Odgrzybianie ścian Rydułtowy

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Rydułtowach. Jak odgrzybić ściany w domu?

Widzisz wykwity na ścianie w łazience? Mogą one oznaczać obecność grzyba domowego, który należy szybko wyeliminować. Skutecznym sposobem na jego usunięcie jest zastosowanie specjalnych preparatów przeciwgrzybiczych oraz urządzeń do ozonowania pomieszczenia, które są w stanie wytworzyć duże stężenie ozonu.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Odgrzybianie ścian Rydułtowy, woj. śląskie to różne usługi, które są świadczone w ramach jednej wizyty, podczas której działania specjalistów z firmy Kastelnik prowadzą do całkowitego wyeliminowania grzyba i pleśni z mieszkania. Usuwanie wilgoci ze ściany zamówisz pod dyżurnym numerem telefonu 735-960-510.

Odgrzybianie ściany w Rydułtowach.

Odgrzybianie ściany w Rydułtowach, ul. Plebiscytowa.

Usuwanie grzyba ze ścian polega na kompleksowym osuszaniu zalanych powierzchni i chemicznym odgrzybieniu mieszkania. Sprawdź ofertę firmy Kastelnik i pozbądź się nieestetycznych wykwitów ze ścian.

Na czym polega usuwanie grzyba ze ściany z firmą Kastelnik

Pleśń to rodzaj grzybów, który rośnie w wilgotnych i ciepłych miejscach, takich jak łazienki, kuchnie i piwnice. Usuwanie grzyba ze ściany polega na zastosowaniu odpowiednich preparatów grzybobójczych w miejsca wykwitów i w głębi murów. Często przebieg usługi odgrzybiania ścian przebiega w następujący sposób:

 • Pobranie próbek do oceny mykologicznej w laboratorium;
 • Osuszanie ścian po w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności;
 • Chemiczne odgrzybianie ścian przy użyciu specjalnych preparatów grzybobójczych;
 • Ozonowanie pomieszczenia lub opcjonalnie zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru;
 • Malowanie elewacji – usługa dostępna na specjalne życzenie klienta;
 • Wystawianie niezbędnej dokumentacji i certyfikatu.

Stosowane przez nas metody odgrzybiania środkiem pleśniobójczym Pufas są w pełni bezpieczne i całkowicie bezinwazyjne dla domowników czy też czyszczonych powierzchni.

Inna popularna usługa w zakresie odgrzybiania: usuwanie grzyba ze ścian na terenie Małopolski

Oczywiście, zwykle po gruntownym usuwaniu pleśni ze ściany najlepiej od razu pomalować ściany preparatem antygrzybicznym, który zapobiegnie powtórnemu pojawieniu się grzyba w domu.

Usuwanie pleśni ze ściany Rydułtowy.

Warto jednak pamiętać, że pomalowanie ścian to tylko jeden z elementów walki z pleśnią i grzybem i powinniśmy zadbać również o właściwe wentylowanie wszystkich pomieszczeń oraz utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza.

Nie wolno zapominać o robieniu przeciągów od czasu do czasu, gdyż grzyby nie lubią suchego powietrza, a dobra wentylacja jest kluczowa w zapobieganiu wilgoci i zagrzybieniu w pomieszczeniach.

Jak wyeliminować przyczyny wilgoci w domu? Osuszanie budynków

Częstym powodem pojawiania się grzyba na ścianach jest nadmierna wilgotność w pomieszczeniu. Niekorzystne izolacje przeciwwilgociowe oraz zbyt wysoka temperatura to również częste przyczyny wzrostu wilgotności powietrza, które sprzyjają rozwojowi grzybów.

Kastelnik – usuwanie wilgoci – kontakt 7 dni w tygodniu

Izolacja pionowa wewnętrzna powierzchniowa – jest to izolacja powierzchniowa  stosowana wyłącznie w przypadkach, kiedy izolacja zewnętrzna  jest niemożliwa do wykonania. Metoda ta polega na oczyszczeniu zanieczyszczonej powierzchni, odgrzybieniu jej i odsoleniu, przy zastosowaniu grzybobójczych preparatów. Izolacja pozioma metodą iniekcji grawitacyjnej to dość popularna metoda na naprawę zniszczonych przez wodę fundamentów.

Czy wiesz, że mykofile to ludzie zajmujący się badaniem grzybów lub ich hodowlą?  To także często pasjonaci i osoby, które cenią sobie te organizmy jako składnik diety i często wybierają się do lasu na grzybobranie.

Metody wykonania izolacji poziomej są podobne  do metody iniekcji krystalicznej, w tym przypadku sposób rozmieszczenia otworów uzależniony jest od rodzaju środka iniekcyjnego.  Są to metody walki z wilgocią, by wytworzyć izolacje poziome albo przy pomocy środków żywicznych. Oczywiście możliwy jest wynajem osuszaczy na własną rękę, jednak do ich poprawnego zainstalowania, niezbędna jest odpowiednia wiedza.

Usługi firmy Kastelnik w zakresie odgrzybiania ścian

Grzyby są ważnym elementem w naturalnym procesie rozkładu materii organicznej. Uwalniają związki organiczne z martwych organizmów i pomagają w ich rozkładzie, a także są ważnym elementem w tworzeniu nowych organizmów poprzez procesy fermentacji i degradacji.

Zalane pomieszczenie po wylaniu szamba.

Pomieszczenie po zalaniu szambem trzeba jak najszybciej wyczyścić i zdezynfekować.

W ten sposób grzyby towarzyszą nie tylko końcowi życia, ale również jego początkowi, gdy pomagają w rozkładzie materii organicznej i tworzeniu nowych organizmów.

Sprawdź, jakie rodzaje grzybów można spotkać w mieszkaniu.

 • Grzyb domowy właściwy (Aspergillus fumigatus) – to organizm występujący prawie na całym świecie, który może wywołać choroby u ludzi i zwierząt, takie jak aspergiloza, alergie czy infekcje płuc;
 • Domowy biały (Penicillium chrysogenum) – pleśniak, który często rozwija się w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienki, czy domowe kuchnie. On również może spowodować reakcje alergiczne u ludzi;
 • Stroczek łzawy (Serpula lacrymans) – jest to grzyb, który atakuje drewniane elementy konstrukcyjne budynków, takie jak belki, słup, czy krokwie. Zazwyczaj jest odpowiedzialny za poważne szkody w więźbie dachowej drewnianego domu.

Jak widzisz, różne gatunki grzybów mogą występować na mokrych ścianach w domu. Te organizmy muszą zostać rozpoznane przed podjęciem działań mających na celu usuwanie pleśni ze ściany.

Kastelnik to wieloletnie doświadczenie i specjalistyczny sprzęt

W firmie Kastelnik stawiamy przede wszystkim na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, a odgrzybianie metodą iniekcji krystalicznej czasami jest niezbędnym krokiem.

Oferujemy odgrzybianie mieszkania w Rydułtowach wykonywane w oparciu, o ściśle zaplanowaną procedurę walki z grzybem. To gwarancja skuteczności i pewności, że pleśń i jej zarodniki zostaną skutecznie wyeliminowane z całego zalanego wodą lokalu.

Oferta firmy Kastelnik to realne wsparcie w neutralizacji przykrych zapachów i groźnych dla zdrowia mikroorganizmów. Grzybami na ścianach zajmujemy się od blisko 10 lat.

Chemiczne odgrzybianie ścian w powiecie wodzisławskim

Chemiczne odgrzybianie ścian to proces, w którym stosuje się specjalne preparaty grzybobójcze, aby pozbyć się grzybów i pleśni rosnących na ścianach. Grzyby i pleśnie negatywnie wpływa na kondycję zdrowotną i mogą powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak reakcje alergiczne, problemy skórne, czy infekcje dróg oddechowych, a nawet choroby płuc.

Pomiar wilgoci ścian.

Preparaty grzybobójcze

Preparaty grzybobójcze zawierają zwykle składniki aktywne, takie jak chlor, nadtlenek wodoru, kwasy lub alkalia, które niszczą grzyby i pleśnie. Proces chemicznego odgrzybiania wymaga zwykle nakładania preparatu na powierzchnię ściany za pomocą pędzla, wałka lub spryskiwacza, a następnie pozostawienia go na kilka godzin, aby działał.

Dezynfekcja mieszkanie po grzybie i pleśni

W niektórych przypadkach grzyb atakuje nie tylko ściany, ale i sufity czy podłogi. Wówczas najlepiej zastosować także uzupełniająco skuteczne techniki dezynfekcji pomieszczeń. Dlatego do skutecznego odgrzybiania ścian najlepiej wybrać zamgławianie suchą mgłą, podczas którego rozpylany jest środek grzybobójczy po całym pomieszczeniu.

Kastelnik – usuwanie zapachów grzyba – potwierdzone certyfikatem

Zamgławianie pomieszczenia suchą mgłą korzystnie eliminuje także zarodniki grzybów i pleśni w mieszkaniu. W firmie Kastelnik stosowane są tylko sprawdzone i skuteczne metody odgrzybiani ścian. Oferujemy również osuszanie budynków i usuwanie grzyba ze ściany budynku przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynku certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik posiada certyfikat na osuszanie budynku IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach woj. śląskiego:

Najczęściej zadawane pytanie (FAQ)

Czy wiesz, że grzyb na ścianie lekceważony może doprowadzić nawet do rozwoju nowotworów? Nie warto ryzykować zdrowiem swoim i bliskich, a domowe sposoby zostawić na niewielkie wykwity na ścianie. Z reguły takie sposoby nie przynoszą efektu, dlatego najlepiej od razy skontaktować się ze specjalistami, którzy wykonają odgrzybianie ścian w Rydułtowach.

Odgrzybianie Rydułtowy.

Jaki środek na grzyba na ścianie zastosować?

W zależności od rodzaju zagrzybienia – różne rodzaje grzybów wymagają stosowania różnych składników w środkach grzybobójczych. Te preparaty mogą związki miedzi, siarki, triazole i strobiluryny, które hamują wzrost i rozwój grzybów na różnych etapach ich rozwoju. W przypadku odgrzybiania mieszkań najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, które stosują atestowane preparaty grzybobójcze.

Czy soda oczyszczona zabija pleśń na ścianie?

Soda oczyszczona może hamować rozwój grzyba. Jednak takie domowe sposób są skuteczne tylko w początkowej fazie wzrostu grzyba, którą łatwo przegapić. Później skuteczne będą tylko profesjonalne techniki odgrzybiania ścian z użyciem koncentratów antygrzybicznych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%