Odgrzybianie ścian Otwock

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Otwocku. Komu zlecić czyszczenie po zalaniu i czy osuszacze kondensacyjne są konieczne?

Nie wiesz, jak usunąć grzyba? Takie umiejętności nie są potrzebne na co dzień, dlatego kiedy w Twoim domu pojawi się nadmiar wilgoci i trujący grzyb, zadzwoń po specjalistów z firmy Kastelnik.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – potwierdzone certyfikatem

Technicy ds. usuwania zagrzybienia przeprowadzą skuteczne odgrzybianie ścian Otwock i usunięcie grzyba, tam, gdzie są nawiewniki okienne w całym województwie mazowieckim.

Jeśli zauważysz wilgoć w swoim domu, ważne jest, aby jak najszybciej podjąć działania w celu jej usunięcia. Istnieje wiele sposobów na osuszenie mokrych ścian, w zależności od przyczyny powstania problemu, a temperatura powietrza ma duże znaczenie, gdy na ścianie pojawia się wykwit grzyba.

Usuwanie pleśnie ze ścian zawiera często czynności, takie jak:

 • Osuszanie budynków;
 • Ozonowanie mieszkań na wysokim stężeniu;
 • Nałożenie specjalistycznych preparatów na zainfekowaną powierzchnię;
 • Wykrycie przyczyn powstawania pleśni;
 • Pomiar wilgoci tynku i ekspertyzę mykologiczną.
Odgrzybianie mieszkania Otwock.

Odgrzybianie pomieszczeń mieszkania w Otwocku ul. Napoleońska.

Usunięcie grzyba wymaga innowacyjnego sprzętu, wiedzy i praktyki. Domowe sposoby nie sprawdzą się na dłuższą metę – pleśń lub trujący grzyb powróci. Konieczne są specjalistyczne preparaty i przemyślany proces, który ma na celu usunąć pleśń, wilgoć i nieprzyjemny zapach.

Skąd bierze się wilgoć kondensacyjna?

Wilgoć kondensacyjna powstaje, gdy para wodna zawarta w powietrzu osiągnie temperaturę, przy której przestaje być nasycona i skrapla się na powierzchniach chłodniejszych niż temperatura punktu rosy.

Punktem rosy określa się temperaturę, przy której para wodna zaczyna się skraplać. Wilgoć kondensacyjną możesz zauważyć zimą na oknach, kiedy to zimne powietrze na zewnątrz styka się z ciepłym powietrzem wewnątrz.

Usuwanie grzyba ze ścian Otwock.

Wilgoć kondensacyjna może prowadzić do powstawania pleśni i grzybów, zwłaszcza w miejscach, gdzie wilgoć jest utrzymywana przez dłuższy czas. Kiedy tylko zobaczysz, że w Twoim domu pojawia się taki rodzaj wilgoci, należy zlecić osuszanie kondensacyjne. Jest ono przeprowadzane przy pomocy specjalnych osuszaczy.

Osuszanie kondensacyjne – czy może odbyć się bez osuszaczy kondensacyjnych?

Osuszacze kondensacyjne to urządzenia służące do usuwania wilgoci z powietrza w danych pomieszczeniach. Ich działanie polega na kondensacji pary wodnej na powierzchni zimnej cewki, a następnie zbierają skondensowaną wodę w zbiorniku. Są one niezbędne, by przeprowadzić osuszanie kondensacyjne.

Kastelnik – osuszanie budynków – całodobowe usługi 24/7

Takie urządzenia możesz znaleźć również w internecie – ich cena jest kusząca, ale nie poradzą sobie one z wilgotnym powietrzem. Firma Kastelnik wyposażona została w specjalne osuszacze kondensacyjne, które umożliwiają osuszanie budynków na najwyższym poziomie.

Jedną przyczyn z przyczyny powstania dużej wilgotności może być brak wentylacji lub nieprawidłowe użytkowanie urządzeń takich jak klimatyzacja, co prowadzi do zbierania się wilgoci w pomieszczeniu. Wilgoć może również powstawać na skutek kondensacji, gdy ciepłe powietrze spotyka się z zimną powierzchnią ściany. Tak powstają grzyby i ich zarodniki, które wzbogaca wilgotne powietrze o trujące mykotoksyny.

Usuwanie pleśni i grzyba ze ściany powiat otwocki

Jeśli chcesz usunąć grzyba z powierzchni ściany, to zadzwoń po firmę Kastelnik oferującą odgrzybianie ścian w Otwocku. Nasi technicy wykryją przyczyny tworzenia się pleśni i grzybów, aby następnie skutecznie się ich pozbyć.

Pamiętaj, że grzyby pleśniowe to następstwo nadmiernej wilgoci – bez niej nie dojdzie do powstania cichego zabójcy, a Twój dom będzie bezpieczny.

Przeprowadzimy ozonowanie pomieszczeń, osuszanie kondensacyjne i inne czynności mające na celu usunąć grzyba ze ściany. Zadzwoń do nas. Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu +48 660-577-511.

Osuszanie kondensacyjne metodą na grzyba?

Osuszanie kondensacyjne to proces usuwania wilgoci z powietrza poprzez schładzanie go poniżej punktu rosy, co powoduje, że para wodna skrapla się i jest usuwana z powietrza. Taki sposób na pozbycie się wilgoci zapobiega powstawaniu grzybów w przyszłości i zapewnia komfortowe warunki życia i brak problemów z oddychaniem.

Kastelnik – preparaty grzybobójcze – kontakt 7 dni w tygodniu

Wilgoć w ścianach jest częstym problemem, szczególnie w starych budynkach. Istnieje wiele przyczyn, które mogą prowadzić do powstawania wilgoci w ścianach. Jedną z głównych przyczyn jest nieszczelność dachu lub rur, co prowadzi do przecieków wody. Innym powodem jest brak izolacji wewnętrznej lub zewnętrznej, co powoduje, że wilgoć z powietrza osadza się na powierzchniach ścian.

Certyfikowane usługi odgrzybiania i osuszania.

Dorota Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa mazowieckiego:

 • Podkowa Leśna
 • Pruszków
 • Pułtusk
 • Radom
 • Siedlce
 • Sierpc
 • Sochaczew
 • Sulejówek
 • Warka
 • Warszawa
 • Węgrów
 • Wołomin
 • Wyszków
 • Ząbki
 • Zielonka
 • Żyrardów

 

Baza wiedzy dla mieszkańców Otwocka

Jest wiele pytań, które pojawią się w głowie, kiedy chcieć usunąć grzyba. Właśnie dlatego stworzyliśmy bazę wiedzy dla mieszkańców Otwocka. Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami i skutecznie pozbądź się pleśni ze ściany.

Odgrzybianie Otwock.

Jak prawidłowo przeprowadzić osuszanie fundamentów?

Osuszanie fundamentów to niezbędny proces mający na celu usunięcie nadmiaru wody i wilgoci z konstrukcji budynku. Jeśli chcesz, by został on przeprowadzony prawidłowo, zacznij od oceny stanu budynku i identyfikacji źródeł wilgoci. Następnie należy zastosować odpowiednie metody, na przykład drenaż, izolację przeciwwodną lub wentylację.

Jakie są objawy występowania grzyba i pleśni w domu?

Jeśli w Twoim domu pojawił się grzyb, z pewnością poczujesz nieprzyjemny zapach i zobaczysz wykwity na ścianie, które przypominają brudne plamy. Grzyby niosą ze sobą wiele chorób i dolegliwości – od bólu głowy, po problemy z układem pokarmowym. Jeśli w Twoim domu doszło do rozwoju grzybów, możesz mieć problemy ze snem, koncentracją czy dobrym samopoczuciem.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,5
  Rated 4.5 out of 5
  4.5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent50%
  Very good50%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%