znajomość międzynarodowych metod w osuszaniu mokrych tynków i ścian. Certyfikat IICRC uzyskała Dorota Kastenik, specjalista ds. osuszania oraz szefowa działu. Wysoka wilgotność to jeden z głównych powodów namnażania się zarodników grzyba.

Usuwanie grzybów i pleśni ze ścian wykonywane jest we wszystkich miastach województwa śląskiego:

Odgrzybianie mieszkań Żarki.

Certyfikowane odgrzybianie mieszkań Żarki.

Usuwanie pleśni ze ścian w Żarkach – zaufaj specjalistomChcesz jak najszybciej usunąć pleśń i grzyba ze ściany? Skontaktuj się z wykwalifikowaną kadrą techników Kastelnik. Przez całą dobę przyjmujemy zgłoszenia i działamy niezwłocznie. Do usunięcia usterki spowodowanej przez wylaną kanalizację zatrudnij fachowców! Oszczędzisz czas, ale i pieniądze.

Kastelnik – osuszanie mieszkań – potwierdzone certyfikatem IICRC

Dowiesz się, jak dbać o szczelne okna, a technicy opowiedzą wszystko o odpowiednim zabezpieczeniu ścian i murów przed nawracającą pleśnią. Zagrzybiona ściana w kuchni? Postaw na środki grzybobójcze zawierające czwartorzędowe sole aminowe. To one dużo skutecznie usuną pleśń na ścianie aniżeli soda oczyszczona czy roztwór z olejkiem herbacianym.Grzyb w domu? Zamów usługę odgrzybiania w firmie KastelnikPoszukujesz specjalisty do odgrzybiania sufitów? A może chcesz mieć pewność, że mokre plamy zostaną dokładne wysuszone, nim wprowadzisz się do nowego domu? Zadzwoń do firmy Kastelnik, która za pomocą specjalistycznych preparatów pomoże Ci usunąć pleśń ze ściany i zaproponuje najlepiej sprawdzający się osuszacz powietrza.

Technicy Kastelnik już od ponad dekady sprawnie usuwają grzyba, a także zajmują się dezynfekcją zapleśniałych pomieszczeń Żarki – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Grzyb czy pleśń na ścianie, to nie tylko nieestetyczne plamy czy nieprzyjemny zapach. To przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia, ale również powód pojawiania się wad konstrukcyjnych budynku. Wybierając specjalistów masz pewność, że jego usunięcie odbędzie się zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami. Mieszkańcy Żarek najczęściej pytają o:

Szybka pomoc FAQ.

Jak odgrzybić łazienkę w mieszkaniu?

Odgrzybianie łazienki w mieszkaniu jest ważne ze względu na to, że wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów pleśniowych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Po pierwsze zadbaj o poprawną wentylację, następnie spryskaj ścianę środkiem pleśniobójczym, a na koniec pomaluj ścianę farbą antygrzybiczną.

Czy alkohol niszczy pleśń?

Alkohol może być skutecznym środkiem do dezynfekcji i zwalczania pleśni na powierzchniach, ale jego skuteczność zależy od rodzaju pleśni i sposobu aplikacji. Niektóre rodzaje pleśni mogą być wrażliwe na alkohol, ale wiele innych może być bardziej odpornych na jego działanie. Warto zamówić badania mykologiczne u specjalisty, by mieć pewność, że wybrana metoda dezynfekcji będzie skuteczna.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%