Odgrzybianie ścian Orzesze

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Orzeszu. Czy ozonowanie pomieszczeń to skuteczny sposób na usuwanie grzyba ze ściany?

Jeśli borykasz się z problemem zagrzybionych ścian, nie lekceważ go – powierz odgrzybianie ścian Orzesze, woj. śląskie specjalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i środki grzybobójcze. Usunięcie grzyba jest realizowane zgodnie ze ściśle określonymi procedurami.

Kastelnik – odgrzybianie ściany po zalaniu – całodobowo 24/7

Czas oczekiwania na przybycie techników wynosi zaledwie kilka godzin, aby skutecznie oczyścić ściany Twojego domu z grzyba. Nasz zespół przeprowadzi również ozonowanie w pomieszczeniach, które doskonale eliminuje grzyby pleśniowe i domowe.

Odgrzybianie ściany w Orzeszu

Odgrzybianie ściany w Orzeszu, Rynek

Osuszanie mokrych ścian w mieszkaniu – Kastelnik

Kompleksowe usuwanie pleśni ze ściany rozpoczynamy od osuszania fundamentów. To właśnie nadmierna wilgotność powietrza sprzyja rozwojowi grzybni na ścianach, dlatego pracę na miejscu zdarzenia rozpoczynamy od wyeliminowania przyczyny wilgoci. Ściany przed zabiegiem odgrzybiania muszą być całkowicie suche.

Inna popularna usługa w zakresie odgrzybiania: usuwanie grzyba ze ścian na terenie Małopolski

Wybór urządzenia od osuszania zalanych ścian

Osuszanie budynków zazwyczaj wykonujemy przy pomocy specjalistycznych urządzeń do osuszania ścian, takich jak osuszacze powietrza, nagrzewnice lub sprężarkowe urządzenia osuszające. Takie urządzenia są w stanie usunąć wilgoć z materiałów budowlanych nawet w przypadku sporej wilgoci.

Usuwanie pleśni ze ściany Orzesze

Najczęściej jednak wykorzystujemy osuszacze kondensacyjne. Osuszacz kondensacyjny to urządzenie składające się z kilku części: wentylatora, sprężarki oraz wymiennika ciepła, które służą za skraplacz i parownik, a także elementu rozprężnego.

Kastelnik – certyfikowane osuszanie budynków – IICRC 2023

Ciepłe i wilgotne powietrze jest przepuszczane przez chłodnicę, która schładza powietrze, powodując skroplenie pary wodnej. Ta skroplona woda zbiera się w zbiorniku, a suchsze powietrze jest wypuszczane z urządzenia z powrotem do pomieszczenia.

Osuszacz kondensacyjny

Część skroplonej wody może zostać odprowadzona przez specjalny wąż do kanalizacji lub zbiornika na wodę, który nasi technicy opróżniają, gdy jest pełny. W niektórych modelach osuszaczy kondensacyjnych możliwe jest także ustawienie poziomu wilgotności, który ma zostać osiągnięty w pomieszczeniu. Kiedy osuszanie ścian jest zakończone, możemy się zająć właściwym usuwaniem pleśni z mieszkania.

Mieszko Kastelnik, kierownik firmy sprzątającej, twierdzi, że pomimo niewielkich rozmiarów, mikroorganizmy mają znaczny wpływ na zdrowie i życie człowieka. Są one częstą przyczyną wielu chorób, a jednym z zabiegów, który może ograniczyć ich ilość, jest wietrzenie, które zapobiega rozwojowi grzybów w domu.

Chemiczne odgrzybianie ścian przy pomocy sprawdzonych preparatów

Nasza ekipa dba o to, by odgrzybianie mieszkań realizowane było na najwyższym poziomie. W tym zadaniu doskonale sprawdzają się atestowane preparaty grzybobójcze, czyli środki stosowane do zwalczania pleśni i innych grzybów, które mogą rozwijać się na powierzchniach ścian i wewnątrz zalanych budynków.

Zalane pomieszczenie po awarii kanalizacji

W przypadku zalanego pomieszczenia przez ścieki warto zastosować dezodoryzacje ozonem.

Skład takich preparatów może różnić się w zależności od producenta i konkretnego środka, ale najczęściej zawierają one:

 • Substancje grzybobójcze – to właśnie one odpowiadają za skuteczną eliminację grzybów i pleśni. Najczęściej stosowane substancje grzybobójcze to m.in. chlorek benzalkoniowy, triazol, kaptan, a także kwas borowy;
 • Substancje pomocnicze – to dodatki, które poprawiają jakość i skuteczność preparatu. Mogą to być m.in. środki zmniejszające napięcie powierzchniowe, barwniki, środki zapobiegające osadzaniu się substancji na dnie opakowania czy substancje zapachowe.

Takie preparaty na grzyba to bardzo silne środki, ale stosowane zgodnie z zaleceniami producenta są w pełni bezpieczne. Tak odgrzybiona ściana jest gotowa do dalszych etapów dezynfekcji pomieszczenia.

Pomiar wilgoci tynków

Jakie są przyczyny powstawania grzyba na ścianie?

Masz problem z grzybem w łazience? To może świadczyć o podwyższonej wilgotności powietrza w mieszkaniu. Być może, również wentylacja w pomieszczeniach nie działa, jak należy? Ciepłe i zawilgocone pomieszczenia to idealne środowisko do rozwoju różnych gatunków grzybów i pleśni. Grzyb najczęściej pojawia się na ścianach, przy łączeniach z sufitem, a także na samym suficie.

Mieszkanie w zagrzybionym lokalu negatywnie wpływa na zdrowie i może skutkować różnymi dolegliwościami. Wśród częstych komplikacji zdrowotnych wskazuje się objawy:

 • Reakcje alergiczne i problemy skórne;
 • Problemy z układem oddechowym;
 • Zapalenia zatok;
 • Nudności i bóle żołądka;
 • Podrażnienia oczu;
 • Rozwój nowotworów;
 • Długofalowo nawet niewydolność nerek.

Usuwanie grzyba ze ścian po zalaniu w Orzeszu

Czy wiesz, że pleśń może się pojawić na ścianach nawet w nowym budownictwie? Wpływ na to mogą mieć błędy w izolacji budynków, zalania, a także podwyższony poziom wilgoci na skutek działań mieszkańców budynku. Wówczas na ścianach możesz zobaczyć plamy lub plamki w różnych kolorach od czerni po brązowo-rudą barwę.

Dość charakterystycznym objawem obecności grzybów w domu są nieprzyjemne zapachy unoszące się w powietrzu zagrzybionego mieszkania.

Zgniła woń, przypominająca odór pleśni jest niezwykle drażniąca. Na szczęście znamy sposób na nieprzyjemny zapach stęchlizny, a realizując usuwanie grzyba ze ściany, usuwamy również ten brzydki swąd. W tym celu sięgamy po maszyny do ozonowania, czyli generatory ozonu.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – wysokie stężenie 10 ppm

Ozonowanie mieszkań stanowi proces polegający na rozpyleniu w powietrzu ozonu – silnego utleniacza, który niszczy szkodliwe zanieczyszczenia, w tym drobnoustroje, wirusy i bakterie. Okazuje się, że ozon doskonale neutralizuje również grzyby, pleśń i ich zarodniki.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynków certyfikat IICRC

Nasza specjalistka ds. osuszania posiada certyfikat IICRC

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Orzesza (FAQ)

Zastanawiasz się, jak przywrócić bezpieczeństwo w zagrzybionym budynku? Rozwiązaniem może być specjalistyczne odgrzybianie ścian w Orzeszu, które pomoże Ci pozbyć się problemu raz na zawsze. Specjaliści z firmy sprzątającej usuną każdy rodzaj grzyba i pleśni ze ścian, a po chemicznym usuwaniu grzyba wykonają ozonowanie pomieszczeń na brzydki grzybowy zapach. Sprawdź, jakie są najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Orzesza.

Odgrzybianie Orzesze

Czy domowe sposoby są skuteczne na pleśń na ścianie?

Niektóre domowe sposoby mogą pomóc na rozwijający się grzyb na ścianie. Oczyszczenie ściany octem pomoże zatrzymać rozwój zarodników pleśni, ale nie wystarczy, by pozbyć się grzybni na ścianach. Wówczas jedyną skuteczną metodą będzie profesjonalne odgrzybianie ścian przy pomocy preparatów grzybobójczych i ozonowania.

Czy zamgławianie suchą mgłą pomoże na zapach stęchlizny w domu?

Zamgławianie suchą mgłą umożliwia nie tylko dokładnie usuwanie pleśni z fundamentów, ale znajdujący się w suchej mgle nadtlenek wodoru ma również działanie neutralizujące zapachy. Dzięki temu służy jako skuteczny eliminator zapachu stęchlizny i wykorzystywany jest z powodzeniem przez firmy sprzątające zagrzybione mieszkania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%