Odgrzybianie ścian Opole

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Opolu. Czy warstwę pleśni można usunąć domowym sposobem?

Masz pleśń na ścianie i nie wiesz, co robić? Zamów profesjonalne odgrzybianie ścian Opole, woj. opolskie i usuń zarodniki grzybów z wilgotnych ścian raz a dobrze. Okazuje się, że grzyby pleśniowe da się zlikwidować samodzielnie i nie jest to wcale takie trudne zadanie.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Wystarczy dobrej jakości preparat na grzyba i odrobina wiedzy o grzybach pleśniowych. Nie jest to skomplikowane zadanie, ale nie każdy jest gotów podjąć się tego rodzaju dezynfekcji. Jeżeli, nie chcesz tego robić na własną rękę — zadzwoń po specjalistów z firmy Kastelnik.

Odgrzybianie ściany w Opolu.

Odgrzybianie ściany w Opolu przy ul. Tadeusza Kościuszki.

Odgrzybianie pomieszczeń warto łączyć z osuszaniem

Nasza rodzinna firma oferuje wysokiej jakości odgrzybianie pomieszczeń, które polecamy połączyć z usługą tj. osuszanie budynków, w trakcie której sprawdzimy również izolacje poziome fundamentów i izolacje pionowe na elewacji.

Kastelnik to najlepszy wybór na odgrzybianie mieszkań w Opolu i pozbycie się grzyba raz na zawsze.

Sprawdź już teraz, co nasi fachowcy mogą dla Ciebie zrobić, jeśli chodzi o walkę z grzybem i pleśnią w mieszkaniu. Jeśli uznasz, że w Twoim domu odgrzybianie wymaga profesjonalnego wsparcia zawodowców, właśnie znalazłeś wykonawcę na miarę swoich potrzeb.

Usuwanie pleśni ze ściany Opole.

Poniżej przedstawiamy 3 rodzaje grzybów, które najczęściej spotykane są w domowych warunkach:

 • Aspergillus – jest to rodzaj grzybów z rzędu kropidlakowców i występuje najczęściej w domach z dywanem;
 • Penicillium Link – to popularny pędzlak i również występuje najczęściej w pomieszczeniach, w których znajduje się wykładzina dywanowa;
 • Cladosporium.

Usuwanie pleśni ze ściany Opole i okolice — tylko sprawdzonym preparatem

Jeśli walczysz z grzybem, który powstał w wyniku zalania mieszkania, koniecznie musisz zainwestować w najwyższej klasy środek grzybobójczy. Zwykłe środki dostępne w marketach działają doraźnie i niestety tylko chwilowo zwalczają wykwity. Jeśli nie wiesz jaki środek na grzyba zakupić, nie ryzykuj i skonsultuj się ze specjalistą w zakresie mykologi budowlanej.

Ekspertyza mykologiczna może być pomocna w diagnozie

Oczywiście ekspertyzy mykologiczne zawsze są pomocne w procesie odgrzybiania wilgotnych ścian. Na terenie całego kraju są firmy, które oferują badania, które polegają na identyfikacji szkodliwych organizmów, po których usuwanie grzyba przebiega nawet dwa razy szybciej. Dzieje się tak, gdyż profesjonalne badania na obecność grzybów pozwalają skutecznie dobrać środek grzybobójczy, który po jednej aplikacji usunie pleśń, glony, mech i wykwity ze ściany domu.

Pomiar wilgoci higrometrem.

Pomiar wilgoci wykonujemy higrometrem. Po osuszeniu pomieszczenia robimy ozonowanie.

Grzyby powodują alergie

Jeżeli samodzielne usuwanie grzyba ze ścian Cię nie interesuje, to możesz zamówić usługę profesjonalnego odgrzybiania pomieszczeń w Opolu i okolicy w firmie Kastelnik. Warto dodać, iż całe województwo opolskie obsługujemy całodobowo.

Nie wolno bagatelizować problemu grzybów w domu. Pleśń na ścianie czy suficie to prawdziwe utrapienie dla mieszkańców, zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie — informuje Mieszko Kastelnik.

Wykwity grzyba powodują przeróżne schorzenia i długotrwałe powikłania, zwłaszcza układu oddechowego. Mało kto wie, że przebywanie w zagrzybionych pomieszczeniach powoduje stany zapalne skóry, przewlekłe bóle głowy, a nawet reumatyzm. Dużym zaskoczeniem dla wielu naszych klientów, było polepszenie zdrowia po usunięciu wilgoci i zneutralizowaniu zarodników grzybów domowych tzw. podstawczaków.

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniach z firmą Kastelnik

Nasi specjaliści dokonują wszelkich starań, aby odgrzybianie w Twoim domu przebiegło szybko i bezpiecznie. Zawsze polecamy naszym klientom uzupełnieni usługi osuszania o ozonowanie, które nie tylko zdezynfekuje lokal, ale także odświeży powietrze z zarodników grzybów pleśniowych, co jest bardzo pożądane w przypadku odgrzybiania ścian.

Kastelnik – dezynfekcja po zalaniu – potwierdzona certyfikatem

Jak wiemy, zalegająca wilgoć i pleśń mają bardzo intensywny przykry zapach, który lubi utrzymywać się długo w mieszkaniu, nawet po usunięcia grzyba. Dlatego w ramach usługi odgrzybianie zachęcamy do zamówienia po pierwsze ekspertyzy mykologicznej, a po określeniu rodzaju grzyba wykonania ozonowania pomieszczeń mieszkalnych.

Dajemy gwarancję, iż zabieg ten błyskawicznie sprawi, że z domu znikną wszelkie niechciane wonie. Urządzenia, które pomogą oczyścić powietrze z niechcianych organizmów to:

 • Przemysłowy generator ozonu o mocy 240 g/h;
 • Urządzenie do zamgławiania powietrza.

Popularny artykuł na blogu: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Osuszanie mokrych ścian — zaufaj specjalistom

W wyniku zalania lub powodzi cierpi cały majątek właściciela. Niestety nawet po usunięciu szkód, straty są wciąż odczuwalne, gdyż namoknięte wodą mury są idealnym warunkiem do rozwoju niebezpiecznych drobnoustrojów i niechcianych organizmów np. Mucor Fresen z rzędu pleśniakowców.

Gdy w naszym domu pojawia się wilgoć, musimy usuwać wilgoć z mokrych ścian, aby pozbyć się grzyba i przywrócić bezpieczne użytkowanie zalanych budynków.

Czy wiesz, że pleśń wewnątrz domu, pochodzą ze środowiska zewnętrznego i wewnątrz budynku rozwijają się kilka razy szybciej? Okazuje się, iż poziom zarodników grzybów w mieszkaniu niekiedy przekracza 1000 na każdy metr sześcienny w powietrzu.

Pomiar wilgotności ściany — postaw na higrometr z atestem

W celu zapewnienia kompleksowego odgrzybienia np. więźby dachowej, czy dezynfekcji powietrza w mieszkaniu, każde zalane pomieszczenie należy zbadać pod kątem ilości wilgoci. Pomiar wilgotności ścian najlepiej przeprowadzić atestowanym higrometrem.

Domowe sposoby na odgrzybianie ścian.

Warto skorzystać z usług doświadczonego wykonawcy, który dobierze odpowiednie rozwiązania do naszych indywidualnych potrzeb. Kastelnik oferuje specjalistyczne usługi:

 • Osuszanie budynków i usuwanie wilgoci z mokrych tynków i murów;
 • Odgrzybianie ścian;
 • Drobne prace remontowo — budowlane;
 • Ozonowanie pomieszczeń.
Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – infolinia 7 dni/tydzień

Warto dodać, iż zespół Kastelnik od lat cieszy się uznaniem w branży specjalistycznych usług porządkowych. Bez względu na to, czy borykasz się z zalaniem pomieszczeń, czy z problemem grzyba, nasza firma jest w stanie pomóc i przywrócić normalne funkcjonowanie Twojej przestrzeni.

Czy wiesz, że firma Kastelnik najczęściej stosuje 3 metody oczyszczania silnych zabrudzeń? Czyszczenia suchym lodem, ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie suchą mgłą. Zdecydowanie polecam każdą z tych usług — mówi Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Dla wielu ludzi grzyb kojarzy się ze śmiercią, na co wpływ mają z pewnością saprofity. Warto jednak czyszczenie piwnicy po zalaniu fekaliami woj. opolskim powierzyć zaufanej ekipie.

Urządzenia do osuszania mokrych ścian — osuszacz kondensacyjny

Osuszanie przeprowadzamy z użyciem osuszaczy kondensacyjnych. To maszyny, które szybko i skutecznie zbierają wilgoć z powietrza. Po osuszaniu przystępujemy do usunięcia grzyba i dezynfekcji pomieszczenia. Cały proces jest bezinwazyjny dla mieszkania i nie powoduje odpadów wtórnych. Odgrzybianie pomieszczeń Opole to świetny pomysł na rozpoczęcie remontu po zalaniach piwnicy czy łazienki.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynków certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to ekspert od osuszania budynków, który legitymuje się certyfikatem IICRC, co potwierdza jej wieloletnią wiedzę w dziedzinie usuwania wilgoci.

Kastelnik oferuje usługi odgrzybiania ścian w miastach: 

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Odgrzybianie pomieszczeń w miejscowości Opole możesz zamówić błyskawicznie i to przez całą dobę. Wystarczy jeden telefon do profesjonalistów z firmy Kastelnik, a nasi technicy uzbrojeni w najwyższej klasy sprzęt, ekspertyzy mykologiczne i środki chemiczne do odgrzybiania przyjadą do Ciebie na wskazany adres i usuną całą pleśń, a na koniec odświeżą powietrze za pomocą ozonu.

Odgrzybianie Opole.

Na czym polega odgrzybianie budynków?

Odgrzybianie budynków to nie tylko proces usuwania pleśni i grzybów z zagrzybionych powierzchni, ale również badanie szczelności fundamentów i sprawdzanie izolacji poziomych w konstrukcji budynku. Pleśń i grzyby są szkodliwe dla zdrowia i mogą powodować groźne alergie. Warto więc regularnie przeprowadzać przegląd okresowy nieruchomości.

Kiedy warto wezwać firmę do odgrzybiania?

Jeśli domowe metody okażą się niewystarczające do usunięcia grzyba, konieczne jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy. Proces odgrzybiania ścian rozpoczyna się zwykle od pomiaru wilgotności murów i szukania przyczyny powstania zagrzybienia.

Ile kosztuje usuwanie wilgoci ze ścian?

Usługi specjalistycznego usuwania grzybów i likwidowania wilgoci zawsze powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Ceny za odgrzybianie pomieszczeń zaczyna się od 1000 zł, ale usuwanie grzyba z więźby dachowej, czy drewna to wydatek minimum 2000 zł. Ostateczną cenę każda firma zazwyczaj ustala z klientem w sposób indywidualny.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%