Odgrzybianie ścian Piekary Śląskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Piekarach Śląskich. Na czym polega skuteczne usuwanie grzyba?

Grzyb na ścianie to prawdziwy problem, który sprowadza się nie tylko do komplikacji zdrowotnych mieszkańców, ale ma wpływ także na całą konstrukcję budynku. Jeśli nie zostanie przeprowadzone skuteczne usuwanie grzyba ze ścian, może on objąć całą konstrukcję i powoli wyniszczać budynek.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Firma Kastelnik oferuje odgrzybianie ścian Piekary Śląskie, woj. śląskie, aby pomóc w usuwaniu grzybów i pleśni z zagrzybionych powierzchni. Grzyby i pleśnie są szkodliwe dla zdrowia ludzi i mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w tym do chorób układu oddechowego, alergii i innych dolegliwości.

Odgrzybianie ściany w Piekarach Śląskich

Odgrzybianie ściany w Piekarach Śląskich przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Nasi specjaliści używają wyłącznie skutecznych preparatów grzybobójczych, które są bezpieczne dla ludzi i nie szkodzą środowisku. Oprócz tego, firma stosuje nowoczesne techniki dezynfekcji, które pomagają usunąć różne niebezpieczne bakterie, wirusy i drobnoustroje, które mogą występować na ścianach.

Do usunięcia niebezpiecznych organizmów używamy ozonu lub środka grzybobójczego z atestem. Odgrzybianie ścian jest ważne, aby zapewnić czyste środowisko w pomieszczeniach mieszkalnych po zalaniu. Dlatego firma Kastelnik oferuje swoje osuszania budynku z wilgoci.

Usuwanie pleśni ze ściany w Piekarach Śląskich

Oferujemy usuwanie pleśni ze ściany, bez względu na to, czy to pleśniak zielony, kropidlak czarny czy cytrynowy. Usunięcie pleśni rozpoczynamy od zastosowania odpowiedniego preparatu grzybobójczego, najczęściej z nadtlenkiem wodoru i chlorem.

Usuwanie pleśni ze ściany Piekary Śląskie

Skuteczne usuwanie grzyba ze ścian w budynku mieszkalnym to niełatwe zadanie, dlatego w naszej pracy bazujemy na atestowanych preparatach o potwierdzonej skuteczności. W procesie odgrzybiania ścian często także wwiercamy się w głąb ściany, by usunąć grzyb rozwijających się w murach.

Pierwszy krok: osuszanie mokrych ścian po zalaniu

Zanim rozpoczniemy skuteczne odgrzybianie ściany, konieczne jest wyeliminowanie przyczyny wilgoci i osuszenie mokrej ściany. W firmie Kastelnik realizujemy osuszanie budynków jako jeden z etapów odgrzybiania.

Kastelnik – osuszanie budynków – infolinia 7-dniowa

Dobrze wiemy, że wilgoć stanowi przyczynę zagrzybienia, dlatego należy ją wyeliminować w pierwszej kolejności. Stosujemy na tym etapie osuszacze kondensacyjne, które doskonale regulują poziom wilgoci w mieszkaniu, w którym rozwija się grzyb na ścianie. W Piekarach Śląskich zlecisz odgrzybianie mieszkania z certyfikowanym osuszaniem na infolinii firmy Kastelnik.

Osuszanie piwnicy przed odgrzybianiem – oferta Kastelnik

Grzyb często rozwija się na ścianach w piwnicy, w której często jest ciemno i brak jest odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W szczególności, jeśli wszędzie zamknięte są okna, a woda dostanie się do środka.

Czas oczekiwania Kastelnik

Czas oczekiwania ma usługi firmy Kastelnik to maksymalnie 1 dzień.

Wówczas tylko odgrzybianie piwnicy, które znajdziesz w ofercie przedsiębiorstwa Kastelnik, pomoże się uporać z pleśnią w piwnicy. Stosujemy także ozonowanie po skutecznym osuszaniu i odgrzybianiu. Dzięki temu w krótkim czasie przywracamy piwnicę do użytku, umożliwiając bezpieczne trzymanie w niej rzeczy bez obaw o to, że osiądą na nich zarodniki grzyba.

Drugi krok: odgrzybianie ściany przy pomocy środków grzybobójczych

Nieprawidłowa cyrkulacja powietrza w mieszkaniu sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni na ścianach. Wówczas zawilgocone miejsca należy osuszyć i zastosować skuteczne preparaty grzybobójcze. To podstawa przy skutecznym eliminowaniu zarodników grzyba i pleśni.

Kastelnik – środki  grzybobójcze – fungicydy z atestem

Usuwamy przyczyny zagrzybienia, które dotyczą Twojego domu i stosujemy bezpieczne środki chemiczne, by dbać o Twoje bezpieczeństwo.

Trzeci krok: Ozonowanie zagrzybionych pomieszczeń

Niektórym wciąż się wydaje, że szkodliwość grzyba na ścianie w domu to mit, a w praktyce wytwarza on toksyczne zarodniki i mykotoksyny, które mogą powodować problemy skórne, trudności w oddychaniu i inne przykre dolegliwości. Zasada jest jedna: im dłużej mieszkasz z grzybem pod jednym dachem, tym dłużej narażasz zdrowie siebie i swoich bliskich.

Wilgoć w budynku

Ozonowanie pomieszczeń, w którym rozwija się grzyb to doskonały sposób na pozbycie się grzyba, zarodników pleśni, a także brzydkiego zapachu stęchlizny, który zwykle pojawia się w zagrzybionych lokalach.

Odgrzybianie mieszkania Piekary Śląskie – zaufaj specjalistom

Szukasz sprawdzonego fachowca, który wykona odgrzybianie ściany w Piekarach Śląskich? Zleć usuwanie grzyba ze ściany w firmie Kastelnik. W ramach jednej usługi możesz liczyć na:

 • Usuwanie grzyba ze ściany przy pomocy atestowanych preparatów grzybobójczych;
 • Osuszanie budynków, w których rozwija się grzyb;
 • Ozonowanie pomieszczeń na eliminację brzydkiego zapachu stęchlizny;
 • Zamgławianie zagrzybionego pomieszczenia;
 • Usuwanie zagrzybionych materiałów.

Znamy skuteczne sposoby na pleśń i każdy rodzaj grzyba domowego. W pierwszej kolejności pobieramy próbki, ponieważ to właśnie ocena mykologiczna pozwala określać odpowiedni środek grzybobójczy, kiedy określony zostanie gatunek grzyba.

Jakiego rodzaju grzyby pleśniowe występują na ścianie w domu?

Ważne jest, aby usunąć pleśń z powierzchni ścian w domu, gdy tylko zostanie zauważona, ponieważ jej obecność może stanowić zagrożenie dla zdrowia – Mieszko Kastelnik.

Zalany dom to często różne problemy. Na ścianach w domu mogą występować różne rodzaje grzybów pleśniowych, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu, takich jak poziom wilgoci i temperatury. Niektóre z najczęściej występujących grzybów pleśniowych, które można znaleźć na ścianach, to:

 • Aspergillus – to rodzaj grzyba pleśniowego, który jest bardzo powszechny i może powodować różne choroby, w tym choroby układu oddechowego i alergie.
 • Penicillium – to organizm, który rozwija się na ścianach, gdzie jest dużo wilgoci. Może spowodować astmę i liczne alergie.
 • Cladosporium – to rodzaj pleśniowego grzyba, który często występuje na ścianach i również może powodować alergie, astmę i inne problemy zdrowotne.
 • Stachybotrys – to niezwykle często występujący organizm, który rozwija się w wilgotnych i ciemnych miejscach, takich jak piwnice i odpowiada za choroby płuc.
Dorota Kastelnik - osuszanie budynków certyfikat IICRC

Nasza specjalistka Posiada certyfikat IICRC na osuszanie budynków.

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Piekar Śląskich

Zastanawiasz się, jak usunąć grzyb ze ściany łazienki? Samodzielne odgrzybianie ściany w Piekarach Śląskich to niełatwe zadanie, a preparaty z chlorem mają bardzo silny zapach.

Odgrzybianie Piekary Śląskie

Najlepiej to zadanie powierzyć ekipie specjalistów, którzy krok po kroku usuną grzyb, stosując nietoksyczne środki i ozonatory powietrza. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Piekar Śląskich.

Czym grozi grzyb w mieszkaniu?

Grzyb na ścianie wiąże się z zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ wydziela szkodliwe mykotoksyny. Te wpływają negatywnie na zdrowie człowieka, uszkadzając jego układ oddechowy i powodując problemy skórne czy z układem nerwowym. Dlatego zawsze najlepiej jak najszybciej zlecić odgrzybianie ścian w mieszkaniu.

Co zrobić z wilgocią na ścianie?

Wilgoć na ścianie należy usunąć w pierwszej kolejności, kiedy rozpoczyna się skuteczne usuwanie grzyba. Stosowane są w tym celu osuszacze kondensacyjne albo absorpcyjne. Dopiero w następnej kolejności można wykonać ozonowanie pomieszczenia.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%