Odgrzybianie ścian Szczyrk

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Szczyrku. Na czym polega usuwanie grzyba z wilgotnej ściany?

Pleśń. Słowo to kojarzy się z ciemnymi, wilgotnymi pomieszczeniami, ale co zrobić, gdy czarne wykwity pojawią się na ścianach Twojego domu? Nie martw się, mamy rozwiązanie. Od przeszło dekady specjaliści z firmy Kastelnik oferują odgrzybianie ścian Szczyrk na terenie całego woj. śląskiego i w okolicy.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – bezpłatna wycena

Przede wszystkim, musisz zidentyfikować problem. Pleśń często pojawia się jako ciemna plama na ścianach, ale może być jasnego koloru. Jeśli podejrzewasz pleśń, najlepiej wezwać profesjonalistów. Usunięcie grzyba ze ściany można próbować na własną rękę, ale czy warto?

W specjalistycznej firmie sprzątającej Kastelnik wiemy, jak usunąć grzyba szybko i skutecznie. To ważne w dzisiejszych czasach. Następstwo nadmiernej wilgoci możne prowadzić nie tylko do powstania problemów natury estetycznej, ale również do licznych problemów zdrowotnych.

Nie czekaj i umów się ze specjalistami, którzy bezpłatnie przygotowują dla Ciebie analizę problemu i zaoferują najlepsze metody, by usunąć grzyba w Szczyrku.

Odgrzybiania mieszkania Szczyrk.

Odgrzybiania mieszkania Szczyrk, ul. Lipowska.

Co zrobić, by nie wychodziły grzyby na ścianie?

Zainfekowaną powierzchnię ściany można w łatwy sposób zdezynfekować, ale co robić, by grzyb nie pojawił się ponownie? Przyczyny powstawania wykwitów grzybni w domu związane są zazwyczaj z brakiem odpowiedniej wentylacji. Grzyby to organizmy, które namnażają się w każdej temperaturze, ale szczególnie sprzyja im wilgoć i niesprawna wentylacja. Zaduch, brak klimatyzacji to główna źródła problemu. Przyczyny tworzenia grzyba są powszechnie znane, ale problem nawracania grzybni na ścianie czy suficie w kuchni jest równie częsty.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – specjalna oferta 7/24

Dlaczego? Bo domowe sposoby na usuwanie pleśni czy grzyba ze ściany bywają nieskuteczne i jedynie chwilowo maskują toksyczne plamy. Preparaty grzybobójcze o skutecznym działaniu są przede wszystkim dostępne dla specjalistów, którzy przeprowadzają odgrzybianie w kombinezonach ochronnych i zgodnie z zasadami BHP.

By mieć pewność, że całkowicie pozbyłeś się grzyba ze ściany i nie przebywasz w toksycznym środowisku, wybierz firmę działającą kompleksowo, która proponuje:

 • oczyszczanie zagrzybionych powierzchni;
 • nakłada silny preparat antygrzybiczny;
 • przeprowadza osuszanie ścian i tynków;
 • dezynfekuje zagrzybioną powierzchnię;
 • sprawdza wilgotność i cyrkulację powietrza.

Usuwanie pleśni ze ścian Szczyrk..

Usuwanie pleśni ze ściany w Szczyrku – powiat bielski

Usuwanie pleśni ze ściany w Szczyrku w powiecie bielskim to ważny problem do rozwiązania dla wielu właścicieli nieruchomości w tym regionie. Można zastosować kilka środków, aby usunąć pleśń i pozbyć się grzyba, ale można też skonsultować się z fachowcem z firmy Kastelnik, który dobierze odpowiednie stężenie środka grzybobójczego i zapewni skuteczne usunięcie pleśni.

“Warto wiedzieć, że problemy z oddychaniem mogą być spowodowane obecnością pleśni i grzybów w domu, które wydzielają zarodniki i substancje toksyczne do powietrza. Długotrwałe narażenie na te czynniki może prowadzić do astmy, alergii czy nawet infekcji dróg oddechowych.” – Mieszko Kastelnik, ekspert mykolog.

Wśród metod usuwania pleśni i grzyba ze ściany znajdujemy zarówno metody chemiczne, jak i fizyczne. Są one znacznie bardziej skuteczne niż domowe sposoby, jak usuwanie grzyba przy pomocy olejku z drzewa herbacianego, za pomocą octu czy czyszczenie ciepłą wodą z sodą oczyszczoną. Ten typ usuwania pleśni nie działa bakteriobójczo, a problem bardzo szybko nawraca.

Metody chemiczne stosowane przez specjalistów to:

 • oprysk pomieszczeń z wykorzystaniem środków grzybobójczych;
 • aplikowanie bezpośrednie preparatów grzybobójczych;
 • zagazowanie miejsc zainfekowanych pleśnią i grzybem;
 • proszkowanie zagrzybionej powierzchni ściany.

Metody fizyczne, jakie może zaproponować firma odgrzybiające ściany to:

 • zamgławianie domu przy pomocy technologii ULV;
 • ozonowanie mieszkania przy pomocy silnie stężonego ozonu;
 • dezynfekcja suchą mgłą, w której zawarte są środki grzybobójcze;
 • skuwanie murów i tynków.
Jak usunąć pleśń spod tapety?

Zagrzybienie może być ukryte również pod tapetą.

Ozonowanie mieszkania – czy pozbędę się grzyba ze ściany?

Wśród metod, które najlepiej sprawdzą się podczas walki z grzybem na ścianie, a także zapobiega rozwojowi pleśni jest ozonowanie mieszkania. Ozon doskonale radzi sobie w usunięciu grzyba, a także całkowicie eliminuje nieprzyjemny zapach, jaki unosi się w zagrzybiałym pomieszczeniu.

Zarodniki unoszą się bowiem w powietrzu i bardzo szybko rozprzestrzeniają się na kolejne przestrzenie. Ozon, to silnie biobójczy gaz działający na grzyby, wirusy i pleśń. Jest on rozpylany na zainfekowaną powierzchnię i rozbija niebezpieczne dla zdrowia organizmy, a przy tym podczas reakcji chemicznej nie powstają żadne substancje wtórne. Dzięki temu ozonowanie uznawane jest za ekologiczną metodę, która zapobiega rozwojowi grzybów.

Czy grzyb jest niebezpieczny dla zdrowia?

Grzyby i ich zarodniki mają ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Przebywanie w zagrzybionych pomieszczeniach może przynieść poważne konsekwencje zdrowotne, takie jak np. problemy układu oddechowego, drętwienie kończyn, alergie i biegunki, utrata koncentracji czy brak snu. W pierwszej kolejności najbardziej narażone są osoby przewlekle chore, dzieci oraz starsi. Dlatego też nie należy bagatelizować plam na suficie spowodowanych przez nadmiar wilgoci, dbać o szczelne okna oraz systematycznie robić przegląd klimatyzacji. Należy również pamiętać, że działająca wentylacja to klucz do suchego, zdrowego mieszkania bez problemu grzyba i pleśni.

Usuwanie grzyba ze ściany.

Proces usuwanie grzyba ze ściany obejmuje również skrobanie tynku.

Nie zapomnij o osuszeniu budynku!

Osuszanie budynku podczas odgrzybiania, to jeden z podstawowych kroków podczas prac porządkowych. Usuwanie pleśni i grzyba nie będzie mało sensu, jeśli nie zostaną wykorzystane przemysłowe osuszacze powietrza. Wilgoć to główna przyczyna, przez którą na ścianie pojawia się grzyb.

Firma Kastelnik działa zgodnie z najnowszymi standardami, dostępnymi na całym świecie Jesteśmy liderami branży DDD i ciągle podnosimy swoje kwalifikacje. Posiadamy m.in. certyfikat zawodowy Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification IICRC nr 8680154-2022, który potwierdza najwyższą jakość naszych usług. Nie chcesz rozwoju grzybów w swoim domu? Wybierz ofertę specjalistów.

Usuwanie grzyba ze ściany wykonywane jest w różnych miastach woj. śląskiego:

Osuszanie i odgrzybianie ścian Szczyrk.

Osuszanie i odgrzybianie ścian w Szczyrku z certyfikatem IICRC.

Usuwanie grzyba ze ściany w Szczyrku – zaufaj specjalistom

Wśród najskuteczniejszych domowych sposobów walki z grzybem wymienia się czyszczenie bakteriobójcze za pomocą olejku herbacianego, używanie roztworu wody z sodą oczyszczoną czy używanie szklanki wybielacza. Ale by uzyskać silny preparat antygrzybiczny potrzebne są inne środki, takie jak np. zamgławianie zagrzybionej piwnicy mgłą z wodorem i preparatami grzybobójczymi. Należy pamiętać, że grzyb wnika w ściany i tynki, więc konieczna jest pomoc fachowców, którzy np. poprzez elektroosmozę są w stanie dotrzeć do zarodników grzyba.

Kastelnik – usuwanie wilgoci po zalaniu – certyfikat IICRC

Grzyb jest poważnym zagrożeniem dla mostków termicznych domu, więc niezwykle istotne jest pozbycie się nadmiaru wilgoci po zalaniu mieszkania. Wysoka wilgotność, to jeden z głównych powodów namnażania się grzyba i pleśni. Nie jesteśmy w stanie oczyścić zainfekowanej powierzchni za pomocą wybielacza czy czystą wodą. W pierwszej kolejności musimy zająć się dokładnym osuszaniem ścian.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Należy pamiętać, że pojawienie się grzyba to nie tylko problem estetyczny, ale spore zagrożenie dla konstrukcji budynku. Podczas namnażania się grzybni pojawiają się kwasy, które zachodzą w reakcje z substancjami zawartymi w cegle, murze czy drewnie i dochodzi do osłabienia konstrukcji budynków, w tym uszkodzone są mostki termiczne. By usunąć grzyba ze ściany potrzebne będę specjalistyczne preparaty. Ten problem pojawia się przede wszystkim w starych domach, gdzie grzyb posiada idealne warunki rozwoju. Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do firmy Kastelnik.

Szybka pomoc FAQ.

Czy można zamalować pleśń na ścianie?

Zamalowanie pleśni na ścianie może być krótkotrwałym rozwiązaniem i nie jest to zalecany sposób. Chociaż zamalowanie pleśni może ukryć na chwilę wykwity, to takie działanie nie usunie problemu. Pleśń jest mikroskopijnym grzybem, który rozwija się w wilgotnym środowisku, a jej obecność może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych i uszkodzeń konstrukcji budynku.

Jak zwalczyć grzyba na ścianie?

Jednym z najczęściej stosowanym sposobów, by skutecznie pozbyć się grzybów ze ściany, jest likwidacja źródła wilgoci, naprawa uszkodzonej elewacji i osuszanie ściany. Warto dokładnie oczyścić i zdezynfekować zainfekowane powierzchnie, a na koniec powierzchnie pomalować środkiem antygrzybicznym. Dodatkowo zaleca się przeprowadzenie dezynfekcji powietrza, by mieć pewność, że pozbyliśmy się zarodników grzybów.

Jak usunąć grzyba Cladosporium ze ściany?

Usuwanie grzyba Cladosporium ze ściany wymaga odpowiedniego podejścia, gdyż jest to grzyb pleśniowym który często unoszony jest przez wiatr. Jest on silnie alergizujący i przebywanie w jego otoczeniu może powodować utratę zdrowia człowieka. Ważne jest, by dokładnie osuszyć ścianę oraz przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń, by całkowicie usunąć grzyba. Pojawienie się nadmiernej wilgotności, to jedna z głównych przyczyn powstawania pleśni i grzybów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,0
  Rated 4,0 out of 5
  4,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent0%
  Very good100%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%