Odgrzybianie ścian Świętochłowice 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie grzyba ze ściany w Świętochłowicach. Co wybrać do odgrzybiania ścian?

Grzyb domowy zaatakował mieszkanie, a może czujesz specyficzny zapach w powietrzu? Ekspertyzy mykologiczne mogą być pomocne w takiej sytuacji, a odgrzybianie ścian Świętochłowice, woj. śląskie to usługa firmy Kastelnik, która usunie nie tylko wszystkie grzyby pleśniowe, ale i inne szkodliwe drobnoustroje w tym trujące organizmy:

 • Cladosporium;
 • Penicillium;
 • Aspergillus;
 • Mucor Fusarium;
 • Scopulariopsis.
Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Warto podkreślić, iż w większości przypadków, dzięki unikalnemu roztworowi do dezynfekcji, technicy z firmy Kastelnik będą w stanie usunąć cały grzyb z sufitów w ciągu zaledwie kilku godzin od spryskania nim zagrzybiałej powierzchni. Po tym procesie powierzchnia ściany zostaje gruntowanie odkażona i osuszona za pomocą urządzeń do suszenia mokrych tynków. Zabieg ten zapobiega ponownemu rozwojowi szkodliwych grzybów i mikroorganizmów, a także ich dalszemu rozprzestrzenianiu się na inne części budynku.

Odgrzybianie pomieszczeń Świętochłowice

Odgrzybianie ścian przeprowadzamy m.in. w mieszkaniach, w których panuje wilgoć.

Gdzie mogą pojawić się grzyby domowe?

Odgrzybianie mieszkania ma sens w każdym przypadku. Nie tylko w starym budownictwie pojawić się mogą niebezpieczne grzyby czy nieestetyczna pleśń. Wystarczy wilgoć w łazience, by Twoje mieszkanie, dom lub miejsce pracy wymagało odpowiedniej usługi oferowanej przez specjalistyczne firmy sprzątające.

Nie czekaj i nie ryzykuj, aż grzyb zajmie cały budynek

Często domowe środki na pleśń czy środek grzybobójczy na ściany może okazać się mało pomocny, a wręcz niebezpieczny dla domowników. Jeśli więc w Twoim domu pojawiła się pleśń – nie czekaj. Zamów specjalistyczne usługi odgrzybiania ścian i nie ryzykuj swojego zdrowia, działając na własną rękę. Usunięcie pleśni zostaw ekipie, która ma najlepsze na rynku środki do odgrzybiania murów w budynkach mieszkalnych.

Usuwanie pleśni ze ścian Świętochłowice

Wystarczy jeden telefon do biura obsługi klienta firmy Kastelnik, a dowiesz się, jak wygląda usuwanie pleśni i grzybów. Odgrzybianie ścian to często liczne ekspertyzy mykologiczne i badanie murów przez doświadczonych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak bezpiecznie usunąć pleśń, grzyby i inne mikroorganizmy.

Odgrzybianie pomieszczeń z grzybów i pleśni – o czym należy wiedzieć?

Bardzo często zdarza się, że grzyby i pleśń uznawane są za to samo – przecież nie ma różnicy, czy Twoją ścianę zaatakowały zarodniki grzybów, czy trująca pleśń. Dla techników z naszej firmy ma to jednak ogromne znaczenie, ponieważ to, z jakim organizmem mają oni do czynienia, przekłada się na sposób jego likwidacji.

“Badania mykologiczne pokażą, z jakiego rodzaju grzybem mamy do czynienia, a to pomoże dobrać odpowiedni preparat grzybobójczy” – mówi Mieszko Kastelnik, ekspert z branży.

Po pierwsze należy rozpoznać, z czym mamy do czynienia, grzyb, czy pleśń?

Okazuje się, że pleśń pojawia się zazwyczaj na ścianie lub suficie i łatwo ją rozpoznać – charakteryzuje ją nie tylko mało estetyczny wygląd, ale również nieprzyjemny zapach. Natomiast grzyb jest o wiele poważniejszy i pod żadnym pozorem nie wolno go bagatelizować.

Problemy z konstrukcją budynku? Poznaj przyczynę!

Z pozoru może się on wydawać nieszkodliwy i łatwy do usunięcia, ale w praktyce niszczy konstrukcje budowlane.

W obu przypadkach należy działać szybko i przemyślany sposób. Woda gruntowa oraz nieszczelna izolacja fundamentów to może być jedna z przyczyn powstania grzybów wewnątrz murów.

Zamów bezpłatną wycenę usługi odgrzybiania w woj. śląskim

W ramach usługi odgrzybiania ściany w budynku zlokalizowanym w woj. śląskim oferujemy kompleksowe prace w Świętochłowicach i okolicy. W przypadku trudności z samodzielnym pozbyciem się pleśni i grzybów ze ścian, a także innych organizmów i drobnoustrojów wystarczy zadzwonić pod numer tel. +48 735-960-510, a nasz technik przyjedzie, by przeprowadzić bezpłatną wycenę odgrzybiania.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Usuwanie grzyba na ścianach w Świętochłowicach, woj. śląskie

Bardzo ważne jest, aby zaraz po wprowadzeniu się do nowej nieruchomości wprowadzić kilka czynności, które zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów. Niestety nie każdy o tym pamięta, dlatego tak często pojawiają się podstawczaki na ścianie. Kiedy zauważysz, że zaatakowały one również Twoją przestrzeń – działaj!

 • Nie uszczelniaj okien na zimę;
 • Nie zatykaj kanałów wentylacyjnych;
 • Grzyby nie lubią wiatru, więc jak o to zadbasz, to szansa na pojawienie się grzybów spadnie o 50%.

Odgrzybianie drewna to usługa dla zarządców nieruchomości drewnianych domów, gdzie mogło dojść do pojawiania się tych nieproszonych organizmów tj. grzybów z łac. fungus.

Tutaj masz dwie możliwości – wykorzystanie we własnym zakresie środków grzybobójczych ogólnodostępnych, które w swoim składzie zawierają m.in.: czwartorzędowe związki amoniowe i związki benzylo-C12-16-alkilodimetylowe lub zamówienie specjalistycznej firmy od ozonowania.

Profesjonalne odgrzybianie murów

Przesiąknięty wodą mur jest zagrożeniem dla naszego życia i zdrowia.

W usuwaniu grzyba ze ścian pomoże Ci również sprawdzenie wentylacji całego budynku i pozbycie się wilgoci z murów oraz sprawdzenie stanu hydroizolacji poziomej. Warto dodać, że kiedy dojdzie już do zalania, konieczna może okazać się iniekcja krystaliczna, czyli nawiercenie otwór w ścianie w celu jej osuszenia.

Odgrzybianie murów to zazwyczaj skomplikowana procedura, która nie jest tania w realizacji. Badania mikrobiologiczne czasami mogą być konieczne, by sprawdzić stan zdrowia budynku i jego właściciela. Lepiej wiedzieć, z czym mamy do czynienia. W tym celu warto zasięgnąć informacji u specjalisty i spytać, czy mają takie w swojej ofercie.

Usuwanie pleśni ze ściany Świętochłowice na Górnym Śląsku

Pleśń jest nie tylko widoczna, ale również wyczuwalna. Jeśli w Twoim domu pojawiły się nieestetyczne, ciemne plamy, którym towarzyszy ciężki zapach stęchlizny to oznacza to, że Twoja przestrzeń została zaatakowana przez pleśń.

Usuwanie pleśni ze ściany w Świętochłowicach zamówisz w ramach usługi odgrzybiania. W pierwszym możliwym terminie nasz technik pojawi się u Ciebie i wykona bezpłatną wycenę usunięcia grzybów pleśniowych, a także poda prawdopodobną przyczynę powstania pleśni.

Mytotoksyny groźne dla zdrowia

Interesuje Cię odgrzybianie mieszkań i usunięcie plesni? W takim przypadku powinieneś działać szybko; zacznij od dokładnego umycia ścian, na których pojawiła się pleśń, wodą wymieszaną z preparatem grzybobójczym powinna być przygotowana zgodnie z zaleceniami producenta.

Po dokładnym wyczyszczeniu przejdź do osuszania i nałożenia przygotowanej mieszanki. Pamiętaj, że jest wiele przyczyn pojawienia się pleśni i jeśli nie zlikwidujesz ich właściwie, to problem będzie systematycznie powracał.

Odgrzybianie budynków po zalaniu – czy warto działać na własną rękę?

Wiele osób uważa, że cały proces usuwania grzyba ze ścian jest prosty i nie wymaga angażowania dodatkowego czasu. Przecież wystarczy wybrać się do odpowiedniego sklepu i zakupić środek bakteriobójczy. Tutaj pojawia się jednak pytanie, czy będzie on wystarczający? W większości przypadków zdecydowanie lepiej zamówić doświadczoną firmę odgrzybiającą zalane ściany, która po pracach wystawi certyfikat dezynfekcji. Taki dokument będzie gwarancją, że budynek został odpowiednio zdezynfekowany i nie stanowi już zagrożenia dla jego mieszkańców.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – potwierdzone certyfikatem

Działanie na własną rękę zawsze jest ryzykowne; jeśli natomiast postawisz na specjalistyczną firmę świadczącą usuwanie grzyba ze ścian, to technicy zadbają, aby przeprowadzić laboratoryjne badanie ściany – ma ono na celu określić rodzaj grzyba. Na podstawie wyników dobierany środek zwalczający przykry problem, co sprawia, że nie powróci on w przyszłości.

Odgrzybianie oraz osuszanie ścian dostępne w miastach:

Certyfikat osuszania IICRC, Dorota Kastelnik

Działamy na rynku już od ponad 10 lat – zadzwoń do nas!

Najczęściej zadawane pytania?

Często zadawane pytania dotyczące pleśni i grzybów na ścianach dotyczą zazwyczaj metod ich usunięcia oraz zagrożeń dla zdrowia związanych z obecnością tych organizmów.

Odgrzybianie Świętochłowice

Okazuje się, że pleśń może powodować wiele problemów zdrowotnych, takich jak alergia, astma, podrażnienie dróg oddechowych. Warto również pamiętać, że niektóre rodzaje grzybów pleśniowych mogą być przyczyną niektórych nowotworów.

Najważniejsze jest więc to, aby pamiętać o działaniach profilaktycznych, a gdy pojawi się zagrożenie, to działać, a nie bagatelizować problem.

Jakie są przyczyny wilgoci w domu?

Wilgoć może pojawić się w domu z kilku różnych powodów. Jednym z najczęściej występujących jest wadliwa izolacja fundamentów, a także nieodpowiednia wentylacja. Inne możliwe przyczyny pojawienia się wilgoci w domu to nieszczelne rury kanalizacji, wadliwa wentylacja i niewłaściwy drenaż budynku.

Ile kosztuje usunięcie grzyba domowego?

W przypadku trudności z usunięciem grzyba na własną rękę warto sięgnąć po pomoc specjalistów. Cena za odgrzybianie ściany zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj grzyba i jego umiejscowienie. Średnio może to kosztować od 800 do 1000 zł.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%