Odgrzybianie ścian Libiąż

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Libiążu. Wszystko, co powinieneś wiedzieć, by naprawić zagrzybione ściany

Jeżeli uszczelniłeś okna i po tej czynności zauważyłeś wykwit czarnych plam na ścianach, prawdopodobnie wynika to z rozwoju grzyba w Twoim domu tj. Aspergillus versicolor, znanego również jako kropidlak różnobarwny.

Kastelnik – odgrzybianie mokrych ścian – usługi 24/7

Ten gatunek grzyba może rozwijać się w wilgotnych warunkach i jest on jednym z najczęstszych powodów zanieczyszczenia powietrza wewnątrz domu. Usunąć grzyba ze ściany można na własną rękę lub z pomocą specjalistycznych preparatów, które przywiezie do Ciebie technik z firmy Kastelnik.

Odgrzybianie ściany w Libiążu.

Odgrzybianie ściany w Libiążu przy ul. Oświęcimska.

W pomieszczeniach takich jak łazienka, czy piwnica, gdzie wentylacja jest po prostu słaba, często występuje zwiększona wilgotność powietrza i pojawia się pleśń na ścianie. W takich warunkach mogą rozwijać się różne gatunki grzybów, z których trzy najczęściej występujące to:

 • Aspergillus;
 • Penicillium;
 • Cladosporium.

Okazuje się, iż na drewnianych meblach w łazience można często zauważyć grzyby z rodziny Serpulaceae, które rozwijają się na sufitach narażonych na przeciekające krople wody. Istnieje wiele przyczyn powstawania pleśni, ale istnieją też domowe sposoby na jej usunięcie.

Grzyb wnika głęboko w ścianę, co ma zazwyczaj poważne konsekwencje zdrowotne. Kastelnik to firma, która na zainfekowaną powierzchnię naniesie sprawdzony preparta grzybobójczy i usunie niebezpieczne organizmy w ciągu kilku godzin.

Usuwanie pleśni ze ściany – co należy mieć na uwadze?

Należy zwrócić uwagę, że w przypadku kompleksowego odgrzybiania ścian w Libiążu, województwie małopolskim, nie chodzi tylko o usunięcie strzępków grzybni, ale przede wszystkim o wyeliminowanie przyczyny problemu np. bada się strukturę tynku, szuka pękniętej rury i usuwa przyczynę awarii kanalizacji. Usunąć pleśń można szybko, ale bez neutralizacji przyczyny jej powstania problem do nas powróci.

Następstwo nadmiernej wilgoci to problem nie tylko z grzybem, ale i ze zdrowiem. Dlatego ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki, gdy na ścianie pojawią się oznaki wilgoci.

Sprawdzamy, gdzie najczęściej rozwija się grzyb!

Grzyb najczęściej pojawia się w wilgotnych łazienkach oraz innych pomieszczeniach, gdzie występują problemy z wentylacją i kondensacją pary wodnej. Taki stan rzeczy może wynikać z wielu przyczyn, takich jak szczelne zamknięcie okien na zimę lub uszkodzony wentylator. Często odgrzybianie pomieszczeń jest realizowane w starych budynkach lub nieruchomościach z wadami konstrukcyjnymi np. wadliwa izolacja fundamentów oraz w:

 • Piwnicy;
 • Starym domu;
 • Mieszkaniu zlokalizowanym w starej kamienicy;
 • Magazynach i sklepach;
 • Obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkola czy szpitale.

Usuwanie pleśni ze ścian w Libiążu jest jednym z zadań, które można podjąć w celu wyeliminowania tego problemu. Drewniane meble w łazience i toalecie są szczególnie podatne na rozwój grzybów ze względu na ich strukturę.

Kastelnik – dezynfekcja suchą mgłą – kontakt 7 dni w tygodniu

Ważne jest również zwrócenie uwagi na mostki termiczne, czyli miejsca, gdzie izolacja przed wilgocią i zimnem jest wadliwa. Należy zwrócić szczególną uwagę na takie miejsca. Kiedy na ścianie pojawia się wykwit, należy działać.

Usuwanie pleśni ze ściany w Libiążu w woj. małopolskim

Firma Kastelnik specjalizuje się w usuwaniu różnego rodzaju pleśni ze ścian w Libiążu, takich jak pleśniak zielony, kropidlak czarny czy cytrynowy. Aby skutecznie pozbyć się pleśni, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego preparatu grzybobójczego, zawierającego najczęściej nadtlenek wodoru, chlor lub ozon.

Usuwanie pleśni ze ściany Libiąż.

Przed rozpoczęciem zabiegu usuwania pleśni, specjalista przeprowadza pomiar wilgotności, a w przypadku negatywnego wyniku, stosuje dokładne osuszanie budynku. Usunięcie grzyba ze ściany warto polecić specjaliście, który ma nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i doświadczenie w zakresie osuszania.

Pierwszy krok: osuszanie mokrych ścian po zalaniu

Istotne jest, by przeprowadzić skuteczne odgrzybianie ściany, w pierwszej kolejności kluczowe jest wyeliminowanie przyczyny wilgoci i dokładne osuszanie po zalaniu mokrej ściany. W firmie Kastelnik etap, jakim jest osuszane budynku, to jeden z najważniejszych procesów podczas całego odgrzybiania.

Osuszanie ścian.

Osuszanie ścian po zalaniu piwnicy.

Precyzyjne osuszenie mokrych ścian jest niezbędne, ponieważ wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. Zagrzybionego miejsca nie można dezynfekować, bez eliminacji przyczyny powstania trujących organizmów.

Po dokładnym osuszeniu ścian przystępujemy do procesu odgrzybiania. Nie martw się, że ściana brzydko wygląda. Nasza praca polega na usuwaniu zarodników grzybów i pleśni z powierzchni ścian, a także na penetrowaniu ścian specjalnymi preparatami, które zapobiegają powstawaniu nowych ognisk grzybów i pleśni.

Drugi krok: instalacja urządzeń do osuszania

Jesteśmy świadomi, że wilgoć jest podstawową przyczyną rozwoju grzybów, dlatego na wczesnym etapie usuwania grzyba konieczna jest eliminacja źródła wilgoci. Aby kontrolować poziom wilgoci w mieszkaniu, gdzie rozwija się niechciany organizm, należy usunąć grzyba na ścianie, a do tego zadania wykorzystujemy zazwyczaj osuszacze kondensacyjne.

W Libiążu oferujemy kompleksowe usługi odgrzybiania mieszkań, w tym certyfikowane suszenie mokrych ścian, które można zamówić u Doroty Kastelnik, technika IICRC.

Usuwanie grzyba ze ściany – zadbaj o dobre samopoczucie

Jeśli Twoje mieszkanie zostało zalane, powinieneś wziąć pod uwagę, że nadmiar wilgoci może prowadzić do powstania groźnego gatunku grzyba – stroczka domowego, który jest odpowiedzialny za aż 92% przypadków zgnilizny w budynkach mieszkalnych.

Odkażanie i dezynfekcja powierzchni.

Atestowane środki grzybobójcze na pewno będą przydatne. Usuwanie grzyba ze ściany w mieście Libiąż w powiecie chrzanowskim można zlecić ekipie Kastelnik o każdej porze dnia pod numerem tel. +48 735-960-510. Po naszej interwencji bóle głowy związane z grzybem na ścianie znikną raz na zawsze.

Kastelnik – preparaty antygrzybiczne – potwierdzone atestem

Występowanie tego gatunku grzyba (Serpula lacrymans) często towarzyszy nieprzyjemny zapach. W przypadku usunięcia grzyba ze ściany niewłaściwa wentylacja musi zostać naprawiona, gdyż brak przewiewu działa na korzyść rozwoju grzybów i pleśni.

Specjalista od odgrzybiania – Mieszko Kastelnik, zwraca uwagę na szkodliwe działanie mikotoksyn, czyli substancji produkowanych przez grzyby pleśniowe, na zdrowie ludzi i zwierząt. Wśród najniebezpieczniejszych mikotoksyn wymienia się aflatoksyny i ochratoksynę A.

Dorota Kastelnik - osuszanie piwnic certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik jest specjalistką w dziedzinie osuszania i posiada certyfikat IICRC, który potwierdza jej długoletnie doświadczenie w usuwaniu wilgoci i pleśni.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa małopolskiego:

 • Bochnia
 • Brzesko
 • Dąbrowa Tarnowska
 • Kraków
 • Krzeszowice
 • Libiąż
 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice
 • Niepołomice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim
 • Rabka-Zdrój
 • Skawina
 • Tarnów
 • Wadowice
 • Wieliczka
 • Zakopane

Najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Libiąża

Wybierając firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu grzyba ze ściany, można mieć pewność, że prace zostaną przeprowadzone w krótkim czasie, a nieprzyjemny zapach zostanie usunięty. Najczęściej pojawiające się pytania zadawane przez mieszkańców Libiąża prezentujemy poniżej w dziale pytań i odpowiedzi FAQ.

Odgrzybianie Libiąż.

Jakie są przyczyny powstawania pleśni?

Jedną z głównych przyczyn pojawiania się pleśni w domu jest nadmierna wilgotność powietrza. Innymi przyczynami mogą być nieszczelności izolacji elewacji pionowych budynku, co powoduje przeciekanie wody do środka. Istnieją jednak także inne czynniki, które mogą przyczynić się do powstawania niechcianych organizmów, ale bez specjalistycznych badań mykologicznych nie jesteśmy ich w stanie dokładanie określić.

Ile kosztuje odgrzybianie mieszkania?

Nadmierne stężenie wilgoci w powietrzu stanowi jedną z głównych przyczyn powstawania rozwoju grzyba w domu. W sprzyjających warunkach odgrzybianie ścian to koszt około 1000 zł, ale jeżeli w grę wchodzi osuszanie mokrych ścian, to cena może ulec zwiększeniu do kilku tysięcy złotych.

Czy wysuszenie ścian po zalaniu jest konieczne?

Tak, dokładne wysuszenie mokrych ścian po zalaniu jest niezwykle ważne, ponieważ wilgoć, która pozostanie w murach, może sprzyjać rozwojowi szkodliwych dla zdrowia grzybów, pleśni oraz innych mikroorganizmów. Mykotoksyny są produkowane przez grzyby i pleśnie, a ich obecność w powietrzu może powodować szereg problemów zdrowotnych. Osuszanie ścian piwnicy, łazienki, czy mieszkania po zalaniu jest więc bardzo ważne.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik




  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%