Odgrzybianie ścian Praszka

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Praszce. Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania grzybów na ścianie?

W Twoim domu pojawił się grzyb na ścianie i nie wiesz, jak go zlikwidować? Poznaj ofertę firmy Kastelnik na profesjonalne odgrzybianie ścian Praszka, woj. opolskie, a przy okazji zamów specjalistyczne sprzątanie mieszkania i zniweluj problem zagrzybienia na ścianie.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Od ponad 10 lat zajmujemy się usuwaniem niebezpiecznych mikroorganizmów, które występują pod różną postacią. Czasami są to odpady metaboliczne, a innym razem trupie jady w mieszkaniu zmarłej osoby. Jedno jest pewne, nie ma dla nas znaczenie źródło problemu, liczy się tylko jedno — dekontaminacja pomieszczeń i zapewnienie bezpieczeństwa toksykologicznego.

Odgrzybianie ściany Praszka.

Odgrzybianie ściany w Praszce, ul. Kaliska.

Saprofity i ich pozytywne cechy. O tym prawie nikt nie wie!

Wiele osób boi się grzybów, ponieważ kojarzą je z niebezpieczeństwem dla zdrowia i nawet ze śmiercią. Weźmy np. pod lupę saprofity, czyli poniekąd grzyby — zlikwidują one wszystko, co pojawi się na ich drodze, nie tylko związki organiczne, ale także substancje zawierające węglowodory. To są pozytywne cechy grzybów, które zwalczają zanieczyszczenia na Ziemi i przyczyniają się do utrzymania balansu w ekosystemie w lesie.

Usuwanie pleśni ze ściany Praszka.

Czy odgrzybianie murów jest konieczne?

Czy w takim przypadku, odgrzybianie murów nie jest konieczne? Otóż nie do końca tak jest. Odgrzybianie pomieszczeń jest niezbędne, by nieruchomość mogła cieszyć domowników przez długie lata. Grzyb, który wnika głęboko w konstrukcję budynku, potrafi zniszczyć jego strukturę i spowodować ogromne straty materialne. Gdzie najczęściej można spotkać te organizmy?

Wbrew pozorom wykwity grzybów w kątach pod sufitem i na ścianie pojawiają się nie tylko w starych domach i kamienicach. Ciemne nieestetyczne plamy obecne są często także w całkiem nowo powstałych budynkach. Okazuje się, iż grzyb może pojawić się w następujących miejscach:

 • W narożnikach zawilgoconej łazienki
 • W zakamarkach mieszkania w każdym pomieszczeniu, choć zwykle wybiera sobie najbardziej wilgotne zakątki budynku, czyli piwnice, łazienki, strychy.

Wielu ekspertów od osuszania sygnalizuje, iż problem z grzybem nasila się w okresie jesienno-zimowym, kiedy zaczyna się sezon grzewczy, a mieszkańcy mniej chętnie wietrzą pokoje, lub co gorsza — szczelnie je zabezpieczają. Rosnąca wilgotność na zewnątrz i brak przepływu powietrza to idealne warunki do rozwoju pleśni na ścianach.

Inna popularna usługa w zakresie odgrzybiania: usuwanie grzyba ze ścian na terenie woj. małopolskiego

Dlaczego warto zainwestować w usuwanie pleśni ze ściany?

Może się wydawać, że pleśń czy grzyb na ścianie to niezbyt poważny problem. Usuwanie grzyba to prosta czynność, którą można w każdej chwili wykonać. Oczywiście, istnieje wiele domowych sposobów na likwidowanie grzybów i z pomocą dobrej jakości środków grzybobójczych możemy samodzielnie pozbyć się wykwitów na ścianie, ale czy na stałe?

Profesjonalne odgrzybianie budynków to nie tylko aplikacja środka grzybobójczego na mokrą ścianę, ale również ekspertyza mykologiczna i badanie fundamentów budynku, a właściwie to izolacji poziomych i pionowych. Tylko eliminacja źródła powstania wilgoci może skutecznie usunąć problem z grzybem.

Nie bagatelizuj pierwszych oznak zagrzybienia

Ważne, aby działać szybko i dokładnie, gdyż bagatelizowanie problemu z zagrzybieniem może skończyć się nieciekawie. Grzyby na suficie czy ścianie nie są wyłącznie kwestią estetyki. Ich obecność świadczy o problemie z wentylacją lub nadmierną wilgocią w pomieszczeniu. Co gorsza, przebywanie w zagrzybionym lokalu negatywnie wpływa na nasze zdrowie, powodując liczne schorzenia.

Usługi odgrzybiania mieszkań.

Usługi odgrzybiania mieszkań prywatnych po zalaniach.

Jakie choroby powodują grzyby na ścianie?

Choroby skóry, problemy z oddychaniem, alergie czy astma oskrzelowa są nierzadko wywołane właśnie grzybami domowymi w naszych mieszkaniach. Z tego powodu warto poddać nasz lokal pełnej dezynfekcji i usunąć zarodniki grzybów z ciemnych zakamarków.

Co sprawdzi się do usuwania wilgoci ze ścian?

Jeśli borykasz się z problemem dużej wilgotności w Twoim domu, warto zainteresować się usługą, taką jak osuszanie pomieszczeń, która będzie najlepszym wstępem do odgrzybiania murów. Dzięki profesjonalnym osuszaczom kondensacyjnym szybko pozbędziesz się wilgoci ze ścian i tym samym zlikwidujesz najczęstszą przyczynę powstawania grzyba.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Nie musisz działać na własną rękę — Kastelnik całodobowo obsługuje całe województwo opolskie. Z pomocną dłonią przychodzi do Ciebie nasza firma, oferując profesjonalne odgrzybianie pomieszczeń biurowych, piwnic i mieszkań osób prywatnych.

Nasi przeszkoleni technicy to prawdziwi mykofile, którzy wykorzystują wysokiej jakości preparaty grzybobójcze oraz sprzęt najnowszej generacji. Najpierw zawsze wykrywamy źródło wilgoci, aby następnie przeprowadzić kompleksowe osuszanie ścian budynku.

Działamy w branży już ponad 10 lat i od podszewki znamy problem z zagrzybieniem. Dla naszych klientów w województwie opolskim oferujemy takie usługi jak:

 • Odgrzybianie mieszkań i biur;
 • Odgrzybianie budynków z podstawczaków;
 • Usuwanie pleśni z drewnianych mebli;
 • Usuwanie grzybów z więźby dachowej;
 • W pełni bezpieczne ozonowanie pomieszczeń biurowych;
 • Pomiar wilgotności murów i kompleksowe usuwanie wilgoci.

Pleśń na ścianie.

Domowe sposoby na grzyb i pleśń na elewacji – czy są skuteczne?

Nie zaleca się stosowania domowych sposobów na grzyb i pleśń na elewacji, ponieważ organizmy te stanowią poważne problemy, które wymagają naprawy uszkodzonej części budynku i zastosowania profesjonalnych środków grzybobójczych.

Wiele osób walkę z grzybem rozpoczyna od spróbowania domowych sposobów. Wykwity na ścianie można potraktować na przykład roztworem wody z solą, który dość szybko rozprawi się z brzydkim nalotem, ale tylko wewnątrz obiektu. Pomocny okazać się może też biały ocet oraz wybielacz.

Niestety, domowe sposoby na grzyba i pleśnie często są tylko tymczasowe i nie zapewniają trwałego rozwiązania problemu. Aby upewnić się, że udało się skutecznie wyeliminować grzyba ze ściany, konieczne jest przeprowadzenie:

 • Trwałej likwidacji zarodków pleśni.
 • Naprawienia uszkodzonej elewacji i sprawdzenie fundamentów;
 • Spryskanie ściany atestowanym środkiem na grzyba.

Kompleksowe odgrzybianie budynków to sprawdzenie wilgotności powietrza i podłoża. Warto jednak zaznaczyć, iż wiele gatunków grzybów charakteryzują się zdolnością do przeżycia, w bardzo suchych warunkach są to gatunki kropidlaka tj. Aspergillus.

Kastelnik – preparaty antygrzybiczne – fungicydy z atestem

Wyeliminowanie tego gatunku grzyba jest jak najbardziej możliwe, ale należy skorzystać z droższych preparatów grzybobójczych, które można znaleźć w sklepach gospodarstwa domowego na pólkach z chemią gospodarczą dla profesjonalistów.

Takie środki są zazwyczaj w dziale “produkty przeciw grzybom i pleśni” i zawierają czwartorzędowe związki amoniowe, które całkowicie niszczą strukturę grzyba, a ich skuteczność zwykle jest znacznie większa niż w przypadku domowych sposobów, takich jak roztwór wody z solą czy biały ocet.

Jak wygląda profesjonalne odgrzybianie?

W odróżnieniu od domowego usuwania grzyba, zamawiając usługę dezynfekcji pomieszczeń i odgrzybiania mieszkania w Praszce otrzymasz kompleksowe wykonanie usługi. Nasi specjaliści zaczną od znalezienia źródła wilgoci i postarają się je usunąć.

Następnie za pomocą specjalnego sprzętu przeprowadzimy osuszanie ściany i sufitu, aby przywrócić właściwy poziom wilgotności w lokalu. Używając najwyższej klasy środków grzybobójczych, wyczyścimy powierzchnie z nalotu i na koniec przeprowadzimy ozonowanie powietrza. Po interwencji techników z firmy Kastelnik cały budynek musi być gruntowanie — dekontaminowany od piwnicy, aż po sam strych.

To bardzo ważny element procesu odgrzybiania, który pozwala nie tylko pozbyć się niebezpiecznych patogenów, ale także rewelacyjnie odświeża zapach w pokojach mieszkalnych. A jak wiemy grzyby i pleśnie powodują nasilenie się woni stęchlizny, którą przesiąkają meble i wszystkie sprzęty domowe. Dzięki ozonowaniu pomieszczeń w krótkim czasie przykre zapachy znikną bezpowrotnie.

Zarodniki grzybów są mikroskopijnymi strukturami, które wytwarzane są przez grzyby w celu rozmnażania. Są to swoiste “nasiona” grzybów, które wyrzucane są do otoczenia i mogą przetrwać w trudnych warunkach, takich jak brak wilgoci czy niska temperatura.

Osuszanie budynków w wilgoci po zalaniu — zaufaj specjalistom

Mostki termiczne potrafią zasygnalizować miejsce potencjalnego problemu, gdzie może dojść do wykwitu grzybów. Osuszanie budynków bez eliminacji takich miejsc nie ma sensu, gdyż problem zagrzybienia ścian będzie powracał, jeżeli wilgoć nie zostanie skutecznie usunięta ze wszystkich pomieszczeń nieruchomości.

Kastelnik – pomiar wilgotności ścian – higrometr z atestem

Kastelnik to firma usługowa, która ma oddziały na terenie całego kraju, a to oznacza, że specjaliści ds. likwidacji szkód po zalaniu mogą podjechać do Ciebie w ciągu dwudziestu czterech godzin od zgłoszenia awarii kanalizacji lub innej usterki.

Obsługujemy całe województwo opolskie i dajemy gwarancję na wszystkie nasze usługi.

Dorota Kastelnik - osuszanie i odgrzybianie piwnicy certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to ekspert od osuszania i odgrzybiania, który legitymuje się certyfikatem IICRC, co potwierdza doświadczenie w dziedzinie usuwania wilgoci ze ścian.

Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania ścian w miastach: 

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Od wielu lat specjalizujemy się w usługach specjalistycznego sprzątania zalanych pomieszczeń, które oferujemy dla mieszkańców całego województwa opolskiego. Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia i zawsze chętnie dzielimy się nim z naszymi klientami, pomagając im w wyborze najlepszych metod odgrzybiania.

Odgrzybianie Praszka.

Ile kosztuje usuwanie pleśni ze ścian?

Usługi usuwania pleśni ze ściany oscylują w przedziale cenowym pomiędzy 800 – 2000 zł. Oczywiście ostateczny koszt odgrzybiania mieszkania zależy od wielu czynników i podawany jest po wcześniejszym ustaleniu zakresu prac z klientem. Najlepiej skontaktować się z regionalnym fachowcem od osuszania i poprosić o wycenę.

Co na usuwanie grzyba ze ściany po zalaniu?

Najlepszym sposobem na zlikwidowanie na stałe grzybów powstałych w wyniku zalania domu, jest przeprowadzenie kompleksowego osuszania pomieszczeń przez licencjonowaną firmę sprzątającą. Współpraca z profesjonalistami to najszybszy sposób na uporanie się z problemem nawracającego grzyba. Osoby zainteresowane samodzielnym usunięciem grzyba mogą wypróbować domowe sposoby, np. biały ocet, ale należy pamiętać, że mogą one jedynie tymczasowo zlikwidować problem.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%