Odgrzybianie ścian Oława

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Oławie. Skąd mamy wilgoć w domu?

Nie chcesz podejmować się usuwania grzyba ze ściany domowym sposobem? Żaden problem, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy zadzwoń do firmy Kastelnik, która oferuje usługi odgrzybiania ścian w Oławie w województwie dolnośląskim.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – całodobowe usługi 24/7

Od ponad dziesięciu lat pomagamy ludziom pozbyć się wilgoci z mieszkań i piwnic, a także wykonujemy sprzątanie mieszkań po wybiciu kanalizacji. Następstwo nadmiernej wilgoci to grzyby pleśniowe na suficie i nieprzyjemny zapach. Jak osuszyć ścianę i które środki grzybobójcze sprawdzą się najlepiej?

Okazuje się, iż przyczyny tworzenia się wilgoci mogą być różne, ale brak wentylacji i szczelne okna to najczęściej występujące problemy – informuje Dorota Kastelnik, ekspert w dziedzinie zagrzybienia.

Sposobów, aby usunąć grzyba, pleśń i ich zarodniki jest wiele. Niezwykle skuteczna metoda umożliwiająca usunięcie grzyba i innych szkodliwych mikroorganizmów to ozonowanie pomieszczeń. Przy odpowiednim stężeniu ozonu usuwane są nawet grzyby, które weszły w strukturę tynku.

Odgrzybianie mieszkania Oława.

Odgrzybianie mieszkania z zagrzybienia w Oławie przy ul. Żeromskiego.

Wypróbuj usuwanie pleśni ze ścian w Oławie

Nasza firma specjalizuje się w usuwaniu grzyba z mokrych ścian spowodowanych przez wszelakiego rodzaju zalania mieszkań. Jedną z najważniejszych przyczyn powstawania pleśni jest nadmiar wilgoci, który mógł zostać spowodowany zalaniem wyżej znajdującego się pomieszczenia.

Aby prawidłowo zdezynfekować zainfekowaną powierzchnię, nie można zapomnieć o osuszeniu ściany po awarii kanalizacji. Warto o tym pamiętać, gdyż nieprawidłowe usunięcie grzyba niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Certyfikowane usuwanie grzyba ze ściany w powiecie oławskim

Możesz skorzystać z naszych usług kompleksowego odgrzybiania wilgotnych ścian w piwnicach nie tylko w Oławie, ale także w innych miastach powiatu oławskiego. Wiemy czym usunąć pleśń ze ściany, a zarodniki unoszą się tylko kilka chwil w powietrzu, po naszej dezynfekcji za pomocą specjalistycznych preparatów do odgrzybiania i ozonu.

Usuwanie grzyba ze ścian Oława.

Pomagamy również usunąć pleśń w mieszkaniach spółdzielczych i wszelakiego rodzaju placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie całego województwa dolnośląskiego. Po zakończeniu prac wydajemy certyfikat dezynfekcji pomieszczeń, który jest również gwarancją poprawnie wykonanej usługi.

Certyfikat IICRC to jakości osuszania budynków w 2023

Podczas gdy na ścianie pojawia się pleśń, a grzyb wnika w strukturze tynku, pozostawienie zagrzybionego mieszkania może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Dorota Kastelnik kieruje działem, w którym technicy osuszają mokre i zagrzybione ściany. O jakości niech świadczy nasz certyfikat IICR.

Kastelnik – osuszanie budynków – infolinia 7 dni/tydzień

W większości przypadków badania mykologiczne nie są wymagane, zdecydowanie lepiej skupić się w pierwszej kolejności na znalezieniu źródła problemu, jakim może być przykładowo niewłaściwa wentylacja. Technicy naszej firmy zawsze podchodzą do każdego klienta indywidualnie, dzięki czemu są w stanie dobrać idealną metodę, która pomoże usunąć pleśń i grzyba ze ściany.

W firmie Kastelnik otrzymasz pomoc w usunięciu różnych grzybów

 • Cladosporium;
 • Aspergillus; i Stachybotrys;
 • Candia.

Czy popularne grzyby pleśniowe są niebezpieczne dla zdrowia?

Grzyby pleśniowe mogą negatywnie wpływać na zdrowie człowieka. Niektóre gatunki grzybów pleśniowych produkują toksyny zwane mikotoksynami, które mogą powodować różnego rodzaju problemy zdrowotne, takie jak problemy z układem oddechowym lub przewlekłe bóle głowy.

Usuwanie pleśni i osuszenia zalanych budynków od A do Z

Skuteczne usuwanie grzyba i pleśni jest możliwe bez potrzeby iniekcji ścian i stosowania środków hydrofobowych. W wielu przypadkach wystarczy zidentyfikować przyczynę wilgoci i zastosować odpowiedni grzybobójczy w pomieszczeniach. Po odpowiednim zabezpieczeniu ściany rozwój grzybów zostanie zatrzymany, a czarne plamy na powierzchniach przestaną być dłużej naszym problemem?

Co ma do zaoferowania dla Ciebie firma Kastelnik?

Kompleksowa usługa osuszania, zapewnia szybkie efekty w rozwiązaniu problemu z grzybem w pomieszczeniach. Domowe sposoby usuwają tylko wizualnie problem, lecz wysoka wilgotność dalej pozostaje, co sprzyja rozwojowi grzybów i ich powstawania.

Stosując specjalistyczne preparaty po odpowiednim zabezpieczeniu ściany, dodatkowo można poddać mieszkanie procesowi ozonowania, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. W neutralizacji rozwoju grzybów pomoże również farba antygrzybiczna.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

W celu zapewnienia ochrony stosuje się specjalistyczne maski na twarz z filtrem oraz generatory ozonu o zwiększonej mocy do usuwania pleśni i grzybów. Do neutralizacji obszarów z nalotem pleśni, można użyć szmatki z płynem, który działa bakteriobójczo i grzybobójcze. Preparat należy następnie zmyć i użyć środka zabezpieczającego, który umożliwi skuteczną dezynfekcję zagrzybionego miejsca.

Certyfikowane odgrzybianie mieszkań.

Kastelnik oferuje usługę odgrzybiania i osuszania z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa dolnośląskiego:

Najczęściej zadawane pytania o usuwanie grzyba - FAQ

Prawidłowa realizacja prac związanych z neutralizacją zarodników grzybów na ścianach, powinna być wykonana przy użyciu kombinezonów ochronnych zgodnie z wewnętrzną procedurą BHP. Grzybobójcze środki chemiczne, które są stosowane do usuwania pleśni, są bardzo toksyczne, dlatego należy postawić na pierwszym miejscu bezpieczeństwo.

Odgrzybianie Oława.

Jak pozbyć się grzyba ze ściany domowym sposobem?

Grzyba można usunąć za pomocą roztworu nadtlenku wodoru lub szklanki octu, który należy rozprowadzić na powierzchni ściany szczotką o twardym włosiu. Z grzybem można walczyć również sodą oczyszczoną lub olejkiem herbacianym, które tworzą domowe preparaty grzybobójcze.

Czego grzyby domowe nie lubią?

Grzyby i pleśń preferują wilgotne i ciepłe środowisko, dlatego unikają suchych i chłodnych pomieszczeń. Organizmy te zwykle nie lubią powierzchni, które są regularnie czyszczone i dezynfekowane, więc utrzymanie czystości i higieny jest kluczowe, aby zapobiegać ich rozwojowi na ścianach. Soda oczyszczona to również wróg tych organizmów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%