Odgrzybianie ścian Piotrków Trybunalski

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Piotrkowie Trybunalskim. Jak wygląda usuwanie pleśni?

Usunięcie grzyba to czasochłonny proces, który powinien zostać przeprowadzony za pomocą specjalistycznych preparatów. Mycie powierzchni ściany domowym sposobem to tylko chwilowe rozwiązanie, dlatego w pierwszej kolejności skontaktuj się z firmą oferującą odgrzybianie ściany w Piotrkowie Trybunalskim.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

Mostki termiczne, wilgoć, czy brak wentylacji to nie jest problem dla naszej ekipy. Usuwanie pleśni ze ścian realizujemy na terenie całego województwa łódzkiego. Technicy firmy Kastelnik mogą przeprowadzić szereg czynności, a w tym:

 • Osuszanie budynku oraz mokrych tynków;
 • Ekspertyzę mykologiczną i badanie mikrobiologiczne;
 • Ozonowanie po zalaniu;
 • Dezynfekcję pomieszczeń;
 • Zlokalizowanie źródła problemu;
 • Pomiar wilgotności ścian.

Zagrzybione ściany wymagają natychmiastowej reakcji, szczególnie kiedy domownicy mają do czynienia z rodzajami grzybów, które sieją największe spustoszenie. Rozwój grzybów jest dynamiczny, dlatego usunąć grzyba należy od razu po jego wykryciu.

Odgrzybianie mieszkania Piotrków Trybunalski.

Odgrzybianie mieszkania Piotrków Trybunalski, ul. Wojska Polskiego.

Na czym polega ozonowanie przeprowadzane w pomieszczeniach?

Grzyb może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego konieczna jest dezynfekcja pomieszczeń. Najlepiej przeprowadzić ją przy pomocy ozonu, który działa bakteriobójczo. Ozon jest gazem o silnych właściwościach utleniających, dzięki czemu skutecznie niszczy mikroorganizmy, w tym grzyby i pleśnie, a także eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Wielu ludzi boi się grzybów, ponieważ często utożsamiane są z zagrożeniem życia, ale warto pamiętać, że tylko niektóre gatunki są toksyczne, a wiele z nich pełni ważne funkcje ekologiczne lub posiada właściwości lecznicze i spożywcze.

Ozonowanie po zalaniu pomaga skutecznie usunąć grzyba, a dodatkowo zwalcza nadmiar wilgoci, chociaż w tym wypadku o wiele lepiej będzie przeprowadzić osuszanie ściany. Jeśli chcesz skuteczne usunąć pleśń lub trującego grzyba, skontaktuj się z firmą Kastelnik. Technicy przeprowadzą na miejscu szereg czynności, które skutecznie usuną zainfekowaną powierzchnię.

Usuwanie pleśni ze ściany w powiecie piotrkowskim

Niewłaściwa wentylacja, wysoka wilgotność, mostki termiczne czy nieszczelne okna – przyczyn powstawania pleśni jest naprawdę wiele. Grzyb to przede wszystkim następstwo nadmiernej wilgoci, dlatego chcąc usunąć grzyba ze ściany, należy skupić się na wyeliminowaniu wszelkich awarii prowadzących do wysokiej wilgotności powietrza. Domowe sposoby nie poradzą sobie z takim wyzwaniem – w tym wypadku należy zaczerpnąć rady ekspertów.

Kastelnik – odgrzybianie klimatyzacji – potwierdzone certyfikatem

Chcąc osuszyć ścianę lub przeprowadzić ozonowanie po zalaniu, warto zadzwonić po techników, którzy wyposażeni zostali w odpowiedni sprzęt. Firma Kastelnik pomaga skutecznie usunąć pleśń ze ściany. Sięgamy po sprawdzone preparaty grzybobójcze, dlatego nasze działania są efektywne.

Zamgławianie suchą mgłą a usuwanie grzyba ze ściany

Specjalistyczne preparaty zazwyczaj działają na danej powierzchni, na przykład ścianie. Pamiętaj jednak, że grzyb wnika w strukturę tynku, dlatego trzeba działać od wewnątrz. Jednym ze sprawdzonych sposobów na usunięcie grzyba jest zamgławianie suchą mgłą, czyli aplikacja preparatu, który rozpylany jest w formie suchej mgły. Pomaga to technikom dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, gdzie może rozwijać się grzyb.

Usuwanie grzyba ze ściany Piotrków Trybunalski.

Dodatkowo preparat zostawia po sobie powłokę, która zapobiega ponownemu rozwojowi grzybów i pleśni, dzięki czemu dane pomieszczenie staje się bezpieczne na długi czas.

Zagrzybione ściany – jak usunąć nieprzyjemny zapach stęchlizny?

Grzyb cechuje się nieprzyjemnym zapachem, który określa się jako woń stęchlizny. Bardzo łatwo go wyczuć, dlatego domownicy robią wszystko, by skutecznie się go pozbyć. Kiedy na Twojej ścianie pojawia się grzyb i pleśń należy przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą, dzięki czemu znikną nie tylko zarodniki grzybów, ale również nieprzyjemny, odrzucający zapach.

Osuszanie mokrych ścian – uważaj na mostki termiczne

Osuszanie mokrych ścian to niezbędny proces w przypadku stwierdzenia zawilgocenia w budynku. Jednak nie każdy wie, że podczas tego procesu szczególną uwagę warto zwrócić na mostki termiczne, które wpływają na rozwój grzybów i pleśni. Warto sprawdzić u fachowców z firmy Kastelnik, czy w domu są mostki termiczne i jakie są przyczyny ich powstania.

Kastelnik – osuszanie zalanych budynków – 7 dni/tydzień

Okazuje się, iż mostki termiczne to fragmenty miejsc o zróżnicowanej oporności cieplnej, co prowadzi do zwiększonego przewodzenia ciepła. Powstają w wyniku nieprawidłowego wykonania izolacji lub różnicy temperatur przy oknie, co może prowadzić do zawilgocenia i pleśni.

Osuszanie zgrzybiałych pomieszczeń z certyfikatem IICRC.

Osuszanie zgrzybiałych pomieszczeń z certyfikatem IICRC przez specjalistkę Dorotę Kastelnik.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa łódzkiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego (FAQ)

Nie wiesz, jak usunąć grzyba? To zadanie zostaw specjalistom, którzy potrafią skutecznie i długoterminowo usunąć grzyba ze ściany. Zanim jednak sięgniesz po telefon i zlecisz odgrzybianie ścian w Piotrkowie Trybunalskim, zapoznaj się z naszą bazą wiedzy.

Odgrzybianie Piotrków Trybunalski.

Jak zapobiec pojawieniu się grzyba po zalaniu?

Woda to pierwszy krok do pojawienia się wilgoci w domu, dlatego zadbaj o to, by przeprowadzone zostały czynności, takie jak: ozonowanie po zalaniu, osuszanie po zalaniu oraz pełna dezynfekcja pomieszczeń. Kiedy pojawi się taka konieczność, nałóż środki grzybobójcze na zainfekowaną powierzchnię.

Jak usunąć grzyba z fug przy użyciu domowych sposobów?

W Internecie, dostępnych jest wiele sposobów, jak skutecznie usunąć grzyba z fug. Najpierw jednak warto dowiedzieć się, z jakim rodzajem problemu mamy styczność, a następnie dobrać odpowiedni sposób czyszczenia. Najlepiej postawić na środki grzybobójcze dostępne w sklepach budowlanych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%