Odgrzybianie ścian Tychy

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Tychach. Ile będzie mnie kosztować usuwanie grzyba z zalanej łazienki?

Usuwanie grzyba ze ścian to ważny krok w kierunku eliminacji niechcianych organizmów z łazienki po zalaniu. Okazuje się, iż grzyb na ścianach może prowadzić do powstania nieprzyjemnego zapachu, a także powodować alergie i problemy zdrowotne, zwłaszcza u osób z osłabionym układem odpornościowym.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalne odgrzybianie ścian Tychy, woj. śląskie wymaga zastosowania odpowiednich środków grzybobójczych oraz narzędzi, takich jak szczotki i pędzle do nakładania farby antygrzybicznej po uprzednim dokładnym oczyszczeniu powierzchni z grzyba i jego zarodników.

W zależności od ilości prac, jakie musi wykonać ekipa techników DDD odgrzybianie można szacować na 800 zł netto za pomieszczenie wielkości 15 m2. Im więcej prac do wykonania, takich jak specjalistyczna dezynfekcja, dezodoryzacja pomieszczeń, dogłębne osuszanie ścian, tym koszty usługi odgrzybiania wzrastają. By dowiedzieć się więcej skontaktuj się z firmą Kastelnik przy pomocy formularza lub telefonicznie poprzez bezpłatną infolinię. Działamy cała dobę!

Odgrzybianie ściany w Tychach ul. Edukacji

Odgrzybianie ściany w mieszkaniu w Tychach przy ul. Edukacji.

Co zastosować do usuwania grzyba?

Do usuwania grzyba z zalanych ścian w domu można zastosować różne środki, w zależności od rodzaju powierzchni i stopnia zagrzybienia. Środek grzybobójczy Dragon jest to skuteczny koncentrat w płynie tani sposób na usuwanie grzyba nie tylko ze ścian, ale i z płytek, fug, a także z uszczelek przy oknach.

Przed zastosowaniem środka na grzyba, należy dokładnie umyć zagrzybione powierzchnie. Następnie preparat grzybobójczy należy rozcieńczyć zgodnie z zaleceniami producenta i nałożyć na powierzchnię przy pomocy pędzla. Po 30 minutach, środek należy zmyć wodą. Ważne jest, aby podczas stosowania preparatu grzybobójczego, przestrzegać obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa BHP.

Kastelnik – usuwanie wilgoci – kontakt 7 dni w tygodniu

Skutecznymi środkami, które radzą sobie z usuwaniem grzyba ze ścian czy fug, to produkty zawierające czwartorzędowe związki amonowe, benzylo-C12-16-alkilodimetylowe czy też chlorki. Należy jednak pamiętać, że są to silnie żrące preparaty, więc konieczna jest dokładna analiza ulotki dołączonej do produktu. Niezbędne podczas odgrzybiania ścian w domu są również rękawiczki ochronne, a także maseczki osłaniające twarz i oczy. Środki grzybobójcze mogą być szkodliwe dla naszych dróg oddechowych czy oczu, więc należy je osłaniać.

Odgrzybianie mieszkania może okazać się skomplikowaną czynnością, jeśli grzyb pojawia się w wielu miejscach, jak na ścianie, elewacji, na tynkach. Wówczas niezbędna będzie ocena mykologiczna i pomoc specjalistów. Masz pewność, że usługi usuwania grzyba i pleśni będą wykonane na najwyższym poziomie.

Usuwanie pleśni ze ściany Tychy

Ozonowanie zalanych pomieszczeń – czy to działa?

Ozonowanie po zalaniu mieszkania jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niebezpiecznych patogenów, a także niebezpiecznych mikroorganizmów w tym grzybów pleśniowych tj. Aspergillus. Okazuje się, że jest to jeden z najczęściej występujących grzybów pleśniowych w domach osób prywatnych.

Proces ozonowania zagrzybionych pomieszczeń polega na wytwarzaniu ozonu – trójatomowego tlenu, który działa jako silny utleniacz i niszczy szkodliwe mikroorganizmy, wirusy oraz bakterie. Ozonowanie pomieszczeń może być stosowane w celu usunięcia zapachów po dymie papierosowym, po zalaniu mieszkania, czy też po zdarzeniach związanych z zabrudzeniem powietrza

Usługi pomiaru wilgoci

Usługi pomiaru wilgoci higrometrem.

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu – pomoc specjalistów

Usuwanie pleśni czy odgrzybianie ściany, to jeden z niezbędnych kroków podczas prac porządkowych po zalaniu mieszkania w mieście Tychy. Firma porządkowa proponuje gruntowne usługi suszenia mokrych ścian i tynków czy dezodoryzacji pomieszczeń.

Postawienie na wysokiej jakości sprzęt osuszający daje gwarancję dotarcia do zawilgotniałych miejsc zaatakowanych przez grzyby. Walka z wilgocią, to jeden z najważniejszych etapów zlecenia sprzątania pomieszczeń po zalaniu dla firm DDD. Grzyby rozmnażają się w pomieszczeniach wilgotnych, słabo wietrzonych, dusznych.

Mieszko Kastelnik, kierownik firmy zajmującej się sprzątaniem, uważa, że mikroorganizmy o niewielkich rozmiarach mają ogromny wpływ na zdrowie ludzi. Mogą powodować wiele chorób, ale wietrzenie to jedno z działań, które pomaga zmniejszyć ich liczbę.

Niezależnie czy temperatura w domu klientów jest wysoka czy niska, jest ogromna szansa na rozwój grzyba. Również w piwnicy czy na strychu. Stąd tak istotne jest doświadczenie i poszukiwanie jak najbardziej efektywnego rozwiązania w walce z grzybami i problemem pleśni. Dla fachowców liczy się zadowolenie klienta oraz dokładne czyszczenie i neutralizacja zarazków.

Mokre tynki przyczyna wilgoci

Mokre tynki i zanieczyszczenia organiczne to problem wielu domów. Glony na elewacji.

Grzyb – cichy zabójca. Dlaczego jest tak niebezpieczny dla zdrowia?

Pojawienie się grzyba w domu, to nie tylko problem natury estetycznej. Niestety, organizm ten ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie i życie. Jest odpowiedzialny za wiele chorób, w tym:

 • problemy z oddychaniem, astma, duszności;
 • zatrucia, mdłości, wymioty;
 • problemy ze skórą, wysypki, alergie;
 • złe samopoczucie, depresja, problemy ze snem i koncentracją;
 • problemy z układem krążenia;
 • zmiany kancerogenne.

Nie należy lekceważyć pojawienia się zarodników grzyba i skorzystać natychmiast z usług odgrzybiania mieszkania Tychy. Wybierając specjalistów stawiasz na bezpieczeństwo swoich i bliskich. Firma z wieloletnim stażem na posiada ogromne doświadczenie w usuwaniu pleśni i grzybów ze ściany, proponuje dokładne czyszczenie wszystkich pomieszczeń oraz przechodzi jak najszybciej do działania, jak. np. ozonowanie po zalaniu. Zadzwoń jeśli zmagasz się z problemem nawracającej pleśni, szukasz firmy, która w swojej ofercie ma najskuteczniejsze sposoby na odgrzybianie mieszkań.

Dorota Kastelnik osuszanie ściany z certyfikatem IICRC

Dorota Kastelnik – osuszanie i odgrzybianie ścian z certyfikatem IICRC.

Odgrzybianie pomieszczeń Tychy

Nasza firma zajmuje się nie tylko odgrzybianiem ścian, ale i osuszaniem budynków i dekontaminacją po zalaniach. Oferujemy kompleksowe usługi związane z pomiarem wilgotności, w tym dobór odpowiednich urządzeń od wysuszenia mokrych ścian.

Aby całkowicie usunąć grzyba ze ściany i nie martwić się o jego ponowne namnażanie konieczne jest dokładne osuszenie ścian przy pomocy przemysłowych osuszaczy. Są one dostoswane do rodzaju osuszanego materiału, ale również do warunków pogodowych, temperatury powietrza czy opadów. Bardzo ważne jest, by podczas odgrzybianiu posadzek również zadbać o wysuszenie ich i dezynfekcję.

Kastelnik – osuszanie budynków – potwierdzone certyfikatem IICRC

Wśród popularnych metod osuszania ścian i tynków znajduje są m.in. osuszanie kondensacyjne, absorpcyjne, podposadzkowe. To specjaliści dobiorą najbardziej efektywną metodę osuszania zawilgotniałej przestrzeni.

Firma Kastelnik proponuje certyfikowaną metody pracy, w tym innowacyjne metody osuszanie potwierdzone certyfikatem zawodowym zdobytym przez Dorotę Kastelnik, szefową działu osuszania. Jego numer to 8680154-2022 i został przyznany przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification, Potwierdza to najwyższa jakość usług, jakie oferują technicy firmy Kastelnik już od ponad dekady.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Poszukujesz firmy, która zajmie się odgrzybianiem piwnicy w mieście Tychy? A może masz problem z nawracającymi zarodnikami pleśni? Skontaktuj się z fachowym wykonawcą usług sprzątania po zalaniach, usuwania wilgoci czy dokładnej dezynfekcji mieszkań. Firma Kastelnik to rekomendowany wykonawca, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. I co najważniejsze – działa zgodnie z europejskimi normami z branży DDD.

szybka pomoc FAQ

Czym różni się pleśń od grzyba?

Chociaż wiele osób używa zamiennie słów grzyb i pleśń, to nie są to tożsame organizmy i różnią się od siebie w sposób istotny. Pleśń pojawia się na powierzchniach, takich jak ściany czy przedmioty, przybierając postać niewielkich plamek, zwykle w ciemnych kolorach. Grzyby natomiast atakują wewnętrzne warstwy ścian lub struktur budynku i mogą prowadzić do znacznie większych zniszczeń. Wizualnie, plamy grzyba są również znacznie większe niż plamy pleśni.

Jak wygląda usuwanie pleśni z sufitu w zalanym domu?

Jeśli borykasz się z problemem pleśni na suficie, najlepiej skorzystać z usług firmy specjalizującej się w neutralizacji zagrzybienia, która posiada wysokiej jakości sprzęt czyszczący i dezynfekujący. Specjalista profesjonalnie oczyści sufit z pleśni, użyje sprawdzonych środków biobójczych do dezynfekcji przestrzeń po pleśni. Konieczne będzie również zabezpieczenie sufitu przed ponownym namnażaniem się pleśni. Usuwanie pleśni ze ścian warto przeprowadzać krok po kroku, nie pomijając osuszania mokrych powierzchni.

Usuwanie grzyba ze ściany – na co zwrócić uwagę?

Jednym z pierwszych etapów usuwania grzyba ze ściany jest przeprowadzenie ekspertyzy mykologicznej, która pozwala dokładnie określić, jaki rodzaj grzyba atakuje mieszkanie. Takie działania wykonuje zazwyczaj firma specjalizująca się w usuwaniu grzybów. Po pełnym odgrzybieniu oraz usunięciu nieprzyjemnych zapachów konieczne jest sprawdzenie wentylacji pomieszczenia. Jeśli panuje w nim zaduch i nie ma poprawnego obiegu powietrza, to należy rozwiązać ten problem w szybkim czasie. Wilgoć i brak wentylacji to główne przyczyny nawrotu grzybów i problemów z pleśnią.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%