Odgrzybianie ścian Radomsko

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Radomsku. Jakie są przyczyny tworzenia się grzyba?

Grzyb rozwija się w swoim tempie i często widoczny jest dopiero na zaawansowanym etapie wzrostu, ponieważ najczęściej wnika on w fundamenty. Dla osób poszkodowanych po zalaniu z województwa łódzkiego oferujemy skuteczne odgrzybianie ścian Radomsko i inne specjalistyczne usługi.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – potwierdzone certyfikatem

W przypadku pleśni jest o wiele łatwiej, ponieważ pojawia się ona na ścianach – w widocznych miejscach.

Odgrzybianie mieszkania Radomsko.

Odgrzybianie mieszkania w Radomsku przy ulicy Akacjowej.

Warto jednak wiedzieć, że grzyb oraz pleśń na ścianie nie biorą się znikąd – jest kilka przyczyn powstawania pleśni i grzybów:

 • Nadmiar wilgoci w pomieszczeniu,
 • Nieprawidłowo działająca wentylacja,
 • Zbyt szczelne okna,
 • Wady konstrukcyjne budynku,
 • Mostki termiczne i brak ich kontroli.

Usuwanie pleśni ze ścian Radomsko.

Nie jest prawdą, że grzyb pojawia się tylko w starych domach; również w nowym budownictwie, gdzie nie zostało przeprowadzone osuszanie budynku, może pojawił się grzyb, który ma działanie rakotwórcze. W przypadku wykrycia grzybów konieczna jest dezynfekcja pomieszczeń.

Na czym polega odgrzybianie mieszkania?

Czujesz, że w Twoim domu pachnie stęchlizną, a na ścianie pojawiły się brązowe wykwity? To pierwsze znaki, aby zlecić usuwanie pleśni i grzyba oraz odpowiednio zdezynfekować zainfekowaną powierzchnię. Zadzwoń po techników z firmy Kastelnik. Fachowcy przeprowadzą wiele czynności, takich jak ozonowanie pomieszczeń, osuszanie budynku i usuną następstwo nadmiernej wilgoci.

Kastelnik – osuszanie budynków – potwierdzone certyfikatem IICRC

Fachowa firma Kastelnik wyposażona jest w specjalistyczne preparaty i sprzęt pomagający skutecznie usunąć grzyba ze ściany, który może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W pierwszej kolejności usunięta zostanie przyczyna powstawania pleśni, a następnie nałożone dopasowane do rodzaju grzyba środki grzybobójcze.

Ozonowanie pomieszczeń w powiecie radomszczańskim

Jedną z najważniejszych czynności przeprowadzonych, kiedy chce się skutecznie usunąć grzyba ze ściany, jest ozonowanie pomieszczeń. Ozon skutecznie usuwa drobnoustroje, a w tym zarodniki grzybów, a ponadto neutralizuje powietrze, dzięki czemu znika nieprzyjemny zapach stęchlizny.

Ozonowanie po zalaniu przyczyni się do zahamowania rozwoju grzybów, ale bez wyeliminowania przyczyn powstawania pleśni, przykry problem powróci.

Ile kosztuje usunięcie grzyba ze ściany?

Wystarczy jedno połączenie do specjalistycznej firmy Kastelnik, by usunąć grzyba z powierzchni ściany. Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje odgrzybianie ścian – chętnie odpowiemy.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – kontakt 7 dni w tygodniu

Usuwanie pleśni i grzyba to koszt od 800 zł w górę, aby jednak dostać dokładną cenę, należy umówić się na niezobowiązujące oględziny, na których technicy sprawdzą stan nieruchomości i określą konieczne czynności. Każda przestrzeń wymaga indywidualnego podejścia.

Rodzaje grzybów najczęściej spotykanych w domu

Zagrzybione ściany mają fatalny wpływ na układ oddechowy, pokarmowy, a nawet samopoczucie czy dobry sen. Wysoka wilgotność tworzy idealne warunki do rozwoju grzybów, a dokładnie konkretnych rodzajów grzyba, w tym:

 • Penicillium,
 • Aspergillus,
 • Mucor Fusarium,
 • Stachybotrys,
 • Mucom,
 • Candida.

Należy pamiętać, że grzyb atakuje nie tylko ściany, ale również materiały budowlane oraz fundamenty, dlatego walka z grzybem domowymi sposobami często jest przegrywana przez domowników. Najczęściej spotykanym w domu cichym zabójcą jest grzyb domowy właściwy, czyli stroczek domowy. Zaraz po nim na podium stoi gnilica mózgowata, która sieje największe spustoszenie w piwnicach.

Osuszanie ścian z certyfikatem.

Oferujemy osuszanie ścian przez specjalistkę Dorotę Kastelnik z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa łódzkiego:

 • Radomsko
 • Sieradz
 • Skierniewice
 • Tomaszów Mazowiecki
 • Zgierz
 • Zduńska Wola

Baza wiedzy dla mieszkańców Radomska (FAQ)

Grzyby nie są łatwe do usunięcia, za to stworzenie idealnych warunków do ich rozwoju jest wręcz banalne. Niekiedy wystarczy tylko niewłaściwa wentylacja, by na ścianie pojawiła się pleśń.

Odgrzybianie Radomsko.

Usunięcie grzyba warto zlecić doświadczonym specjalistom, którzy zadbają, by pleśń na ścianie nie pojawiła się nigdy więcej. Zanim jednak wezwiesz techników, sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane fachowcom.

Jakie są różnice pomiędzy pleśnią a grzybem?

Grzyb i pleśń na ścianie nie są tym samym. Pleśń charakteryzuje się drobnymi, ciemnymi plamami, które najczęściej widoczne są w wilgotnych miejscach i na ścianach w pomieszczeniach, takich jak łazienka czy kuchnia, gdzie często skrapla się woda. Natomiast grzyb wnika w strukturę tynku, fundamenty, a nawet materiały budowlane i swoim wyglądem przypomina duże, ciemnozielone lub brązowe plamy.

Czym jest urządzenie o nazwie higrometr?

Higrometr często jest nazywany również wilgotnościomierzem, a stworzony został po to, by łatwo zmierzyć wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu. Jego główną funkcją jest wskazanie stopnia zawilgocenia, dzięki czemu technicy wiedzą, jakie czynności przeprowadzić. Optymalna wilgotność powietrza w domu utrzymuje się pomiędzy 40% a 60%.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%