Odgrzybianie ścian Pruszków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Pruszkowie. Co zrobić, by przywrócić zagrzybiony budynek do stanu użyteczności?

Budynek, w którym pojawił się grzyb, nie jest skazany na wyburzenie. Wystarczy osuszanie kondensacyjne, ozonowanie pomieszczeń i odgrzybianie ścian Pruszków woj. mazowieckie, by przywrócić go do stanu użyteczności.

Kastelnik – usługi odgrzybiania ścian – certyfikat IICRC

Często przed wykonaniem usługi odgrzybiania pomieszczeń, należy użyć nagrzewnic powietrza. Urządzenia te podnoszą temperaturę powietrza do kilkudziesięciu stopni Celsjusza, co prowadzi do silnego odparowania wilgoci z powierzchniowych warstw ścian.

Odgrzybianie mieszkania Pruszków.

Usługi odgrzybiania pomieszczeń mieszkania w Pruszkowie przy ul. Pływackiej. Tel. (22) 350-72-32.

Kastelnik oferuje różne usługi związane z likwidacją szkód po zalaniu dla klientów indywidualnych i zarządców budynków mieszkalnych. Usunięcie grzyba wymaga jednak wiedzy i doświadczenia, a nasz zespół ma 10 lat praktyki. Należy znać metody osuszania i walki z cichym zabójcą.

Co w przypadku zagrzybienia warstw powierzchniowych muru?

Często grzyby pleśniowe i ich wykwity są widoczne gołym okiem. Wilgoć oddawana z nieszczelnej ściany może wniknąć w głąb przegrody, a wadliwy system wentylacji może tylko zwiększyć problem zagrzybienia. W pierwszej kolejności warto więc przeprowadzić pomiar wilgotności ściany i sprawdzić, szkody, które powstały w wyniku powodzi w domu.

Czy wiesz, że usuwanie grzyba ze ścian to zadanie wymagające odpowiedniej wiedzy oraz zastosowania atestowanych środków grzybobójczych o przedłużonym działaniu? Spory grzybów są szkodliwe dla zdrowia i lepiej je usunąć z pomocą specjalisty.

Spory grzybów i pleśni należy usunąć nie tylko z tynku, ale i z fundamentów, które mogły ucierpieć w wyniku rozprzestrzeniania się tych organizmów. Jak się za to zabrać? Wiele osób decyduje się w pierwszej kolejności usunąć wilgoć, a następnie kiedy mury są już suche przeprowadzić proces odgrzybiania.

Najczęściej wykorzystywane są sposoby chemiczne, a w tym:

 • Oprysk,
 • Aplikacja środków grzybobójczych,
 • Zagazowanie,
 • Proszkowanie ścian preparatem grzybobójczym.

Jeśli chcesz skuteczne usunąć grzyba, zadzwoń po techników firmy Kastelnik, którzy sięgną po najlepsze środki grzybobójcze i specjalistyczne preparaty. Nasi specjaliści wyposażeni są w osuszacze kondensacyjne, generatory ozonu i wiele innych, innowacyjnych maszyn.

Ozonowanie mieszkań pomysłem na walkę z grzybem

Zarówno grzyb, jak i pleśń są dość ciężkie do usunięcia. Jeśli rozwijają się w sprzyjających warunkach, to nie znikną raz na zawsze. Grzyby wnikają w głąb muru, strukturę tynku, a nawet atakuje materiały budowlane. Jeśli chcesz pozbyć się grzybów z całego budynku, a nie tylko z zainfekowanej powierzchni, to należy przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Ozon skutecznie zabija nieprzyjemny zapach, wszelkie drobnoustroje, a w tym zarodniki grzybów. Jest on niezwykle skuteczny i bezpieczny dla człowieka. Domowe sposoby nie zastąpią ozonowania pomieszczeń. Zanim jednak przeprowadzone zostanie ozonowanie, należy sprawdzić, czy w domu nie znajdują się mostki termiczne lub niesprawna wentylacja.

Co robić kiedy grzyb wnika głęboko w konstrukcję budynku?

Nigdy nie lekceważ grzyba w budynku, ponieważ jego obecność wpływa negatywnie na Twoje zdrowie i stan nieruchomości. Jeśli grzyb wniknął głęboko w konstrukcję budynku, konieczne będą natychmiastowe kroki w celu skutecznej likwidacji jego zarodników. W tym celu zalecamy skontaktować z profesjonalistami z zakresu usuwania grzybów i pleśni, którzy wyposażeni są w innowacyjny sprzęt.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ścian – pomoc całodobowa 24/7

Możliwe, że konieczne będzie przeprowadzenie gruntownej inspekcji nieruchomości, aby określić, jak głęboko grzyb wnika w strukturę budynku. Jeśli grzyb znajduje się tylko na powierzchni, może wystarczyć usunięcie go za środków grzybobójczych. Jednak, jeśli grzyb wnika głęboko w strukturę, konieczne może być także usunięcie zainfekowanych materiałów budowlanych.

Często przy tego typu zdarzeniach wykonuje się jedną z poniższych usług:

Powiat pruszkowski — osuszanie budynków i piwnic po powodzi

Zalanie, a może podtopienie? Niezależnie od sytuacji, woda potrafi wyrządzić wiele szkód i doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów. Jeśli w Twojej nieruchomości doszło do zalania, konieczne będzie osuszanie budynków, ozonowanie po zalaniu i kompleksowe sprzątanie po pojawieniu się wody. Nasz zespół przeprowadzi wszystkie czynności, które uratują Twoją nieruchomość przed pleśnią i grzybem.

Czy wiesz, że duża wilgotność powierza zmniejsza szybkość wysychania przegrody wewnątrz ściany? Jedyny sposób by temu zaradzić, to zainstalować osuszacze kondensacyjne, działają skutecznie już po kilku minutach od instancji.

Technicy z firmy Kastelnik proponują więc kompleksowe usługi osuszania obiektów, mające na celu eliminację nadmiernej wilgoci ze ścian, podłóg oraz mebli. Po awarii kanalizacji wszystkie stałe i ruchome elementy wyposażenia budynku ulegają zniszczeniu i degradacji na skutek gromadzenia się wody, a dodatkowo stają się podatne na rozwój mikroorganizmów, takich jak grzyby i pleśń.

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa mazowieckiego:

 • Podkowa Leśna
 • Pruszków
 • Pułtusk
 • Radom
 • Siedlce
 • Sierpc
 • Sochaczew
 • Sulejówek

FAQ — baza wiedzy dla mieszkańców Pruszkowa

Nie wiesz, jak zwalczyć wilgotne powietrze lub co zrobić, gdy grzyb pojawił się na ścianie? Nasza baza wiedzy sprawi, że dowiesz się, jak skuteczne usunąć grzyba, a także zniwelować wilgoć w dowolnym pomieszczeniu. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wybierz właściwą usługę.

Odgrzybianie Pruszków.

Kiedy warto zatrudnić specjalistów do odgrzybiania?

Zagrzybione ściany, nadmiar wilgoci, wilgoć kondensacyjna czy system wentylacji, który zawodzi? To znak, że Twój dom potrzebuje specjalistów od odgrzybiania. Nie działaj na własną rękę – domowe sposoby nie będą tak skuteczne, jak usługa wykonana przez techników firmy Kastelnik.

Czy badania mykologiczne są pomocne w usunięciu grzyba ze ściany?

Badania mykologiczne mają na celu poznanie rodzaju grzyba, który ma negatywny wpływ na domowników. Takie informacje są niezwykle cenne, ponieważ pomagają w dopasowaniu środków grzybobójczych do danego problemu.

Czym jest osuszanie absorpcyjne?

Osuszanie absorpcyjne to skuteczny sposób na wilgoć. Polega ono na wtłoczeniu wilgoci z powietrza do komory osuszacza, który został wypełniony chłonnym granulatem. Tam odbywa się absorpcja pary wodnej. Osuszacz wypuszcza suche powietrze, dzięki czemu wilgoć zostaje skutecznie zniwelowana na długi czas.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik




  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%