Odgrzybianie ścian Świdnica

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Świdnicy. W jaki sposób wykonać usuwanie grzyba ze ścian?

Przyczyn powstawania pleśni w domu jest wiele. Grzyby i ich zarodniki rozwijają się na powierzchni ściany nie tylko w starym budownictwie, ale problem ten może również dotyczyć nowych nieruchomości.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Największe spustoszenie może siać wilgoć, która tworzy idealne warunki dla rozwoju grzybów w praktycznie każdym domu, a odgrzybianie ścian Świdnica, woj. dolnośląskie staje się usługą niezwykle pożądaną.

Jeśli zauważysz w swoim domu problem w postaci szkodliwych grzybów na ścianie, należy niezwłocznie znaleźć przyczynę ich powstawania. W przypadku braku doświadczenia w usuwaniu pleśni zadanie to może przerosnąć wiele osób, gdyż pleśń nie tylko występuje na powierzchni ściany, leć grzyb wnika w strukturę tynku utrudniając jego usunięcie.

Domowe sposoby walki z grzybem często nie przynoszą oczekiwanych efektów, lecz tylko powierzchownie maskują problem. W pierwszej kolejności należy zlokalizować przyczynę powstawania grzyba, a dopiero później można usunąć pleśń ze ściany.

Odgrzybianie mieszkania Świdnica.

Odgrzybianie mieszkania z zagrzybienia w Świdnicy, przy ul. Stefana Żeromskiego.

Z pomocą przychodzi firma Kastelnik działająca na terenie całego województwa dolnośląskiego. Dzięki doświadczeniu naszych techników kompleksowa usługa usuwania grzyba ze ściany może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Odgrzybianie ściany w Świdnicy. Czy ozonem da się zlikwidować grzyby pleśniowe z łazienki?

Ozon jest silnym oksydantem, który może skutecznie zwalczać pleśnie i grzyby. Działa on na wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, prowadzi do ich zniszczenia, a dodatkowo pozbywa się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny, który może pojawić się w pomieszczeniach.

Grzyby występujące w łazience niosą poważne konsekwencje zdrowotne dla człowieka. Z tego powodu należy usunąć je jak najszybciej, a z pomocą przychodzą metody takie jak np. ozonowanie pomieszczeń.

Kastelnik – ozonowanie mieszkań – wysokim stężeniem

W procesie ozonowania stosuje się specjalne urządzenia ozonujące, które generują ozon i wprowadzają go do powietrza. Ozon dostaje się w trudno dostępne miejsca, takie jak różne szczeliny w łazience.

Ozonowanie to proces, który może pomóc, gdy na ścianie pojawia się grzyb. Można stosować go w łazience, ale także w innych pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka. Warto pamiętać, że usuwanie pleśni za pomocą metody ozonowania powinno być zawsze przeprowadzane przez specjalistów. Podczas całego procesu usuwane są grzyby takie jak:

 • Stroczek domowy
 • Penicillum Aspergillus;
 • Grzyby z rodziny podstawczaków;
 • Candida.

Pleśnie i grzyb na ścianie – na co zwrócić uwagę?

Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, jaki wpływ na powstawanie grzyba na ścianie mają mostki termiczne. Mostki termiczne to miejsca, przez które powietrze uchodzi z budynku. Często powstają one w okolicy okien lub parapetów. Aby usunięcie grzyba było długotrwałe, należy zacząć od znalezienia przyczyn powstawania pleśni.

Usuwanie grzyba ze ścian Świdnica.

Pozbycie się problemu mostków termicznych, pomoże usunąć grzyba bez jego nawrotów. Kompleksowa usługa usuwania grzyba ze ściany świadczona przez naszą firmę obejmuje odnalezienie powodów pojawienia się wykwitów pleśni na ścianie. Za powstawanie grzyba może odpowiadać np: nadmiar wilgoci, niewłaściwa wentylacja lub nie szczelne okna.

Zalane mieszkanie również sprzyja rozwojowi grzybów na ścianach. Znalezienie źródła problemu jest szczególnie ważne, gdyż chroni nas przed nawrotem grzyba. Z tego powodu nasi doświadczeni eksperci dobierają metody walki z grzybem specjalnie pod klienta i nie polecają usługi takiej jak: osuszanie ściany domowym sposobem.

Co pomaga grzybom w ich rozwoju?

Nieprawidłowe osuszanie mieszkania powoduje, iż w zalanym pomieszczeniu występuje wysoka wilgotność, co przyczynia się do rozwoju grzyba. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej ma ogromne znaczenie, gdyż tylko profesjonalnie świadczone usługi mogą nas uchronić przed szkodliwymi dla zdrowia człowieka grzybami.

Po wystąpieniu zalaniu domu nie wystarczy jedynie usunąć zanieczyszczenia i wodę. Należy prawidłowo przeprowadzić również proces osuszania oraz ozonowania, aby uniknąć powstania grzyba na ścianie w przyszłości. Błacha awaria hydrauliki może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy zminimalizują możliwe szkody.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem IICRC

Przyczyn tworzenia się pleśni na ścianie jest wiele. Czarne plamy i wykwity na ścianie mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia ludzi, a przede wszystkim małych dzieci. Za rozwój grzybów odpowiada brak przepływu powietrza.

Działaniem profilaktycznym, które może nam zaoszczędzić problemów z układem oddechowym może by wietrzenie mieszkania i zadbanie o prawidłową cyrkulację powietrza.

Jeśli nie chce brać się samodzielnie za usuwanie pleśni ze ścian, bądź po prostu nie wiesz, jak kompetentnie podejść do sprawy skontaktuj się z firmą Kastelnik. Nasza firma świadczy usługi, które łączą osuszanie ściany, ozonowanie, odgrzybianie za pomocą specjalistycznych preparatów i wiele innych. Działając na rynku od 2013 roku, opanowaliśmy do perfekcji dobieranie odpowiednich metod odgrzybiania pod potrzeby klientów.

Usuwanie grzyba i pleśni ze ścian w Świdnicy

Problem powstawania grzyba na ścianie jest szczególnie widoczny w starych budynkach. Nieprawidłowa izolacja fundamentów jest jednym z głównych czynników powstawania grzyba w głębi ściany. Po odpowiednim zabezpieczeniu fundamentów należy niezwłocznie usunąć grzyba. Proces usuwania grzyba przebiega w oparciu o metody takie jak:

 • Ekspertyza mykologiczna;
 • Dezynfekcja zagrzybionego miejsca;
 • Pomoc w odpowiednim zabezpieczeniu izolacji;
 • Usuwanie grzyba wykorzystując preparaty grzybobójcze.

Jakie są skutki obecności grzybów na sufitach i ścianach?

Obecność grzyba na ścianie może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka oraz samego budynku. Przykładowymi skutkami występowania grzyba w mieszkaniu mogą być:

 • Nieprzyjemny zapach;
 • Bóle głowy;
 • Problemy na tle dermatologicznym;
 • Wzmożenie objawów alergii;
 • Trudności w oddychaniu.

Niektóre gatunki pleśni mogą powodować alergie, podrażnienia skóry i dróg oddechowych, a nawet prowadzić do astmy. Szczególnie narażone na skutki obecności grzyba są osoby starsze, dzieci oraz osoby z osłabionym układem odpornościowym.

Grzyby również niosą negatywne skutki dla budownictwa i mogą przyczyniać się do uszkodzenia konstrukcji budynku poprzez izolacji czy zapraw murarskich. Pleśń i jej wykwity brzydko wygląda, przez co zaburzane są nasze walory estetyczne, a przebywanie w naszym własnym domu może przestać sprawiać nam radość.

Warto pamiętać, że zdrowie człowieka jest najważniejsze i nie należy pozostawić zainfekowaną, powierzchnię samej sobie. Najlepiej zlecić proces odgrzybiania specjalistycznej firmie, aby wrócić do normalnego fukcjonowania jak najszybciej.

Skuteczne odgrzybianie pomieszczeń w powiecie świdnickim

Zjawisko pojawienia się grzyba w pomieszczeniu niesie negatywne skutki dla zdrowia ludzi. Zarówno grzyb, jak i wykwity pleśni na ścianie, psują komfort życia. Mają negatywny wpływ na układ oddechowy, trawienny i krążeniowy. Grzyby mogą szkodzić narządom wewnętrznym człowieka oraz powodować szereg innych komplikacji, takich jak zaburzenia snu.

Dezynfekcja pomieszczeń niweluje szkody wyrządzone przez zagrzybione ściany. Specjalistyczne preparaty wykorzystywane w naszej firmie powodują, że działanie naszych techników pomaga skutecznie usunąć pleśń ze ściany, przez co domownicy znów mogą cieszyć się komfortem życia.

Usuwanie pleśni jest niezmiernie ważne i nie należy go odkładać na później, ponieważ pleśń ma tendencje do namnażania się. Zadzwoń do nas już dziś i zażegnaj problem grzyba na ścianie.

Certyfikowane usługi odgrzybiania domów.

Dorota Kastelnik świadczy usługi odgrzybiania domów z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa dolnośląskiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Świdnicy

Jeśli chcesz przywrócić komfort życia w twoim domu, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kompleksowej usługi usuwania grzyba, która obejmuje między innymi: odnalezienie przyczyny tworzenia się grzyba, ozonowanie i osuszanie ścian.

Odgrzybianie Świdnica.

Nasza firma z chęcią pomaga usunąć grzyba i pleśń, dzięki profesjonalizmowi i ogromu wiedzy w naszej firmie nie są wykorzystywane środki szkodliwe, lecz preparaty bezpieczne dla zdrowia. Zobacz pytania, które zadawane są najczęściej przez mieszkańców Świdnicy.

Jak zabrać się za usunięcie grzybów pleśniowych?

Podczas usuwania grzyba ze ściany, kluczowe jest najpierw wyeliminowanie źródła wilgoci. Następnie, warto zastosować preparaty grzybobójcze oparte na chlorze. W celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów można również skorzystać z ozonowania pomieszczeń.

Co pomoże na nieprzyjemny zapach?

Aby usunąć przykry zapach z pomieszczenia, najprościej będzie otworzyć okna i drzwi, aby poprawić obieg powietrza. Domowe sposoby, nie zawsze przynoszą jednak oczekiwane rezultaty, dlatego warto rozważyć skuteczny proces ozonowania mieszkań, który usuwa brzydkie zapachy stęchlizny z pomieszczeń.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%