Odgrzybianie ścian Łódzkie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w domu w województwie łódzkim. Jak przebiega usuwanie grzyba ze ściany?

Grzyb to prawdziwy wróg i życie z nim w zgodzie nie jest zalecane przez lekarzy. Pojawiające się wykwity potrafią zrujnować Twój organizm i sprawić, że spędzanie wolnego czasu w przestrzeni, gdzie pojawiły się zarodniki, nie będzie już tak miłe, jak wcześniej.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – usługi całodobowe 24/7

Każda brudna plama na ścianie, która może być pleśnią lub grzybem wymaga uwagi. W takim wypadku konieczne może być usuwanie pleśni ze ściany oraz ozonowanie powierzchni ściany z grzybem. Nadmiar wilgoci należy usunąć w pierwszej kolejności, a wszystkie mostki termiczne zlikwidować. Zagrzybione ściany to duże zagrożenie dla zdrowia i nie można lekceważyć tego problemu.

Odgrzybianie ściany w mieszkaniu Łódzkie.

Odgrzybianie ściany w mieszkaniu na terenie woj. łódzkiego.

Jeśli w Twojej nieruchomości zadomowił się grzyb to czas, by zadzwonić po specjalistyczną firmę sprzątającą Kastelnik. Technicy sprawdzą przyczynę powstawania grzyba, przeprowadzą odgrzybianie ścian w budynkach zlokalizowanych w Łódzkim oraz zaoferują dodatkowe czynności, które mogą okazać się konieczne, na przykład:

 • Osuszanie budynku po zalaniu;
 • Badanie przyczyny powstawania wykwitów;
 • Badanie przyczyn powstawania pleśni, a to jest następstwo nadmiernej wilgoci, o czym nie wolno zapominać

Czytaj również: sprzątanie po zalaniu w woj. łódzkim

Odgrzybianie mieszkań w Łódzkim – dlaczego grzyb jest niebezpieczny?

Mówi się, że grzyb oraz pleśń atakujące nieruchomość to wyjątkowo niebezpieczne dla człowieka zjawisko. Jest to oczywiście prawda, ponieważ grzyby przyczyniają się do wielu chorób i problemów z naszym organizmem. Nieprzyjemny zapach to w tym wszystkim najmniejszy problem.

Usuwanie pleśni ze ścian Łódzkie.

Grzyby i pleśnie wytwarzają trujące mykotoksyny, które wdychane są przez osoby przebywające w danym pomieszczeniu. Ty, jako domownik nie widzisz, jak grzyb atakuje Twój układ oddechowy, ale z pewnością odczuwasz tego skutki, gdyż grzyb już dawano, wniknął głęboko w strukturę tynku. Usunięcie grzyba z mieszkania warto wykonać już po zauważeniu pierwszych oznak, gdy zainfekowaną powierzchnię możemy zobaczyć gołym okiem.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – potwierdzone certyfikatem

Niektóre osoby borykające się z grzybem w domu nie wiedzą nawet, że to właśnie przez grzyb na ścianie mają problemy zdrowotne. W wielu przypadkach to dokładne osuszenie ścian, ozonowanie po zalaniu oraz kompleksowe odgrzybianie pomieszczeń załawia sprawę. Okazuje się, iż nowej generacji specjalistyczne preparaty grzybobójcze świetnie działają na grzyby Aspergillus i ich zarodniki.

Wystarczy, że odgrzybianie budynków zleci się fachowej firmie Kastelnik. Wszystkie mykotoksyny, a w tym aflatoksyny, ochratoksyny, ochratoksyna A, patulina, kwas asparaginowy zostaną skutecznie usunięte, dzięki dezynfekcji pomieszczeń mieszkania przeprowadzonej przez doświadczonych pracowników.

Warto dodać, iż w stałej ofercie jest również sprzątanie mieszkań po zmarłych w Łodzi.

Które grzyby pleśniowe mogą zaatakować Twój dom?

 • Penicillium,
 • Aspergillus,
 • Mucor Fusarium,
 • Stachybotrys,
 • Mucom,
 • Candida.
Osuszanie budynków.

Osuszanie zalanych budynków z ozonowaniem.

Na co zwrócić uwagę podczas usuwania grzyba ze ścian?

Odgrzybianie ścian to nie tylko nałożenie wybranego preparatu grzybobójczego, a następnie umycie zainfekowanej powierzchni. Pierwszy lepszy spray zakupiony w sklepie może nie pomóc w pozbyciu się grzyba lub pleśni. Chcąc przeprowadzić skuteczne odgrzybianie ścian, należy zwrócić uwagę na to, z jakim rodzajem problemy mamy do czynienia, a szczotka o twardym włosiu niewiele pomoże, gdy mamy nieszczelny dach.

Najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie ekspertyzy mykologicznej, czyli badanie, z którego technicy dowiedzą się więcej o grzybie, a dokładnie o jego rodzaju i wielkości. Ekspertyza obrazuje również poziom zawilgocenia materiałów, dzięki czemu technicy wiedzą, czy odgrzybianie pomieszczeń będzie musiało zostać poprzedzone osuszaniem.

Grzyb jest bardzo niebezpieczny nie tylko dla Twojego organizmu, ale również całego budynku – potrafi on skutecznie zniszczyć fundamenty, dlatego bardzo ważne jest, by działać szybko, a kiedy w Twoim domu pojawi się woda, przeprowadzić osuszanie po zalaniu oraz ozonowanie po zalaniu.

Izolacja fundamentów.

Zadzwoń po specjalistyczną firmę Kastelnik, która przeprowadzi skuteczne odgrzybianie mieszkania w Łódzkim. Korzystamy z metod chemicznych, takich jak:

 • Oprysk za pomocą specjalistycznych preparatów,
 • Aplikacja środków grzybobójczych,
 • Zagazowanie,
 • Proszkowanie.

Nie czekaj, aż Twój dom stanie się idealnym miejscem dla grzyba. Odpowiednio wcześniej zbadaj wilgoć w poszczególnych pomieszczeniach, a jeśli pojawi się taka konieczność, to zleć ozonowanie pomieszczeń oraz osuszanie budynku.

Odgrzybianie pomieszczeń przez firmę Kastelnik

Czy naprawdę chcesz, by w Twoim domu była pleśń? Z pewnością nie, dlatego przemyśl wezwanie specjalistów. Odgrzybianie na własną rękę nie zawsze przynosi efekty – za to osuszanie ścian, ozonowanie pomieszczeń czy usuwanie pleśni ze ściany przeprowadzone przez doświadczoną firmę Kastelnik to gwarancja, że przykry problem nie powróci.

Firma Kastelnik przeprowadza odgrzybianie mieszkania, domu lub innych nieruchomości na terenie woj. łódzkiego. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu, a wiedza naszych fachowców zdobywana była latami podczas najtrudniejszych realizacji.

Jeśli w Twoim domu doszło do zalania, dodatkowo zajmiemy się ozonowaniem po zalaniu oraz osuszaniem po zalaniu, by grzyb nie pojawił się w przyszłości. Zadzwoń po fachowców, którzy wiedzą, jak usunąć grzyba ze ściany.

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu w woj. łódzkim

Grzyby i pleśń bardzo lubią wilgoć. Pomieszczenie, w którym doszło do awarii kanalizacji lub woda pojawiła się z innego powodu, to dla nich idealne miejsce do rozwoju. Właśnie dlatego, kiedy tylko zobaczysz, że w łazience lub innym pomieszczeniu stoi woda, zadzwoń po specjalistyczną firmę oferującą dezynfekcję pomieszczeń po zalaniu w woj. łódzkim.

Kastelnik – dezynfekcja suchą mgłą – kontakt 7 dni w tygodniu

Podczas całej usługi przeprowadzone zostaną nie tylko czynności mające na celu usunięcie wody, ale również ozonowanie po zalaniu, które skutecznie likwiduje bakterie, grzyby i inne drobnoustroje.

Mykotoksyny nie mają szans z prawidłowo przeprowadzoną dezynfekcją pomieszczeń. Taka usługa to również bezpieczeństwo w przyszłości. Jeśli sprzątanie po zalaniu zostanie przeprowadzone bez ozonowania po zalaniu oraz osuszania po zalaniu, to w Twoim domu prawdopodobnie rozwiną się grzyby i konieczne będzie odgrzybianie pomieszczeń.

Dorota Kastelnik - osuszanie budynku certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to specjalista od osuszania zalanych budynków z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa łódzkiego:

Baza wiedzy dla mieszkańców woj. łódzkiego 

Firma Kastelnik na rynku działa od 2013 roku i wiemy czym usunąć pleśń ze ścinany. Przez lata zdobywaliśmy doświadczenie, szkoliliśmy się i realizowaliśmy nawet najtrudniejsze zlecenia, dzięki czemu odgrzybianie mieszkania, domu lub innej nieruchomości nie stanowi dla nas żadnej trudności.

Odgrzybianie Łódzkie.

Podczas wieloletniej pracy otrzymaliśmy wiele pytań, które często się powtarzają, dlatego chcemy podzielić się nimi z udzielić odpowiedzi. Oto pytania, z którymi warto się zapoznać, zanim zleci się odgrzybianie pomieszczeń.

Czy ozonowanie po zalaniu skutecznie zabija grzyby?

Ozonowanie po zalaniu to czynność, która ma na celu skuteczne pozbycie się wszelkich drobnoustrojów, wirusów i bakterii. To jednak nie wszystko, co oferuje ozon. Ta alotropowa odmiana tlenu zabija również grzyby i pleśń. Jeśli w Twoim domu doszło do awarii kanalizacji lub z innego powodu pojawiła się woda, to ozonowanie po zalaniu jest wręcz niezbędne.

Skąd bierze się wilgoć?

Powodów pojawienia się wilgoci może być kilka. Błędy na etapie projektowym i wykonawczym, szczeliny w ścianach czy przeciekanie sieci wodnej to tylko niektóre z nich. Najczęściej wilgoć pojawia się na skutek zalania lub awarii kanalizacji. Równie często jest spowodowana złą cyrkulacją powietrza.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%