Odgrzybianie ścian Ruda Śląska

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Rudzie Śląskiej. Co zrobić, żeby grzyb na ścianie nie wrócił?

Grzyby na ścianach to nieprzyjemny problem, zwłaszcza dla osób mieszkających w miejscach, gdzie jest dużo wilgoci i słaba cyrkulacja powietrza. Wilgoć może sprzyjać rozwojowi grzybów, a powodować ją mogą między innymi:

 • Zalania po powodziach.
 • Awarie kanalizacji u sąsiada.
 • Wady w izolacji fundamentów budynku.
 • Wady konstrukcyjne.
 • Nieszczelność elewacji.
Odgrzybianie ściany w Rudzie Śląskiej

Odgrzybianie ściany w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej

Z pomocą przychodzi firma Kastelnik, która oferuje odgrzybianie ścian Ruda Śląska realizowane przez fachowców z wieloletnim doświadczeniem na terenie całego województwa śląskiego.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Zaufaj nam, a my przywrócimy bezpieczeństwo i świeżość w Twoim mieszaniu wolnym od grzyba i woni stęchlizny.

Usuwanie grzyba na ścianach. Jakie preparaty grzybobójcze są skuteczne?

Preparaty grzybobójcze to zazwyczaj silne środki chemiczne, które neutralizują całą grzybnię i zarodniki grzybów. Usuwanie pleśni ze ściany umożliwiają w tym przypadku aktywne składniki chemikaliów, najczęściej jest to chlor czy nadtlenek wodoru.

Usuwanie pleśni ze ściany Ruda Śląska

Na odgrzybione ściany można przed malowaniem nałożyć jeszcze specjalny podkład antygrzybiczny oparty na bazie żywic akrylowych, wzmocniony dodatkiem cząsteczek srebra. Popularnym rozwiązaniem jest także farba antygrzybiczna, którą warto pokryć ściany, wcześniej pokryte grzybem.

Ozon (O3) to wysoce reaktywna forma tlenu. Ten bladoniebieski, toksyczny gaz o ostrym zapachu podobnym do chloru ma silne właściwości grzybobójcze, przez co doskonale sprawdza się przy usuwaniu grzybów i pleśni ze ścian.

Dlatego do usuwania grzyba ze ścian powinno być stosowane pełne zabezpieczenie pod postacią środków ochrony osobistej. Nasza załoga odgrzybia ściany w odzieży ochronnej, okularach i masce pełnotwarzowej. Po zakończeniu zabiegu całe pomieszczenie jest dokładnie wietrzone.

Osuszanie mokrej ściany w zalanym domu – zadzwoń po specjalistów

Proces usuwania grzyba ze ścian w mieszkaniu rozpoczynamy od usunięcia wilgoci. Nasi technicy osuszanie budynków realizują najczęściej, korzystając z osuszaczy kondensacyjnych. W razie potrzeby dysponujemy także osuszaczami absorpcyjnymi, które sprawdzą się na większej skali wilgotność w mieszkaniu.

Kastelnik – osuszanie ścian – certyfikat IICRC

W Rudzie Śląskiej zlecisz usuwanie pleśni ze ścian połączone z kompleksowym osuszaniem i dezynfekcją. Na całodobowej infolinii przedsiębiorstwa Kastelnik uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące odgrzybiania mieszkań.

Pomiar wilgoci mokrej ściany

Pomiar wilgoci mokrej ściany w pomieszczeniu po zalaniu.

Skuteczne usuwanie pleśni ze ściany

Poprawne usuwanie pleśni należy rozpocząć od rozpoznania gatunku grzyba, z którym mamy do czynienia. W zależności od tego, czy to pleśń, czy grzyb domowy, należy dobrać także nieco inne preparaty. Nasi technicy pobiorą próbki grzybni, abyś nie musiał ryzykować własnym zdrowiem, a następnie przekażą je do oceny mykologicznej w laboratorium.

Wilgoć w budynku

Skuteczne usuwanie grzyba ze ścian w mieście Ruda Śląska zlecisz w firmie Kastelnik. Na usługi osuszania i ozonowania zagrzybionych pomieszczeń otrzymasz certyfikaty i pełną dokumentację, w której opisane będą zastosowane preparaty i metody dezynfekcji.

Ozonowanie mieszkania na zapach stęchlizny

Grzyb na ścianie oprócz szkodliwości dla zdrowia ze względu na wydzielane mykotoksyny jest również przyczyną brzydkiej woni stęchlizny w domu. Ten grzybowy zapach potrafi przenikać przez wszystkie tkaniny jak ubrania, pościel, koce czy zasłony.

Jeśli na ścianach jest pleśń i nie są podejmowane żadne skuteczne kroki, to ten zapach potrafi utrzymywać się praktycznie zawsze. Zyskuje na intensywności i jest wyczuwalny na ubraniach po wyjściu z domu. To nieprzyjemne zjawisko może wyeliminować tylko skuteczne usuwanie pleśni ze ścian, które uzupełniamy o ozonowanie pomieszczeń na ten brzydki zapach.

Odgrzybianie mieszkania w Rudzie Śląskiej to kompleksowy zbiór czynności w ramach jednej usługi. Nasza oferta na dezynfekcję zagrzybionych ścian obejmuje:

 • Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń, w których był grzyb na ścianach;
 • Zamgławianie suchą mgłą przy zastosowaniu środka biobójczego – najczęściej nadtlenku wodoru;
 • Dezynfekcja nano srebrem, które wykazuje silne działanie przeciwgrzybiczne.

Odgrzybianie mokrych ścian Ruda Śląska

Czy wiesz, że ściany przed odgrzybianiem obowiązkowo należy osuszyć? W przeciwnym razie cały zabieg nie ma sensu, kiedy wilgoć wciąż jest w mieszkaniu. Należy również zadbać o odpowiednią wentylację i często wietrzyć pomieszczenia. Wówczas szanse na powrót grzyba na ściany znacząco maleje.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ścian – środkiem z atestem

W firmie Kastelnik odgrzybianie ścian wykonujemy według określonych procedur i instrukcji, które obejmują:

 • Rozpoznanie gatunku grzyba lub pleśni;
 • Dobór technik chemicznego odgrzybiania do rodzaju grzyba;
 • Chemiczne odgrzybianie ścian przy pomocy preparatów grzybobójczych o wysokim stężeniu składnika aktywnego na zarodniki grzyba;
 • Usuwanie grzyba przez ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie ULV albo suchą mgłą;
 • Utylizacja zagrzybionych przedmiotów;
 • Wystawienie dokumentacji i certyfikatów dla klienta.
Dorota Kastelnik - osuszanie budynków certyfikat IICRC

Nasza specjalista Dorota Kastelnik posiada profesjonalny certyfikat IICRC na osuszanie budynków.

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Rudy Śląskiej (FAQ)

Masz problem z grzybem w rogach ścian? Nie bagatelizuj tych brzydkich plam, ponieważ są niebezpieczne dla zdrowia! Mykotoksyny, które wydziela grzyb domowy, zawierają całe mnóstwo szkodliwych związków chemicznych jak patulina, kwas aspergilowy czy aflatoksyny.

Usługi odgrzybiania Ruda Śląska

Długotrwałe wdychanie tych toksyn prowadzić może do rozwoju groźnych chorób układu oddechowego i nerwowego, a nawet uszkodzonej płodności. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Rudy Śląskiej.

Jak skutecznie odgrzybić ściany?

Skuteczne odgrzybianie ścian obejmuje zastosowanie profesjonalnych preparatów grzybobójczych. W pierwszej kolejności należy także odpowiednio przygotować ścianę, czyli usunąć farbę i skuć tynk w razie potrzeby. Cały proces warto uzupełnić o ozonowanie mieszkania, które pomoże na brzydki zapach stęchlizny i usunie zarodniki grzybów.

Jak pozbyć się wilgoci z zagrzybionego mieszkania?

Usunięcie wilgoci, czyli osuszanie ścian powinno być pierwszym krokiem w odgrzybianiu ścian, niezależnie od skali problemu, czyli rozwoju grzybni. Najlepiej wykonać osuszanie fundamentów przy użyciu osuszaczy kondensacyjnych, które odprowadzą całą wilgoć z pomieszczeń w krótkim czasie. Warto również dbać o regularne wietrzenie pomieszczeń, by wilgotność powietrza nie wzrosła ponownie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%