Odgrzybianie ścian Pabianice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Pabianicach. Czy dezynfekcja jest konieczna?

Zastanawiasz się, w jaki sposób usunąć grzyba, który pojawił się w Twoim domu? Mostki termiczne to może być problem nie do przeskoczenia we własnym zakresie, więc odgrzybianie ścian Pabianice, woj. łódzkie to może być dobry pomysł.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Zagrzybione ściany wymagają odpowiedniego podejścia i wiedzy; należy zadbać o usunięcie przyczyn powstawania pleśni, sięgnąć po specjalistyczne preparaty oraz zdezynfekować zainfekowaną powierzchnię.

Odgrzybianie mieszkania Pabianice.

Odgrzybianie mieszkania w Pabianicach przy ulicy 20 stycznia.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób to zrobić, to wezwij specjalistów, którzy zadbają o to, aby usuwanie pleśni lub grzyba ze ściany przebiegło sprawnie.

Usuwanie pleśni ze ściany – o czym należy wiedzieć?

Bardzo często trujący grzyb uważa się za pleśń. Warto jednak wiedzieć, że grzyb i pleśń nie są tym samym. Pleśń na ścianie pojawia się w formie brązowych wykwitów, które przypominają plamy.

Za to grzyb wnika w strukturę tynku i fundamenty, dzięki czemu skutecznie niszczy stan budynku. Najczęściej grzyb charakteryzuje się wielobarwnymi planami i intensywnym zapachem stęchlizny, z którym poradzi sobie ozonowanie pomieszczeń.

Odróżnienie grzyba od pleśni jest bardzo ważne, dlatego specjaliści przed sięgnięciem po preparaty grzybobójcze, wykonują badanie mykologiczne.

Zbadanie problemu pozwala na skuteczne dopasowanie substancji, które pomogą usunąć grzyba ze ściany. W wielu przypadkach konieczne będzie nie tylko odgrzybianie mieszkania, ale również osuszanie budynku i dezynfekcja pomieszczeń.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń uważane jest za jedno z najwydajniejszych sposobów na skuteczne pozbycie się grzyba ze ściany. Nic dziwnego – ozon działa bakteriobójczo, co oznacza, że zabija wszelkie drobnoustroje, a dodatkowo neutralizuje zapach i ma wiele zalet m.in.: fakt, że jest ekologiczny i bezpieczny dla człowieka.

Czy wiesz, że ozonowanie to nieinwazyjna metoda dezynfekcji i jeden z najlepszych sposobów, by pozbyć się grzyba nie tylko z powierzchni ściany, ale również z fundamentów? Informuje Dorota Kastelnik.

Jeśli w Twoim domu doszło do zalania i obawiasz się, że stworzyły się idealne warunki do rozwoju grzybów, zleć firmie Kastelnik ozonowanie po zalaniu i osuszanie po zalaniu, dzięki czemu pozbędziesz się nadmiernej wilgotności. Zadzwoń po techników firmy Kastelnik, aby skutecznie usunąć grzyba ze ściany.

Osuszanie ścian przez firmę Kastelnik

Wilgotna ściana to miejsce idealne do rozwoju grzyba, dlatego należy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Domowe sposoby nie sprawdzą się w tym wypadku – konieczne będzie osuszanie budynku, a w tym osuszanie murów i tynków. W trakcie całego procesu technicy zadbają również o to, by wykonany został pomiar wilgotności powietrza, aby dopasować sprzęt osuszający do stanu nieruchomości.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – infolinia 7 dni/tydzień

Fachowcy z firmy Kastelnik sięgają po następujące urządzeni:

 • osuszacze kondensacyjne,
 • osuszacze absorpcyjne,
 • osuszacze podposadzkowe.

Proces osuszania przeprowadzany jest zazwyczaj metodą nadciśnieniową i podciśnieniową. To, w jaki sposób wykonane zostanie odgrzybianie pomieszczeń oraz czynności z nim związane, zależy od wielkości problemu.

Skuteczne usuwanie pleśni w powiecie pabianickim

Walka z grzybem za pomocą roztworu wody czy pestek grejpfruta to rozwiązania tymczasowe. O wiele lepszą praktyką będą środki grzybobójcze, które pomogą skutecznie usunąć pleśń i grzyby.

Usuwanie grzyba ze ściany Pabianice.

Oczywiście odgrzybianie ścian powinno zostać wzbogacone o ozonowanie oraz osuszanie budynku; chociaż w wielu przypadkach wystarczające okazują się środki chemiczne, które zostały dopasowane do rodzaju powierzchni i rodzaju grzyba.

Najczęściej preparaty grzybobójcze są w płynie i mają w swoim składzie czwartorzędowe związki amonowe, benzylo-C12-16-alkilodimetylowe lub chlorki.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – potwierdzone certyfikatem

Źle zastosowane środki szkodliwe dla grzybów i pleśni mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne dla człowieka, dlatego niezbędne jest wyposażenie się w sprzęt, który zabezpieczy drogi oddechowe i skórę osoby aplikującej dany środek.

Dezynfekcja zagrzybiałych pomieszczeń z certyfikatem.

Dorota Kastelnik to specjalista posiadający certyfikat IICRC na osuszanie po zalaniu.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa łódzkiego:

 • Radomsko
 • Sieradz
 • Skierniewice
 • Tomaszów Mazowiecki
 • Zgierz
 • Zduńska Wola

Baza wiedzy dla mieszkańców Pabianic (FAQ)

Mieszkańcy Pabianic, którzy chcą zlikwidować nadmiar wilgoci i skutecznie usunąć grzyba ze ściany, mają wiele pytań dotyczących całego procesu, jakim jest odgrzybianie mieszkania. Jako doświadczeni specjaliści chcemy odpowiedzieć, w jaki sposób usunąć pleśń ze ściany i uwolnić dom od trującego grzyba.

Odgrzybianie Pabianice.

Jak zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w domu?

Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza, to następstwo nadmiernej wilgoci w pomieszczeniach. Właśnie dlatego warto każdego dnia zadbać o właściwe wietrzenie pomieszczeń, a dodatkowo skontrolować, czy wentylacja działa tak, jak powinna. W wielu przypadkach sprawdzi się również inwestycja w klimatyzację i dokładne sprawdzenie mostków termicznych.

Kiedy przeprowadzić osuszanie mokrych ścian?

Osuszanie budynku powinno zostać wykonane od razu, kiedy wykryta zostanie awaria wody w domu. Na samym początku warto zlokalizować miejsce przecieku, zlecić sprzątanie po zalaniu i zadbać o to, by przeprowadzone zostało ozonowanie po zalaniu. Technicy zaczynają od pomiaru wilgoci tynków i ścian, a następnie wykonują skuteczne osuszanie po zalaniu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%