Odgrzybianie ścian Lubliniec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Lublińcu. Na czym polega usuwanie pleśni ze ścian?

Martwi Cię widok grzyba na ścianie? Nie przejmuj się tym, ponieważ firma Kastelnik na terenie całego województwa śląskiego oferuje różne specjalistyczne usługi np. kompleksowe odgrzybianie ścian Lubliniec z certyfikatem neutralizacji zagrzybienia.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Gwarantujemy, że po naszej, interwencji problem pleśni na Twoich ścianach zostanie wyeliminowany i będziesz mógł ponownie oddychać zdrowym powietrzem. Już na wstępie w trakcie bezpłatnej wizyty wykonamy:

 • Pomiar wilgotności ściany;
 • Spróbujemy poznać przyczynę powstania zagrzybienia;
 • Przeprowadzimy badania mykologiczne;
 • Usuniemy grzyby pleśniowe ze ściany i wykonamy jej osuszanie.
Odgrzybianie pomieszczeń Lubliniec

Odgrzybianie pomieszczeń Lubliniec, ul. Karola Miarki.

Kastelnik ma najlepsze ozonatory powietrza do walki z grzybami

Od kilkunastu lat pomagamy w usuwaniu wilgoci z mieszkań i piwnic. Stosujemy różnorodne metody usuwania zabrudzeń pochodzenia organicznego, jaki i tych, które pojawiają się w wyniku np. pożaru, czy też zalania. Warto podkreślić, iż ozonowanie mieszkań to nasza specjalizacja, więc jeżeli nie interesuje Cię samodzielne ozonowanie pomieszczeń, to śmiało zadzwoń po firmę Kastelnik. Dysponujemy kilkudziesięcioma generatorami ozonu o dużej moce, które są w stanie usunąć trujące mikroorganizmy nawet z dużych hal magazynowych.

Oferta specjalistycznej firmy sprzątającej Kastelnik

Nasza bogata oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, zarządców nieruchomości, jak i klientów biznesowych. Wiemy, jak ważne jest szybkie działanie w problemach związanych z wilgocią, dlatego oferujemy darmowy dojazd do klienta w ciągu doby od zgłoszenia zlecenia.

Oto inna usługa, którą oferujemy na terenie województwa śląskiego: sprzątanie po zgonach Bielsko-Biała

Przeciekający dach to duży problem, który może doprowadzić do licznych szkód i naruszenia nie tylko ścian nośnych budynku, ale i jego fundamentów.

Usuwanie pleśni ze ściany Lubliniec

Kastelnik to specjalista od usuwania różnego typu nieczystości, a w procesie sprzątania wspomaga się najnowszą technologią i atestowanymi środkami czyszczącymi wyłącznie od światowej klasy producentów.

Jaki sprzęt wspomaga nasze prace?

 • Przemysłowe generatory ozonu;
 • Maszyny do czyszczenia suchym lodem.
 • Urządzenia do osuszania ścian po zalaniu;
 • Zamgławiacze suchej mgły i ULV.
Grzyb na ścianie przykład 1

Ozon skutecznie odświeża pomieszczenia, w których występował grzyb.

Jakie usługi można zamówić w firmie sprzątającej Kastelnik

 • Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu;
 • Mycie zagrzybiałych powierzchni suchym lodem;
 • Suszenie mokrych ścian, tynków i murów metodą podciśnieniową;
 • Usuwanie grzyba ze ściany Lubliniec i okolica;
 • Dezynfekcję powietrza za pomocą suchej mgły z nadtlenkiem wodoru.

Co jest przyczyną powstawania grzyba na ścianach?

Jak pokazują badania naukowe przeprowadzane przez Instytut IICRC – wilgoć na ścianie jest odpowiedzialna  za 90% wszystkich problemów z pleśnią. Wilgoć może jednak pochodzić z kilku źródeł, a wśród dwóch najczęstszych przyczyn fachowcy wymieniają: wady w izolacji budynku i niewłaściwy system wentylacyjny.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – Aspergillus, Mucom

Zarodniki grzybów najczęściej przenoszą się w powietrzu, osiadają na ścianach i tworzą kolonie pleśni. Warto podkreślić, iż idealne warunki do rozwoju pleśniowych grzybów to wysoka wilgotność i brak wentylacji. Niestety, takie warunki można spotkać w wielu domach w tzw. starym budownictwie.

Jak pozbyć się grzyba z domu?

Co istotne, aby szybko zlikwidować grzyby domowe ze ściany, należy zaopatrzyć się w środek grzybobójczy i spryskać nim dokładnie całą zagrzybioną powierzchnię.

Pamiętaj, że skuteczne wyeliminowanie grzyba ze ściany możliwe jest przez trwałą likwidację zarodków grzybów czy pleśni, ale wcześnie należy usunąć źródło powstania zagrzybienia i przeprowadzić osuszanie ścian.

Czyszczenie nalotów poprzez skrobanie jest sposobem na ręczne usunięcie niechcianych organizmów z wilgotnych narożników zlanej łazienki.

Stachybotrys chartarum to najczęściej występujący grzyb domowy

Bez tych czynności domownicy nie mają szans w starciu z organizmami takim jak: Cladosporium, Penicillium, czy też Stachybotrys chartarum, które odpowiedzialne są za powstanie przebarwień w narożnikach sufitu.

Usługi ozonowania pomieszczeń

Usunięcie grzyba nie jest aż tak trudne, jak może się wydawać. Specjaliści od odgrzybiania, którzy pracują na terenie powiatu lublinieckiego i znają skuteczne sposoby na pozbycie się grzyba z pomieszczeń raz na zawsze, tak byś nie musiał w nieskończoność powracać do tego problemu.

Profesjonalne usuwanie pleśni z mokrej ściany w Lublińcu

Zastanawiasz się, dlaczego pleśń pojawia się na ścianie? Przyczyn powstawania grzybów na ścianach jest bardzo wiele. Najczęściej pleśń tworzy się, ponieważ w budynku jest kiepska wentylacja powietrza, a do tego panuje zbyt duża wilgotność – uznaje się, że nie powinna ona przekraczać około 55 przy temperaturze 20 stopni Celsjusza.

Okazuje się, się wilgoć bierze się również z zewnątrz, a mostki termiczne to poważny problem w wielu nieruchomościach. Kiedy ściany są niedostatecznie ogrzane, jest duża różnica temperatur to w kątach i przy stropach może pojawić się szary lub czarny nalot, któremu towarzyszy niemiły zapach.

“Często zagrzybienie pojawia się po zalaniu mieszkania lub po powodzi. Wówczas niezbędne jest profesjonalne osuszanie ścian, które jest jedynym sposobem na usunięcie problemów z zagrzybieniem” – Dorota Kastelnik, ekspert ds. osuszania budynków

Takie usługi oferuje w  powiecie lublinieckim firma sprzątająca Kastelnik. Od wielu lat działamy w branży sprzątania specjalistycznego i jesteśmy liderem w branży, który działa na terenie całego kraju. Nasi specjaliści są gotowi na każde, nawet nietypowe zlecenie dotyczące osuszania mieszkań i odgrzybiania ścian, nie tylko na terenie Lublińca.

Kastelnik – osuszanie budynków – certyfikat IICRC

Osuszanie zalanej ściany Lubliniec – zaufaj specjalistom

Szukasz fachowca do osuszania budynków w Lublińcu? Jeśli borykasz się z nawracającym zawilgoceniem ścian i irytuje cię ciągła obecność grzyba w mieszkaniu, zamów usługę osuszania ścian w firmie Kastelnik. Nasi specjaliści w ekspresowym tempie zlikwidują grzyby z Twojego budynku. Nie bagatelizuj problemu z zagrzybieniem pomieszczeń, gdyż grzyby na ścianach mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka i zwierząt, które z tobą mieszkają.

Fachowa pomoc – im szybciej, tym lepiej

Czy to będzie firma remontowo – budowlana, czy fachowiec z urządzeniem do suszenia mokrych murów — sięgaj po fachową pomoc, jak tylko widzisz pierwsze niepokojące sygnały awarii kanalizacji.

Profesjonalny sprzęt do osuszania – postaw na jakość

Metodę osuszania zalanej ściany dobieramy zawsze wspólnie z klientem, biorąc pod uwagę koszty całej usługi. Zawsze staramy się wybrać najlepsze rozwiązanie, które osuszy budynek, ale nie wydrenuje kieszeni klienta.

Do dyspozycji osób poszkodowanych mamy kilkadziesiąt urządzeń do osuszania absorpcyjnego oraz sprzęt do  osuszania mokrych ścian i zalanych sufitów w metodzie podciśnieniowej.

Za co odpowiedzialne są zarodniki grzybów?

Zarodniki grzybów to mikroskopijne cząstki uwalniane przez grzyby jako sposób rozmnażania. Można je znaleźć praktycznie w każdym środowisku, od gleby i powietrza po wodę i żywność. Te maleńkie zarodniki są odpowiedzialne za szeroki zakres problemów zdrowotnych, w tym problemy z oddychaniem, alergie, bóle głowy, podrażnienia skóry, stany zapalne i problemy z zatokami.

Kastelnik – preparaty grzybobójcze – koncentrat Dragon 1000 ml

Komórki rozrodcze grzybów powodują szybkie pogorszenie stanu zdrowia zdrowych ludzi. Są odpowiedzialne za pogorszenie się układu odpornościowego. Na negatywny wpływ grzybów narażone są zwłaszcza dzieci, ale przebywanie od dłuższego czasu w zagrzybionym budynku odczują negatywnie wszyscy domownicy.

Dlatego bezwzględnie zachęcamy do podjęcia walki z grzybami domowymi tj. osuszenia mokrych ścian, sprawdzenia izolacji fundamentów i poprawienia wentylacji budynku w przypadku jej wadliwego działania.

Dezynfekcja mieszkania i usuwanie grzyba z łazienki – woj. śląskie

Procedura usunięcia grzyba ze ściany to przede wszystkim analiza organizmu, z jakim mamy do czynienia oraz dobranie odpowiedniego środka grzybobójczego. Staramy się spełnić wszelkie oczekiwania klienta, więc nasza oferta jest szyta na miarę.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Dbając o bezpieczeństwo domowników, zawsze pracujemy zgodnie z zasadami BHP, a nasi profesjonaliści są wyposażeni w odpowiedni sprzęt i odzież ochronną. Be względu, w jakim miejscy kraju znajduje się nasz technik, w specjalistycznym pojeździe ma on na wyposażeniu:

 • Środek pleśniobójczy Pufas w ilości minimum 500 ml.
 • Preparaty grzybobójczy w koncentracie Dragon w ilości minimum 1000 ml.
 • Przemysłowy generator ozonu marki Blue Planet DS-32.

Jako eksperci w dziedzinie sprzątania specjalistycznego dbamy o precyzję wykonania zlecenia i zadowolenie naszych klientów. Stosujemy nowatorskie metody odgrzybiania, wśród których prym wiedzie mycie suchym lodem i osuszanie ścian metodą podciśnieniową.

“Czy wiesz, że osuszanie budynków urządzeniami marki Trotec, to jakość, która w rękach specjalistów z firmy Kastelnik pozwoli raz na zawsze pozbyć się wilgoci z budynku”?

W większości przypadków, przy dużej wilgoci względnej i rozprzestrzenieniu się grzyba na dużą powierzchnię konieczne może być skorzystanie z usług firmy zajmującej się profesjonalnym osuszaniem budynków. Warto sprawdzić opinię nie tylko na temat firmy, ale również jej pracowników.

Kastelnik IICRC Lubliniec

Nasza specjalistka ds. osuszania ścian Dorota Kastelnik posiada certyfikat IICRC

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

Najczęściej zadawane pytania o usuwanie grzyba - FAQ

Odgrzybianie pomieszczeń i osuszanie budynków to temat rzeka. Często otrzymujemy od klientów pytania dotyczące profilaktyki wilgoci i zagrzybienia i prośby o porady od specjalistów. Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania do konsultantów firmy usługowej Kastelnik.

Odgrzybianie Lubliniec

Jak usunąć pleśń z zalanej ściany?

Nie zawsze domowe metody i ogólnodostępne środki czyszczące są w stanie w pełni pozbyć się zarodników pleśni, która ma nie więcej niż 5 mikronów. Warto sprawdzić, z jakim organizmem mamy do czynienia, a można to zrobić, wykonując specjalistyczne badania mykologiczne. Następnie należy dobrać odpowiedni preparat na pleśń, spryskać ścianę chemią i na koniec przeprowadzić pomiar wilgotności ściany.

Czy grzyb na ścianie jest niebezpieczny dla konstrukcji budynku?

Podczas rozwoju grzyba wytwarzają się liczne kwasy organiczne, m.in.: cytrynowy, jabłkowy, bursztynowy. Kwasy te powodują korozję materiałów. Dochodzi do reakcji chemicznych między kwasami a zawartymi w materiałach budowlanych nieorganicznymi minerałami. W efekcie powstają ich rozpuszczalne w wodzie sole, które ulegają wypłukaniu, a materiały budowlane stają się mniej wytrzymałe.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%