Odgrzybianie ścian Lubin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Lubinie. Jakie kroki podjąć, gdy w zalanych pomieszczeniach pojawi się pleśń i grzyb?

Jeśli posiadasz nieruchomość w województwie dolnośląskim i masz problem z grzybem na suficie, możemy Ci pomóc. W naszej ofercie znajduje się usługa tj. odgrzybianie ścian Lubin oraz całodobowe wsparcie w identyfikacji przyczyn wilgoci w Twoim domu.

Kastelnik – odgrzybianie łazienek – usługi całodobowe 24/7

Choć osuszanie budynków jest istotnym etapem w procesie sprzątania, nie zawsze mamy do czynienia ze szkodami wywołanymi przez wybicie kanalizacji. Osuszacze kondensacyjne często instaluje się, by usunąć wilgoć technologiczną. Następstwo nadmiernej wilgoci może doprowadzić do pojawienia się grzybów, nawet w nowym domu.

Odgrzybianie mieszkania Lubin.

Odgrzybianie mieszkania Lubin, ul. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Marii.

Przyczyn powstawania pleśni może być kilka, a wszystkie one niosą zawsze poważne konsekwencje zdrowotne.

Przyczyny zawilgocenia należy szukać:

 • W szczelnie zamkniętych oknach;
 • Braku wentylacji w budynku, mostki termiczne tylko pogłębiają problem;
 • Niepoprawnie działająca wentylacja i wadliwa izolacja pionowa ścian.
 • Często zdarza się, że w wyniku małego uszkodzenia rury w ścianie, woda wycieka na zewnątrz, a to skutkuje zalaniem.
Usuwanie pleśni ze ścian Lubin.

Usuwanie pleśni w Lubinie jest dostępne przez całą dobę. Zadzwoń po numer tel. +48 735-960-510.

W momencie sprzyjających warunków do rozwijania się wykwitów na murze, pierwszym krokiem będzie ustalenie, czy pojawił się grzyb, czy pleśń. W zawilgoconych pomieszczeniach bardzo często zmiana na ścianie pojawia się już po kilku tygodniach i widać ją gołym okiem.

Jakie są różnice między grzybami a pleśniami?

Należy wyraźnie powiedzieć, iż grzyby i pleśnie to dwa różne rodzaje organizmów. Oba rosną w wilgotnym środowisku, ale różnią się wyglądem, sposobem rozwoju i zdolnością do wywoływania chorób.

Grzyb często wnika głęboko w konstrukcje budynku, podczas gdy pleśnie zazwyczaj rozwijają się na wilgotnych powierzchniach ścian i sufitów – informuje Dorota Kastelnik, ekspert od osuszania budynków.

Zdolność do wywoływania wszelakiego rodzaju schorzeń czyni grzyby pleśniowe niezwykle niebezpiecznymi dla zdrowia. Z tego powodu radzimy usunięcie pleśni grzyba ze ściany jak najprędzej, aby zminimalizować potencjalne szkody. Osuszanie ścian to pierwszy etap walki z tymi organizmami

Nasza firma przychodzi z pomocą, oferując kompleksowe niwelowanie zagrzybienia za pomocą środków grzybobójczych oraz sprawdzonej metody chemicznej. Aby najskuteczniej pozbyć się grzyba i wywołanych przez niego szkód należy podjąć odpowiednie kroki, dlatego do usług związanych z odgrzybianiem pomieszczeń w Lubinie zalicza się też ozonowanie. Usunięcie grzyba ze ściany przy pomocy ozonu to sprawa maksymalnie czterech godzin.

Kastelnik – usuwanie grzybów pleśniowych – kontakt 7 dni w tygodniu

Oprócz usuwania szkodliwych organizmów, nasze działania mają dodatkowy atut – neutralizację nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu po wykonaniu zabiegu odgrzybiania powietrze w pomieszczeniu staje się świeże i przyjemne.

Specjalistyczne preparaty dezodoryzujące zawierają w sobie czwartorzędowe sole amoniowe, które skutecznie wnikają w zainfekowaną powierzchnię i usuwają nieprzyjemny zapach. Nasi technicy są w stanie omówić cały proces usunięcia pleśni podczas bezpłatnych oględzin w zalanych pomieszczeniach.

Popularny artykuł na blogu: usuwanie przykrych zapachów.

Usuwanie pleśni z mokrej ściany Lubin – Dolnośląskie

Jeśli Twój dom został zalany, warto skontaktować się z lokalnym specjalistą, który dokona pomiaru wilgotności ściany. W przypadku wykrycia wilgoci, zalecamy zamówienie usługi osuszania ścian za pomocą osuszacza kondensacyjnego oraz usuwanie pleśni ze ściany korzystając metody ozonowania. Nasza firma oferuje usługi odgrzybiania na terenie całego Dolnego Śląska, w tym także w Lubinie.

Z jakich usług można jeszcze skorzystać w firmie Kastelnik?

Oferujemy szereg usług, a między innymi:

 • Usuwanie grzyba wraz z kontrolą izolacji poziomej;
 • Sprzątanie pomieszczeń po awarii kanalizacji;
 • Usuwanie skutków zalania domu fekaliami;
 • Ozonowanie po zalaniu;
 • Dezynfekcja przy użyciu specjalnych preparatów chemicznych.

Pleśń w bloku? To dla nas nie problem

Jeśli borykasz się z wilgocią na klatce schodowej, warto wiedzieć, że firma sprzątająca Kastelnik oferuje swoje usługi zarówno osobom prywatnym, jak i spółdzielniom mieszkaniowym oraz osobom zarządzającym nieruchomościami komercyjnymi. Oznacza to, że potrafimy szybko pozbyć się grzybów i pleśń z zalanych murów i tynków, zarówno w biurze, jak i w mieszkaniu znajdującym się w bloku.

W naszej ofercie znajduje się wykonywanie usług na terenie wielu innych województw na przykład: odgrzybianie ścian w województwie małopolskim.

Czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczną metodą usuwania pleśni ze ścian?

Usuwanie pleśni ze ścian za pomocą profesjonalnego ozonowania mieszkania jest skutecznym sposobem, jednak nie zawsze proponujemy je jako profilaktyczna metoda. Usuniecie przyczyny za pomocą generatora ozonu to walka ze skutkiem, a nie znalezienie źródła problemu i warto i warto o tym pamiętać.

W dzisiejszych czasach każda wydana złotówka jest ważna, a więc zalecamy jedynie najbardziej potrzebne zabiegi do usunięcia grzyba. Wadliwa izolacja pozioma to może być bezpośrednia przyczyna zagrzybienia, warto więc rzucić okien na zewnętrzne elewacje i dach.

Badanie mykologiczne, które, mimo iż jest kosztowne, pozwala dojść do sedna problemu w dość krótkim czasie, co zapobiega rozwoju grzybów, a po aplikacji środka grzybobójczego usuwa również ich zarodniki, które unoszą się w powietrzu.

Jakie środki grzybobójcze są skuteczne przeciwko Cladosporium?

Należy wybrać odpowiedni preparat grzybobójczy, który skutecznie zwalczy szkodliwe organizmy, takie jak Cladosporium, gdy pomiary laboratoryjne potwierdzą obecność grzybów lub pleśni. Wykwity grzybów na ścianach prowadzą do poważnych schorzeń i alergii, dlatego nie powinny być lekceważone, a dobrej jakość środek tj. Pufas pomoże rozwiązać problem.

Pozbądź się przyczyn powstawania pleśni za pomocą ozonu!

Ozonator to urządzenie, które pozwala na usuwanie nieprzyjemnych zapachów, cząsteczek kurzu i alergenów z powietrza, które mogą się pojawić w budynkach po zalaniu. W naszej ofercie znajduje się profesjonalne ozonowanie mieszkań na terenie Lubina i okolic. Oferujemy bezpłatny dojazd do klienta, a neutralizacje nieprzyjemnych zapachów wykonujemy w ciągu 60 minut.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Skorzystaj z usług profesjonalistów – usługi firmy Kastelnik

Jeśli zauważysz, że Twoje ściany są mokre lub wilgotne przez dłuższy czas, należy mieć świadomość, że nadmiar wilgoci w budynku może prowadzić do poważnych problemów z konstrukcją. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z profesjonalistami, którzy dokonają oceny sytuacji i przedstawią plan działania. Przyczyny wilgoci mogą być różnorodne, a w tym:

 • Złe wentylowanie pomieszczenia, co prowadzi do skraplania się pary wodnej na ścianach;
 • Nieszczelność dachu lub instalacji hydraulicznej, co prowadzi do wycieku wody do ściany;
 • Wysoka wilgotność gruntu, która wnika do ściany.
Osuszanie ścian z certyfikatem IICRC.

Osuszanie ścian z certyfikatem IICRC to gwarancja Doroty Kastelnik na usługi jej firmy.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa dolnośląskiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców Lubina - FAQ

W budynkach, przyczyną powstawania grzybów i pleśni może być niedostateczne osuszenie przegród budowlanych. Niewłaściwa wentylacja oraz szczelnie zamknięte pomieszczenia również sprzyjają pojawianiu się grzybów, w tym Fusarium.

FAQ, odgrzybianie Lubin.

Dlatego warto rozważyć przeprowadzenie oceny mykologicznej, która pozwoli na określenie rodzaju grzybków i wybór najlepszego środka grzybobójczego. O co najczęściej pytają mieszkańcy Lubina?

Jak usunąć grzyby oraz inne organizmy ze ścian?

Przed przystąpieniem do odgrzybiania należy dokładnie osuszyć ścianę, np. za pomocą osuszacza kondensacyjnego. Następnie należy usunąć grzyba szczotką z twardym włosiem i przeprowadzić ozonowanie. Usuwani zagrzybienia trwa od 90 do 240 minut i kończy się zabezpieczeniem ściany preparatem antygrzybicznym.

Ile kosztuje odgrzybianie domu z grzybów typu Candidia?

W województwie dolnośląskim usunąć grzyba ze ściany można już od 800 zł. W przypadku gdy, zarodniki unoszą się w kilku pomieszczeniach, koszt może wzrosnąć nawet do 1600 zł. W trakcie procesu odgrzybiania lokalu ważne jest, aby używać certyfikowanych środków grzybobójczych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%