Odgrzybianie ścian Tarnów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Tarnowie. Czym grozi grzyb w mieszkaniu?

Czujesz brzydki zapach stęchlizny w mieszkaniu? To oznacza, że grzyb atakuje ściany i warto jak najszybciej zlecić odgrzybianie ścian Tarnów, woj. małopolskie ekipie fachowców z firmy Kastelnik. Dbamy o to, by szybko wykonać osuszanie budynków po powodzi i skutecznie odgrzybić Twoje mieszkanie.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Nasi fachowcy posiadają nie tylko odpowiednie narzędzia, ale również wiedzę i doświadczenie, by skutecznie i bezpiecznie przeprowadzić proces odgrzybiania. Zajmiemy się wszystkim, od diagnozy problemu po wdrożenie odpowiednich rozwiązań, które pomogą zapobiec ponownemu pojawieniu się grzybów. Wykonana praca zaprocentuje czystym powietrzem, a domownicy będą mogli cieszyć się życiem wolnym od alergii.

“Nie należy lekceważyć zapachu stęchlizny w mieszkaniu, ponieważ grzyby mogą być szkodliwe dla zdrowia i prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak astma czy choroby skóry” – informuje Mieszko Kastelnik.

Grzyb na ścianach może się wiązać z takimi problemami zdrowotnymi jak:

 • Reakcje alergiczne i wysypki;
 • Choroby układu oddechowego, w tym choroby płuc;
 • Bezsenność, bóle głowy i depresja;
 • Rozwój nowotworów.
Odgrzybianie ściany w Tarnowie.

Odgrzybianie ściany w Tarnowie przy ul. Dworcowa.

Jak przebiega usuwanie grzyba ze ściany w domu?

Zastanawiasz się, jak usunąć pleśń ze ściany? Usuwanie grzyba ze ściany realizowane jest przez naszych techników najczęściej w kilku krokach takich jak:

 • Ocena stopnia zagrzybienia mieszkania to krok, w którym specjaliści z firmy sprzątającej Kastelnik przeprowadzą wstępną ocenę uszkodzeń, aby określić zakres pracy i rodzaj grzyba, z którym mają do czynienia;
 • Izolacja obszaru, w której trakcie specjaliści izolują obszar przed rozpoczęciem pracy, w którym znajduje się grzyb, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się na inne części budynku. Izolacja może obejmować zastosowanie folii lub środków chemicznych;
 • Odgrzybianie ścian to najważniejszy etap, w którym specjaliści przystępują do usuwania grzyba z powierzchni ściany. W zależności od rodzaju grzyba i jego rozległości mogą zastosować różne metody, takie jak mechaniczne usuwanie grzyba, zastosowanie środków chemicznych, a także metod termicznych;
 • Oczyszczanie powierzchni – po usunięciu grzyba specjaliści dokładnie oczyszczają powierzchnię ściany, aby usunąć pozostałości grzyba i zapobiec jego ponownemu wzrostowi. Na tym etapie często sięgamy po suchy lód, który szybko usuwa wszelkie zabrudzenia.

Usuwanie pleśni ze ściany Tarnów.

Odgrzybianie ściany zamyka impregnacja ścian, w której trakcie pokrywamy powierzchnię specjalną farbą przeciwgrzybiczną na życzenie naszych klientów. Takie działania nie dopuszczają do ponownego powstania grzyba i pleśni na ścianach domu.

Metody wykorzystywane do odgrzybiania mieszkania

Szukasz sprawdzonego fachowca od usuwania wykwitów ze ścian? Domowe sposoby na grzyba na ścianie zwykle okazują się nieskuteczne, dlatego najlepiej od razu skontaktować się z firmą Kastelnik tel. 735-960-510 i zlecić fachowe odgrzybianie mieszkania w mieście Tarnów.

Duże doświadczenie w branży dezynfekcji pozwoliło nam wypracować skuteczne standardy dotyczące poprawnego odgrzybiania ścian. Gwarantujemy pełen profesjonalizm na każdym etapie likwidacji grzybni i stosujemy skuteczne metody na wyeliminowanie tego przykrego problemu.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Zazwyczaj pracę w zagrzybionym mieszkaniu rozpoczynamy od zastosowania środków grzybobójczych, a następnie sięgamy po mechaniczne metody eliminacji zarodników grzybów pleśniowych. Najczęściej jest to ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie suchą mgłą ze środkiem grzybobójczym. Dezynfekcja pomieszczeń jest niezbędna, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii i chorób układu oddechowego.

Zadzwoń i zamów osuszanie domu i ozonowanie powietrza i zapytaj o nasze pozostałe usługi w zakresie np. usuwania grzyba z murów, usuwania nieprzyjemnych zapachów stęchlizny i usuwania wilgoci technologicznej. Te trzy usługi zamówisz podczas jednego połączenia telefonicznego.

Odgrzybianie domów.

Odgrzybianie domów z pleśnią i grzybami za pomocą atestowanych środków chemicznych.

Usuwanie pleśni ze ściany za pomocą środków grzybobójczych

To skomplikowany proces, który wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów grzybobójczych. Najczęściej preparaty na pleśń na ścianie zawierają chlor, siarczan miedzi albo benzalkoniowy chlorek. Siarczan miedzi to jeden z najskuteczniejszych środków grzybobójczych. Działa przeciwko zarodnikom grzybów i pleśniom, całkowicie niszcząc ich struktury.

Pomiar wilgoci higrometrem.

Niestety grzyb na ścianie cechuje się szybkim rozrostem i potrafi wnikać w głąb murów. Wtedy wykonujemy również usuwanie tapet i kucie ścian, by środek na grzyba zaaplikować we wszystkie miejsca, w których rozwija się stroczek domowy i pleśń.

Ozonowanie mieszkania na zarodniki grzybów

Ozonowanie to proces, w którym ozon – trójatomowy tlen – jest wykorzystywany do usuwania bakterii, wirusów, grzybów i innych szkodliwych substancji z powietrza i powierzchni. Ozonowanie jest jedną z metod, które mogą być stosowane do zwalczania grzyba na ścianie.

Ozon jest gazem, który ma bardzo silne właściwości, np. utleniające. Kiedy ozon jest wprowadzony do pomieszczenia, reaguje z cząstkami organicznymi, takimi jak pleśnie i grzyby i niszczy je poprzez utlenianie ich składników chemicznych. Dlatego jest to bardzo skuteczna metoda usuwania grzyba ze ścian, ponieważ ozon dociera do każdego zakamarka, nawet tam, gdzie trudno jest zaaplikować środek chemiczny.

Osuszanie pomieszczeń w zagrzybionym budynku

Czy wiesz, że to właśnie nadmierna wilgoć stanowi przyczynę rozwoju grzyba na ścianach? Wilgotność powietrza może wzrastać, kiedy w domu jest nieszczelny dach i brakuje sprawnie działającej wentylacji pomieszczeń.

Kastelnik – preparaty antybakteryjne – potwierdzone certyfikatem

Istotne jest, by przed rozpoczęciem usuwania pleśni sprawdzić poziom wilgoci i przeprowadzić skuteczne osuszanie pomieszczeń. Ten etap wykonujemy najczęściej, sięgając po osuszacze kondensacyjne, które w szybkim tempie usuwają nadmiar wilgoci z mieszkania.

W ramach usługi tj. osuszanie budynków osuszamy ściany, sufity i dbamy, by usunąć wilgoć także z warstw izolacji posadzki w mieszkaniu. Nasze certyfikowane usługi osuszania zlecisz na naszej infolinii razem z usługą odgrzybiania ścian w Tarnowie.

Dorota Kastelnik - osuszanie nieruchomości certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to ekspert od osuszania nieruchomości, który legitymuje się certyfikatem IICRC, co potwierdza jej wieloletnią wiedzę w dziedzinie usuwania wilgoci.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Bochnia
 • Brzesko
 • Dąbrowa Tarnowska
 • Kraków
 • Krzeszowice
 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim
 • Rabka-Zdrój
 • Skawina
 • Tarnów
 • Wadowice
 • Wieliczka

Baza wiedzy dla mieszkańców Tarnowa (FAQ)

Czy wiesz, że grzyb domowy może sukcesywnie uszkadzać konstrukcję budynków? Nie tylko jest groźny dla zdrowia mieszkańców, ale z czasem może powodować osłabienie struktury materiałów budowlanych, a nawet izolacji cieplnej i akustycznej.

Odgrzybianie Tarnów.

Co za tym idzie, wzrastają koszty ogrzewania takiego budynku, a ten sam w sobie traci na wartości, ponieważ nikt nie chce wynająć czy kupić zagrzybionej nieruchomości. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Tarnowa.

Czym usunąć pleśń ze ściany?

Usuwanie pleśni ze ścian najlepiej wykonywać przy pomocy preparatów grzybobójczych przeznaczonych do użytku profesjonalnego. Można również przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń, które eliminują zarodniki grzybów i pleśni. Warto również zadbać o częste wietrzenie mieszkania i dobrą wentylację.

Jak odgrzybić stary dom?

Odgrzybianie starego domu rozpoczyna się zwykle od rozpoznania gatunku grzyba i dobrania odpowiednich metod jego eliminacji. W pierwszej kolejności usuwana jest wilgoć, a w następnej kolejności technicy pokrywają ściany środkiem o silnym działaniu grzybobójczym. W starym budynku konieczne jest monitorowanie ścian po zagrzybieniu, by mieć pewność, że grzyb nie rozwinie się ponownie w sprzyjających warunkach.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%