Odgrzybianie ścian Myszków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie zalanej ściany w Myszkowie. Jak usunąć pleśń i grzyby ze ściany?

Czy wiesz, że pojawienie się grzyba lub pleśni po źle przeprowadzonym osuszaniu jest wręcz nieuniknione? Jeśli więc w Twoim domu pojawił się przykry problem, jakim jest grzyb lub pleśń, to należy działać szybko i nie zastanawiać się nad skorzystaniem z pomocy fachowców.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalne odgrzybianie ścian Myszków w powiecie myszkowskim oraz w miastach: Koziegłowy i Żarki to usługa, która jest oferowane przez wiele firm na terenie woj. śląskiego. Oczywiście przyczyny wilgoci u każdego klienta będą inne, ale dobry fachowiec na pewno przedstawi szczegółową wycenę i zajmie się usunięciem grzyba za pomocą atestowanego środka o działaniu grzybobójczym. Co może zawierać walizka specjalisty?

 • Preparat pleśniobójczy Primacol 500 ml;
 • Środek przeciwgrzybiczny Fungoset 250 ml;
 • Płyny do zwalczania mchów i glonów Dragon 500 ml.
Odgrzybianie pomieszczeń Myszków

Grzyb na ścianach to zagrożenie dla naszego zdrowia. W zagrzybionym pomieszczeniu nie mogą przebywać astmatycy.

Kastelnik – specjalista od odgrzybiania pomieszczeń

Usuwanie skutków zalania to proces czasochłonny i wymagający odpowiedniej wiedzy – często grzyb wymaga dopasowanych środków grzybobójczych, a jeśli takie nie zostaną użyte, to problem będzie wracał.

“Profesjonaliści od zadań specjalnych zajmą się grzybem na ścianie oraz usuną zawilgocenie w budynku. Usługę często uzupełnia malowanie powierzchni i sufitów” – oświadcza Dorota Kastelnik, ekspert od osuszania.

Jeśli więc zastanawiasz się nad skorzystaniem z pomocy specjalistów, zadzwoń do nas. Kastelnik oferuje usunięcie pleśni ze ściany w Myszkowie, bez względu na przyczynę jej powstania. Oferta profesjonalnej firmy zawiera również kompleksowe osuszanie budynków, pomiar wilgoci i drobne usługi remontowo-budowlane w zalanym budynku. Nasze metody pracy są w pełni bezpieczne z gwarancją i certyfikatem.

Pleśń w domu – co robić?

W Twoim domu pojawiła się pleśń? Zastanawiasz się, co dalej? Przede wszystkim nie daj się ponieść emocjom – są one tutaj zbędne. Masz problem z czarnymi plamami na ścianach budynku?

Przeczytaj równieżsprzątanie mieszkań zaniedbanych

Usuwanie pleśni ze ścian Myszków

Usługi odgrzybiania w powiecie myszkowskim – sposób na wykwity

Gwarantujemy, iż nieprzyjemny zapach w piwnicy po naszej wizycie zniknie. Zacznij od znalezienia pomocy. Firma świadcząca usługi usuwania pleśni ze ściany Kastelnik jest do Twojej dyspozycji przez całą dobę. Oferujemy usuwanie grzybów pleśniowych tj. Stachybotrys chartarum, które powodują powstawanie czarnych plam i wykwitów.

Całodobowy kontakt telefoniczny do firmy Kastelnik – 24/7

Wystarczy sięgnąć po telefon, a technicy przyjadą do Ciebie o wskazanej porze i wspólnie z Tobą omówią cały proces usuwania przykrego problemu – pokierują Cię, co należy zrobić, jak zabezpieczyć się na przyszłość i stworzą wycenę.

Warto jeszcze zaznaczyć, iż odgrzybianie mieszkania oferujemy również w lokalizacjach tj. Koziegłowy i Żarki. Żadnego rodzaju grzyba nie zostawimy u Ciebie w domu po naszej wizycie. Jesteśmy najlepsi w swoim fachu, co oznacza, że u nas zamówisz również odgrzybianie elewacji.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – kontakt 7 dni w tygodniu

Usuwanie pleśni ze ściany Myszków i okolice – Aspergillus, Mucom

Oczywiście wezwanie fachowców to rozwiązanie jedno z wielu – możesz również działać na własną rękę, czyli skorzystać ze sprawdzonych sposób walki z pleśnią. Jednym z nich jest stworzenie, a następnie nałożenie na wykwity pleśni roztworu wody z solą – do Twojej dyspozycji jest również biały ocet, a nawet wybielacz.

Maszyna do osuszania Trotec

Dokładne osuszenie pomieszczenia po zalaniu zapobiega powstaniu grzyba.

Najpopularniejsze grzyby pleśniowe to Aspergillus i Mucom. Usuwanie pleśni ze ściany w Myszkowie w pomieszczeniach to nie tylko odpowiednie środki pleśniobójcze, ale również walka z wilgocią, a często sprawdzenie izolacji fundamentów.

W Internecie dostępnych jest wiele innych rozwiązań, ale czy są one skuteczne? Z pewnością czeka Cię wiele prób i błędów – czy więc nie lepiej powierzyć takie zadanie technikom i nie martwić się o stracony czas? Zarodniki grzybów pleśniowych powodują często reakcje alergiczne i problemy skórne. Oddeleguj więc to zadanie specjalistom, którzy spryskają ściany preparatem na pleśń i usuną wilgoć z budynków.

Usuwanie grzyba z zalanej ściany w Myszkowie z certyfikatem

Czy wiesz, że nie powinno się nakładać przygotowanej mieszanki lub specjalnego preparatu grzybobójczego na mokrą ścianę? Jeśli, więc w Twoim domu dopiero, co doszło do zalania lub awarii kanalizacji, to należy przeprowadzić osuszanie ścian i warstw izolacyjnych, a następnie zacząć usuwanie pleśni.

Środek grzybobójczy Fundaset

Usuwanie grzyba ze ścian w Myszkowie można dopiero zacząć przeprowadzać, gdy ściana jest całkowicie sucha. Bezpieczeństwo realizowanych przez nas usług potwierdzamy certyfikatem dekontaminacji, który otrzymuje każdy klient naszej firmy. Zlecenia przyjmujemy całodobowo, wystarczy zadzwonić pod numer +48 735-960-510.

Pamiętaj, że nie zawsze widać, że ściana jest mokra, dlatego warto poprosić o dokładne sprawdzenie techników z firmy Kastelnik. Specjaliści określą nie tylko stan Twoich ścian, ale również wykryją wilgoć w pomieszczeniu i powiedzą Ci, w jaki sposób się jej pozbyć.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu – zagrzybionych

Ozonowanie po zalaniu to czynność, która powinna być przeprowadzona po każdej awarii kanalizacji, gdy doszło do pęknięcia rury lub wycieku wody wewnątrz ściany. Ozon jest bardzo dobrym środkiem, który unicestwia pleśnie i grzyby w mieszkaniu.

Kastelnik – ozonowanie mieszkań – potwierdzone certyfikatem

Warto zwrócić uwagę, na fakt, iż gaz ten jesz szkodliwy nie tylko grzybów pleśniowych, czy podstawczaków, ale również dla człowieka. Z tego powodu w trakcie procesu ozonowania należy mieć maskę ochronną na twarzy i monitorować stężenie ozonu w powietrzu.

“Ozonowanie mieszkania po zalaniu skutecznie zabije niebezpieczne drobnoustroje, a w tym zarodniki grzybów i pleśni, dlatego jest szczególnie polecane w trakcie odgrzybiania ścian” – rekomenduje Mieszko Kastelnik.

Przeprowadzenie dezynfekcji ozonem to jeden z najlepszych sposobów na usunięcie przykrego problemu – niestety do tego celu potrzebne są specjalne generatory ozonu, techniczne urządzenia o dużej mocy (40-240g/h), więc przeprowadzenie ozonowania na własną rękę rzadko wchodzi w grę.

Odgrzybianie ściany, usuwanie pleśni dostępne w miastach:

 • Imielin
 • Jastrzębie Zdrój
 • Jaworzno
 • Katowice
 • Kłobuck
 • Knurów
 • Koziegłowy
 • Łaziska Górne
 • Mikołów
 • Mysłowice
 • Myszków
 • Ogrodzieniec
 • Orzesze
 • Piekary Śląskie
 • Pilica
 • Pszczyna
 • Pyskowice
 • Racibórz
 • Ruda Śląska
 • Rybnik
 • Siemianowice Śląskie
 • Siewierz
 • Skoczów
 • Sosnowiec
Certyfikat IICRC Dorota Kastelnik Myszków

Po odgrzybianiu zostawiamy certyfikat!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Wiele osób pyta, jaki jest najlepsza metoda na usuwanie grzyba i pleśni ze ściany. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, gdyż dużo zależy od materiału gdzie osiadły grzyby oraz ich rodzaju. Stroczek domowy to popularny rodzaj grzyba, a jego neutralizację lepiej powierzyć profesjonalistom z firmy Kastelnik.

Odgrzybianie Myszków

Jak grzyb wpływa na konstrukcje budynków?

Badania naukowe dowodzą, że grzyby potrafią wytwarzać niebezpieczne dla konstrukcji budynku kwasy organiczne tj. kwas jabłkowy, mlekowy, czy też fumarowy. Substancje te powodują uruchomienie reakcji chemicznych pomiędzy kwasami a pierwiastkami nieorficznymi znajdującymi się w materiałach budowlanych. W efekcie tych zmian konstrukcja budynku ulega stopniowemu niszczeniu.

Czy grzyby strzępkowe są niebezpieczne dla zdrowia?

Okazuje się, iż grzyby strzępkowe to organizmy niebezpieczne dla zdrowia nie tylko człowieka, ale i roślin i zwierząt. Wdychanie takiego skażonego powietrza może powodować reakcje alergiczne oraz problemy ze zdrowiem np. astmę oskrzelową. Odgrzybianie mieszkania jest więc sposobem na uniknięcie problemów zdrowotnych, szczególnie wśród osób z obniżoną odpornością.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%