Odgrzybianie ścian Płock

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Płocku. Nie lekceważ przyczyn powstawania pleśni w dom, to może być groźne dla zdrowia

Czy wiesz, że nadmiar wilgoci prowadzi do powstawania grzybów i pleśni? Są one z pozoru błahym problemem, ale w praktyce potrafią skutecznie zniszczyć Twój organizm.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – potwierdzone certyfikatem

Jeśli w Twoim domu pojawiła się pleśń, konieczne będzie odgrzybianie ścian Płock w woj. mazowieckim. Oczywiście warto działać wcześniej i robić wszystko, by nie dopuścić do powstania zagrzybienia w domu. Gdy, na ścianie pojawia się pierwsze przebarwienie i wykwity, warto sprawdzić wentylację i poziom wilgoci w powietrzu.

Zanim jednak sięgniesz po telefon i zadzwonisz po specjalistów, poznaj najczęściej spotykane grzyby pleśniowe:

 • Penicillium,
 • Aspergillus,
 • Mucor Fusarium,
 • Stachybotrys,
 • Mucom,
 • Candida.
Odgrzybianie mieszkania Płock.

Usługi odgrzybiania pomieszczeń w Płocku przy ulicy Leśnej.

Pamiętaj, że grzyby pojawiające się na powierzchni ściany to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim fatalne skutki zdrowotne. Ich zarodniki unoszą się w powietrzu i zostają wdychane przez domowników. Wezwij techników firmy Kastelnik, którzy wyposażeni zostali w specjalistyczne preparaty i innowacyjny sprzęt.

Grzyb na ścianie a pleśń – jakie są różnice?

Grzyby i pleśnie to następstwo nadmiernej wilgoci, ale nie oznacza to, że są one tym samym problemem. Usunięcie grzyba ze ściany jest o wiele trudniejsze niż w przypadku pleśni, ponieważ wnika on w fundamenty, strukturę tynku i często jest niewidoczny na pierwszy rzut oka.

Pleśń natomiast pojawia się tylko w widocznych miejscach i jest o wiele łatwiejsza do usunięcia. W wielu przypadkach wystarczy nałożyć preparat na zainfekowaną powierzchnię.

Usuwanie grzyba ze ścian Płock.

Technicy firmy Kastelnik doskonale wiedzą, jak usunąć grzyba ze ściany. Zanim jednak sięgną po specjalistyczne preparaty, przeprowadzają ekspertyzę mykologiczną. Pomoże ona dobrać odpowiednie i najskuteczniejsze środki grzybobójcze. Niestety nie da się usunąć grzyba za pomocą roztworu wody z octem. Takie działanie tylko opóźni jego rozwój.

Usuwanie grzybów ze ściany w powiecie płockim — Kastelnik

Nie wiesz, jak usunąć pleśń ze ściany? Nie musisz. Od tego jest firma Kastelnik, która od 10 lat specjalizuje się w walce z grzybem. Nasi technicy skutecznie pozbędą się nadmiernej wilgotności, wykryją mostki termiczne i sprawią, że wilgoć kondensacyjna nie będzie dla Ciebie żadnym niebezpieczeństwem. Grzyb jest poważnym zagrożeniem, dlatego w pierwszej kolejności zadzwoń po specjalistów. Nasz numer +48 660-577-511 działa 7 dni w tygodniu.

Jakie są najważniejsze kroki w odgrzybianiu, aby zagwarantować bezpieczne warunki do życia?

Grzyb rozwija się tylko w sprzyjających warunkach, dlatego jeśli chcesz pozbyć się go raz na zawsze, zadbaj o swój dom. Bardzo ważne jest, by nie tylko zdezynfekować zainfekowaną powierzchnię, ale również przeprowadzić osuszanie mokrych ścian, ozonowanie pomieszczeń, a następnie usunąć przyczyny wilgoci. Po procesie odgrzybiania ścian zadbaj o cyrkulację powietrza, nawiewniki okienne i wentylację mechaniczną.

Czy wiesz, że pleśń może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, zwłaszcza dla osób z wrażliwym układem oddechowym. Może powodować alergie, astmę i inne schorzenia. Dlatego ważne jest, aby usunąć pleśń jak najszybciej i zapobiegać jej nawrotowi – informuje Dorota Kastelnik.

Sprawdź, czy w Twoim domu nie ma żadnych mostków termicznych, które są odpowiedzialne za uciekanie ciepłego powietrza. W przypadku, gdy w pomieszczeniu jest za dużo pary wodnej, a pleśń pojawiła się w narożniku sufitu i ściany, należy zacząć działać.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

W pierwszej kolejności zazwyczaj przeprowadza się pomiar wilgotności ścian, sprawdza się, z jakim rodzajem grzybów mamy do czynienia i na tej podstawie aplikuje się środek grzybobójczy. Często przydaje się szczotka o twardym włosiu oraz ozon, który działa bakteriobójczo, ale i pleśniobójczo. Domowe sposoby, czyli usuwanie grzyba ze ściany za pomocą drzewa herbacianego nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty.

Osuszanie po powodzi w domu z certyfikatem IICRC

Dorota Kastelnik jest szefem działu osuszania w naszej firmie i legitymuje się certyfikatem IICRC, który świadczy o wysokiej jakości usług związanych z osuszaniem budynków. Certyfikat IICRC to bardzo ważny dokument potwierdzający jakość wykonywanego przez nas osuszania budynków. Uzyskanie go wymaga spełnienia szeregu warunków, a w tym przejścia corocznego testu wiedzy z danej dziedziny.

Kastelnik – osuszanie zalanych pomieszczeń – atest IICRC

Firmy, które uzyskały taki certyfikat, cechuje ogromny zasób umiejętności, lata doświadczenia i praktyki. Wybierając firmę Kastelnik otrzymujesz gwarancję, że osuszanie po powodzi w domu przeprowadzone będzie z największą dbałością o szczegóły.

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa mazowieckiego:

 • Podkowa Leśna
 • Pruszków
 • Pułtusk
 • Radom
 • Siedlce
 • Sierpc
 • Sochaczew
 • Sulejówek
 • Warka
 • Warszawa
 • Węgrów
 • Wołomin
 • Wyszków
 • Ząbki
 • Zielonka
 • Żyrardów

Baza wiedzy dla mieszkańców Płocka

Zobacz, jak usunąć grzyba ze ściany, dzięki naszej bazie wiedzy dla mieszkańców Płocka. Bardzo często domowe sposoby na grzyba nie są skuteczne – wpływa na to brak odpowiedniego przygotowania czy wiedzy. Wysoka wilgotność nie zostanie zlikwidowana bez specjalistycznych urządzeń. Jeśli jednak chcesz działać na własną rękę, sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Odgrzybianie Płock.

Jakie są przyczyny powstawania wykwitów grzybów pleśniowych?

Przyczyny tworzenia się wykwitów to przede wszystkim wilgoć, brak przewiewu – cyrkulacji powietrza, nieprawidłowo działająca wentylacja, szczelne okna czy zalania. Przyczyn powstawania pleśni jest naprawdę wiele, dlatego przed odgrzybianiem należy wykryć, co powoduje idealne warunki dla grzyba.

Czym można wykonać usuwanie pleśni?

Usuwanie pleśni najlepiej jest przeprowadzić przy pomocy specjalistycznych środków grzybobójczych, a także ozonu. Usunąć pleśń ze ściany można na wiele sposobów – nawet korzystając z pestek grejpfruta. Jednak najskuteczniejsze sposoby to przede wszystkim ozonowanie pomieszczeń, zamgławianie suchą mgłą i odgrzybianie chemiczne.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%