Odgrzybianie ścian Wadowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Wadowicach. Czy grzyb domowy naprawdę jest szkodliwy dla zdrowia?

Pojawienie się grzyba lub pleśni w domu nie powinno Cię przerazić, ale skłonić do szybkiej interwencji i zainteresowania się tym, jak wygląda profesjonalne usuwanie pleśni ze ścian. Odgrzybianie ścian Wadowice, woj. małopolskie to usługa, która składa się z kilku czynności.

 • Pomiarze wilgotności ścian;
 • Zbadaniu przyczyny powstania grzyba;
 • Spryskania ściany środkiem grzybobójczym lub pleśniobójczym;
 • Przeprowadzeniu osuszania mokrej ściany i zdezynfekowaniu pomieszczenia.

Grzyby pleśniowe nie pojawią się bez przyczyny i jest szkodliwy dla zdrowia, a ich skutki mają ogromny wpływ na organizm człowieka, dlatego w przypadku wykrycia grzyba liczy się czas – im szybciej przeprowadzone zostanie usuwanie pleśni ze ścian, tym mniejsze zmiany w swoim organizmie zauważysz.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

Jeśli interesuje Cię odgrzybianie mieszkania oraz profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń to usługi firmy Kastelnik są właśnie dla Ciebie. Przeprowadzamy osuszanie budynków, ozonowanie po zalaniu oraz kompleksowe odgrzybianie pomieszczeń.

Odgrzybianie ścian w Wadowicach, nie tylko dla nowych klientów firmy Kastelnik. Bardzo często zdarza się, iż nasz technik odwiedza zgrzybiałą nieruchomość kilkukrotnie. Okazuje się, iż wilgoć i grzyb mogą powracać w wyniku nieprawidłowego wykonania izolacji lub niedostatecznej wentylacji pomieszczeń.

Odgrzybianie mieszkania Wadowice.

Odgrzybianie mieszkania w Wadowicach, ul. Putka.

Dlatego nasi technicy, którzy zajmują się odgrzybianiem budynków, zawsze dbają o dokładne zdiagnozowanie problemu oraz zastosowanie odpowiednich środków, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu pleśni.

Nasza ekipa fachowców przeprowadza wnikliwą analizę każdej sytuacji, aby określić źródło wilgoci i wybrać optymalne metody odgrzybiania. Zapewniamy skuteczną i trwałą ochronę przed pleśnią, gwarantując zdrowe i bezpieczne warunki mieszkania dla naszych klientów.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – potwierdzone certyfikatem

Profesjonalne usuwanie grzyba ze ścian Wadowice i okolice

Czy wiesz, że grzyb potrafi skutecznie zniszczyć Twój organizm, dobre samopoczucie, a nawet twardy sen? Wiele osób uważa, że skutki zagrzybienia to tylko nieestetyczne wykwity na ścianach oraz zapach stęchlizny, który sprawia, że odechciewa się przebywać w danym pomieszczeniu.

Mało osób zdaje sobie sprawę, że nie bez powodu wykonuje się kompleksowe usuwanie grzyba ze ściany. Zarodnik grzyba pojawia się niespodziewanie i rozrasta w zaskakującym tempie. Na początku atakuje w miejscach, które nie przyciągają Twojego wzroku.

Następnie zaczynają się prawdziwe problemy, pojawiają się bóle głowy, mięśni, a nawet stawów, stan skóry zaczyna się pogarszać, a codzienne zasypianie staje się o wiele trudniejsze. Grzyb w domu powoduje również:

 • Zaburzoną koncentrację,
 • Bezsenność i trudności z zasypianiem,
 • Problemy z układem oddechowym np.: nawracające zapalenie zatok,
 • Złe samopoczucie, bezsilność i rozdrażnienie,
 • Uszkodzenia układu nerwowego,
 • Silne bóle żołądka, nerek i wątroby.

Czy wiesz, że profesjonalne usuwanie grzyba ze ścian w Wadowicach z firmą Kastelnik trwa zazwyczaj od 4 do 6 godzin – informuje Samanta Sznajder z telefonicznego biura obsługi klienta.

Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji potrzebujesz niezbędnego wsparcia, najlepiej oferowanego przez profesjonalną firmę Kastelnik. Nasi pracownicy przeprowadzą ekspertyzy mykologiczne, aby rozpoznać grzyb na ścianie i dopasować do niej najlepszy preparat grzybobójczy.

Usuwanie pleśni ze ścian Wadowice.

Nie skupiamy się jednak na samych wykwitach. Bardzo ważne jest dla nas prawidłowe ozonowanie oraz osuszanie po zalaniu. Jeśli więc w Twoim domu pojawiła się woda lub zauważone zostały wykwity przypominające brudne plamy – zadzwoń do nas.

Popularny artykuł na blogu: Czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne?

Ozonowanie mieszkania z wykwitem grzyba

Skuteczne usuwanie pleśni ze ścian odbywa się poprzez ozonowanie pomieszczeń. Zazwyczaj czynność ta cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest bardzo uniwersalna, a działanie ozonu nieocenione. Ta alotropowa odmiana tlenu ma wiele właściwości, dzięki czemu ozonowanie po zalaniu jest niezastąpione podczas wykonywania odgrzybiania mieszkań.

Ozon usuwa grzyby, zarodniki pleśni oraz wszystkie drobnoustroje niebezpieczne dla organizmu. Dodatkowo niweluje nieprzyjemny zapach stęchlizny wyczuwalny w nieruchomości, w której pojawił się trujący grzyb.

W firmie Kastelnik ozon jest niezwykle ważny, ponieważ skutecznie dociera do wszystkich zakamarków, a po odpowiednim czasie ulega rozkładowi i nie wpływa na zdrowie domowników. W przypadku zalanych pomieszczeń kluczowe jest ozonowanie po zalaniu.

Osuszanie pomieszczeń – to musisz wiedzieć!

Wilgoć to niewidzialny wróg Twojej nieruchomości. Skutecznie niszczy ona wszystko, co stanie na jej drodze. Nie pojawia się tylko w starych lub nieprawidłowo zbudowanych budynkach.

Kastelnik – osuszanie pomieszczeń – infolinia 7 dni/tydzień

Możesz spotkać ją również w nowym budownictwie. Niezależnie od rodzaju nieruchomości oraz roku jej powstania, należy postawić na firmę, która będzie działać, zanim jeszcze pojawi się poważny problem.

Czy wiesz, że kupując chemię przeznaczoną do odgrzybiania mieszkania, zwróć uwagę, czy jest ona przeznaczona do danego rodzaju grzyba – pleśni Cladosporium można usunąć preparatem, który kosztuje niespełna 50 zł.

Technicy firmy Kastelnik pomogą Ci działać – przeprowadzą pomiar wilgoci ścian, a następnie osuszanie budynku. Jeśli pojawi się taka konieczność, to również odgrzybianie pomieszczeń zostanie wykonane. Zabieg osuszania budynku odbywa się przy pomocy specjalnych osuszaczy kondensacyjnych. W taki sprzęt wyposażone są tylko firmy oferujące osuszanie po zalaniu i skuteczne pozbywanie się wilgoci.

Dlaczego ozonowanie mieszkania pomaga w walce z grzybem?

Wszystko zależy od stanu nieruchomości. Niezależnie jednak od rodzaju grzyba i wielkości zainfekowanej powierzchni bardzo ważne jest, by odgrzybianie pomieszczeń połączone było z prawidłowym zlokalizowaniem źródła wilgoci i miejsca pojawienia się zarodników grzyba.

Po określeniu danego miejsca technicy z firmy Kastelnik przeprowadzą odgrzybianie ściany poprzez nałożenie środków grzybobójczych oraz sięgną po nowoczesne metody osuszania ścian, by wilgoć zniknęła z Twojej przestrzeni.

Wykonując osuszanie budynków, korzystamy z metody podciśnieniowej lub nadciśnieniowej — wybór dokonywany jest już na miejscu. Nasi pracownicy przeprowadzą również ozonowanie pomieszczeń, aby pozbyć się zapachu grzyba.

Certyfikowane usługi odgrzybiania w woj. małopolskim.

Dorota Kastelnik świadczy usługi suszenia mokrych ścian z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim
 • Proszowice

Baza wiedzy dla mieszkańców Wadowic (FAQ)

W naszej firmie pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy mogą pochwalić się wieloma latami skutecznej praktyki związanej z eliminacją grzybów. Nasza firma zajmuje się neutralizacją zagrzybienia w domach osób prywatnych od 2013 roku.

Odgrzybianie Wadowice.

Technicy działający z ramienia firmy Kastelnik dokładnie wiedzą, jak przeprowadzić osuszanie po zalaniu, dezynfekcję pomieszczeń czy odgrzybianie pomieszczeń. Podczas naszej pracy dbamy o komfort domowników, przestrzegamy zasad BHP i sięgamy jedynie po preparaty chemiczne. Zanim jednak sięgniesz po telefon, zobacz, o co najczęściej pytają nasi klienci.

Dla kogo są usługi odgrzybiania ścian?

Po zauważeniu grzyba w nieruchomości powinno się przemyśleć dwa rozwiązania; wezwać fachowca od odgrzybiania lub zacząć działać na własną rękę. Można spróbować usunąć wykwity na ścianach przy pomocy specjalnych środków na pleśń i grzyba. Atestowane płyny grzybobójcze lub inna chemia grzybobójcza dostępne są w sklepach budowlanych oraz ogrodowych może być pomocna.

Czym usunąć pleśń Cladosporium ze ściany?

Pleśń Cladosporium jest jednym z najczęstszych przyczyn alergii, dlatego nie powinno się czekać zbyt długo, aby ją usunąć. Pierwszym krokiem do usunięcia tego rodzaju grzyba jest zadbanie o prawidłową cyrkulację powietrza, dlatego zaleca się wietrzenie pomieszczeń oraz dokładne sprawdzenie wentylacji. Następnie można przejść do nakładania środków grzybobójczych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%