Odgrzybianie ścian Piaseczno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Piasecznie. Czy warto usuwanie pleśni robić samodzielnie, czy lepiej zatrudnić specjalistów?

Kiedy w domu pojawia się pleśń i grzyb, domownicy sięgają po domowe sposoby. Zaczyna się usuwanie grzyba przy pomocy olejku z drzewa herbacianego, szorowanie zainfekowanej powierzchni szczotką, czy mycie ściany za pomocą octu. Domowe sposoby nie zawsze są jednak skuteczne.

Kastelnik – odgrzybianie ściany domu – całodobowo 24/7

W takim przypadku warto zainwestować w profesjonalne odgrzybianie ścian Piaseczno, woj. mazowieckie, atestowane środki chemiczne lub zasięgnąć porady specjalistów. Pleśń może być szkodliwa dla zdrowia, dlatego nie warto bagatelizować problemu. Odpowiednia wentylacja, osuszanie pomieszczeń i regularne czyszczenie pomogą zapobiec powstawaniu pleśni.

Odgrzybianie mieszkania Piaseczno.

Odgrzybianie pomieszczeń mieszkania w Piasecznie przy ul. Jarząbka.

Technicy z firmy sprzątającej Kastelnik przeprowadzą czynności, takie jak:

 • Ekspertyza mykologiczna i pomiar wilgoci;
 • Usunięcie grzyba za pomocą specjalistycznych preparatów;
 • Osuszanie ścian i całego budynku;
 • Ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą;
 • Wykrycie przyczyny pojawienia się grzybów.

Kiedy na ścianie pojawia się pleśń, warto działać szybko, aby uniknąć większych szkód i zagrożenia dla zdrowia mieszkańców – informuje Mieszko Kastelnik.

Grzyb jest poważnym zagrożeniem, dlatego należy działać szybko. W walce z cichym zabójcą pomogą tylko specjalistyczne preparaty i innowacyjny sprzęt. Niezbędna będzie również wiedza z zakresu mykologii.

Kilka przyczyn powstawania pleśni – to musisz wiedzieć

Pleśń bardzo lubi nadmiar wilgoci, dlatego najczęściej pojawia się ona w łazience lub kuchni. Jeśli chcesz usunąć pleśń ze ściany, należy zacząć od pozbycia się wilgoci, która najczęściej powstaje na skutek braku cyrkulacji powietrza.

Usuwanie grzyba ze ścian Piaseczno.

Do powstawania pleśni przyczynia się również niewłaściwa wentylacja, niesprawny dach, mostki termiczne, które powstają w izolacji budynku czy zbyt szczelne okna. Aby skutecznie zwalczyć pleśń, należy wyeliminować przyczyny jej powstawania, poprawić cyrkulację powietrza, naprawić ewentualne uszkodzenia oraz zastosować odpowiednie materiały izolacyjne.

Kastelnik – pomiar wilgoci – kontakt 7 dni w tygodniu

To tylko kilka przyczyn powstawania pleśni – w praktyce jest ich o wiele więcej. Technicy firmy Kastelnik doskonale wiedzą, na co zwrócić uwagę, by wykryć przyczyny powstawania pleśni. Domowe sposoby nie sprawdzą się, kiedy do powstawania wilgoci przyczynia się niesprawna wentylacja. Wezwij specjalistów.

Nieprzyjemny zapach stęchlizny – jak z nim walczyć?

Grzyby charakteryzuje nieprzyjemny zapach stęchlizny. Bardzo łatwo go wyczuć, ponieważ unosi się w całym pomieszczeniu. Nie działają na niego sklepowe środki neutralizujące zapach.

W takim przypadku konieczne jest ozonowanie mieszkań. Ozon skutecznie usuwa grzyby, ich zarodniki, wszelkie drobnoustroje, a ponadto neutralizuje zapach. Ozonowanie skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Jakie kroki należy podjąć podczas osuszania budynku po zalaniu?

Proces osuszania rozpoczyna się od zlokalizowania przyczyny awarii, ponieważ jest to nie tylko problem estetyczny, ale o wiele bardziej poważny. Następnie technicy przystępują do osuszania budynku.

Na zainfekowaną grzybem i pleśnią powierzchnię warto nałożyć specjalistyczny preparat antygrzybiczy, który skutecznie zniszczy zarodniki pleśni i zabezpieczy ścianę przed nawrotem – oświadcza Dorota Kastelnik, ekspert od osuszania budynków.

Najczęściej dokładne osuszanie ścian, jak i całych budynków odbywa się przy użyciu innowacyjnych urządzeń, a w tym osuszaczy kondensacyjnych. Czasami specjalista po pomiarze wilgoci decyduje się na osuszanie podposadzkowe za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Kastelnik – osuszanie budynków – potwierdzone certyfikatem

Sprzęt do osuszania budynków jest nie do kupienia w internecie, ale tylko jego profesjonalna wersja podoła tak trudnemu wyzwaniu, jakim jest osuszanie po zalaniu.  Warto więc usuwanie wilgoci ze ścian zlecić specjalistycznej firmie Kastelnik, która dysponuje odpowiednie doświadczenie oraz dostęp wysokiej jakości technologi.

Dzięki temu osuszanie przebiegnie sprawnie i skutecznie, minimalizując szkody oraz ryzyko wystąpienia pleśni czy grzyba w przyszłości.

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa mazowieckiego:

 • Podkowa Leśna
 • Pruszków
 • Pułtusk
 • Radom
 • Siedlce
 • Sierpc
 • Sochaczew
 • Sulejówek
 • Warka
 • Warszawa
 • Węgrów
 • Wołomin
 • Wyszków
 • Ząbki
 • Zielonka
 • Żyrardów

Baza wiedzy dla mieszkańców Piaseczna (FAQ)

Zastanawiasz się, jak przebiega dokładne osuszenie ścian lub, w jaki sposób usunąć grzyba? W takim razie bądź gotowy na edukację. Jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie usunąć grzyba ze ściany oraz dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych domowych sposobów walki z pleśnią, to nasza baza wiedzy jest właśnie dla Ciebie. Spraw, by Twoja walka z grzybem była równa.

Odgrzybianie Piaseczno.

Jak pozbyć się grzyba w piwnicy po zalaniu?

Jeśli w Twojej piwnicy doszło do awarii, konieczne będzie sprzątanie po zalaniu. Technicy przeprowadzą niezbędne czynności, a w tym ozonowanie pomieszczenia i dokładne osuszanie ścian. Następnie zdezynfekują zainfekowaną powierzchnię, by w przyszłości nie pojawił się na niej grzyb.

Kiedy warto zdecydować się na profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń?

Profesjonalna dezynsekcja pomieszczeń pozwoli Ci ochronić swój układ oddechowy, pokarmowy i uchroni Cię przed wieloma konsekwencjami przebywania w pomieszczeniach, gdzie pojawił się grzyb. Dezynfekcja konieczna jest zawsze, kiedy w Twoim domu doszło do zalania lub pojawiły się grzyby i pleśnie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%