Odgrzybianie ścian Łowicz

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Łowiczu. Czy osuszanie budynku zniszczonego przez wodę budynku jest konieczne?

Jest wiele przyczyn powstawania pleśni. W niektórych nieruchomościach do grzyba przyczynia się niewłaściwa wentylacja, a w innych mostki termiczne, którymi nie zainteresował się właściciel budynku. Co robić w takich sytuacjach?

Można próbować samodzielnie pozbyć się zagrzybienia lub zamówić usługę tj., odgrzybianie ścian Łowicz, woj. łódzkie u specjalistów z firmy Kastelnik. Bardzo często rozeznanie przyczyn powstawania grzyba i pleśni wymagają specjalistycznej wiedzy i atestowanych środków grzybobójczych.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Niezależnie od przyczyny tworzenia się grzyba, należy działać szybko. Konieczne będzie odgrzybianie ścian, dezynfekcja pomieszczeń i osuszanie budynku. Zobacz, jak przebiega usuwanie pleśni i grzyba ze ściany.

Odgrzybianie mieszkania Łowicz

Odgrzybianie mieszkania w Łowiczu, ul. Zduńska.

Najczęściej spotykane rodzaje grzyba

Grzyb potrafi nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego należy działać od razu po jego wykryciu. Dobra wiadomość jest taka, że grzyb jest o wiele rzadszym problemem niż pleśń; kiedy więc zobaczysz wykwity na ścianie, to prawdopodobnie są to grzyby pleśniowe, które o wiele łatwiej usunąć – w tym wypadku kluczowe są specjalistyczne preparaty.

Mało osób zdaje sobie sprawę, że Fusarium, jeden z rodzajów grzybów pleśniowych, może prowadzić do niszczenia materiałów budowlanych, drewna i tapet. Grzyb ten może wytwarzać trujące mykotoksyny, takie jak fumonizyny, które mogą być przyczyną poważnych chorób, takich jak immunosupresja  – informuje Mieszko Kastelnik, ekspert z dziedziny mykologii.

Widzisz pierwsze oznaki grzyba? Zacznij działać, nie czekaj!

Aby usunąć grzyba ze ściany potrzeba o wiele więcej czynności, niż sięgnięcie po środki grzybobójcze. W wielu przypadkach niezbędne będą ozonowanie pomieszczeń, osuszanie ścian czy kompleksowa dezynfekcja. Nasi specjaliści każdego dnia przeprowadzą usuwanie pleśni ze ścian w Łowiczu, dzięki czemu doskonale wiedzą, jak uratować zainfekowaną powierzchnię.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – potwierdzone certyfikatem

Które grzyby najczęściej spotykane są przez naszych techników?

 • Alternaria;
 • Aspergillus;
 • Cladosporium;
 • Penicillium.

Czy grzyby wywołują choroby budynku?

Tak, grzyby pomału niszczą budynek od środka, ale nie tylko. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że niektóre grzyby, takie jak Aspergillus Niger, mają zdolność do wytwarzania kwasów organicznych, które powodują korozję materiałów metalowych? Ten proces może prowadzić do uszkodzeń konstrukcji budynku, a długotrwała ekspozycja na zarodniki tego grzyba może być przyczyną alergii.

Usuwanie pleśni – kiedy potrzebna jest specjalistyczna pomoc?

Zagrzybione ściany mogą zostać odpowiednio wyczyszczone przez domowników. Pamiętaj jednak, że usuwanie pleśni tylko z powierzchni ściany może sprawić, że przykry problem wróci ponownie, ponieważ w domu nie został usunięty nadmiar wilgoci, który jest główną przyczyną rozwoju grzybów i pleśni. Powodów, by zadzwonić po specjalistyczną firmę, jest o wiele więcej.

Usuwanie pleśni ze ścian w Łowiczu.

Usuwanie grzybów pleśniowych ze ścian w Łowiczu zamówisz pod numerem tel. 735-960-510.

Grzyb wnika w strukturę tynku, a przy tym atakuje całą nieruchomość. Jego usunięcie nie może ograniczać się do nałożenia środków grzybobójczych i czekania, aż problem sam zniknie. Należy działać. W pierwszej kolejności zleć nam ozonowanie pomieszczeń, osuszanie budynków oraz kompleksową dezynfekcję.

Kastelnik – pomiar wilgoci – kontakt 7 dni w tygodniu

Tylko przemyślane działanie i użycie specjalistycznych środków zagwarantuje Ci bezpieczeństwo.

Osuszanie budynków w powiecie łowickim – usługi Kastelnik

Jedną z kluczowych czynności, którą przeprowadzą specjaliści firmy Kastelnik jest osuszanie budynku. Jest to czasochłonny proces polegający na usunięciu nadmiaru wilgoci, ponieważ to ona jest głównym źródłem pleśni i grzybów. Firma Kastelnik specjalizującą się w odgrzybianiu wykorzystuje różne techniki, dzięki czemu osuszanie ścian przebiega sprawnie.

Usuwanie grzyba ze ściany w Łowiczu zaczynamy pomiarem wilgoci

Kompleksowe usuwanie grzyba ze ścian w Łowiczu warto zacząć od pomiaru wilgotności. Osuszanie budynku zaczyna się od oceny poziomu wilgoci w pomieszczeniach. Specjaliści korzystają z profesjonalnego sprzętu, a w tym higrometrów i termowizji, dzięki czemu pomiary są dokładne. Następnie, specjaliści przystępują do osuszania budynku – to, w jaki sposób będą działać, zależy od stopnia zalania i rodzaju wilgoci.

Technicy firmy Kastelnik często sięgają po osuszacze powietrza, suszarki przemysłowe czy specjalne wentylatory. Warto dodać, iż niektóre gatunki grzybów pleśniowych z klasy Dothideomycetes. tj. Fusarium są patogenami roślin, powodującymi choroby, takie jak więdnięcie, a także mogą wywoływać infekcje u ludzi i zwierząt.

Jak usunąć grzyba w zalanych pomieszczeniach?

W Twojej nieruchomości doszło do zalania? W takim przypadku usunięcie grzyba powinno odbyć się po specjalistycznym sprzątaniu. Technicy firmy Kastelnik wykonają ozonowanie po zalaniu, dzięki czemu zlikwidują zarodniki grzybów. Następnie przeprowadzą osuszanie po zalaniu, aby na koniec sięgnąć po specjalistyczne środki grzybobójcze. Pracownicy firmy Kastelnik doskonale wiedzą, jak usunąć pleśń – nawet z zalanego pomieszczenia.

Certyfikowane odgrzybianie ścian Łowicz

W ramach usługi odgrzybiania przeprowadzamy często osuszanie budynku w Łowiczu. Tel. kontaktowy 735-960-510.

Usługi odgrzybiania po zalaniu dostępne są w miastach województwa łódzkiego:

 • Radomsko
 • Sieradz
 • Skierniewice
 • Tomaszów Mazowiecki
 • Zgierz
 • Zduńska Wola

Baza wiedzy dla mieszkańców Łowicza (FAQ)

Firma Kastelnik to fachowcy, którzy działa od razu, kiedy tylko na ścianie pojawia się pleśń. Pomagamy usunąć grzyba ze ściany, a przy tym skutecznie pozbyć się wilgoci. Dbamy o każdy szczegół.

FAQ, usługi odgrzybiania w Łowiczu.

Zanim jednak zadzwonisz i zlecisz nam skuteczne usunięcie grzyba, poznaj odpowiedź na najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Łowicza w województwie łódzkim.

Czy grzyby mikroskopijne stanowią zagrożenie dla człowieka?

Grzyby mikroskopijne (z łac. Micromycetes) są groźne dla zdrowia; szczególnie gdy występują w nadmiernych ilościach. Wiele gatunków grzybów mikroskopijnych wywołuje szereg chorób, na przykład grzybicę płuc – zwłaszcza u osób z osłabionym układem odpornościowym.

Czy grzyby domowe są rakotwórcze?

Uważa się, że nie wszystkie rodzaje grzybów domowych wykazują działanie rakotwórcze, ale niektóre z nich wykazują takie działanie. Grzyb na ścianie wytwarza niebezpieczne mykotoksyny, które wpływają na zdrowie człowieka i mogą wyrządzić prawdziwe szkody w ludzkim organizmie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%