Odgrzybianie ścian Wołomin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Wołominie. Jakie są objawy uszkodzeń spowodowanych zalaniem budynków?

Zalanie to pierwszy krok do powstawania wilgoci i trujących grzybów. Jeśli sprzątanie po awarii kanalizacji nie zostanie prawidłowo przeprowadzone, to w przyszłości pojawi się następstwo nadmiernej wilgoci, a Twój budynek będzie wymagał przeprowadzenia czynności, jaką jest odgrzybianie ścian Wołomin woj. mazowieckie.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – usługi całodobowe 24/7

Niewłaściwa wentylacja to może być początek problemów z grzybem i pleśnią. Warto skontaktować się ze specjalistami i wykonać pomiar wilgotności ścian – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Jakie są objawy uszkodzeń spowodowanych zalaniem budynku?

 • Wysoka wilgotność powietrza;
 • Nieprzyjemny zapach grzybów – woń stęchlizny;
 • Uszkodzenia na powierzchni ściany;
 • Uszkodzenia systemów elektrycznych i hydraulicznych;
 • Zniszczone meble i wyposażenie;
 • Pęknięcia w strukturze budynku.
Odgrzybianie mieszkania Wołomin.

Odgrzybianie pomieszczeń mieszkania w Wołominie ul. Wileńska

Pamiętaj, że objawy uszkodzeń spowodowanych zalaniem budynków mogą się różnić w zależności od poziomu wody oraz czasu, jaki minął od momentu zalania.

Grzyb rozwinięty głęboko w konstrukcji budynku – czy to możliwe?

Czy wiesz, czym różni się grzyb od pleśni? Przede wszystkim tym, że grzyb rozwija się również w materiałach budowlanych, jak i konstrukcji budynków. Atakuje on wewnątrz, dlatego o wiele łatwiej jest usunąć pleśń ze ściany, niż grzyba.

Niewłaściwa wentylacja to może być początek problemów z grzybem i pleśnią. Warto skontaktować się ze specjalistami i wykonać pomiar wilgotności ścian – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Grzyb to cichy zabójca potrafi rozwinąć się wyjątkowo głęboko w konstrukcji budynku. Konieczne będzie wtedy odgrzybianie ścian przeprowadzone przez specjalistów firmy Kastelnik.

Usuwanie grzyba ze ścian Wołomin.

Usuwanie pleśni ze ściany z pomocą ozonu (O3) – czy ma on właściwości grzybobójcze?

Ozon nie tylko skutecznie usuwa przyczyny powstawania wykwitów, ale również nieprzyjemny zapach stęchlizny. Technicy sięgają po niego zawsze, kiedy tylko konieczne jest usuwanie pleśni – dlaczego? To bardzo proste.

Kastelnik – ozonowanie mieszkań – kontakt 7 dni w tygodniu

Ozon cechuje się silnymi właściwościami utleniającymi, dlatego podczas reakcji z pleśnią, utlenia ją, niszcząc błony komórkowe i białka. Ponadto skutecznie przenika on do trudno dostępnych miejsc – szpar czy szczelin.

Ozonowanie pomieszczeń jest nie tylko zalecane, ale przez wielu uważane za konieczne. O wiele łatwiej jest usunąć grzyba przy pomocy ozonu, dlatego technicy firmy Kastelnik wyposażeni są w generatory przemysłowe. Tam, gdzie nie sięgną specjalistyczne preparaty, tam będzie pole do działania dla ozonu.

Osuszanie zalanej piwnicy z grzybem na ścianie – IICRC

Czy wiesz, że odpowiednie odgrzybianie ścian to również osuszanie pomieszczeń? Jest ono konieczne, kiedy w domu pojawia się wilgoć. Najlepiej jest zlecić takie zadanie zawodowcom, którzy posiadają certyfikat IICRC, ponieważ oznacza to, że przeszli oni specjalistyczne egzaminy teoretyczne i praktyczne.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – potwierdzone certyfikatem

Taki certyfikat otrzymują tylko technicy spełniający wiele wymagań i przeprowadzający, osuszanie zgodne z normami branżowymi, które obowiązuję w USA, kraju gdzie do powodzi i pożarów dochodzi dużo częściej niż w naszym kraju. Warto dodać, iż tam nikt nie przeprowadza odgrzybiania za pomocą wyciągu z drzewa herbacianego, a wyłączenie ze pomocą atestowanych środków grzybobójczych.

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa mazowieckiego:

Q&A - baza wiedzy dla mieszkańców Wołomina

Grzyba ze ściany jest poważnym zagrożeniem, dlatego nie bagatelizuj go. Gdy tylko zobaczysz, że na ścianie pojawiła się pleśń lub w Twoim domu jest zbyt wilgotno, zacznij działać. Nie wiesz, w jaki sposób usunąć zagrzybioną powierzchnię? Zapoznaj się z naszą bazą wiedzy stworzoną dla mieszkańców Wołomina.

Odgrzybianie Wołomin.

Czy istnieją domowe sposoby na usunięcie grzyba ze ściany?

Domowe sposoby sprawdzą się podczas usuwania pleśni ze ściany, ale nie będą skuteczne w przypadku wilgoci i grzybów, które wniknęły w strukturę budynku. Nie ma najskuteczniejszych domowych sposobów walki z grzybem – są za to metody stosowane przez doświadczonych techników, takie jak ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą.

Czym spryskać zainfekowaną powierzchnię?

Usunięcie pleśni ze ściany jest możliwe dzięki specjalistycznym preparatom grzybobójczym. Są one dostępne w większości sklepów budowlanych i ogrodniczych. Pamiętaj jednak, że środki grzybobójcze powinny zostać dopasowane do rodzaju grzyba – inaczej mogą nie być skuteczne.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%