Odgrzybianie ścian Krapkowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Krapkowicach. Jakie preparaty grzybobójcze stosuje się do usuwania pleśni?

Czy wiedziałeś, że według szacunkowych danych w blisko 20% polskich domów i mieszkań występuje grzyb na ścianie? Do odkrycia zalążków rozwoju pleśni często dochodzi w trakcie, gdy realizowane są usługi remontowo-budowlane.

Kastelnik – odgrzybianie ściany – usługi całodobowe 24/7

Wśród najbardziej popularnych na rynku środków pleśniobójczych i grzybobójczych znajdują się produkty:

 • Spray pleśniobójczy Pufas 250 ml;
 • Środek grzybobójczy Dragon 500 ml;
 • Koncentrat w płynie antygrzyb Primacol 1000 ml.
Odgrzybianie ściany po zalaniu Krapkowice

Grzyb na ścianie powinien zostać usunięty za pomocą atestowanych środków chemicznych.

Tam, gdzie objawy grzyba są widoczne, w oczy rzucają się brudne plamy na ścianach i brzydki grzybowy smród, podobny do zapachu stęchlizny. Firma Kastelnik oferuje odgrzybianie ścian Krapkowice, woj. opolskie i usuwanie pleśni przy pomocy biobójczych preparatów z zatwierdzeniem sanepidu lub innej instytucji UE, w kraju, w którym produkt biobójczy został wprowadzony do obrotu.

“Czy wiesz, że by zarejestrować produkt biobójczy w Polsce, to należy złożyć wniosek do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych?” – informuje Mieszko Kastelnik

Czy osuszanie budynków jest niezbędnym krokiem przy odgrzybianiu?

Rozpoczęcie skutecznego procesu usuwania zagrzybienia z mieszkania jest możliwe dopiero po wykonaniu osuszania wilgotnych murów. Zarówno preparaty grzybobójcze, jak i ozonowanie pomieszczeń można stosować dopiero w oczyszczonych z zarodników grzyba pomieszczeniach.

Co powoduje wilgoć w domu?

To właśnie nadmierna wilgoć jest przyczyną rozwoju grzyba i pleśni, dlatego usunięcie jej w pierwszej kolejności wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem i jest zalecane przez większość specjalistów z tej branży.

Jakim urządzeniami można wykonać osuszanie ścian?

Osuszanie budynków z reguły realizowane jest przy pomocy bogatego zaplecza technologicznego specjalistycznej firmy, w której znajdują się osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne. Te urządzenia zwykle z łatwością umożliwiają osuszanie ścian w mieszkaniu po zalaniu i pomagają w walce z grzybem znajdującym się domu. Bardzo często jest niezbędny krok, który należy wykonać podczas usuwania grzyba.

Usuwanie pleśni ze ścian Krapkowice

Kiedy grzyb jest w mocno rozwiniętym stadium i przeniknął w głąb murów, często naruszone zostają izolacje poziome. W takim przypadku z czystym sumieniem można polecić wykonanie nawiertów w tynkach i można rozpocząć suszenie konstrukcji budynku przy pomocy osuszaczy absorpcyjnych.

Usuwanie grzyba ze ścian Krapkowice – zadzwoń tel. 735-960-510

Firma Kastelnik to od wielu lat specjalista w branży dezynfekcji i specjalistycznego sprzątania. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, eliminując pleśń, najpierw usuwamy jej źródło, a dopiero w następnej kolejności usuwamy zapach stęchlizny z mieszkania.

Odgrzybianie mieszkania

Podczas odgrzybiania zaniedbanych mieszkań zajmujemy się także utylizacją mebli.

Nasza załoga techników oferuje kompleksowe usuwanie grzyba ze ściany w Krapkowicach w powiecie krapkowickim i w miastach: Gogolin oraz Zdzieszowice. Usługa ta często połączona jest z osuszaniem fundamentów i kontrolą izolacji. Nasze specjalistyczne prace obejmują:

 • Usługę odgrzybiania chemicznego ściany;
 • Zabieg osuszania zalanej łazienki metodą elektroosmozy;
 • Dezynfekcja pomieszczenia po grzybie przez ozonowanie i zamgławianie;
 • Wszelkiego rodzaju drobne prace remontowe;
 • Wywóz zagrzybionych mebli do utylizacji.
Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Usługi dezynfekcji po zalaniach i zagrzybianiu pomieszczeń możesz zlecić przez całą dobę w Krapkowicach i województwie opolskim. Wszelkie informacje dla nowych klientów znajdują się na naszej stronie i na infolinii telefonicznej.

Dlaczego grzyb na ścianie jest niebezpieczny dla zdrowia?

Grzyb na ścianie jest niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ wytwarza niebezpieczne mykotoksyny. Pod tą nazwą kryje się mnóstwo groźnych substancji, takich jak:

 • Aflatoksyny;
 • Ochratoksyny;
 • Patulina;
 • Ochratoksyna A;
 • Kwas aspergilowy.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wszystkie te związki mają szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka i to właśnie je wdychamy, przebywając w zagrzybionym mieszkaniu. Mogą powodować problemy z układem nerwowym, ze skórą, a nawet wywoływać problemy z utrzymywaniem równowagi i drętwienie nóg. Szczególnie niebezpieczne jest długoletnie mieszkanie w zagrzybionym mieszkaniu. Wówczas objawy mogą się nasilać, a w organizmie powstawać nowe choroby na skutek długiej ekspozycji na mykotoksyny.

Ozonowanie pomieszczenia z grzybem

Szybki rozwój grzyba w ciepłych, słabo wentylowych pomieszczeniach jest często dużym zaskoczeniem dla domowników. Jednak grzyby domowe nie potrzebują wiele, by szybko rozmnażać swoje zarodniki w głąb murów budynków.

Preparaty grzybobójcze umożliwiające skuteczne likwidowanie grzybów ze ścian

W firmie Kastelnik usuwanie pleśni i grzybów ze ścian wykonujemy przy zastosowaniu skutecznych preparatów grzybobójczych z odpowiednim składem i oznaczeniem. Każdy nasz środek chemiczny to preparat grzybobójczy dozwolony do stosowania na terenie UE o potwierdzonej skuteczności. W odgrzybianiu domów w Krapkowicach stosujemy tylko oznakowaną chemię wpisaną do Rejestru Środków Biobójczych.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – certyfikat IICRC

Osuszanie fundamentów z najlepszym wykonawcą na rynku

Profesjonalizm i odpowiednie zaplecze sprzętowe to główne czynniki, które wpływają na jakość przeprowadzonego osuszania fundamentów. Dobry kontakt z klientem przydaje się na etapie, a firma Kastelnik słynie z najlepszych fachowców w tej branży.

Według 9/10 klientów firma Kastelnik świadczy usługi odgrzybiania ścian wysokiej jakości, co sprawia, że są oni skłonni do przekazania rekomendacji.

Pierwszą rzeczą jest zazwyczaj wykonanie izolacji fundamentów, a całościowy koszt tej usługi tj. osuszania fundamentów wynosi zazwyczaj od 200 zł/m2 do 300 zł/m2. Warto dodać, że działamy nie tylko w województwie opolskim, ale również w innych miastach Polski.

Usuwanie pleśni ze ściany domu w Krapkowicach – jakie metody?

Czy znasz dobry sposób na pleśń i grzyb na ścianie? Już pomagamy, to przede wszystkim zakup odpowiedniego preparatu pleśniobójczego lub kontakt z firmą, która eliminuje zagrzybienie z lokali na terenie Twojego miasta. Kastelnik świadczy nie tylko fachowe doradztwo w dziedzinie usuwania pleśni ze ściany w powiecie krapkowickim, ale i ma ofertę dopasowaną zawsze do indywidualnych potrzeb każdego zalanego wodą budynku. Ekipę profesjonalistów z certyfikatem od osuszania zamówisz jednym telefonem, dzwoniąc pod numer +48 735-960-510.

Oferujemy również: odgrzybianie ścian w województwie małopolskim

Każda powierzchnia z grzybem domowym może być oczyszczona z tych niechcianych organizmów w ciągu kilku godzin od naniesienia preparatu biobójczego na zainfekowane miejsce. Często należy wykonać wcześniej ekspertyzę i badanie mykologiczne. Te zabiegi to podstawowe metody na usunięcie grzybów z gatunku Penicillium.

Odgrzybianie ścian, usuwanie pleśni oraz inne usługi dostępne w miastach:

 • Ozimek
 • Praszka
 • Prószków
 • Prudnik
 • Strzelce Opolskie
 • Zawadzkie
 • Zdzieszowice
Certyfikat IICRC Dorota Kastelnik ekspert od odgrzybiania

W 2023 mamy najlepszych specjalistów od odgrzybiania w Krapkowicach.

Baza wiedzy dla mieszkańców Krapkowic (FAQ)

Męczy Cię grzyb na ścianie po zalaniu mieszkania? Nie czekaj, aż pleśniowe wykwity i grzybnia rozwiną się na ścianach Twojego domu. Zleć odgrzybianie ściany w Krapkowicach w profesjonalnej firmie sprzątającej i nie martw się o zdrowie i brzydki zapach stęchlizny w mieszkaniu. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Krapkowic.

Odgrzybianie Krapkowice

Czego nie lubi grzyb na ścianie?

Grzyb na ścianie nie lubi przede wszystkim pomieszczeń dobrze wentylowanych, często wietrzonych. Dodatkowo jego wrogiem jest niska temperatura, ponieważ to właśnie w podwyższonej doskonale się rozwija. Grzyb nie lubi także chloru, który doskonale niszczy jego strukturę. Warto więc zadbać od dobrą wentylację wszystkich pomieszczeń, co pomoże w walce z grzybem.

Jak odgrzybić pokój?

Skuteczne odgrzybianie ścian to różne techniki osuszania zalanych powierzchni, usuwania pleśni metodą mechaniczną i dezynfekcji za pomocą środków chemicznych lub ozonu. Każdy etap ma ogromny wpływ na powodzenie całego procesu usuwania grzybni z domu. Szczególne znaczenie ma dezynfekcja ścian przez ozonowanie, która eliminuje zarodniki grzybów, zapobiegając tym samym ich rozwojowi w przyszłości, ale tylko pod warunkiem usunięcia źródła powstania wilgoci.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%