Odgrzybianie ścian Wałbrzych

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Wałbrzychu. Jak usunąć grzyba ze ścian w bezpieczny i skuteczny sposób?

Jeśli pojawił się grzyb na ścianie Twojego domu, nie musisz się martwić. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą, która oferuje odgrzybianie ścian Wałbrzych, na terenie województwa dolnośląskiego.

Kastelnik – odgrzybianie piwnicy – usługi całodobowe 24/7

Usunięcie grzyba z mokrych ścian to usługa bardzo popularna, szczególnie w starych budynkach, gdzie wilgotność sprzyja rozwojowi pleśni, a nieprzyjemny zapach da się wyczuć od piwnicy, aż po sam strych. Co robić w pierwszej kolejności?

 • Usunąć nadmiar wilgoci;
 • Zamówić specjalistyczne preparaty grzybobójcze;
 • Zamówić profesjonalną firmę i zlecić odgrzybianie mieszkania za pomocą specjalistycznych preparatów.

Prawie zawsze grzyb wnika głęboko w konstrukcję budynku, a zainfekowaną powierzchnię trudno zlokalizować, gdyż jej nie widać. Na powierzchni ściany gołym okiem widać wykwity, ale niewłaściwa wentylacja sprawiła, iż organizmy tj. pleśnie i grzyby zadomowiły się już w jej wnętrzu. Co robić?

Odgrzybianie ściany w Wałbrzychu.

Odgrzybianie ściany w Wałbrzychu przy ul. Bolesława Chrobrego.

Oczywiście, dokładne osuszenie ściany domowym sposobem to nie jest dobrym pomysł. Usunąć pleśń ze ściany można próbować robić samodzielnie, ale ze względów na ograniczenia sprzętowe, grzyba ze ściany w ten sposób nie da się pozbyć.

Kompleksowe usuwanie grzyba ze ścian Wałbrzych i okolice

Częsta wilgoć w łazience wynika z niewystarczającej izolacji wewnętrznej, co jest jedną z przyczyn powstawania pleśni. Oczywiście przyczyn powstania pleśni może być więcej, a ich usunięcie jest kluczowym procesem w walce z grzybem i pleśnią, która są przyczyną licznych chorób.

Usuwanie pleśni ze ściany Wałbrzych.

Wykwalifikowana firma specjalizująca się w usuwaniu grzyba ze ścian w Wałbrzychu, często wykonuje swoje usługi przed remontem nieruchomości, ponieważ to idealny czas na usuwanie pleśni i innych skutków wilgoci.

Prace takie mogą obejmować:

Efektywne eliminowanie pleśni;

 • Pomoc w usuwaniu grzyba z wilgotnych powierzchni;
 • Przeprowadzanie odgrzybiania pomieszczeń z wykorzystaniem środków przeciwgrzybiczych;
 • Suszenie mokrych ścian budynków wraz z fundamentami.

Osuszanie budynku wykonuje się w większości przypadków z jednej prostej przyczyny, by następstwo nadmiernej wilgoci nie wyrządziło szkód na zdrowiu lubi i konstrukcji budynku.

“Czy wiesz, że regularne odgrzybianie ścian zapobiega uszkodzeniom konstrukcji budynku oraz chroni zdrowie domowników?” – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Dalej nie wiesz, jak pozbyć się grzyba z domu? Specjaliści z firmy Kastelnik wiedzą, w jaki sposób usunąć pleśni ze ściany, a podciąganiem kapilarne to zjawisko, które eliminujemy na samym początku.

Mam pleśń i grzyb na ścianie, co robić?

Nadmierna wilgotność w domu często prowadzi do powstawania dużej ilości pleśni i grzybów, co jest szkodliwe dla zdrowia i ma negatywny wpływ na estetykę pomieszczeń. Skuteczne usuwanie grzyba wymaga także eliminacji źródła wilgoci, dlatego ważne jest przeprowadzenie pomiarów wilgotności ścian za pomocą specjalnego miernika, np. Trotec, a izolacja pozioma budynku musi być dokładnie zbadana.

Dezynfekcja kratki wentylacyjnej.

Dezynfekcja kratek wentylacyjnych to element usuwania grzybów ze ścian.

Co więcej, przed rozpoczęciem prac związanych z usuwaniem pleśni, warto dokładnie zbadać źródło problemu i określić, kiedy pojawił się grzyb. Osuszanie ścian będzie niezbędne w większości przypadków. Odnalezienie przyczyny powstawania grzyba i pleśni jest kluczowe, szczególnie przed przystąpieniem do ocieplenia elewacji budynku i jego ścian zewnętrznych,

Grzyby i ich zarodniki wnika w ścianę, czyniąc ją ciężko usuwalną. W tak skomplikowanych procesach z pomocą przychodzi firma Kastelnik wraz z gronem wyszkolonych techników, którzy bezproblemowo przeprowadzą badania mykologiczne i sprawdzą wilgotność powietrza. Grzyb i pleśń po jednej takiej wizycie zniknie raz na zawsze.

Co jeszcze oferuje specjalistyczna firma sprzątająca Kastelnik?

 • Niwelowanie uszkodzonych mebli po powodzi;
 • Osuszanie wilgotnych budynków, pomieszczeń i piwnic;
 • Sprzątanie po zalaniu w województwie dolnośląskim;
 • Usługi związane ze sprzątaniem pomieszczeń po zalaniach fekaliami;
 • Skuteczna eliminacja grzyba za pomocą bezpiecznych środków grzybobójczych;
 • Specjalistyczne ozonowanie pomieszczeń po procesie odgrzybiania na terenie Wałbrzycha.

Usuwanie pleśni ze ściany w Wałbrzychu – zaufaj profesjonalistom

Jeśli łazienka sąsiada zostanie zalana, może to spowodować pojawienie się wilgoci na suficie naszego mieszkania. Dlatego ważne jest regularne przeglądanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, aby uniknąć pęknięć rur.

Kastelnik – dezodoryzacja mieszkań – 7 dni w tygodniu

W przypadku wykrycia awarii należy natychmiast przeprowadzić osuszanie wilgotnych fundamentów oraz zapewnić optymalną cyrkulację powietrza. Niebezpieczny dla zdrowia grzyb nie lubi przeciągów, więc warto zadbać o dobrą wentylację.

Grzyb to poważne konsekwencje.

Nie odgrzybiaj samodzielnie – zamów profesjonalistów

Jeśli zauważysz infekcję grzybami lub pleśnią, najlepiej skontaktować się z firmą, która oferuje skuteczne usuwanie pleśni przy użyciu specjalistycznych preparatów na terenie Wałbrzycha.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Grzyb wnikając w mur, może zagrażać Twojemu zdrowiu, a jego zarodniki unoszą się w powietrzu, co sprzyja rozprzestrzenianiu się infekcji.

Dlatego w pierwszej kolejności warto zlecić odgrzybianie ścian w Wałbrzychu firmie, która zatrudnia doświadczonych fachowców. Okazuje się, iż często bywa trudne i nieopłacalne próbowanie usunąć grzyba z łazienki samodzielnie.

Grzyb wchodzi w strukturę budynku.

Grzyb wchodzi głęboko w strukturę budynku i tym różni się od pleśni.

Pamiętaj o osuszaniu mokrych ścian. To ważny etap odgrzybiania

Proces eliminacji grzybów, włącznie z ich zarodnikami, jest niezmiernie ważny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto najpierw dokładnie osuszyć ściany, zbierając przy tym nadmiar wilgoci z powierzchni wilgotnych miejsc. Następnie należy użyć specjalistycznych preparatów grzybobójczych i odczekać kilka godzin. W końcowej fazie zaleca się impregnację uprzednio zagrzybionych ścian środkiem przeciwgrzybiczym.

Dorota Kastelnik - osuszanie domów certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik jest ekspertem w zakresie osuszania domów i ma certyfikat IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa dolnośląskiego:

 • Bielawa
 • Bolesławiec
 • Dzierżoniów
 • Głogów
 • Jelenia Góra
 • Kłodzko
 • Legnica
 • Lubin
 • Świdnica
 • Oleśnica
 • Oława
 • Wałbrzych
 • Wrocław
 • Zgorzelec

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Interesujące jest to, iż aby skutecznie usunąć grzyba, potrzebna jest wiedza na temat izolacji budynku oraz hydrauliki. Warto również zwrócić uwagę na strukturę tynku. Dlatego warto skorzystać z usług fachowej firmy, która ma doświadczenie w osuszaniu wilgotnych ścian oraz usuwaniu pleśni. Z ich pomocą skutecznie usuniemy grzyba ze ściany.

Odgrzybianie Wałbrzych.

Co zrobić z wilgocią na ścianie?

Zgodnie z zalecanym schematem, gdy na ścianach pojawi się wilgoć, należy najpierw zidentyfikować źródło przecieku, a następnie przystąpić do działań mających na celu jego usunięcie. W trakcie tych działań warto zwrócić uwagę na problematyczne mostki termiczne oraz problemy hydrauliczne.

Co jest dobre na grzyba w domu?

Mimo że grzyby w domu stanowią trudny do opanowania problem, warto podjąć walkę z nimi i nie poddawać się. Istotne jest ustalenie przyczyny powstawania grzybów, ponieważ pozwoli to na ich zwalczanie. Właściwa wentylacja to jeden z najważniejszych kroków w celu zapewnienia czystego powietrza w pomieszczeniach. Jeśli jednak już pojawią się grzyby na ścianie, należy je spryskać środkiem grzybobójczym i odczekać odpowiedni czas.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%