Odgrzybianie ścian Mikołów 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany po zalaniu w Mikołowie. Czy naprawdę warto osuszać budynki?

Biorąc poranny prysznic, zauważyłeś, że w Twojej łazience pojawiły się dziwne czarne plamy? Zaatakowały one cały sufit i nie do końca wiesz, co z nimi zrobić? Prawdopodobnie jest to pleśń lub grzyb, który potencjalnie zagraża Twojemu organizmowi.

Odgrzybianie ściany Mikołów

Nieodpowiednie osuszenie pomieszczenia po zalaniu powoduje powstaniem grzyba.

Jakie problemy zdrowotne może spowodować nadmierne zawilgocenie mieszkań?

 • Alergie;
 • Grzybice;
 • Problemy z oddychaniem;
 • Nowotwory i problemy skórne.

W takiej sytuacji należy działać szybko, ale w przemyślany sposób. Gruntowne odgrzybianie ścian Mikołów, woj. śląskie to usługa, która polega na osuszeniu ścian i pozbyciu się przyczyny wilgoci. W przypadku wykrycia zagrzybienia zdecydowanie warto wykonać pomiar wilgotności elementów konstrukcji, a gdy okażą się mokre, to należy zainwestować w osuszanie budynku.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Usunięciem grzyba zazwyczaj zajmują się specjalistyczne firmy lub osoby prywatne, które chcą wykonać odgrzybianie na ścianie za pomocą preparatu grzybobójczego zakupionego w supermarkecie.

Kto powinien zamówić firmę do usunięcia pleśni ze ścian?

Pleśń jest dość trudna do całkowitego usunięcia – często powraca ona do domu, ponieważ właściciele nieruchomości skupiają się na usunięciu brzydkich plam, a nie zarodników pleśni i wilgoci, która im sprzyja. Warto zainwestować we własne zdrowie i wykonać usuwanie pleśni z łazienki lub odgrzybianie ściany po zalaniu.

“Zajmujemy się odgrzybianiem ścian z budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych i starych kamienic. Zagrzybienia w pomieszczeniu nie wolno bagatelizować” – twierdzi Dorota Kastelnik, ekspert od osuszania.

Okazuje się, że w starym budownictwie awarie kanalizacji są dość częste, pojawia się wilgoć w powietrzu i problemy skórne lub z oddychaniem. Osoby starsze, które czują się niekomfortowo we własnym mieszkaniu i widzą brzydkie plamy na tapecie, powinny bez zbędnej zwłoki zamówić firmę do rozwiązania tego problemu.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Osuszanie budynków z wilgoci – urządzenia od 50 zł

Zawilgocenie murów to kolejny sygnał, którego lepiej nie lekceważyć. Osuszanie budynków z nadmiaru wilgoci nie musi dużo kosztować, wystarczy dobrze poszperać w Internecie i można za 50 zł wynająć urządzenie do wysuszenia mokrych murów. Osuszanie kondensacyjne ma w ofercie niemal każda firma, która świadczy tego typu usługi, warto więc sprawdzić i porównać oferty kilku firm.

Odgrzybianie zalanych ścian Mikołów

Doświadczenie pokazuje, że osuszanie budynków to zdecydowanie temat dla specjalistów z tej branży. Warto skorzystać z usług firmy Kastelnik, która sprawi, że będziesz wiedzieć, co dokładnie należy zrobić – krok po kroku. Istotne jest, by do osuszania wybrać godnego zaufania partnera.

Kastelnik – osuszanie budynków – kontakt 7 dni w tygodniu

Usuwanie grzyba ze ściany po zalaniu – jak prawidłowo podejść do tematu?

Masz problem z czarnym nalotem na tapecie? Okazuje się, że grzyby lubią wilgoć, a szczególnie w domu, w których doszło do zalania i nie zostało wykonane specjalistyczne osuszanie, jest jej nadmiar. Jeśli więc w Twojej nieruchomości pojawił się grzyb, to zainwestuj w pomiar wilgoci ściany za pomocą specjalistycznego miernika np. marki Trotec.

W domach osób prywatnych najczęściej spotkać można te dwa rodzaje grzybów:

 • Grzyby domowe, czyli podstawczaki;
 • Grzyby pleśniowe, czyli pleśnie.

Jak warto zadbać o dobrej jakości powietrze w domu?

W 2023 roku jest duża świadomość w naszym społeczeństwie, co nam zagraża, a zdrowie człowieka stawiane jest w większości przypadków na pierwszym miejscu. Oddychanie to jedna z podstawowych czynności w naszym życiu, warto więc zadbać o dobrą jakość powietrza i solidnie zająć się odgrzybianiem ściany. W tej kwestii nie ma miejsca na żadne kompromisy.

Jakie środki grzybobójcze będą najlepsze?

Oczywiście w sklepach dostępne są środki grzybobójcze – w różnych cenach i o przeróżnej pojemności, choć zazwyczaj zawierają te same składniki, czyli czwartorzędowe związki amoniowe i związki benzylo-C12-16-alkilodimetylowe, to rozbieżności cenowe są duże. Warto sprawdzić, czy kupujemy koncentrat na grzyby, czy też płyn gotowy do użycia. To są często indywidualnie oceniane kwestie i wybór każdy musi podjąć samodzielnie.

Na co warto zwrócić uwagę podczas odgrzybiania domu?

Zanim jednak zaczniesz działać w domu z grzybem na własną rękę, przemyśl dobrze wszystkie za i przeciw. Specjalistyczna firma sprzątająca np. Kastelnik nie tylko usunie grzyb, ale również osuszy pomieszczenie po zalaniu i zapobiegnie, powstawaniu pleśni w przyszłości.

Usuwanie pleśni ze ściany Mikołów

Do zalań najczęściej dochodzi w piwnicach i łazienkach.

Okazuje się, iż takie profesjonalne osuszanie pomieszczeń jest wbrew pozorom dużo tańsze niż działania we własnym zakresie.

Czy warto przeprowadzić odgrzybianie mieszkania po zalaniu bez odpowiedniego wsparcia?

Wiele osób zgłaszających się do firmy oferującej usuwanie grzyba ze ściany otwarcie mówi, że nie poradzili sobie oni z pozbyciem się grzybów pleśniowych np. tych z rodziny Penicillium, Aspergillus.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – potwierdzone certyfikatem

Prawda jest taka, że samo spryskanie zarodników grzybów nie wystarczy – należy wprowadzić dobre praktyki m.in.: dbanie o poprawną wentylację, izolację oraz regularne przeglądy rur kanalizacji.

Usuwanie pleśni ze ściany Mikołów i okolice – rodzaje grzybów pleśniowych

Grzyb nie atakuje nieruchomości tak często, jak robi to pleśń. Jest ona prawdziwym problem w większości polskich domów i niestety nie da się jej pozbyć raz, a dobrze, jeśli nie zadba się o zlikwidowanie wilgoci. Usuwanie pleśni ze ścian w Mikołowie jest usługą, którą realizujemy niemal każdego tygodnia, a do najbardziej popularnych zaliczyć można:

 • Alternaria;
 • Aspergillus;
 • Cladosporium;
 • Penicillium.

Sprawdzamy, jaki jest najlepszy preparat grzybobójczy na rynku w 2023

Decydując się na usunięcie pleśni przez specjalistyczną firmę, możesz również liczyć na dokładne usunięcie źródła powstawania ognisk grzybowych i pleśni oraz wybranie właściwego preparatu grzybobójczego, a nie skorzystanie z pierwszego lepszego środka dostępnego na rynku. W 2023 roku, dobry środek przeciw pleśni i grzybom będzie miał atest wraz z czterocyfrowym numerem pozwolenia, który warto sprawdzić przed zakupem.

Usuwanie grzyba i pleśni ze ścian wykonywane jest m.in. w takich miastach:

Odgrzybianie firma Kastelnik

Usługi osuszania i odgrzybiania oferujemy na terenie całego woj. śląskiego.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Z nami przeprowadzony zostaniesz przez cały proces usuwania pleśni i grzybów z murów i konstrukcji budynku. Walka z zagrzybieniem lokalu wymaga odpowiednich narzędzi, przeprowadzenia nie tylko dezynfekcji, ale często również badań mykologicznych.

Odgrzybianie Mikołów

Jak zapobiec pojawieniu się grzyba po zalaniu?

Proces usuwania pleśni lub grzyba przeraża Cię? Nic dziwnego jest on pracochłonny i wymaga odpowiedniego przygotowania. Dobra wiadomość jest taka, że możesz zabezpieczyć się przed pojawieniem się grzyba lub pleśni w pomieszczeniach. Wystarczy, że po zalaniu dokładnie usuniesz wodę z podłogi i sprawdzisz dokładanie budynek i stopień zawilgocenia ścian.

Czy grzyby mikroskopijne są groźne dla zdrowia?

Zdecydowanie tak, grzyby mikroskopijne z łac. Micromycetes mogą być niezwykle groźne dla osób po resekcji jelita lub innych domowników z obniżoną odpornością. Dzieje się tak, gdyż mikroorganizmy te, są niewielkich rozmiarów i mogą powodować grzybicę płuc, po ich zaatakowaniu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%