Odgrzybianie ścian Legnica

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Legnicy. Dlaczego grzyb na ścianach jest niebezpieczny dla zdrowia?

Czy zdarzyło Ci się zauważyć ślady pleśni w mieszkaniu? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak poważnym problemem jest obecność grzybów pleśniowych w zalanych pomieszczeniach mieszkalnych. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale może również wpłynąć negatywnie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Kastelnik – odgrzybianie mokrych ścian – usługi 7/24

Kastelnik oferuje odgrzybianie ścian Legnica, woj. dolnośląskie, które polega na przeprowadzeniu pomiaru wilgotności ściany, sprawdzeniu wentylacji, a w przypadku zalaniu przeprowadzeniu osuszeniu budynku.

Odgrzybianie ściany w Legnicy.

Odgrzybianie ściany w Legnicy, ul. Starowiejska.

Grzyb na ścianach może powodować liczne choroby, takie jak bóle głowy, alergie, czy też problemy z poprawnym oddychaniem. Szczególnie niebezpieczne gatunki grzybów pleśniowych, które wydzielają szkodliwe dla zdrowia mykotoksyny:

 • Aspergillus;
 • Candida;
 • Penicillium.

Jakie są objawy związane z występowaniem grzyba na ścianach?

Jeśli uszczelniłeś swoje mieszkanie na zimę i zauważyłeś pojawienie się grzyba na ścianie, prawdopodobnie przyczyną jest brak poprawnej wentylacji. Skutkuje to zwiększoną wilgotnością szczególnie w łazience.

Grzyb, który zwykle pojawia się w takich przypadkach to stroczek domowy. Aby uniknąć pojawienia się grzyba i pleśni, należy zadbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniach oraz monitorować poziom wilgotności. Montaż wentylacji to często przedmiot zlecenia dla techników z firmy Kastelnik.

Wilgoć na ścianach łazienki: przyczyny i skutki

Krople wody pojawiające się w łazience na powierzchni ściany są często przyczyną zawilgocenia. Warunki te sprzyjają występowaniu grzyba domowego z rodziny np. Serpulaceae. W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie profesjonalnego odgrzybiania łazienki, które nie tylko pomoże w pozbyciu się szkodliwych organizmów, ale również zapobiegnie ich powrotowi w przyszłości.

Usuwanie pleśni ze ściany Legnica.

Usuwanie grzyba ze ścian w Legnicy – kompleksowe usługi Kastelnik

Warto zaznaczyć, że usługa usuwania grzyba ze ściany w Legnicy, nie ogranicza się jedynie do usunięcia strzępków grzybni z zalanej ściany, ale polega na zlikwidowaniu przyczyn problemu. Osuszanie budynków to często krok w dobrym kierunku, ale często niezbędne jest również zlecenie badania mykologicznego, które pozwala rozpoznać rodzaj grzyba, z jakim mamy do czynienia.

W których miejscach najczęściej pojawiają się grzyby?

Grzyb często występuje w piwnicy, pomieszczeniach gospodarczych, łazience oraz innych częściach domu, gdzie jest nagromadzenie pary wodnej. Przyczyną takiej sytuacji może być np. szczelne zamknięcie okien zimą lub awaria wentylatora. Osuszanie budynków metodą podposadzkową ma miejsce, gdy doszło do zalania podłogi, natomiast ściany zwykle suszy się za pomocą osuszaczy kondensacyjnych.

Osuszanie iniekcja krystaliczna.

Osuszanie iniekcja krystaliczna i dezynfekcja ozonem.

Jak usunąć grzyba od ściany? Sprawdź wentylację!

Nieprawidłowa wentylacja jest głównym powodem występowania grzyba w domu. Wielu ludzi jednak nie wie, jak usunąć go ze ściany, a ocena specjalisty nie bez pomiaru wilgoci nie zawsze jest trafna. Warto podkreślić, że usuwanie grzyba ze ściany, nie jest możliwe, kiedy mamy wilgoć. Zastosowanie nawet najlepszego środka grzybobójczego nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

“Czy wiesz, że po ręcznym oczyszczeniu powierzchni ściany z grzybów i pleśni specjaliści z firmy Kastelnik przeprowadzają oprysk chemiczny?” – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

W naszej rodzinnej firmie sprzątającej Kastelnik oferujemy całodobowe usuwanie pleśni ze ściany we wszystkich dzielnicach Legnicy (Piekary Wielkie, Bielany) oraz wielu innych lokalizacjach na terenie Dolnego Śląska.

Domowe sposoby na pozbycie się pleśni z mieszkania nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty, dlatego często konieczne jest zastosowanie metody chemicznej, która powinna być połączona z ozonowaniem pomieszczeń.

Kastelnik – preparaty grzybobójcze – kontakt 7 dni w tygodniu

Procedura odgrzybiania obejmująca zastosowanie metody chemicznej oraz ozonowania pomieszczeń działa równocześnie grzybobójczo, jak i bakteriobójczo, co czyni to ją niezwykle efektywną. Technik z firmy Kastelnik jest w stanie przeprowadzić każdą usługę już w kilka godzin od otrzymania zgłoszenia.

Należy pamiętać, że stosowanie odpowiedniego sprzętu do odgrzybiania jest kluczowe. W branży specjalistycznego sprzątania do skutecznej dezynfekcji wykorzystuje się przemysłowe ozonatory powietrza oraz środki grzybobójcze od renomowanych dostawców.

Usuwanie pleśni ze ściany w Legnicy – usługi Kastelnik

Jeśli twoje mieszkanie jest zalane, poważnym zagrożeniem jest pojawienie się stroczka domowego. Ten gatunek grzyba odpowiada za ponad 90% przypadków zgnilizny w budynkach mieszkalnych i objawia się w postaci sznurów grzybniowych.

Niezwykle ważne jest pozbycie się pleśni z mokrej ściany, ponieważ wilgoć sprzyja dalszemu rozwojowi grzybów i innych niebezpiecznych mikroorganizmów i drobnoustrojów. Nasza oferta oferuje usuwanie szkód po zalaniu wraz z dezynfekcją pomieszczeń i neutralizacją różnych rodzajów grzybów.

Izolacja pionowa pomiary.

Fachowiec z firmy Kastelnik, który przeprowadzi pomiar wilgotności ściany, i umożliwi w krótkim czasie pozbycie się problemu grzyba w domu. W przypadku wyniku negatywnego pomiaru wilgotności należy rozważyć zlecenie usług osuszania ścian za pomocą specjalistycznych urządzeń do pochłaniania wilgoci.

Oferta specjalistycznej firmy Kastelnik zawiera pomoc w zakresie:

 • Usuwanie grzybów ze ściany;
 • Usuwanie pleśni ze ścian łazienki lub sufitu;
 • Czyszczenie po zalaniu fekaliami;
 • Usługi dezynfekcji pomieszczeń skażonych drobnoustrojami;
 • Profesjonalne osuszanie ścian z wilgoci technologicznej;
 • Osuszanie budynków po awarii kanalizacji.

Ozonowanie pomieszczeń w trakcie odgrzybiania – czy warto?

Skutecznym sposobem na usunięcie grzybów i pleśni z zalanych ścian jest gruntowne ozonowanie pomieszczeń po zalaniu na wysokim stężeniu. Przyczyna wilgoci może być za każdym razem inna np. uszkodzona elewacja pionowa budynku lub fundamenty, a to sprzyja rozwojowi grzybów.

Należy jednak pamiętać o zastosowaniu prawidłowego środka grzybobójczego, np. na gatunek Mucor – popularny grzyb z rodziny pleśniakowców, który występuje w wielu gospodarstwach domowych.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Dzięki użyciu atestowanego środka pleśniobójczego, który warto połączyć z ozonowaniem – możliwe jest zniwelowanie uciążliwego zapachu stęchlizny i pozbycie się niechcianych organizmów.

Wilgoć w domu – jakie są przyczyny?

Niby to truizm, ale zachowanie dobrego zdrowia jest sprawą najważniejszą. Niektóre środki przeciwgrzybiczne mogą być toksyczne i mieć działanie rakotwórcze, dlatego warto dobrze dobrać metodę zwalczania grzybów i pleśni. Co powoduje nadmierną wilgoć w domu?

 • Uszkodzona rura kanalizacji;
 • Niewłaściwie wykonana izolacja pionowa budynku;
 • Nieprawidłowy obieg powietrza – problemy z wentylacją.
Dorota Kastelnik - osuszanie budynku certyfikat IICRC.

Dorota Kastelnik to specjalista od osuszania zalanych budynków z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w miastach województwa dolnośląskiego:

 • Bielawa
 • Bolesławiec
 • Dzierżoniów
 • Głogów
 • Jelenia Góra
 • Kłodzko
 • Legnica
 • Lubin
 • Świdnica
 • Oleśnica
 • Oława
 • Wałbrzych
 • Wrocław
 • Zgorzelec

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Niektóre rodzaje grzybów na ścianach, mogą produkować toksyny, które są groźne dla zdrowia ludzi. Mykotoksyny powodują bóle głowy, problemy z koncentracją, a nawet problemy z oddychaniem, a wszystko wiąże się z podciąganiem wilgoci od fundamentów, albo gdy izolacja pozioma budynku jest uszkodzona. Usunięcie przyczyny powstawania niechcianych organizmów to pierwszy krok.

Odgrzybianie Legnica.

Koszty odgrzybiania mieszkania za pomocą generatora ozonu zaczynają się od około 800 złotych. Ceny są uzależnione od miejsca występowania grzyba i ilości tych organizmów na zalanej powierzchni.

Ocena specjalisty z firmy Kastelnik umożliwia określenie kosztów przed zleceniem prac i podjęcie odpowiedniej metody odgrzybiania. O co pytają najczęściej mieszkańcy Legnicy, którzy szukają tego typu usługi?

Czy brak wentylacji wpływa na rozwój grzyba?

Zła wentylacja lub jej całkowity brak to jeden z najpopularniejszych przyczyn występowania grzybów pleśniowych w domu. Nieprawidłowa izolacja wokół okien i mostki termiczne również przyczyniają się do gromadzenia nadmiernej wilgoci, co skutkującej pojawianiem się pleśni. Odgrzybianie mieszkania należy wykonać za pomocą sprawdzonych środków grzybobójczych lub zlecić zewnętrznej firmie.

Jak zapobiegać powstawaniu grzyba na ścianach?

Zapobieganie powstawaniu grzyba na ścianach polega na regularnym dbaniu o właściwą wentylację pomieszczeń, kontroli wilgotności wilgoci i skrupulatnym usuwaniu szkód po zalaniu. Warto również unikać zbyt wysokiej temperatury i monitorować stan instalacji hydraulicznych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%