Odgrzybianie ścian Niemodlin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Niemodlinie. Jak wygląda usuwanie grzyba i pleśni?

Grzyb na ścianie wygląda brzydko, ale stanowi także zagrożenie dla zdrowia, o czym nie każdy ma pojęcie. Skutecznym sposobem na pozbycie się nieestetycznych czarnych plam i wykwitów w pomieszczeniach jest odgrzybianie ścian Niemodlin i woj. opolskie realizowane przez ekipę fachowców od usuwania wilgoci i zagrzybienia z firmy Kastelnik.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Nasz technik ds. likwidacji szkód zalaniowych sprawdzi poziom wilgoci ściany i usunie grzyba przy pomocy środków grzybobójczych i ozonu. Im szybciej do nasz zadzwonisz, tym szybciej pozbędziesz się problemów z wilgocią.

Odgrzybianie ściany po zalaniu Niemodlin

Grzyb na ścianie jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Skąd bierze się grzyb i pleśń w mieszkaniu?

Grzyby zwykle powstają na ścianach i sufitach w pomieszczeniach, w których panuje za wysoki poziom wilgoci. Prawidłowy poziom wilgotności powietrza w domu powinien wynosić od 40% do 60%. Te różnice wynikają oczywiście ze zmiennej temperatury. Kiedy jednak wilgoć przekracza 60%, a w mieszkaniu jest ciepło, to idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni na ścianach. Najczęściej występującym gatunkiem grzyba w mieszkaniach jest Serpula lacrymans, czyli grzyb domowy.

Usuwanie pleśni Niemodlin

Grzybne wykwity nad głową mogą skutecznie zniechęcać do przebywania w takim pomieszczeniu. Wyglądają brzydko, a zwykle w zagrzybionym mieszkaniu pojawia się także charakterystyczny dla zawilgocenia i grzybów na suficie zapach stęchlizny. Grzyb wygląda brzydko, ale przede wszystkim może powodować poważne problemy ze zdrowiem. Długie mieszkanie w zagrzybionym miejscu prowadzi do problemów z układem oddechowym, odpornościowym, problemów dermatologicznych, a nawet do rozwoju nowotworów, co udowodniono w licznych badaniach naukowych.

Inne usługi dostępne w firmie Kastelnik: odgrzybianie ścian w województwie małopolskim

Pozbądź się wilgoci z Twojego domu raz na zawsze

To w dużej mierze wilgoć odpowiada za powstawanie grzybów i pleśni. Wysoka temperatura i zbyt szczelne okna w mieszkaniu, a dodatkowo również niesprawna wentylacja tworzą idealne warunki, by grzyb zagościł na dobre w Twoim domu.

Z firmą Kastelnik pozbędziesz się przykrego problemu szybko, a co najważniejsze skutecznie. Przyczyną podniesionego poziomu wilgoci może być np. zalanie mieszkania, które miało miejsce w przeszłości. Pierwszym krokiem w usuwaniu grzyba ze ścian i sufitów powinno być przeprowadzenie badania mykologicznego, czyli pobranie próbek grzyba ze ścian i analiza w laboratorium. Kiedy znamy rodzaj grzyba, możemy łatwo dobrać skuteczny sposób na jego usunięcie.

Odgrzybianie drewnianych ścian

Pomieszczenie, w którym występował grzyb, warto zdezynfekować.

Pomiar wilgoci ściany – zaufaj specjalistom

Niezależnie od gatunku grzyba i skali problemu, nasi technicy wykonują pomiar wilgotności i kontrolę mostków cieplnych w zagrzybionym lokalu. Usunięcie wilgoci przez dokładne osuszanie osuszaczem kondensacyjnym to pierwszy krok do usunięcia źródła problemu. Często otrzymujemy zapytania, jak pozbyć się zapachu stęchlizny po zagrzybieniu? Mamy na to skuteczne sposoby, które umożliwia profesjonalna dezynfekcja. Ważne jest, by w pierwszej kolejności pozbyć w pełni się źródła problemu, a dopiero później sięgnąć po generatory ozonu.

Kastelnik – pomiar wilgoci – szybki kontakt, 7 dni w tygodniu

Ozonowanie, a grzyb na ścianie. Czy to skuteczny sposób na eliminację zarodników grzyba?

Ozonowanie pomieszczeń, a nawet całych budynków to często jeden ze skuteczniejszych sposobów walki z grzybem na suficie. Po usunięciu wilgoci i zastosowaniu preparatów biobójczych z chlorem nasi technicy odkażają pomieszczenie przy pomocy ozonu.

Czy warto dezynfekować ozonem grzyby?

Skuteczna dezynfekcja przez ozonowanie gwarantuje, że nie tylko grzyby i pleśnie zostają trwale zlikwidowane, ale przede wszystkim unicestwione zostaną także ich zarodniki. Ozon wykazuje silne działanie grzybobójcze i biobójcze, dlatego sprawdza się w realizacji usługi tj. odgrzybianie pomieszczeń w Niemodlinie.

Realizujemy także sprzątanie po zalaniu Niemodlin

Profesjonalne usługi odgrzybiania pomieszczeń Niemodlin

Firma Kastelnik swoją ofertę odgrzybiania kieruje nie tylko do mieszkańców Niemodlina, ale również takich miast jak Strzelce Opolskie czy Kędzierzyn-Koźle. Pomożemy Ci ustalić przyczynę zagrzybienia i ją wyeliminować. Nasze specjalistyczne usługi usuwania grzyba ze ścian obejmują:

 • Odgrzybianie ścian i sufitów w mieszkaniach i domach w miejscowości Niemodlin;
 • Pomiar wilgoci i osuszanie mokrych ścian;
 • Usuwanie grzyba ze ściany przy użyciu środków biobójczych z chlorem;
 • Kompleksowa dezynfekcja ozonem pomieszczeń po zagrzybieniu;
 • Osuszanie i odgrzybianie budynków po zalaniach;
 • Wystawianie certyfikacji dezynfekcji i odgrzybiania.
Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – potwierdzone certyfikatem

Potrzebujesz pomocy w kwestii doboru odpowiednich środków i metod usuwania grzyba? Swoje zapytanie możesz przekazać nam telefonicznie, drogą e-mail albo przez formularz dostępny na dole strony. Firma Kastelnik realizuje usługi odgrzybiania mieszkań w woj. opolskim i profesjonalne doradztwo.

Odgrzybianie mieszkań, domów dostępne w miastach:

 • Krapkowice
 • Namysłów
 • Niemodlin
 • Nysa
 • Olesno
 • Opole
 • Otmuchów
 • Ozimek
 • Praszka
 • Prószków
 • Prudnik
 • Strzelce Opolskie
 • Zawadzkie
 • Zdzieszowice
Odgrzybianie pomieszczeń certyfikat IICRC

Odgrzybiamy ściany z certyfikatem!

Najczęściej zadawane pytania o usuwanie grzyba - FAQ

Usuwanie grzyba ze ścian budynków to złożony proces, a ilość etapów konieczna, by pozbyć się jego zarodników, uzależniona jest w dużej mierze od lokalizacji grzyba i ilości wykwitów. W sytuacji, gdy grzyb latami rozwijał się na ścianie, najprawdopodobniej rozrósł się również w głąb murów. Wówczas technicy wykonują osuszanie podposadzkowe, a czasami niezbędne jest kucie ścian i odgrzybianie głębszych warstw ścian.

Odgrzybianie Niemodlin

Jak odróżnić pleśń od grzyba na ścianie?

Pleśń zwykle występuje na ścianach pod postacią różnokolorowych plam i wykwitów. Z kolei grzyb na ścianie to o wiele większy problem, ponieważ ma zdolność wnikania w głąb ścian i murów. Rozwojowi grzybów i pleśni towarzyszy charakterystyczny pleśniowy zapach stęchlizny.

Ile kosztuje profesjonalne odgrzybianie ścian?

Cena za odgrzybianie mieszkań w Niemodlinie uzależniona jest od kilku istotnych czynników. Na wysokość tej kwoty zazwyczaj wpływ ma skala zagrzybienia, rodzaj grzyba, a nawet konieczność przeprowadzenia badań mykologicznych. Zazwyczaj koszt usuwania grzyba zamyka się w kwocie od 800 do 1000 zł.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%