Odgrzybianie ścian Wieliczka

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Wieliczce. Jak usunąć brzydki zapach stęchlizny w mieszkaniu?

Masz kłopoty z powstałą na ścianie pleśnią? Nie lekceważ tego problemu, tylko skorzystaj z usług specjalistów, którzy znajdą źródło przyczyn powstawania pleśni i zdezynfekują zainfekowaną powierzchnię.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Kastelnik to firma ze specjalistycznym sprzętem i atestowanymi środkami grzybobójczymi, którzy oferują odgrzybianie ścian Wieliczka w woj. małopolskim. Wiemy, jak usunąć grzyba ze ściany, który najczęściej pojawia się jako następstwo nadmiernej wilgoci, przeciek dachu lub wadliwa izolacja fundamentów.

Odgrzybianie ściany w Wieliczce.

Odgrzybianie ściany w Wieliczce przy ul. Kościuszki.

Procedura usuwania grzyba jest przeprowadzana zgodnie z dokładnie określonymi zasadami. Nasi technicy są w stanie usunąć pleśń ze ściany w ciągu kilku godzin, co umożliwia ekspresowe pozbycie się problemu związanego z utratą zdrowia. Wdychanie powietrza, które obfituje w zarodniki pleśni to niezwykle niebezpieczne zjawisko.

Usuwanie grzyba ze ściany Wieliczka i okolice – poradnik Kastelnik

Jest wiele przyczyny powstawania wykwitów na ścianie. Dla mieszkańców Wieliczki, którzy żyją nadzieją na szybkie usunięcie grzyba ze ściany liczy się tylko jedno – czas!

Usuwanie pleśni ze ściany Wieliczka.

Wśród najczęściej występujących przyczyn powstania zagrzybienia w domu wymienia się następujące zjawiska:

 • Nadmierna wilgotność;
 • Niewłaściwa wentylacja;
 • Uszkodzona struktura tynku;
 • Uszkodzona elewacja pionowa budynku.

Specjalistyczne preparaty antygrzybiczne

Jesteśmy świadomi, jak ważne jest dla naszych klientów z powiatu wielickiego bezpieczeństwo, dlatego na zainfekowaną powierzchnię stosujemy specjalistyczne preparaty antygrzybiczne, które z pomocą roztworu wody i czwartorzędowych związków amoniowych są w stanie usunąć pleśń i grzyb z każdej ściany.

Kastelnik oferuje kompleksowe usuwanie pleśni ze ścian w Wieliczce, aby zminimalizować możliwość występowania szkodliwych mykotoksyn w pomieszczeniach.

Czy zdajesz sobie sprawę, że przed przystąpieniem do odgrzybiania konieczne jest dokładne osuszenie każdej mokrej ściany? Wilgoć jest głównym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi pleśni, dlatego eliminacja wilgoci stanowi pierwszy krok w procesie odgrzybiania.

Problemy zdrowotne związane z pleśnią na ścianie w domu

Przygotowaliśmy bezpieczną procedurę postępowania, która umożliwia skuteczne usuwanie pleśni i jej zarodników – zarówno, tych mniejszych, jak i tych większych, mocno osadzonych na ścianach. Jak pokazuje wieloletnia praktyka, skutecznie usunąć pleśń ze ściany na własną rękę jest niezwykle trudno. Zagrzybione ściany to często nawracający problem, który może poważne konsekwencje zdrowotne i liczne choroby:

 • Alergia;
 • Astma;
 • Infekcja górnych dróg oddechowych;
 • Zawroty głowy.

Środki grzybobójcze

Dzięki zastosowaniu skutecznych, atestowanych środków grzybobójczych, możliwe jest szybkie usuwanie grzyba i unikanie toksycznych oparów. Pełen profesjonalizm naszych usług jest potwierdzony przez certyfikaty, które wydajemy naszym klientom po wykonaniu odgrzybiania ścian.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Jedna z przyczyn powstawania pleśni to wilgoć!

Czy wiesz, że jedną z głównych przyczyny tworzenia się pleśni jest wilgoć na ścianie lub w powietrzu? Usuwanie wilgoci z pomieszczeń zaczynamy poprzez uruchomienie osuszaczy kondensacyjnych, które gromadzą nadmierną wilgoć w specjalnych pojemnikach, a następnie odprowadzają ją na zewnątrz. Taki zabieg jest niezbędny w przypadku zalanych domów.

Grzyby pleśniowe w domu

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w odgrzybianiu ścian udało nam się opracować precyzyjną procedurę usuwania pleśni z powierzchni. W pierwszej kolejności należy dokładnie zbadać rodzaj grzyba i pleśń na ścianie, co jest możliwe dzięki ocenie mykologicznej. Dopiero po tym kroku możemy dobrać odpowiedni sposób walki z tym organizmem.

Na wstępie warto osuszyć ścianę, zbadać, gdzie są mostki termiczne i przeprowadzić pomiar wilgotności w tych miejscach za pomocą higrometru. Czarne wykwity na suficie to nie tylko problem estetyczny, ale również zagrożenie dla zdrowia człowieka. Domowe sposoby na pozbycie się nadmiernej wilgotności np. wietrzenie pomieszczeń, nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty.

Odgrzybianie pomieszczeń z mikroskopijnych zarodni.

Odgrzybianie pomieszczenia z mikroskopijnych zarodni za pomocą suchej mgły.

Kastelnik oferuje skuteczne usuwanie różnych gatunków grzyba ze ścian, w tym te, które są najczęściej spotykane w domach osób prywatnych:

 • Penicillum.
 • Aspergillus.
 • Candida.

Odgrzybianie pomieszczenia – środki pleśniobójcze Pufas

W przypadku profesjonalnego usuwania pleśni ze ścian lokalu zawsze korzystamy ze specjalistycznych preparatów grzybobójczych, które są dobrane odpowiednio do gatunku grzyba, z którym mamy do czynienia. Najskuteczniejsze środki na odgrzybianie piwnicy czy łazienki zawierają odpowiednie stężenie środka grzybobójczego, zazwyczaj nadtlenku wodoru lub chloru.

Pomiar wilgoci ścian.

Przed przystąpieniem do usuwania grzyba, w pierwszej kolejności sprawdzamy, jak bardzo rozprzestrzenił się w głąb murów budynku. Często konieczne jest usunięcie tapet, a nawet skucie ściany, aby dogłębnie zaaplikować preparat grzybobójczy. Warto dodać, iż zależy nam również na tym, aby zapobiec pozostawieniu na ścianach jakichkolwiek zarodników pleśni. Zainfekowanej powierzchni nie wolno zbagatelizować, a silny preparat antygrzybiczny może być dobrym pomysłem na odgrzybianie.

Jakie są przyczyny powstania wykwitów grzyba na suficie?

Wykwity grzybów i pleśni rozwijają się tam, gdzie panuje wysoka temperatura i brak odpowiedniej wentylacji. Najczęściej atakują ściany i sufity w pomieszczeniach, które są źle wentylowane i charakteryzują się podwyższonym poziomem wilgoci, co sprzyja rozwojowi grzybów domowych.

Po pierwsze: sprawdzamy zainfekowaną powierzchnię

Wdychanie toksyn pochodzących z pleśni może prowadzić do poważnych chorób układu oddechowego i immunologicznego, a w skrajnych przypadkach może nawet prowadzić do rozwoju nowotworów. Warto więc zainfekowaną powierzchnię spryskać preparatem antygrzybicznym, co skutecznie powinno zabić zarodniki grzyba.

Grzyb to złe warunki do życia – zamów odgrzybianie tel. 735-960-510

Jeśli na ścianach występują różnobarwne plamy i wykwity, towarzyszy im często charakterystyczny zapach stęchlizny. Obecność grzyba pleśniowego na ścianie prowadzi do powstania złych warunków do życia i bez namysłu należy działać w kierunku neutralizacji tego problemu.

Usuwanie pleśni z powierzchni ścian jest ważne, choćby z przyczyny zdrowotnych, o których wspomnieliśmy już wcześniej. Już teraz możesz szybko zamówić bezpłatną wycenę odgrzybiania ścian w Wieliczce, dzwoniąc pod nasz alarmowy numer telefonu.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Profesjonalne usługi odgrzybiania ścian w Wieliczce

Firma Kastelnik oferuje usuwanie grzyba z wilgotnych ścian przez całą dobę. Nasi eksperci są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące usuwania grzyba ze ścian lub eliminowania zapachu stęchlizny.

Nasza firma działa w Wieliczce oraz na terenie całego województwa śląskiego. Po każdym odgrzybianiu mieszkania przeprowadzamy ozonowanie przy pomocy generatorów ozonu o różnej mocy, od 40 ppm do 240 ppm.

Oprócz usuwania grzyba oferujemy również osuszanie pomieszczeń po zalaniach w celu zapobieżenia rozwojowi pleśni. W naszej ofercie znajdują się zarówno osuszacze kondensacyjne, jak i osuszacze absorpcyjne.

Dorota Kastelnik - osuszanie nieruchomości certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to ekspert od osuszania nieruchomości, który legitymuje się certyfikatem IICRC, co potwierdza jej wieloletnią wiedzę w dziedzinie usuwania wilgoci.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Bochnia
 • Brzesko
 • Chrzanów
 • Dąbrowa Tarnowska
 • Kraków
 • Krzeszowice
 • Libiąż
 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice

 

Baza wiedzy dla mieszkańców Wieliczki

Jeśli masz problem z grzybem w łazience, skorzystaj z naszych usług odgrzybiania ścian w Wieliczce. Nie narażaj swojego zdrowia i wybierz profesjonalne usługi usuwania grzyba z wilgotnych ścian. W ramach kompleksowej usługi nasi fachowcy wykonają osuszanie, odgrzybianie oraz ozonowanie mieszkania. Zachęcamy również do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami przez mieszkańców Wieliczki.

Odgrzybianie Wieliczka.

Czy warto usuwać grzyba domowym sposobem?

Chociaż powszechnie zaleca się stosowanie domowych sposobów na usuwanie grzyba, takich jak spryskiwanie ściany roztworem octu i wody, należy pamiętać, że takie metody często okazują się nieskuteczne, a w praktyce grzyb zwykle powraca. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się usuwaniem grzybów.

Czy grzyb na ścianie jest szkodliwy dla psów?

Grzyb na ścianie stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla psów. Zwierzęta są również narażone na negatywne skutki działania mykotoksyn i mogą po zatruciu nimi nabawić się alergii lub problemów z układem odpornościowym.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%