Odgrzybianie ścian Tomaszów Mazowiecki

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Tomaszowie Mazowieckim – jaki grzyb najczęściej atakuje ściany? 

Czy wiesz, że trujący grzyb wnika w konstrukcję budynku i staje się niewidoczny dla człowieka? To właśnie dlatego usunięcie grzyba powinno być przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, z którym rodzajem grzyba mają do czynienia, a dodatków wyposażeni zostali we właściwy sprzęt.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalne odgrzybianie ścian Tomaszów Mazowiecki, woj. łódzkie to nie tylko nieprzyjemny zapach do usunięcia, ale i grzyby i ich zarodniki.

Usunięcie grzyba ze ściany ozonem.

Usunięcie grzyba ze ściany ozonem o mocy 240 g/h w Tomaszowie Mazowieckim Przy ulicy Szerokiej.

Najczęściej w domostwach pojawiają się gatunki grzybów strzępkowych, czyli:

 • Cladosporium, Penicillium,
 • Alternaria i Aspergillus,
 • Fusarium,
 • Acremonium,
 • Trichoderma,
 • Botrytis,
 • Mucor.

Specjalistyczne preparaty powinny zostać dopasowane do rodzaju grzyba, dzięki czemu odgrzybianie ścian będzie skuteczne. Technicy firmy Kastelnik przeprowadzają dodatkowe badanie tzw. ekspertyzę mykologiczną, dzięki której wiemy, jaki gatunek zaatakował Twoją przestrzeń. Następnie wystarczy przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń, dezynfekcję i osuszanie ściany. Grzyb – nawet ten znajdujący się w strukturze murów, zniknie.

Na czym polega ekspertyza mykologiczna?

Ekspertyza mykologiczna to badanie przeprowadzane przez specjalistów zajmujących się odgrzybianiem mieszkań w celu określenia rodzaju i ilości grzybów w danym miejscu oraz ustalenia ewentualnych zagrożeń dla zdrowia.

Usuwanie grzyba ze ściany Tomaszów Mazowiecki.

Badania te mogą pomóc w identyfikacji rodzaju grzyba, wykryciu obecności toksyn i ocenieniu ryzyka dla zdrowia człowieka. Takie działania są pomocne podczas dobierania właściwych technik usuwania pleśni i grzybów.

Zamgławianie pomieszczeń przez firmę Kastelnik

Walka z grzybem odbywa się nie tylko za pomocą specjalistycznych preparatów. Usuwanie pleśni i grzyba ze ściany wymaga również przeprowadzenia wielu dodatkowych czynności, takich jak ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą. To, którą czynność wybiorą technicy, zależy od stanu nieruchomości. My jednak przyjrzymy się zamgławianiu.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Zamgławianie pomieszczeń przy pomocy suchej mgły to proces dezynfekcji powietrza i powierzchni, w którym używana jest specjalna maszyna do rozpylania aerozolu ze środkiem grzybobójczym. Ta metoda, przeprowadzana przez specjalistów zajmujących się odgrzybianiem mieszkań, pozwala na likwidację bakterii, wirusów, grzybów i innych mikroorganizmów na powierzchniach, a także w powietrzu.

Usuwanie pleśni w powiecie tomaszowskim – 24/7

Nadmiar wilgoci, nieprawidłowy system wentylacji czy niekontrolowanie mostków termicznych – właśnie to w pierwszej kolejności przyczynia się do pojawienia się cichego zabójcy. Walka z grzybem za pomocą roztworu wody, czy sodą oczyszczoną nie jest najlepszym rozwiązaniem. Często konieczne jest osuszanie budynków – szczególnie kiedy grzyb pojawia się na zawilgoconych ścianach.

Pozbędziemy się pleśni i grzybów – nawet tych, które wniknęły głęboko w strukturę tynku. Technicy firmy Kastelnik zawsze sięgają po środki grzybobójcze z najwyższej półki – najważniejsza dla nas jest jakość – mówi Mieszko Kastelnik.

Pleśń krok po kroku zajmuje całą zainfekowaną powierzchnię – szybko rośnie i trudno się jej pozbyć. Jeśli nie wiesz, jak usunąć pleśń ze ściany, zadzwoń po specjalistyczną firmę Kastelnik.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – potwierdzone certyfikatem

Usuwanie grzyba ze ściany to nasza specjalność, a nasi wykwalifikowani eksperci szybko i skutecznie rozwiązują problem pleśni na tapecie. Jeśli nie jesteś pewien, jak poradzić sobie z pleśnią na ścianie, zleć to zadanie naszym specjalistom. Eliminacja grzyba z powierzchni ściany w powiecie tomaszowskim to dla nas sprawa najwyższej wagi.

Powody pojawienia się grzyba w pomieszczeniach

Najczęstszymi powodami powstawania grzyba na ścianach są: nadmierne zawilgocenie pomieszczeń, niewłaściwa wentylacja oraz słaba izolacja termiczna. Zbyt wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniu sprzyja rozwojowi grzybów – zwłaszcza w połączeniu z niską temperaturą tworzy się korzystne środowisko dla ich rozwoju. Innymi przyczynami mogą być nieszczelne rury, wycieki z dachu czy zimne mostki termiczne.

Na czym polega osuszanie budynku?

Osuszanie budynku polega na usuwaniu nadmiaru wilgoci oraz obniżaniu poziomu wilgotności wewnątrz jego konstrukcji. Proces osuszania mokrych ścian ma na celu zapobieganie negatywnym skutkom wynikającym z długotrwałej ekspozycji na wilgoć, takim jak pleśń, grzyby, korozja, uszkodzenie materiałów budowlanych czy pogorszenie jakości powietrza wewnątrz budynku.

Proces osuszania budynku wymaga ścisłej kontroli, monitorowania wilgotności oraz właściwego doboru metod i sprzętu. Profesjonalne firmy osuszające, takie jak Kastelnik, dysponują specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie osuszania obiektów, gwarantując szybkie i skuteczne rozwiązanie problemu nadmiernej wilgoci.

Usługi osuszania pomieszczeń z certyfikatem IICRC.

Usługi osuszania pomieszczeń z certyfikatem IICRC przez specjalistkę Dorotę Kastelnik.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa łódzkiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego

Grzyb może być niewidoczny gołym okiem, ale domownicy i tak odczują jego skutki, dlatego tak ważne jest jego usunięcie z pomieszczeń w trybie ekspresowym. Zanim sięgniesz po olejek z drzewa herbacianego czy wodę z octem, zapoznaj się z naszą bazą wiedzy stworzoną dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego.

Odgrzybianie Tomaszów Mazowiecki.

Czym jest wilgoć kapilarna?

Wilgoć kapilarna to rodzaj wilgoci powstającej w budynkach, która jest wchłaniana przez materiały budowlane, takie jak mury z cegieł czy kamienia. Wilgoć ta jest wynikiem oddziaływania sił napięcia powierzchniowego wody i poziomu wód gruntowych, co powoduje wchłanianie wody przez kapilarne pory materiału budowlanego. Pojawienie się wilgoci kapilarnej prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów.

Jak skutecznie usunąć grzyba ze ściany?

Na początku należy osuszyć ścianę, wyszorować powierzchnię szczotką o twardym włosiu i nałożyć środki grzybobójcze. Następnie przeprowadzić niezbędne naprawy i zadbać o mostki termiczne, które przyczyniają się do wilgoci. Konieczne będzie również ozonowanie po zalaniu i dezynfekcja powierzchni.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%