Odgrzybianie ścian Ustroń.

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Skuteczne odgrzybianie ściany w Ustroniu. Jak pozbyć się plam i wykwitów?

Zmagasz się z problemem grzyba na ścianie w domu? Wybierając firmę Kastelnik masz pewność najlepiej wykonanej usługi tj. odgrzybianie ścian Ustroń na terenie województwa śląskiego. W ramach oferty proponujemy specjalistycznych pomiar wilgoci, gdyż wysoka wilgotność to jeden z głównych powodów pojawiania się zarodników grzyba.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

By szybko pozbyć się plam i wykwitów grzyba na suficie konieczne jest dokładne oczyszczanie, a także potrzebny będzie silny preparat antygrzybiczny. Niewiele osób ma świadomość, że grzyb wnika w głąb ścian, zmienia strukturę tynku i uszkadza mostki termiczne. Domowe sposoby usuwania pleśni ze ściany, np. za pomocą roztworu wody z sodą oczyszczoną czy z olejkiem herbacianym mogą jedynie chwilowo ukrywać problem.

Warto pamiętać, że grzyb to również nieprzyjemny zapach, który unosi się w powietrzu i trudno się go pozbyć. Fachowcy proponują technikę ozonowania pomieszczeń, gdyż ozon nie tylko neutralizuje grzyby, ale i doskonale usuwa smród grzyba. Gdy na ścianie pojawia się dziwna plama lepiej usunąć ją za pomocą specjalistycznych preparatów. Wybierz firmę z długoletnią tradycją, kiedy domowe sposoby na usuwanie pleśni przestają być skuteczne.

Odgrzybianie mieszkania Ustroń.

Odgrzybianie mieszkania Ustroń, ul. Grzybowa.

Masz zainfekowaną powierzchnię pleśnią? Uważaj na zdrowie

Jeżeli zauważyłeś, że na suficie czy ścianie Twojego mieszkania pojawiały się wykwity grzyba, musisz działać natychmiast. Czarne plamy, to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim mierzysz się z poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

W pierwszej kolejności skontaktuj się z firmą usuwającą metodycznie grzyba ze ściany i sufitów, tak by mieć pewność, że poważne konsekwencje zdrowotne ominą twoją rodzinę czy pracowników.

Faktem jest, że Serpula lacrymans, znany również jako “stroczek domowy”, to jeden z najbardziej destrukcyjnych grzybów, który może powodować rozkład drewna w konstrukcjach budynków. Oprócz uszkodzeń strukturalnych, może również powodować problemy zdrowotne, takie jak reakcje alergiczne i podrażnienia dróg oddechowych – Dorota Kastelnik, ekspert ds. osuszania budynków.

Najbardziej narażone na przebywanie w toksycznym środowisku z grzybem czy pleśnią są dzieci, osoby starsze i schorowane. A grzyb nazywany jest cichym zabójcom, który wpływa na:

 • zaburzenia układu oddechowego;
 • ma działanie rakotwórcze;
 • wywołuje zatrucia, alergie i biegunki;
 • wpływa negatywnie na przebieg snu;
 • powoduje depresje, utratę koncentracji i energii;
 • może być powodem problemów z układem krążenia
 • jest przyczyna przewlekłych problemów z mięśniami, drętwieniem kończyn i stawów.
Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – szybkie terminy realizacji

To dlatego tak ważne jest zlokalizowanie przyczyn powstawania pleśni i niezwłoczne działania w procesie usunięcia grzyba z kuchni czy izolacji budynku. Bagatelizowanie problemu może być również powodem szybkiego namnażania się zarodników grzybów w kolejnych pomieszczeniach.

Usuwanie pleśni ze ścian Ustroń.

Czym usunąć grzyba ze ściany – sprawdzone metody

Wybierając firmę, która usunie profesjonalnie grzyba ze ściany masz pewność, że metody jakie zostaną wykorzystane będą skuteczne i bezpieczne. Jeśli zależy ci na czasie i chcesz jak najszybciej usunąć grzyba z z powierzchni ściany, postaw na kadrę techników DDD. Wśród sprawdzonych metod, jakie oferują podczas usuwanie pleśni oraz grzybni są tzw. metody chemiczne oraz metody fizyczne. Ich odpowiednie połączenie gwarantuje najwyższa skuteczność prac niezbędnych w usunięciu grzyba.

Metody chemiczne, to specjalistyczne preparaty oparte na silnych chemikaliach biobójczych, wśród nich proponowane są opryski powierzchni, bezpośrednie aplikowanie preparatów antygrzybicznych, zagazowywanie zagrzybioną powierzchnię, silne środki grzybobójcze podawane na zainfekowaną powierzchnię, a także proszek, który działa bakteriobójczo.

Preparaty grzybobójcze to środki szkodliwe dla człowieka, więc podczas odgrzybiania niezbędny jest strój ochronny – okulary, gogle, maski. Szczególnie niebezpieczne mogą być dla osób chorych czy dzieci.

Wśród metod usuwania grzyba znajdują się również propozycje tzw. usuwania fizycznego, a wśród nich można wyróżnić ozonowanie pomieszczeń, zamgławianie przy pomocy UVL, skuwanie tynków i ścian, zamgławianie zainfekowanej powierzchni przy pomocy suchej mgły z preparatami grzybobójczymi.

Grzyb na ścianie.

Grzyb na ścianie często widać gołym okiem.

Odkryj zalety ozonowania pomieszczeń – grzyb Fusarium

Jedną z najbardziej popularnych, a przy tym niezwykle skutecznych metod usuwania grzyba, ale również bakterii, wirusów i pleśni jest ozonowanie pomieszczeń po zalaniu. Proces ten, to nic innego jak wypuszczanie silnie stężonego ozonu na zainfekowane przestrzenie. Ozon jest tworzony w ozonatorach, a jego działanie biobójcze jest silniejsze niż chloru. Jest używany przy dezynfekcji przedszkoli, miejsc użytku publicznego czy w restauracjach. Doskonale sprawdza się w innych pomieszczeniach, jak np. biura czy banki.

Wśród zalet ozonu znajduje się również fakt, że jako gaz, dezynfekuje również powietrze, a grzyb i jego zarodniki unoszą się wokół nas. Ozon skutecznie je eliminuje, a przy tym doskonale oczyszcza powietrze i usuwa nieprzyjemny zapach. Ozonowanie pomieszczeń w przypadku zagrzybionego domu, to również wybór metody bezpiecznej dla mieszkańców, a przy tym bardzo ekologicznej.

Podczas procesu ozonowania nie powstają żadne niebezpieczne substancje wtórne. Ozon jest o wiele bardziej efektywny niż każdy z najskuteczniejszych domowych sposobów walki z grzybem.

Pomiar wilgotności.

Urządzenie do pomiaru wilgoci ściany marki Trotec.

Dorota Kastelnik – osuszanie budynków z certyfikatem IICRC

Wśród kluczowych kroków, by skutecznie usunąć grzyba oraz usunąć pleśń ze ściany jest dokładne osuszenie wilgotnych pomieszczeń. Grupa specjalistów rozpoczyna odgrzybianie ścian od profesjonalnego badania mykologicznego oraz pomiaru wilgotności. W przypadku pleśni i grzyba nieszczelny dach czy zła wentylacja jest powodem ich namnażania.

Kastelnik – osuszanie budynków – jakość z certyfikatem IICRC

Firma Kastelnik posiada szereg urządzeń, które doskonale radzą sobie ze zwykłą wodą czy wilgocią znajdująca się w ścianach. Osuszacze dopasowane są do wilgotnych materiałów, a także powierzchni, np. drewna czy murów. Wśród popularnych, by w pełni osuszyć ścianę znajduje się np. osuszanie z zastosowaniem elektroosmozy.

Jest to usuwanie wilgoci przy pomocy fal elektromagnetycznych emitowanych w odpowiednim stężeniu i z wyznaczoną częstotliwością. Elektrody emitują fale na zawilgotniałe tynki i ściany, gdzie dochodzi do procesu odwróconej osmozy i wydalania wilgoci z murów.

Firma Kastelnik może pochwalić się międzynarodowym certyfikatem  IICRC – nr. 8680154-2022. Potwierdza on najwyższe standardy osuszania i nowoczesne metody według Światowej Organizacji IICRC.

Usuwanie pleśni ze ścian wykonywane jest m.in. w miastach województwa śląskiego:

Certyfikowane odgrzybianie mieszkania Ustroń.

Certyfikowane odgrzybianie mieszkania w Ustroniu.

Postaw na firmę Kastelnik – specjaliści od odgrzybiania!

Firma Kastelnik już od ponad dekady działa w branży DDD, gdzie specjalizuje się m.in. w odgrzybianiu ścian oraz sufitów, a także w fachowym osuszaniu ścian i murów, również po remontach. Technicy Kastelnik z łatwością analizują przyczyny powstawania grzyba i pleśni na ścianie, a następnie je eliminują.

Każdy klient, to dla nas indywidualne zadanie i staramy się kompleksowo rozwiązywać problem grzyba w domu. Przygotowujemy bezpłatną wycenę prac podczas usuwania pleśni ze ściany łazienki czy piwnicy. Wśród środków, jakie stosujemy znajdują się biobójcze preparaty oparte na czwartorzędowych związkach amonowe i związkach benzylo-C12-16-alkilodimetylowych. Technicy Kastelnik używają nowoczesnych sprzętów czyszczących, które są znacznie skuteczniejsze niż domowe sposoby na zagrzybione ściany. By usunąć grzyb lub zapobiec rozwojowi pleśni skontaktuj się z całodobową linią informacyjną.

W ofercie Kastelnik znajduje się również kompleksowe usuwanie pleśni, a także dokładne osuszenie ścian po wylaniu kanalizacji. Nadmiar wilgoci w pomieszczeniu jest jednym z głównych powodów pojawiania się grzyba.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Szukasz specjalistów, którzy zajmują się odgrzybianiem ścian Ustroń? A może zastanawiasz się, jak szybko pozbyć się problemu nawracającej pleśni na ścianie? Wybierz usługi kompleksowego odpleśniania w mieście Ustroń i poznaj najlepsze metody fachowców Kastelnik.

Szybka pomoc FAQ.

Jak pozbyć się grzyba Aspergillus ze ściany?

Grzyb Aspergillus bardzo często atakuje osoby z obniżoną odpornością – starsze, chore lub dzieci. Należy pamiętać, że dłuższe przebywanie w jego otoczeniu prowadzi do wyraźnego pogorszenia stanu zdrowia. By całkowicie usunąć grzyba ze ściany warto wynająć fachowców, którzy użyją środków grzybobójczych na bazie czwartorzędowych soli aminowych. To silne środki chemiczne, które doskonale radzą sobie z grzybem.

Czy pleśń na suficie jest groźna dla zdrowia człowieka?

Pleśń, która pojawia się na suficie w formie ciemnych, niewielkich plamek może wydawać się niegroźna. Jednak ma ona silny wpływ na nasze zdrowie. Mikotoksyny, które zawiera mają silny wpływ na organizm człowieka i mogą prowadzić do zatruć, biegunek, mdłości, a także negatywnie wpływać na układ oddechowy i nerwowy. Pojawienie się pleśni oznacza również problemy z wentylacją w pomieszczeniu.

Co na usuwanie pleśni?

By całkowicie usunąć pleśń ze ściany konieczne jest użycie silnych preparatów biobójczych, które nie tylko zamaskują problem, ale całkowicie go zniwelują. Wśród polecanych przez fachowców środków biobójczych na pleśń znajdują się m.in. spray marki Dragon czy spray pleśniobójczy Pufas. Podczas samodzielnych prób odpleśniania konieczne jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi oraz zachowanie środków ostrożności.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%