Odgrzybianie ścian Siedlce

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Siedlcach. Jakie są najlepsze praktyki czyszczenia powierzchni z grzyba i pleśni?

Nieprzyjemny zapach, brzydkie, zagrzybione ściany czy problemy zdrowotne to nie wszystko, co oferuje Ci grzyb. Właśnie dlatego tak ważne jest, by działać szybko, zanim ten cichy zabójca zdąży się rozprzestrzenić.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – IICRC certyfikat

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się przyczyn powstawania pleśni i usunąć nadmiar wilgoci, zleć odgrzybianie ścian Siedlce w województwie mazowieckim.

Pracownicy firmy Kastelnik to najlepsi specjaliści w branży, którzy mają duże doświadczenie i przeprowadzą czynności takie jak:

 • Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń;
 • Osuszanie budynku;
 • Usunięcie grzyba z powierzchni ściany;
 • Ekspertyza mykologiczna i pomiar wilgoci;
 • Wykrycie przyczyny tworzenia się grzybów.
Odgrzybianie mieszkania Siedlce.

Odgrzybianie pomieszczeń mieszkania w Siedlcach przy ul. Wojskowej.

Technicy firmy Kastelnik wyposażeni są w specjalistyczne preparaty, które pomogą im usunąć zainfekowaną powierzchnię. Pamiętaj, że grzyb i pleśń nie znikają ot tak. Usuwanie pleśni to czasochłonny i wymagający proces, dlatego odstaw domowe sposoby na bok i zadzwoń po specjalistów.

Czym są mostki termiczne i jak wpływają na rozwój grzybów?

Mostki termiczne to obszary w konstrukcjach budowlanych, w których ciepło przewodzi się z większą skutecznością niż w otaczających je materiałach. Wykrycie mostków termicznych pozwoli Ci zmniejszyć zużycie energii i utratę ciepła.

To oczywiście nie wszystko. Okazuje się, iż mostki termiczne w dużej mierze przyczyniają się do powstawania pleśni, dlatego podczas przeprowadzania odgrzybiania, bardzo ważne jest, by sprawdzić ich obecność.

Kastelnik – osuszanie zalanych pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Mostki termiczne powstają zwykle tam, gdzie materiały o różnych współczynnikach przewodzenia ciepła łączą się ze sobą. Najlepszym przykładem będzie tu beton i stal czy mur i okno. Mostki termiczne można bardzo skutecznie ograniczyć, chociażby poprzez zastosowanie termicznie przerwanych łączników lub specjalnych materiałów izolacyjnych.

Jak usunąć grzyba za pomocą specjalistycznych preparatów?

Powinieneś wiedzieć, że nie każdy zachwalany środek grzybobójczy sprawdzi się w Twoim przypadku. Wiele zależy od rodzaju grzybów. W domu najczęściej pojawiają się, grzyby pleśniowe takie jak:

 • Aspergillus fumigatus
 • Penicillium chrysogenum
 • Stachybotrys chartarum
 • Cladosporium spp.
 • Alternaria spp.

Usuwanie grzyba ze ścian Siedlce.

Duża różnorodność grzybów pleśniowych sprawia, że konieczne jest dopasowanie specjalistycznych preparatów do rodzaju problemu; dlatego pierwszym krokiem przy usuwaniu pleśni przy pomocy preparatów grzybobójczych jest dobranie odpowiedniego sposobu na usuwanie pleśni.

Czy wilgoć kondensacyjna przyczynia się do rozwoju grzybów?

Czy wiesz, że wilgoć kondensacyjna może przyczynić się do rozwoju grzybów? Wilgoć kondensacyjna powstaje, gdy para wodna skrapla się na chłodnych powierzchniach – odpowiednim przykładem będą tu okna i sufit. Taka wilgoć sprawia, że powierzchnia staje się idealnym miejscem do rozwoju pleśni.

Kastelnik – dezodoryzacja powietrza – kontakt 7 dni w tygodniu

Dlatego ważne jest, aby utrzymywać odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Zapobiegnie to powstawaniu wilgoci kondensacyjnej. W jaki sposób to zrobić?

Najlepiej dbając o prawidłową cyrkulację powietrza, a kiedy pojawi się taka potrzeba, sięgnąć po osuszacz powietrza. Unikanie wilgoci kondensacyjnej jest szczególnie ważne w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności – szczególnie w łazience.

Osuszanie z certyfikatem IICRC na terenie powiatu siedleckiego

Firma Kastelnik to specjaliści z zakresu mykologi, którzy od ponad dekady oferują usuwanie pleśni i grzybów. Jeżeli zarodniki unoszą się w powietrzu, to czas działać. Oczywiście można próbować usunąć grzyba ze ściany sodą oczyszczoną lub za pomocą pary wodnej, ale nie zawsze tego typu rzeczy się sprawdzają.

Jakość usług firmy Doroty Kastelnik została potwierdzona przez certyfikat IICRC, czyli oficjalny dokument potwierdzający, że firma lub osoba zajmująca się osuszaniem powierzchni spełnia określone standardy jakościowe i techniczne ustalone przez Instytut IICRC (The Institute of Inspection, Cleaning and Restoration Certification).

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa mazowieckiego:

 • Podkowa Leśna
 • Pruszków
 • Pułtusk
 • Radom
 • Siedlce
 • Sierpc
 • Sochaczew
 • Sulejówek

Baza wiedzy dla mieszkańców Siedlec - Q&A

Następstwo nadmiernej wilgoci to prawdziwy problem. Grzyb wnika w strukturę tynku, fundamenty, a nawet materiały budowlane. Pozbycie się cichego zabójcy to prawdziwe wyzwanie dlatego, zanim sięgniesz po specjalistyczne preparaty, sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące odgrzybiania ścian.

Odgrzybianie Siedlce.

Jakie środki grzybobójcze warto kupić na grzyb i pleśń?

Nie wybieraj pierwszego, lepszego preparatu grzybobójczego, który reklamowany jest przez producenta. Postaw na środki grzybobójcze dopasowane do rodzaju pleśni, która pojawiła się w Twoim domu. Jeśli nie wiesz, jaki preparat sprawdzi się w Twoim przypadku, zapytaj ekspertów lub zleć im usunięcie grzyba ze ściany.

Jakie są ryzyka związane z pleśnią i w domu?

Grzyb atakuje nie tylko budynek, ale również ludzki organizm. Przyczynia się on do wielu problemów i dolegliwości zdrowotnych. Jeśli w Twoim domu jest grzyb, możesz mieć problemy ze snem, koncentracją, układem oddechowym czy pokarmowym. Grzyb stanowi poważne zagrożenie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%