Odgrzybianie ścian Kutno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ściany w Kutnie. Skąd bierze się trujący grzyb w domu? 

W Twoim domu pojawił się grzyb? Nie lekceważ go i zleć usunięcie grzyba, by znów czuć się bezpiecznie w swojej nieruchomości. Usunąć grzyba pomoże Ci specjalistyczna firma sprzątająca, która doskonale wie, jak przebiega usuwanie pleśni.

Kastelnik – odgrzybianie mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Technicy zdezynfekują zainfekowaną powierzchnię, a następnie pozbędą się nadmiernej wilgotności. Zobacz, jak powinno wyglądać odgrzybianie ścian w Kutnie w województwie łódzkim.

Odgrzybianie mieszkania Kutno, ul. H. Sienkiewicza.

Odgrzybianie sypialni mieszkania w Kutnie, ul. Henryka Sienkiewicza.

Usuwanie grzyba w Kutnie. Skąd się bierze wilgoć w mieszkaniu?

Mieszkanie, w którym jest duża wilgotność powietrza, stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów pleśniowych. Preparaty grzybobójcze świetnie radzą sobie z pleśnią, pomagają usunąć grzyba ze ściany, ale nie likwidują problemy, jakim jest wilgoć. Współpraca z firmą Kastelnik to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, jeśli zależy Ci, by usunąć grzyba na długi czas, a nie tylko chwilowo pozbyć się problemu.

Usuwanie pleśni ze ścian Kutno.

Skąd się bierze wilgoć w domu? Najczęściej powodem dużej wilgotności powietrza są: 

 • Zalania i awarie kanalizacji,
 • Nieprzeprowadzone ozonowanie po zalaniu oraz osuszanie po zalaniu,
 • Wady w izolacji fundamentów budynku,
 • Zbyt szczelne okna i niewłaściwa wentylacja,
 • Wady konstrukcyjne.

Popularny artykuł na blogu: Na czym polega sprzątanie po zalaniu?

Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń?

Zastanawiałeś się kiedyś, że grzyb na ścianie to nie tylko nieprzyjemny zapach? Grzyb to przede wszystkim niebezpieczne mykotoksyny, które wdychane są przez domowników.

Możesz się ich pozbyć, przeprowadzając dezynfekcję pomieszczeń, czyli ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą. Oba sposoby są odpowiedzią na pytanie, jak pozbyć się toksyn wytwarzanych przez grzyby. O tym, który zostanie wybrany w Twoim przypadku, zdecydują technicy.

Ozonowanie pomieszczeń a grzyb na ścianie

Ozonowanie pomieszczeń to jedno z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji budynków, w którym pojawił się niebezpieczny grzyb. Jednak przed przystąpieniem do ozonowania, należy w pierwszej kolejności zidentyfikować rodzaj grzyba i jego źródło, aby wykluczyć możliwość ponownego pojawienia się zagrzybienia.

Domownik przebywający w pomieszczeniach, gdzie jest pleśń, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego warto zacząć działać szybko. Ozon skutecznie zabija wszelkie drobnoustroje, wirusy, bakterie czy grzyby. Zarodniki unoszą się w powietrzu, dlatego ich usunięcie wcale nie jest tak łatwe.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

W jaki sposób działa ozon? Wszystko odbywa się, dzięki procesowi utleniania. Aktywny tlen reaguje z drobnoustrojami znajdującymi się w powietrzu, dzięki czemu rozkłada je na mniejsze, a przy tym o wiele mniej szkodliwe. Ozon działa bakteriobójczo, ale po prawidłowo przeprowadzonej czynności nie jest niebezpieczny dla człowieka.

Zamgławianie pomieszczeń – sposób na usuwanie mykotoksyn

Ozonowanie pomieszczeń to jeden z wielu sposobów na pozbycie się niebezpiecznego grzyba ze ściany. Inną, często stosowaną metodą na dezynfekcję pomieszczeń, w których pojawił się grzyb, jest zamgławianie.

Odbywa się ono przy pomocy specjalistycznego zamgławiacza elektrycznego, który generuje suchą mgłę o wielkości od 0,5 do 50 mikronów. Specjalistyczne preparaty nie będą tak skuteczne jak ozonowanie pomieszczeń czy zamgławianie suchą mgłą.

Przyczyny powstawania wykwitów w domu

Pleśń jest wszędzie tam, gdzie pojawia się wilgoć, dlatego uważa się, że grzyby pleśniowe to następstwo nadmiernej wilgoci. Warto wiedzieć, że pleśń na ścianie pojawia się w tych samych miejscach, w których gromadzi się wilgoć.

Czy wiesz, że podwyższona wilgotność jest jednym z głównych czynników sprzyjających rozwojowi pleśni? Dbaj o właściwą wentylację i kontroluj poziom wilgotności w domu, aby zapobiec problemom z pleśnią – rekomenduje Mieszko Kastelnik, ekspert od odgrzybiania budynków.

Usuwanie pleśni wymaga przeprowadzenia czynności mających na celu skuteczne zlikwidowanie czynników wpływających na pojawianie się wilgoci w domu. Firma Kastelnik przeprowadzi działania na powierzchni ściany, jak i w całych pomieszczeniach, które sprawią, że przykry problem nie powróci.

Pleśń na ścianie nie daje Ci spokojnie funkcjonować? Wybierz numer na całodobową infolinię firmy Kastelnik i pozwól nam usunąć grzyba oraz pozbyć się przyczyn powstawania pleśni. W naszej firmie pod numerem  tel. +48 735-960-510 działa całodobowa infolinia. Zadzwoń i zleć odgrzybianie w Kutnie.

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu to niezmiernie ważny etap!

Czy masz kłopot z pleśnią na ścianie? Prawdopodobnie przyczyną jest nadmierna wilgotność powietrza w Twoim domu. Rozwiązaniem jest osuszanie ścian proponowane przez firmę Kastelnik, która działa w Twoim mieście przez całą dobę. Często pleśń na ścianach pojawia się po zalaniu piwnicy, co z kolei jest wynikiem podniesienia poziomu wody gruntowej.

Kastelnik – osuszanie zalanych budynków – potwierdzone certyfikatem

Usunięcie pleśni może również okazać się konieczne, gdy w mieszkaniu brakuje skutecznej wentylacji i na ścianach pojawiają się przecieki. Warto zamówić certyfikowane osuszanie budynku i pozbyć się problemu raz na zawsze.

Kutno, osuszanie budynków

Dla mieszkańców Kutna proponujemy osuszanie i odgrzybianie budynków z certyfikatem IICRC.

Usługa odgrzybiania pomieszczeń po zalaniu dostępna jest w różnych miastach województwa łódzkiego:

 • Radomsko
 • Sieradz
 • Skierniewice
 • Tomaszów Mazowiecki
 • Zgierz
 • Zduńska Wola

 

Baza wiedzy dla mieszkańców Kutna (FAQ)

Zagrzybione ściany po problem, który wymaga wielu czynności. Pomocne będzie szczególnie ozonowanie pomieszczeń, osuszanie budynku, jak i profesjonalna dezynfekcja. Można usunąć pleśń ze ściany przy pomocy roztworu wody, ale domowe sposoby nie sprawdzą się na dłużej. Dowiedz się, jak usunąć pleśń z naszego FAQ stworzonego dla mieszkańców Kutna.

FAQ, odgrzybianie budynku Kutno

Co usunie zapach stęchlizny w domu?

Zapach stęchlizny, który pojawił się w Twojej nieruchomości razem z grzybem, usunie przede wszystkim ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą. Niektóre środki grzybobójcze mają w swoim składzie dodatkowe zapachy, ale nie neutralizują one powietrza, tylko zakrywają nieprzyjemny zapach stęchlizny.

Jak zabezpieczyć dom po zalaniu, aby nie pojawił się grzyb?

Kiedy w domu pojawi się woda, należy jak najszybciej zacząć działać. Bardzo ważne jest sprawne i dokładne usunięcie wody, a następnie zlecić technikom ozonowanie po zalaniu oraz osuszanie po zalaniu. Grzyb jest poważnym zagrożeniem, dlatego lepiej działać od razu, niż w przyszłości zastanawiać się, jak usunąć grzyba ze ściany.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%